Uk:Key:wikidata

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg wikidata
Wikidata-logo-en.svg
Опис
Ідентифікатор об’єкта у Вікіданих. Show/edit corresponding data item.
Група: Annotations
Вебсайт
www.wikidata.org
URL шаблон
https://www.wikidata.org/entity/$1
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: де-фактоPage for proposal

Ідентифікатор Wikidata про об’єкт на мапі (наприклад, Q9141 є ідентифікатором wikidata для way Taj Mahal). Так само, як і для ключа wikipedia=*, в значення ключа wikidata=* додаються відомості "тільки про об’єкт". Посилання на соборі Св. Павла в Лондоні на відповідний елемент, який містить інформацію про St Paul's Cathedral є прийнятним. Посилання на керівну компанію до автостанції доречно додавати через ключ operator:wikidata=* натомість, а посилання на монументі на подію чи особу, якій він присвячений – до subject:wikidata=*, відповідно.

Для елементів які мають обидва теґи wikipedia=* та wikidata=* ці посилання мають бути тотожними, якщо тільки Вікідані не містять точнішого опису, який краще парується з об’єктом OSM ніж стаття у Вікіпедії. В такому випадку взаємозвʼязок між обома ними (елементом Вікіданих та його батьківським елементом у Вікіданих, який повʼязаний з відповідним елементом Вікіпедії) має бути описаний у Вікіданих через параметр "part of" ("є частиною").

Див: Proposed features/Wikidata.

Напівавтоматичний пошук ідентифікаторів Вікіданих

Пошук ідентифікатора Вікіданих

Для того, щоб додати теґ wikidata=*, спочатку потрібно знайти ідентифікатор елемента. Ідентифікатор завжди починається з літери Q за якою йдуть цифри. Є кілька способів зробити це.

Пошук у Вікіданих

Спробуйте знайти відповідні дані через форму пошуку на www.wikidata.org. Ви можете скопіювати ідентифікатор з результатів пошуку. Або взяти останню частину з Wikidata URL: http://www.wikidata.org/wiki/Q9141

Пошук у Вікіпедії

Знайдіть відповідну статтю у Вікіпедії. Якщо для статті є відповідний елемент у Вікіданих, ви можете побачити посилання "Елемент Вікіданих" на панелі інструментів (див. зображення)

Посилання на Вікідані у Вікіпедії

Інтеграція в редакторах

iD

Відео-посібник про додавання Вікідата в iD

iD, редактор вбудований до головної сторінки сайту OSM, автоматично додає відповідний ідентифікатор Вікіданих в значення ключа wikidata=* під час оновлення значення теґу wikipedia=*. Вам потрібно лише вставити повне посилання на статтю Вікіпедії для потрібної вам мови. Перегляньте відповідне відео, наприклад це – https://www.youtube.com/watch?v=FkqPLzIUr1k (зауважте, що вам не треба перед цим вилучати попереднє значення ключа wikidata=*)


JOSM

Втулок Wikipedia в JOSM показує гео-теґовані елементи вікіданих чи вікіпедія-статті, для елементів з поточного вигляду мапи, дозволяючи вам досить зручно та швидко додавати їх без потреби в їх пошуку.

Зважте на те, що вам все одне треба перевіряти кожен елемент, який ви змінюєте, в іншому випадку ви повинні слідувати положенням Кодексу автоматизованих змін.

Додавання відсутніх елементів до Вікіданих

Вікідані це окремий проєкт, сестринський до Вікіпедія, який так само вільно доступний до участі в ньому як OSM та Вікіпедія. Якщо відповідний елемент відсутній у Вікіданих, ви можете створити його, але спочатку ознайомтесь з Правилами визначення значущості Вікіданих.

Показ вікіданих

Значення теґу wikidata=* перетворюються на посилання на сторінці з інформацією про елемент OSM, яке дозволяє перейти безпосередно до перегляду всіх наявних вікіданих про обʼєкт, наприклад way 369161987 (Собор Св. Павла в Лондоні).

З боку Вікіданих можливо автоматично показувати їх, якщо елемент Вікіданих має посилання на нього в OSM, за допомогою сценарію на вашій сторінці common.js.

Додаткові параметри посилання Вікіданих

Ви можете використовувати додаткові параметри, додаючи їх перед ключем wikidata=*, розділяючи двокрапкою (:). Значенням такого ключа буде звичайне посилання на відповідну сторінку елемента Вікіданих.

Наприклад, brand:wikidata=Q38076 – підрозділ McDonald's (не забувайте додавати також теґ brand=McDonald's, тому що наявні теґи не заміняються новими).

