Uk:Об'єкти мапи

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Map Features)
Jump to navigation Jump to search

OpenStreetMap показує об’єкти місцевості (наприклад, дороги та будинки) використовуючи теґи, які призначаються Елементам OSM (Точкам Node, Лініям Way чи Зв’язкам Relation). Кожен теґ характеризує певний географічний атрибут об’єкта, позначеного окремою Точкою, Лінією або Зв’язком.

OpenStreetMap не має ніяких обмежень на зміст теґів: мапа може включати безмежну кількість атрибутів для опису кожного об’єкта. Спільнота погодила певні комбінації ключів та значень широковживаних теґів (так званий рекомендований набір), які використовуються як стандарт. Проте, учасники можуть створювати нові теґи для поліпшення стилю мапи або в аналітичних цілях, що ґрунтуються на не застосованих раніше атрибутах. Короткий опис теґів, які пов’язані з певною темою чи становлять окремий інтерес можна знайти в розділі Категорії об’єктів.

Більшість об’єктів та їх атрибутів можна описати незначною кількістю теґів. Наприклад, стежку — основним теґом highway=footway, а, можливо, ще й назвою — додавши її в значення ключа name=*. Через те, що мапа OpenStreetMap охоплює цілий світ, існує багато різноманітних об’єктів, але майже їх усі можна описати однаковими теґами.

Докладну інформацію про інші теґи та запропоновані зміни до чинних дивіться на сторінках Запропоновані об’єкти мапи та Застарілі об’єкти мапи. Якщо ви не знайдете потрібний теґ, застосуйте щось прийнятне, доки це відповідатиме дійсності. З часом, ви можете стикнутись з тим, що назва теґу змінилась для задоволення ширших потреб, однак чимало хороших теґів спочатку вживали, а лише потім документували. Відомості про теґи OSM доступні у вигляді семантичної мережі (у формі, придатній для введення в комп'ютери).

Дивіться також:

Зауваження до рендерінгу:

 • Використання теґів з рекомендованого набору означатиме, що ваші зусилля з редагування мапи мають «високу вірогідність» бути інтерпретованими різноманітними програмами з рендерінгу. Проте, не має 100% гарантії, що теґ з цього переліку буде сприйнятий певною програмою з рендерінгу чи такими з них, що використовуються на сторінці головної мапи. Для точної інформації про те, як переконатись, що ваші символи показуються після рендерінгу в Mapnik і Osmarender, дивіться Symbol Rendering.
 • Є вірогідність того, що можуть існувати інші теґи, не зазначені тут, які сприйме програма з рендерінгу на головній сторінці. Цей перелік не оновлюється разом з усіма теґами, що беруться до використання програмами з рендерінгу.
 • Колонка «Позначка на мапі» у цих таблицях — це просто приклад, як об’єкт може бути позначений на уявній мапі тією чи іншою програмою з рендерінгу. Це не є обов'язковим способом позначення ні для наших програм з рендерінгу ні для інших.

Основні об’єкти

Канатні шляхи

Тег aerialway=* вживається для позначення будь-яких типів підвісних канатних доріг.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
Types of aerialway
aerialway cable_car way Канатна дорога з вагонами — підвісна дорога підвищеної міцності. 1-2 вагони, розраховані на кілька десятків людей, висять на рухомому канаті. Двигун (розташований у кінці маршруту) намотує буксирувальний (другий) дріт, що врешті-решт, рухає вагон підвісною дорогою. Вагони рухаються вниз-угору, не обертаючись навколо кінцевих станцій.

Прикладом діючої канатної дороги з вагонами є дорога на гору Ай-Петрі з смт Кореїз (АР Крим, Україна).

Aerialway gondola render.png
CH Furtschellas aerial tram.jpg
aerialway gondola way Канатна дорога з кабінами — легка підвісна дорога. Кабіни, розраховані на кілька людей, висять і рухаються на одному кільцевому канаті. Прикладом діючої канатної дороги з кабінами є дорога в Парку ім. Горького у м.Харків, Україна.
Aerialway gondola render.png
Linbana kolmården cable car.jpg
aerialway chair_lift way Крісельний підйомник — легка канатна дорога з численними підвішеними кріслами на 2-4 особи для підйому лижників нагору. Канат з кріслами обертається по колу. Зазвичай не мають захисту від погодних негараздів, проте можуть бути оснащені дахом.

