Uk:Key:wikipedia

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg wikipedia
Wikipedia-logo-v2-en.svg
Опис
Надає посилання на відповідну статтю у Wikipedia. Edit or translate this description.
Група: Annotations
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Дивись також
Вікідані
Статус: де-факто

Це стаття про використання ключа Wikipedia. Ознайомтесь зі сторінкою Співпраця з Вікіпедією, щоб отримати більш докладну інформацію про співробітництво з Wikipedia.

Використовуйте теґ wikipedia=мова:назва сторінки для зазначення посилання на статтю у Вікіпедії про об’єкт на мапі.

Використання посилання на Вікіпедію

Посилання на Вікіпедію назначається на точки, лінії або зв’язки. Важливо знати, що:

 • надавайте посилання, у звичайних умовах, тільки на одну статтю у Вікіпедії, яка повинна бути статтею основною мовою для об’єкта.
 • додавайте префікс з мовою 'en:St Paul's Cathedral', (en: в цьому випадку це Англійська), а не вважайте, що буде обрана якась конкретна мова для 'St Paul's Cathedral' [Собор Святого Павла] (мову треба зазначати явно).
 • використовуйте людські назви статей, як в цьому прикладі 'en:St Paul's Cathedral', а не версію із підкресленням та вставкою спецсимволів, що використовуються в URL ('St_Paul%27s_Cathedral')
 • додавайте посилання на статтю з описом об’єкта. Посилання на статтю для Собору Святого Павла в Лондоні з його описом у Вікіпедії є гарним прикладом. Посилання з автостанції на компанію, що її обслуговує – ні (дивіться нижче чому).
 • для великих об’єктів, які складаються із кількох лінії, таких як ріки, залізничні шляхи, посилання призначається зв’язку, що об’єднує всі елементи, один раз, а не на кожний елемент об’єкта окремо.
 • не використовуйте повний URL, як тут – 'http://en.wikipedia.org/wiki/St_Paul%27s_Cathedral'.
 • уникайте переадресації, наприклад, посилання на de:Frashër замість de:Frasher (перше є переадресацією).

Приклади

Наступні приклади показують як використовувати посилання на статті у Вікіпедії; були використані дані для створення посилань на статті у Вікіпедії відповідною мовою:

Додаткова мова

У більшості випадків одного теґу wikipedia, як це описано вище, достатньо. Користувачі даних можуть отримати доступ до статті іншими мовами використовуючи міжмовні посилання. Якщо вони відсутні, виправляти це потрібно засобами Вікіпедії.

Одним із прикладів, де використання додаткової мови є доречним, може бути об’єкт стаття для якого додатковою мовою є більш повною, наприклад стаття англійською wikipedia:en=Museums in Paris про музеї Парижі, або стаття wikipedia:fr=places of worship in London про культові споруди в Лондоні французькою.

В іншому випадку структура об’єктів не може бути зіставлена 1:1 за допомогою міжмовних посилань (або, може бути, кілька статей про один й той же об’єкт). В таких випадках використовуйте формат wikipedia:lang=назва сторінки для додаткової мови.

Додаткові параметри посилання Вікіпедії

Ви можете використовувати додаткові параметри, додаючи їх перед ключем wikipedia, розділяючи двокрапкою (:). Значенням такого ключа буде звичайне посилання на відповідну сторінку у Вікіпедія.

Наприклад, operator:wikipedia=en:McDonald's посилається на McDonald's, як на оператора закладів швидкого харчування (але не забувайте додавати теґ operator=McDonald's, тому що наявні теґи не заміняються новими).

Іншими додатковими атрибутами можуть бути architect:wikipedia=* (для будівель), artist:wikipedia=* (для вуличних витворів мистецтва), subject:wikipedia=* (для пам’ятників, статуй, меморіальних табличок й т.і.) та name:wikipedia=* (для зазначення осіб, пов’язаних з об’єктами, наприклад як JFK (Джон Кеннеді) та JFK Airport (Аеропорт імені Кеннеді)).

Для отримання переліку додаткових атрибутів, що зараз використовуються в ОСМ, скористайтесь пошуком в taginfo.


В минулому, атрибут name ставився після ключа (напр. wikipedia:operator=*), але зараз це застаріло, так як викликало конфлікт з атрибутом додаткової мови.

Дивіться також

 • Інструмент для додавання цього ключа: JOSM/Plugins/RemoteControl/Add-tags
 • wikidata=* для додавання посилань на Wikidata, на додачу до Wikipedia
 • wikimedia_commons=*
 • WIWOSM - використання wikipedia=* для показу векторних мап на сайті Wikipedia використовуючи дані OSM
 • Співпраця з Вікіпедією
 • website=* використовується для додавання посилання на офіційний веб-сайт об’єкта
 • url=* для додавання посилання на надійні перевірені сторонні веб-сайти.
 • Proposed features/External links - оригінальна пропозиція щодо теґу wikipedia, website а інших теґів.

Примітка

Цей теґ є зовнішнім посиланням та сумісний з втулком tag2link для JOSM