Uk:Теґ

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Mf tag.svg

Теґ складається з Ключа та Значення. Кожен теґ описує певну особливість елементів даних (точок, ліній та зв’язків) чи наборів змін. Обидва поля, ключ та значення, є текстовими з вільним форматом даних. На практиці, до того ж, існують домовленості з використання теґів для більшості загальним потреб.

Ключі та значення

Кожен теґ складається з ключа та значення. В документації OSM теґ записується як key=value.

  • Ключ описує широкий клас об’єктів (наприклад, автомобільні шляхи або Назви).
  • Значення конкретизує конкретний об’єкт, який був класифікований загальним ключем (напр. highway=motorway). Якщо одному ключу потрібно додати кілька значень, використовуйте розділювач – крапку з комою.

Ось кілька невеличких прикладів, застосування ключів і їх теґів на практиці:

  • highway=residential — теґ з ключем 'highway' та значенням 'residential', використовується для позначення ліній, що представляють дорогу вздовж якої живуть люди.
  • name=* — теґ значення якого використовується для зазначення назв конкретних об’єктів.
  • maxspeed=* — теґ, значенням якого є обмеження швидкості в км/год (або в милях за годину, при наявності одиниць виміру 'mph'). Метрична система виміру є типовою (для неї не потрібно явно зазначати одиниці виміру). Інші одиниці виміру: милі за годину, вузли, ярди чи фунти повинні зазначатись після значення. Там, де це вимагається, певні одиниці виміру потрібно зазначати в полі значення.
  • maxspeed:winter=* — ключ, який містить простір імен для теґу 'maxspeed', що визначає інше обмеження швидкості, яке використовується взимку.

Пошук теґів

Наступні ресурси часто використовуються, щоб знайти відповідний теґ або дослідити використання теґів:

  • Uk:Map Features (розширений список з найбільш часто використовуваних теґів)
  • Taginfo (корисний сайт, для дослідження статистики використання теґів, включаючи теґи та їх значення, які необов’язково задокументовані)
  • OSM Semantic Network: структура для машинної обробки, що містить теґи OSM

Використання в редакторах

Деякі редактори OSM (наприклад iD, Potlatch 2) типово приховують теґи об’єктів, що не дозволяє правити їх напряму; замість цього користувачі заповнюють готові шаблони. Однак, всі теґи можна показати в розширеному режимі вашого редактора (наприклад, це може також мати назву "All tags" замість "Advanced").