Uk:Key:area:highway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg area:highway
Valladolid-plaza.jpg
Опис
Використовуються для позначення всієї площини доріг, тротуарів, площ Edit or translate this description.
Група: Властивості дороги
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 9
Використовується разом з
Статус: запропоновано

Зараз дороги в ОСМ є одномірними об’єктами, що дозволяє використовувати їх для маршрутизації. Вони можуть додатково мати теґ width=*, але для мап на детальних масштабах, вже недостатньо інформації для точного двовимірного показу вигляду дороги. Ситуація дуже схожа на waterway=riverbank, де ви маєте лінію, що показує течію ріки, а також додатковий полігон навколо неї, що надає змогу рендерам показувати реальне фізичне уявлення ріки. Ґрунтуючись на цьому, а також на обговорені на німецькій частині форуму, пропонується використовувати теґ area:highway=* для заповнення цієї прогалини (тим більш, що він набуває поширення серед учасників).

Таким чином, area:highway=* застосовується для позначення полігоном всієї площини проїжджої частини дороги, тротуару чи площі. Застосування area:highway=* не скасовує використання highway=* для створення дорожнього графу.

Використання

  • Так само, як і waterway=riverbank, а також більшість ділянок позначених теґом landuse=*, area:highway=* використовується тільки для візуалізації, в даному випадку доріг. Це також є однієї з причин використання окремого теґу. Використання area=yes в парі з highway=* може призводити до непередбачуваних результатів під час прокладання маршрутів, і на поточний момент набуло поширення тільки для highway=pedestrian.
  • area:highway=* не є одним із типів landuse=*. Більш широка ідея з landuse=traffic — не те ж саме. Вулиці можуть бути частиною такого нового значення структури землекористування (так само як і колії в landuse=railway).
  • Переважним аспектом докладного креслення землекористування є вимога з’єднання area:highway=* з іншими ділянками, замість креслення поверху.
  • Не потрібно додавати інформацію про покриття для позначаємої ділянки. Все це можна зробити пізніше, уточнюючи властивості дороги, позначеної лінією з теґом highway=* всередині полігону.

Значення

area:highway=* має набувати тих самих значень, що й лінія дорожнього графу highway=*. В самому простому випадку теґ може набувати вигляду area:highway=yes, різні системи рендерінгу можуть опрацьовувати теґ по своєму, брати інформацію про тип дороги з відповідного значення highway=*.

Як мапити

Для того щоб позначити дорогу обведіть її (мульті)полігоном, використовуючи бордюри, як її межі. StreetsLogicalLevel.JPG

Що не треба зазначати, так це назву вулиці, кількість смуг руху, вид покриття, його якість, максимальну швидкість і все інше, що знаходиться на лінії з теґом highway=*

Вигляд на мапі

Макет того, як може виглядати мапа (масштаб 19, масштаб16, JOSM): Area highway mockup.png

Див. також