Uk:Теґ

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Mf tag.svg

Теґ складається з ключа та його значення. Теґи використовуються для опису кожного окремого об’єкта, що є елементами даних (точки, лінії та зв’язки) або наборами змін. Обидва поля, ключ та значення, є текстовими полями довільного формату. На практиці, існують домовленості щодо застосування теґів, які викладено в цій вікі.

Ключі та значення

Для більш зрозумілого подання теґ записується у вигляді key=value, де ключ та значення розділені знаком рівняння. Іноді, ключ або значення беруть у лапки для уникнення непорозумінь: key="value" або "key"="value"; звісно, а ні лампки, а ні знак рівняння не є частиною теґа.

Теґи застосовуються до елементів або до наборів змін (процес застосування теґів – теґування), що вочевидь призводить до утворення наборів теґів різноманітних за їх розміром. Але кожен набір теґів має містити ключ тільки один раз. У випадках, відсутності певного теґу мається на увазі застосування типового значення чи наслідування цих теґів від батьківських елементів.

Ключ використовується для опису предметної області, категорії чи типу об’єкта (наприклад, Дороги або Назви). Ключі можуть доповнюватись префіксами, вставками та суфіксами (як правило, розділених двокрапкою, : ), утворюючи над- та субкатегорії, а також простори імен. Найпоширенішими просторами імен є використання мовного суфікса для назв різними мовами та суфікса дати разом з ключем name.

Значення конкретизує конкретний об’єкт, за його ключем. Зазвичай, значення є текстом у довільній формі (напр. name="Майдан Незалежності"), але можуть застосовуватись і заздалегідь узгоджені значення (highway=motorway), у разі потреби вказати більше одного значення для ключа, вони розділяються крапкою з комою (розділення за допомоги крапки з комою), також можуть використовуватись числа (цілі та десяткові), наприклад для зазначення відстані. Кожен ключ обов’язково повинен мати значення, навіть якщо ключ є самодостатнім (напр. motorcycle:rental=yes).

Ось кілька невеличких прикладів, застосування ключів та їх теґів на практиці:

 • highway=residential — теґ з ключем highway та значенням residential, використовується для позначення ліній, що представляє дорогу вздовж якої живуть люди.
 • name=Васильківська вулиця — теґ значення якого використовується для передання назви конкретної вулиці.
 • maxspeed=50 — теґ обмеження швидкості, значенням якого є числове значення. Одиниці виміру в км/г є типовим, але можуть бути вказані явно; швидкість в милях за годину, зазначається за допомоги додавання до одиниць виміру mph). В OSM метрична система є типовою системою виміру (для неї не потрібно явно зазначати одиниці виміру).
 • maxspeed:forward=* — ключ, який містить простір імен для теґу maxspeed, для більш точного зазначення даних.
 • name:de:1953-1990=Ernst-Thälmann-Straße — теґ з ключем name та суфіксами для зазначення мови та періоду в часі, коли ця назва використовувалась.

Пошук теґів

Наступні ресурси часто використовуються, щоб знайти відповідний теґ або дослідити використання теґів:

 • Шукайте в нашій Вікі
 • Taginfo — корисний сайт, для дослідження статистики використання теґів в базі OSM, включаючи теґи та їх значення, які необов’язково задокументовані, може містити посилання на наявну документацію у вікі.
 • TagFinder — веб-сайт, який надає повноцінний пошук по теґах OSM.
 • Ознайомтесь з теґуванням подібних об’єктів, що вже є на мапі в іншому місці.
 • Ознайомтесь з концепцією — any tags you like.
 • Дивіться в архівах списку розсилки tagging чи відповіді на схожі питання на help.osm.org або на forum.openstreetmap.org. Ви також можете спитати всюди і зразу, але краще по черзі.
 • OSM Semantic Network: структура для машинної обробки, що містить теґи OSM

Технічні характеристики

Стаття Елементи містить опис технічних обмежень, інформацію про кодування та форматування Теґів.

Використання в редакторах

Деякі редактори OSM (наприклад iD, Potlatch 2) типово приховують теґи об’єктів, що не дозволяє правити їх напряму; замість цього користувачі заповнюють готові заготовки власними даними. Однак, всі теґи можна показати в розширеному режимі вашого редактора.

Як це виглядає у зазначених редакторах:

iD

 1. (потрібно тільки у випадку створення нового об’єкта) Оберіть об’єкт загального типу наприкінці списку. Наприклад, "точка", під час створення нового точкового об’єкта.
 2. Знайдіть розділ “Всі теґи” в панелі редагування знизу ліворуч.

Potlatch 2

 1. Перейдіть до розділу "Advanced".

Метадані

Деякі ти використовувались в елементах даних для додавання до них метаданих, що показувались в редакторах чи використовувались інструментами перевірки якості (напр., ступінь завершеності мапінгу, речей які ще треба зробити, припущень, джерел даних, інформації про інструменти та їх версії, й таке інше). Починаючи з версії 0.6 API, програми редактори та інструменти імпорту перебудувались для того, щоб зазначати таку інформацію в теґах наборів змін (набори змін не є елементами даних), замість того щоб додавати її до кожного елемента даних. Такі теґи зараз мають атрибут "discardable", що означає що вони будуть автоматично прибрані з даних в момент оновлення об’єктів, що мають їх (вони все ще використовуються в наборах змін і їх видно в попередніх версіях елементів даних до моменту, коли їх було вилучено).

Дивіться також

Домовленості щодо синтаксису нових теґів