Uk:Tag:place=square

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = square
Milano galleria piazza duomo.jpg
Опис
Площа або майдан – публічний простір, який є історично чи архітектурно важливим, оточений будівлями та знаходиться в межах заселеної території: в місті, селищі або селі. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Теґ place=square використовується для позначення площ та майданів в містах та селах. Зазвичай вимощений, публічний громадський простір, як правило, має історичне чи архітектурне значення, оточений будівлями, в межах забудованої території, такої як місто, селище чи село.

Місце яке також відоме як міська, публічна чи ринкова площа, більша частина площі цього об’єкта вимощена та використовується для ярмарків, концертів, політичних мітингів та інших заходів, що вимагають значного простору. Як правило, майдани мають власну назву.

Однак, є об’єкти, які містять слово "площа" у своїй назві, але не є площами (place=square), проте вони є або вулицями, або великими перехрестями (junction=yes), або озелененими територіями – скверами, що використовуються для відпочинку (leisure=park).

Площі трапляються в різних частинах міст, наприклад, щоб позначити поворот артеріальної дороги (осі), підкреслити великі транспортні розв’язки (вузли), підкреслити значні будівлі (наприклад, замки, залізничні станції, громадські будівлі, такі як міські ратуші та музеї тощо). Як і будівлі та дороги, за десять тисяч років історії урбанізму спосіб утворення майданів зазнав значного розвитку і повинен розглядатися на тлі місцевої культури.

Як мапити

Поставте точку node в центрі площі та додайте до неї теґ place=square разом з назвою в значенні теґу name=*.

Або накресліть полігон area, який охоплює територію площі. Як правило, полігон охоплює всі об’єкти, які є на площі, включаючи частини вулиць, пішохідні доріжки, зелені зони, будівлі, але він не має простягатися за межі площі та включати оточуючі площу будівлі. Якщо площа оточена вулицями з різними назвами, полігон площі, як правило, наноситься на мапу всередині вулиць, не включаючи їх.

Ділянки з бруківкою, які відкриті для пішоходів теґуються комбінацією highway=pedestrian + area=yes, але потрібно не включати фонтани, газони, місця стоянки транспорту та інші об’єкти, які не є частиною пішохідної зони.

Корисні теґи

  • name=* – для зазначення назви площі
  • wikipedia=* – назва статті у Вікіпедії
  • wikidata=* – ідентифікатор Вікідата
  • architect=* – архітектор
  • start_date=* – дата відкриття (день або рік, чи сторіччя)

Дивіться також

  • Wikipedia: [W] town square
  • highway=pedestrian + area=yes – для мапінгу пішохідних зон площ (історично сформований спосіб мапінгу в ОСМ)
  • area:highway=pedestrian – для позначення доріг полігонами, не часто застосовується для площ
  • leisure=park – для позначення територій парків в населених пунктах
  • place=neighbourhood – Мікрорайон – невеличка територія з власною назвою, географічно локалізована в районі великого міста або в межах міста чи села.
  • amenity=marketplace – для позначення ринків, які знаходяться або на ринковій площі або спеціально призначеній для цього будівлі
  • junction=yes – для позначення перехресть вулиць чи доріг

Галерея

Приклади площ та їх меж

Приклади площ, які не тільки, іноді лише частково, розмежовані будівлями, але іншими, як правило, штучними елементами, такими як стіни, колонади та інші площі

Приклади міських площ, повністю обмежених будівлями

Приклади площ, де центр площі не доступний

Приклад площі зі значним відсотком газонів та іншого не твердого покриття

  • Berlin, Platz der Luftbrücke (also an example for a square in front of a significant building, to emphasize the building), German fascism, post-war modernism
    09046273 Berlin Tempelhof, Platz der Luftbrücke 005.JPG

Приклад площ у поєднанні з міськими брамами

Зазвичай перед брамами були відкриті простори попереду (за містом) і відкриті простори або площі позаду (всередині міста) міських воріт, які часто еволюціонували пізніше в міські площі.

Інші приклади площ перед брамами