Uk:Key:area:highway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg area:highway
Valladolid-plaza.jpg
Опис
Використовуються для позначення всієї площини доріг, тротуарів, площ Show/edit corresponding data item.
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 6
Використовується разом з
Статус: де-факто

Теґ area:highway=* застосовується для позначення полігоном всієї поверхні проїжджої частини дороги чи її частини. Він використовується для докладного позначення обʼєктів на додачу до потреб прокладання маршрутів, для чого використовуються лінійні обʼєкти highway=*.

Як мапити

Цей теґ застосовується до (мульти)полігонів, які являють собою проїжджу частину дороги.

Рендеринг

Теґ наразі не підтримується на Стандартному шарі OSM (OSM Carto) на OpenStreetMap website. Однак він показується на векторних мапах в OsmAnd та OpenFietsmap (приклад). Також можливо створювати SVG зображення/мапи на цьому вебсайті.

Крім цього є експериментальний проєкт Straßenraumkarte Neukölln, який показує цей теґ на додачу до інших.

Теґ також показується на Streets GL.

Історія

Тег був представлений в наступних пропозиціях 2011 та 2015 років. Хоча голосування за ці пропозиції (поки що) не відбулося, теґ широко використовується. Деякі невідповідності ще не вирішені.

Класифікація

Велосипедні та пішохідні доріжки

Дороги

Полігон area:highway=* має покривати проїзну частину дороги, включаючи смуги для руху автотранспорту, громадського транспорту, велосмуги. Полігон не має містити узбіччя, місця для стоянки та тротуари, які треба додавати окремо.

Відмінності area:highway та area=yes + highway=*

area:highway=* було запропоновано використовувати для позначення загальної території, що її займає проїзна частина дороги. Він не призначений для цілей прокладання маршрутів, на відміну від лінійних обʼєктів highway=*.

Теґи area=yes на highway=* використовується для позначення частини доріг по яких прокладаються багато спрямовані маршрути; тобто з будь-якою до будь-якої точки такого елемента можна прокласти маршрут. Таке застосування набуло поширення для пішохідних зон та прилеглих територій, там де траспортні потоки можуть рухатись в будь-якому напрямку. Обґрунтування полягає в тому, що рушії маршрутизації повинні враховувати ці всеспрямовані обʼєкти на додачу до вузлів і ребер у класичній теорії графів; таким чином, лінійні лінії елементи не потрібні всередині. Однак, OpenTripPlanner є єдиним таким рушієм, що може прокладати маршрути по полігонах. Він це робить обчислюючи граф видимості полігону. [1]

Невідповідності

Теґ area:highway=* походить з двох різних пропозицій для опису докладної форми доріг:

  • Залишається незрозумілим, чи слід використовувати теґ для повної форми побудованого шосе або його розділити на функціональні частини.
  • Для дорожніх відрізків з постійною шириною полігонів представлення лінійної дороги можна вважати надмірним для лінійного мапінгу доріг та використання теґу width=* що не збігається з твердженням "один обʼєкт, один елемент OSM".
  • Дехто з маперів використовує area:highway=emergency, там де вони мають на увазі частину дорожньої розмітки білим штрихуванням, яких слід уникати у звичайному транспортному потоці, але не мають нічого спільного з надзвичайними ситуаціями.

Дивіться також

Посилання

Request to add highway areas to OpenStreetMap Americana