Uk:Зв’язки

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Relation)
Jump to navigation Jump to search
Mf Relation.svg

Зв’язок — є одним із базових елементів даних, який містить один чи більше теґів, а також впорядкований перелік, який складається з однієї чи більше точок, ліній та/або зв’язків в якості членів, які використовуються для позначення логічних чи географічних взаємостосунків між різними елементами. Член зв’язку може, необов’язково, мати роль, що визначає місце яке він відіграє в зв’язку.

Використання

Зв’язки використовуються для моделювання логічних (і, як правило, локальних) або географічних стосунків між об'єктами. Вони не призначені для зберігання вільно пов’язаних, але розташованих на значній території елементів. Було б невірним, наприклад, використовувати зв’язки для гуртування 'Всіх пішохідних маршрутів в Східній Англії'

Розмір

Рекомендується включати до одного зв’зку до 300 членів. Якщо вам доводиться працювати зі зв’язками з великою кількістю членів, створіть кілка окремих зв’язків та об’єднайте їх у Super-Relation.
Причина: Чим більше членів має один зв’язок, тим важче впоратись з ним, легко зламати, викликати конфлікти, і як показує досвід вони споживають значний обсяг ресурсів сервера та бази даних.

Примітка: "Супер-зв’язки" — виглядають гарною концепцією на папері, але не багато програмного забезпечення OSM працює з ними.

Ролі

Роль — необов’язкове текстове поле, в якому зазначається функція члена зв’язку. Наприклад, в Північні Америці, east показує, що дорога йде на Схід на щиті напрямків з номерами доріг. Або, multipolygon relation, inner та outer використовуються, щоб вказати, яка з ліній позначає внутрішні та зовнішні межі мультиполігону.

Типи зв’язків Mf Relation.svg

Основна стаття: Types of relation

Існує багато типів зв’язків серед яких:

  • Relation:route — використовується для опису різних маршрутів, включаючи автомагістралі, туристичні (пішохідні) маршрути, веломаршрути, маршрути громадського транспорту.
  • Relation:multipolygon — використовуються для опису великих територій, таких як береги рік та адміністративні кордони.
  • Relation:boundary — застосовується виключно для опису адміністративних кордонів.
  • Relation:restriction — для опису заборон проїзду, наприклад позначення заборони повороту ліворуч або розвороту.

Приклади

Мультиполгони

В мультиполігонах, ролі inner та outer використовуються для вказання чи є лінія внутрішньої чи зовнішньою межею території полігону. Наприклад, внутрішня лінія може означати острів на озері.

Автобусний маршрут

Для позначення автобусного маршруту використовується зв’язок типу type=route, з теґами route=bus, ref=* та operator=*. Дороги, по яких проходить автобусний маршрут, включаються до зв’язку разом із точками зупинок. Лінії можуть мати ролі forward чи backward, в залежності від того, чи їде автобус за напрямком лінії, чи в зворотньому напрямку (роль може бути пустою, якщо маршрут проходить по лінії в обох напрямках).

Заборона поворотів

Див. Relation:restriction.

Інструменти

Навігація по зв’язкам

Будь ласка, вкажіть тут застосунки, які в змозі слідувати по маршрутам зі зв’язків (як паломники)

  • Поки що застосунки невідомі.

Див. також