Поширені дворівневі теґи для посилання на Вікідані:

operator:wikidata=*
Керівна компанія (не власник франшизи) ресторану, магазину, банку або іншої установи чи офісу, що надає послуги клієнтам. Тип елементу (P107) має бути [W]організація
network:wikidata=*
Мережа маршрутів громадського транспорту.
brand:wikidata=*
Торгова марка товару, бренд (автомобілю, велосипеда ...), який продавець продає або ремонтує в майстерні. Наприклад, [W]BMW – для автосалонів чи станцій технічного обслуговування; [W]McDonald's – для точок фаст-фуду.
architect:wikidata=*
Архітектор (архітектурне бюро), автор проєкту будинку чи споруди. Має бути екземпляром (P31) множини[W]людина (Q5) чи [W]компанія (Q783794).
artist:wikidata=*
Художник/скульптор – автор витвору мистецтва чи меморіалу. Має бути екземпляром (P31) множини[W]людина (Q5) (хоча, якщо брати до уваги, що слони також малюють, не варто обмежуватись тільки людьми).
species:wikidata=*
Види рослин або тварин. Має бути екземпляром (P31) Таксон (Q16521)
subject:wikidata=*
Тема статуї, твору мистецтва чи меморіалу (людина, подія, географічний об’єкт, ...). У деяких рідкісних випадках, коли їх декілька, значення виділяються крапкою з комою. Приклад node 5847223643
name:etymology:wikidata=*
Людина, подія, географічний об’єкт чи інший предмет, на честь якої названо організацію (наприклад, вулицю, аеропорт чи будівлю). Для old_name=*, використовується old_name:etymology:wikidata=*
flag:wikidata=*
Конкретний прапор, піднятий на флагштоці (man_made=flagpole). Він має бути екземпляром (P31) множини флаги (Q14660) або бути підкласом (P279) натомість.
buried:wikidata=*
Могила або місце поховання відомої особи. Він має бути екземпляром (P31) множини[W]людина (Q5) (або екземпляром (P31) множини чи підкласом (P279) окрема тварина (Q26401003))

Так само вчиняється і для wikipedia=* – див, Uk:Key:wikipedia#Додаткові параметри посилання Вікіпедії

Для пошуку додаткових параметрів ключа wikidata=* ви можете скористатись taginfo.


Потрібно уникати використання екземплярів елементів Вікіданих (та їх підкласів) у значенні теґу wikidata=*:

  • [W]human (Q5) (зазвичай використовується у subject:wikidata=*, має використовуватись в описах об’єктів мистецтв, які зображають людей або в buried:wikidata=*, якщо йдеться про місце поховання якоїсь відомої особи)
  • [W]web page (Q36774) (ми не мапимо веб сторінки)
  • [W]person (Q215627) (зазвичай використовується у subject:wikidata=*, для творів мистецтв, які зображують людей)
  • [W]animal (Q729) (зазвичай використовується у subject:wikidata=* для творів мистецтв, які зображують тварин)
  • [W]fiction (Q8253) (зазвичай використовується у subject:wikidata=* для творів мистецтв, які зображують вигаданих героїв)
  • [W]taxon (Q16521) (зазвичай використовується у species:wikidata=*)
  • [W]brand (Q167270) (зазвичай використовується у brand:wikidata=*)
  • [W]chain store (Q507619) (зазвичай використовується у brand:wikidata=*)
  • [W]list (Q12139612) (ми не посилаємось на списки, тільки на окремі екземпляри, які описують конкретні сутності)
  • [W]publication (Q732577) (зазвичай використовується у subject:wikidata=* для творів мистецтв, які зображують якісь публікації)

Ці типи зазвичай не трапляються як об’єкти OSM, і оскільки основний теґ wikidata=* призначений для елементів Вікіданих, які еквівалентні об’єктам OSM, елементи Вікіданих цих типів зазвичай є помилками теґування. Однак для вторинних теґів вікіданих ці класи чудово пасують.

Іноді краще зберігати певні дані лише у Вікіданих. Наприклад, замість використання name:etymology:wikipedia=* або name:etymology:wikidata=* ви можете перейти за посиланням до Вікіданих та скористатись названо но честь (P138)

Іноді об’єкт може мати одне або кілька додаткових посилань, але не мати основного. Наприклад, меморіал, що зображує відому подію, може мати лише додаткове посилання subject:wikidata=*. Монументи, меморіали, статуї та подібні об’єкти повинні мати лише теґ wikidata=*, у разі наявності відповідного елемента Вікіданих. Теж саме стосується й мережевих магазинів.

Дивіться також

Інструменти

Wikidata#Tools