Uk:Заготовки

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Переважна більшість редакторів мають у свому арсеналі набори різноманітних заготовок, щоб зробити теґування більш доступним для новачків або більш продуктивним для досвідчених маперів. Кожна така заготовка дозволяє додати до об’єкта основний ключ або теґ, потенційно, з одним чи більше додатковими, більш специфічними, теґами. Заготовки також можуть мати власні поля для вибору відповідних значень чи інших пов’язаних теґів. В деяких редакторах, заготовки також визначають спосіб яким об’єкти показуються на мапі.

Заготовки досі не стандартизовані поміж різними редакторами [1] та у більшості випадків не містять посилань на них на сторінках опису ключів та значень теґів, проте Проєкт Taginfo показує які заготовки використовують вказаний ключ або теґ у кожному редакторі.

Заготовки в редакторах

iD

Використання заготовок – це основний спосіб позначення об’єктів в iD, через вибір типів об’єктів. Після того, як ви позначили об’єкт на мапі, ви обираєте його тип за допомогою пошуку. У версії 3 редактора iD вам знадобиться спочатку обрати тип об’єкта і вже потім позначити його на мапі, хоча ви можете спочатку визначитись із геометричним примітивом, чи це буде точка, лінія, чи полігон на панелі інструментів.

Самі заготовки визначаються за допомогою JSON-файлів, які також використовуються і в Go Map!! [2]. iD також генерує заготовки на основі інструмента Name Suggestion Index. Дія заготовки може обмежуватись певним регіоном або типом даних.

JOSM

JOSM постачається із типовим переліком заготовок, яки може бути розширений вибором додаткових заготовок із запропонованого переліку, або створення власних заготовок. Перелік заготовок підтримуваних спільнотою знаходиться на сайті JOSM.

Merkaartor

Merkaartor, так само як і JOSM, постачається із вбудованим переліком заготовок, які можна також розширити за допомогою власноруч створених.

OsmAnd

OsmAnd має фіксований перелік типів POI.

Potlatch

Potlatch 1 та Potlatch 2 мають обмежений набір заготовок на Основній вкладці. Ви можете перетягувати заготовки на мапу для створення POI або обирати заготовки із випадаючого меню, для позначення ліній [3].

Vespucci

Vespucci використовую заготовки JOSM [4]. Також Vespucci генерує заготовки на основі Name Suggestion Index [5].