Uk:Key:wikipedia

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg wikipedia
Wikipedia-logo-v2-en.svg
Опис
Надає посилання на відповідну статтю у Wikipedia. Show/edit corresponding data item.
Група: Annotations
URL шаблон
https://wikipedia.org/wiki/$1
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: де-фактоPage for proposal

Використовуйте теґ wikipedia=мова:назва сторінки для зазначення посилання на статтю у Вікіпедії про об’єкт на мапі.

Використання посилання на Вікіпедію

Посилання на Вікіпедію можуть містити будь-які елементи OSM. Корисно:

  • давати посилання, за звичайних обстав, тільки на одну статтю у Вікіпедії, яка повинна бути статтею основною мовою для об’єкта.
  • додавати префікс з мовою 'en:St Paul's Cathedral', (en: в цьому випадку це Англійська), ніж вважати, що буде обрана якась конкретна мова для 'St Paul's Cathedral' [Собор Святого Павла] (мову треба зазначати явно).
  • використовувати нормальні назви статей, як в цьому прикладі 'en:St Paul's Cathedral', а не версію із підкресленням та вставкою спецсимволів, що використовуються в URL ('St_Paul%27s_Cathedral')
  • коли ви посилаєтесь на розділ статті, пробіли в назві розділу потрібно замінювати на символи підкреслювання. wikipedia=мова:назва сторінки#посилання_на_розділ_в_статті. У більшості випадків вам не треба цього робити. Такі ситуації вирішуються створенням сторінок перенаправлення, посилання на які і додаються в значення ключа wikipedia=*.
  • додавати посилання на статтю з описом об’єкта. Посилання на статтю для Собору Святого Павла в Лондоні з його описом у Вікіпедії є гарним прикладом. Посилання з автостанції на компанію, що її обслуговує – ні (дивіться нижче чому).
  • для великих об’єктів, які складаються із кількох лінії, таких як ріки, залізничні шляхи, додавати посилання до зв’язку, що об’єднує всі елементи, а не на кожний елемент об’єкта окремо.
  • не використовувати повні URL, як тут – 'http://en.wikipedia.org/wiki/St_Paul%27s_Cathedral'.
  • уникати переадресації, наприклад, посилання на de:Frashër замість de:Frasher (перше є переадресацією).
  • посилатись на статтю місцевою мовою. Доцільно наводити посилання на статті вторинними мовами, якщо немає жодної статті про даний об’єкт місцевою мовою. Наприклад, для музеїв у Франції перевага надається французькій Вікіпедії. Але посилання на англійську статтю про конкретний музей у Франції є нормальним, якщо у французькій Вікіпедії немає відповідної статті.
  • Зауважте, що багато об’єктів не мають відповідних статей у Вікіпедії. Наприклад, якийсь звичайний гастроном не матиме статті у Вікіпедії. Натомість у Вікіпедії може бути стаття про компанію, яка керує супермаркетом, послатись на неї можна скориставшись ключем brand:wikipedia=*.

Приклади

Наступні приклади показують як використовувати посилання на статті у Вікіпедії; були використані дані для створення посилань на статті у Вікіпедії відповідною мовою:

Додаткова мова

У більшості випадків одного теґу wikipedia, як це описано вище, достатньо. Користувачі даних можуть отримати доступ до статті іншими мовами використовуючи міжмовні посилання. Якщо вони відсутні, виправляти це потрібно засобами Вікіпедії.

Одним із прикладів, де використання додаткової мови є доречним, може бути об’єкт, стаття для якого додатковою мовою є повнішою, наприклад стаття англійською wikipedia:en=Museums in Paris про музеї Парижі, або стаття wikipedia:fr=places of worship in London про культові споруди в Лондоні французькою. В іншому випадку структура об’єктів не може бути зіставлена 1:1 за допомогою міжмовних посилань (або, може бути, кілька статей про один й той же об’єкт). В таких випадках використовуйте формат wikipedia:lang=назва сторінки для додаткової мови.

Додаткові параметри посилання Вікіпедії

Ви можете використовувати додаткові параметри, додаючи їх перед ключем wikipedia, розділяючи двокрапкою (:). Значенням такого ключа буде звичайне посилання на відповідну сторінку у Вікіпедія.

Наприклад, brand:wikipedia=en:McDonald's посилається на McDonald's, як на мережу закладів швидкого харчування (але не забувайте додавати теґ brand=McDonald's, тому що наявні теґи не заміняються новими).

Іншими додатковими атрибутами можуть бути architect:wikipedia=* (архітектор чи архітектурне бюро для будівель), artist:wikipedia=* (для публічних витворів мистецтва), subject:wikipedia=* (для пам’ятників, статуй, меморіальних табличок й т.і.), name:wikipedia=* (для зазначення осіб, пов’язаних з об’єктами, наприклад як JFK (Джон Кеннеді) та JFK Airport (Аеропорт імені Кеннеді)) та operator:wikipedia=*. Для отримання переліку додаткових атрибутів, що зараз використовуються в ОСМ, скористайтесь пошуком в taginfo.

В минулому, атрибут name ставився після ключа (напр. wikipedia:operator), але зараз такий підхід є застарілим, через те що це викликало конфлікт з атрибутом додаткової мови.

Зберігати певні дані у Вікідата іноді досить корисно. Наприклад, замість використання name:etymology:wikipedia=* або name:etymology:wikidata=* ви можете скористатись значенням теґа wikidata=* та отримати значення, які записані в параметрі P138 у властивостях об’єкта Вікіданих.

Іноді об’єкт може мати одне або кілька вторинних посилань, але не мати первинного. Так, меморіал присвячений важливій події може мати тільки додаткове посилання subject:wikipedia=*. Монументи, меморіали, статуї та інші подібні об’єкти повинні мати теґ wikipedia=* тільки за наявності власної сторінки у Вікіпедії. Теж саме стосується і мережевих магазинів та крамниць.

Так само можна робити і з wikidata=* – див Uk:Key:wikidata#Додаткові параметри посилання Вікіданих

Редактори

iD

Ви можете додавати та оновлювати значення теґів wikipedia вставляючи повне посилання URL на статтю Вікіпедії у відповідне поле. Це також додає й теґ wikidata=*. Перегляньте відео https://www.youtube.com/watch?v=FkqPLzIUr1k (зауважте, що вам не потрібно вилучати наявне значення ключа wikipedia).

JOSM

Втулок Wikipedia показує геотеґовані статі з Вікіпедії для поточного місця, що показується на мапі, дозволяючи зручно додавати посилання на статті до об’єктів OSM не витрачаючи додаткового часу на пошук.

Дивіться також

  • Wikipedia Link Improvement Project
  • Співпраця з Вікіпедією – докладна інформація про співробітництво між OSM та Wikipedia.
  • Інструмент для додавання цього ключа: JOSM/Plugins/RemoteControl/Add-tags
  • wikidata=* – теґ для додавання посилань на Wikidata, на додачу до Wikipedia. Доволі часто ми бачимо, як статті Вікіпедії перейменовуються, а отже, посилання на них стають несправними. Пов’язані елементи Вікіданих стабільніші.
  • wikimedia_commons=*
  • WIWOSM – використовує теґ wikipedia=* для показу векторних мап на сайті Wikipedia використовуючи дані OSM
  • website=* використовується для додавання посилання на офіційний веб-сайт об’єкта
  • url=* – теґ для додавання посилання на надійні перевірені сторонні веб-сайти.

Сторонні ресурси