Uk:Key:addr:place

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg addr:place
Suburb of Phillip.jpg
Опис
Частина адреси, що допомагає зазначити адресу, у разі коли вона не повʼязана з вулицею, натомість містить назву певної території чи іншого лінійного обʼєкта, точки або якогось абстрактного обʼєкта. Show/edit corresponding data item.
Група: адреси
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з

addr:housenumber=*

Статус: де-фактоPage for proposal

Теґ addr:place=* використовується, коли номер обʼєкта (будівлі) addr:housenumber=* повʼязаний не з вулицею, а натомість містить назву певної території чи іншого лінійного обʼєкта (це може бути мікрорайон, невеличке село, острів та таке інше).

information sign

Цей теґ має інше значення, ніж addr:suburb=*. Якщо ви хочете вказати, що обʼєкт (будівля) є частиною району чи передмістя, вам потрібно використовувати addr:suburb=*, а не addr:place=*. Жоден об’єкт не повинен мати addr:place=* і addr:street=* одночасно.

Опис

Бувають законні випадки, коли вулиця не є частиною адреси. Одним із поширених прикладів є невеликі села в деяких країнах (наприклад, в Австрії, Чехії, Словаччині, Польщі, Німеччині), у яких є лише кілька вулиць без назв, тому немає назви вулиці, яку можна вказати в адресі, а адреси зазвичай виглядають так: <Назва села> <номер будинку>, напр. Штайндорф 30, Тухлінек 85, Роговце 47 (Steindorf 30, Tuchlinek 85, Rohovce 47).

Оскільки частина адреси перед номером будинку насправді не є назвою вулиці, було б неправильно помістити її в теґ addr:street=*: нам потрібно було б або додати назву села на всі безіменні вулиці у селі, що порушує принцип правдивості, або ж програми можуть почати скаржитися, що вулиці з такою назвою немає.

Використовуючи addr:place=*, переконайтеся, що назва відповідає назві об’єкта place=*, на який посилається номер будинку. (Так само як і з назвами вулиць addr:street=*). Є деякі рідкісні випадки, коли такого місця не існує. У цьому випадку нема потреби додавати вигадане місце. Просто введіть назву, як вона зустрічається в адресі.

Приклади

Теґування

Використовуйте addr:place=* замісць addr:street=* для додавання частини адреси «назва вулиці», коли номер обʼєкту (будівлі) належить не до вулиці, а до певної території чи таке інше.

Якщо номер будинку належить якомусь наявному обʼєкту, ми можемо створити зв’язок і включити до нього будинки з роллю Role house і об’єкт з роллю Role object.

Підтримка програмним забезпеченням

Назва Підтримка Примітки
iD немає as of 2017-04-15; GitHub issue issue in the tagging schema repo
JOSM так built-in preset and HouseNumberTaggingTool plugin
Magic Earth немає as of 2017-04-15
MapFactor Navigator Free так
MAPS.ME немає as of 2017-04-15; GitHub issue
Nominatim так
Organic Maps немає as of 2021-06-12; GitHub issue
OsmAnd так
OSM Inspector так in Addresses view. Note that cutoff radius for association is 1 km, which will fail for large or long villages.
Pelias (Mapzen Search geocoder) немає as of 2017-04-15; GitHub issue
Qwant Maps немає as of 2022-10-11; GitHub issue
Vespucci так
Yanosik так

Nominatim QA

Сайт Nominatim QA визначає обʼєкти, які помилково мають обидва теґи addr:place=* та addr:street=*. Ці дані є помилковим, оскільки пункти доставки (наприклад, номери будинків) згруповані або за вулицею, або за більшим місцем. Теґи addr:place=* та addr:street=* не слід використовувати разом. Щоб виправити ці помилки, використовуйте один із теґів addr:place=* та addr:street=*, але не обидва для одного об’єкта.