Uk:Key:entrance

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg entrance
SF City Hall door.JPG
Опис
Для позначення входу. Edit or translate this description.
Група: Man made
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: затверджений

Вікідані

Тег entrance=* описує точку входу в будинок або обгороджену територію (таку як зоопарк, тематичний парк і т.п.). Вони різняться своєю важливістю або способом використання.

Тег building=entrance більш не використовується.

Позначення

Ключ Значення Елемент Роз'яснення Відображення Фото
entrance yes Mf node.png Вхід розташований у цьому місці. Це загальний тег без уточнення призначення. Можна застосовувати для позначення входів (в офіси, магазини тощо), розташованих всередині будівлі за головним входом або мають власний вхід з вулиці.
entrance main Mf node.png Головний вхід до будинку або обгородженої території, через який заходять покупці або клієнти. Торговельні центри часто мають більше одного головного входу.
SF City Hall door.JPG
entrance service Mf node.png Службовий, „чорний“ вхід до будинку або обгородженої території, часто призначений виключно для службовців або служб доставки.
entrance exit Mf node.png Це не вхід, це односторонній вихід з будівлі. Такі можна бачити у великих магазинах або музеях.
entrance emergency Mf node.png Аварійний вихід — це односторонній вихід на випадок пожежі. Його часто суміщують із пожежним щитом.
PublicInformationSymbol EmergencyExit.svg
entrance staircase[1] Mf node.png Двері в під’їзд/парадну/на сходи в багатоквартирному будинку.
entrance home[1] Mf node.png Вхід в приватний будинок.

За інформацією про те, кому дозволений вхід, зверніться до сторінки access=*.

 • access=yes Громадськість офіційно має закріплене законом право доступу.
 • access=delivery Доступ лише для тих, хто здійснює доставку товарів клієнтам або від них.
 • access=private Доступ лише власникам ключа, картки або чогось подібного. За роз'ясненнями про додаткові підтеґи зверніться сюди.
 • access=no Доступ заборонено.

Комбінації для осіб з обмеженими можливостями

 • Використовуйте wheelchair=yes/no/limited для опису можливості проходу для людей на колісних кріслах.
 • Ви можете додати width=*, щоб вказати маленькі двері, що корисно при обчисленні маршруту для інвалідних колясок.
 • Ви можете додати automatic_door=yes, щоб вказати автоматичні двері для людей на інвалідних візках і щоб попередити слабозорих/сліпих користувачів.

Відображення на мапі

 • Mapsurfer shows entrances as small dots at zoom level 18 and 19 (go to map).
 • OsmAnd shows entrances in its default mappaint style.
 • Існує ITO-мапа, що показує точки входу, які потрібно виправити [1]. Або можна використовувати шар застарілі теги в KeepRight [2].

Входи та адресація

Якщо адреси присвоюються не всій будівлі, а окремим під’їздам, на парадні входи (або входи, „прив’язані“ до адрес) повинні бути встановлені теги entrance=main/staircase/home, addr:housenumber=* та addr:street=*. Використовуйте ref=* для позначення „внутрішнього“ номера під’їзду (не плутати з „зовнішньою“ адресою, яку мають деякі під’їзди — для неї використовується addr:housenumber=*). На відміну від addr:housenumber=*, встановлюваного на один з входів, ref може бути встановлений на кілька дверей під’їзду (у тому числі і на службові).

Використовуйте addr:flats=* для позначення номерів квартир в під’їзді, наприклад, addr:flats=1-20. Якщо за дверима знаходиться лише одна квартира, значення тега буде просто числом: addr:flats=14. У разі розривів в нумерації потрібно перераховувати номера і інтервали через крапку з комою: addr:flats=3-7;10;14;16-18.

Також дивіться

Примітки

 1. 1.0 1.1 Значення не вказано в оригінальному proposal, але широко використовується.