Uk:Key:addr:street

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg addr:street
UK - London (30474933636).jpg
Опис
Частина адреси – назва вулиці, до якої належить номер обʼєкта. Значення має збігатись з назвою вулиці до якої належить номер обʼєкта (будівлі). Show/edit corresponding data item.
Група: адреси
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомпозначення зв'язків цим теґом невизначено
Статус: де-фактоPage for proposal

Цей ключ призначений для частини адреси об’єкта, який традиційно вказує на назву вулиці. Залежно від країни частина назви вулиці може з’являтися перед або після номера будинку (addr:housenumber=*). Назву потрібно писати повністю, уникаючи скорочення.

Назва вулиці може бути позначена відповідною табличкою, також такі таблички можуть бути відсутні. Наприклад, у Сполучених Штатах назву вулиці, швидше за все, буде розміщено на офісній будівлі, ніж на магазині чи житлі. Незважаючи на це, важливо на додачу до номера обʼєкта (будівлі) addr:housenumber=* додавати назву вулиці addr:street=*, до якої належить обʼєкт, для уникання двозначності та щоб допомогти сервісам геокодування уникати хибних припущень.

Частина адреси «назва вулиці» має збігатись зі значенням теґу name=* відповідної вулиці (highway=residential та таке інше). Однак можуть виникати проблеми з позначенням назви вулиць, як частини адреси, для будинків на розі двох вулиць. Порівняйте, як позначені адреси на будинках поруч, це може дати вам підказку, як діяти у вашому випадку.

В крайніх випадках, адреса може мати назву вулиці, яка вже не існує, була знесена або взагалі ніколи не існувала. Іноді це може бути назва дороги для руху пішоходів (highway=pedestrian) чи назва площі (place=square). Іноді замість назви вулиці в адресі з’являється номер дороги. Іноді назва name=* дороги має використовувати одне написання назви вулиці на основі табличок з назвами вулиць, але адреси вздовж неї мають використовувати інше написання, щоб отримувати пошту, тому позначення дороги теґом alt_name=* може бути корисним.

Альтернативи

Також приналежність будинку з номером до відповідної вулиці можна позначити за допомогою адресного звʼязку Relation:associatedStreet. Власне теґів addr:housenumber=* та addr:street=* на обʼєкті достатньо для позначення його адреси, за наявності відповідних полігонів () населеного пункту, району й так далі. Крім того, можна додати поштовий індекс – addr:postcode=*.

Там де поштові адреси замісць назв вулиць використовують назви місць використовується теґ addr:place=* натомість.

Можливі помилки

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!