За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий), але підйомники, що використовуються однаково в двох напрямках додатково позначають oneway=no.

Chair-lift-rendering.png
Silver Queen Chair, CBMR.jpg
aerialway mixed_lift way Підйомник змішаного типу: з кабінами і кріслами.
Cgd panoramabahn.jpg
aerialway drag_lift way Бугельний підйомник — легка канатна дорога, що тягне лижників для підйому нагору. Пасажири весь час залишаються на землі і тримаються за зачіпки-бугелі, які рухаючись вгору волочуть за собою людей. Конкретні різновиди позначають теґами aerialway=t-bar, aerialway=j-bar, aerialway=platter або aerialway=rope_tow.
Chair-lift-rendering.png
T-bar lift.JPG
aerialway t-bar way Т-подібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair-lift-rendering.png
Orczyk.jpg
aerialway j-bar way Гачкоподібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair-lift-rendering.png
Coldspgs j bar lift.jpg
aerialway platter way Тарілчастий бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair-lift-rendering.png
Tellerliftbügel.jpg
aerialway rope_tow way Гнучкий безбугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. Пасажири чіпляються безпосередньо руками до тягнучого кабелю або за допомогою гнучких мотузок. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair-lift-rendering.png
Rope tow overview.jpeg
aerialway magic_carpet way Стрічковий тягнучий підйомник конвеєрного типу. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Magic carpet uphill loaded P1437.jpeg
aerialway zip_line way Мотузковий спуск — ковзання по канату під дією сили тяжіння. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair-lift-rendering.png
Zip line arival SuperFly Whistler, BC, Canada.JPG
Equipments
aerialway pylon node Пілон — опорна конструкція канатного шляху.
09 Sommet TS.JPG
aerialway station nodearea Станція канатної дороги — місце посадки-висадки пасажирів. Example aerialway station.png
WinterArmenia3.JPG
Others
aerialway canopy way Obsolete, please use aerialway=zip_line instead.
This automatically implies oneway=yes (drawn downward).
Canopy-action.jpg
aerialway goods way Застаріле позначення вантажного канатного шляху. Використання припинити. Вживайте натомість foot=no разом з відповідним теґом usage=*.
Aerialway goods.png
Materialseilbahn.jpg
aerialway Інше node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Повітряні шляхи

Ця категорія включає аеропорти, летовища та інші наземні споруди для забезпечення користування літаками та ґвинтокрилами. Дивіться також Aeroways.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
aeroway aerodrome node area [W] Аеропорт — авіатранспортне підприємство, основним завданням якого є здійснення регулярних повітряних перевезень пасажирів і вантажів. Дивіться також military=airfield.
Aerodrome.svg
Cotswold airport at kemble from helicopter arp.jpg
aeroway apron area [W] Перон — бетонований майданчик перед терміналом, ангаром для розміщення повітряних суден з метою посадки і висадки пасажирів, завантаження і вивантаження багажу, обслуговування.
Osmarender-apron.png
LKPR sever 2003.jpg
aeroway control_tower node area [W] Control tower is a tall, windowed structure located on the airport grounds.
Use man_made=tower + service=aircraft_control instead.
LGA CT sunset.JPG
aeroway control_center node area [W] Control center (in the US referred to as air route traffic control center (ARTCC)) is a facility responsible for controlling aircraft en route in a particular volume of airspace (a Flight Information Region) at high altitudes between airport approaches and departures.
Air traffic controllers at the Washington ARTCC.jpg
aeroway gate node Вихід з терміналу до літака. Кожен вихід має окремий номер та обладнаний зручностями для чекаючих пасажирів.
Rendering-aeroway=gate.JPG
Edinburgh Airport gate lounge.jpg
aeroway hangar node area [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів.

Вживайте разом з building=hangar для сумісності з деякими програмами.

Delta jet hangar at kemble england arp.jpg
aeroway helipad node area Злітно-посадковий майданчик для гелікоптерів (зазвичай на даху будівлі).
Standard icon helipad.svg
Oryx helicopter.jpg
aeroway heliport node area [W] Heliport is used to map the main area details for helicopters.
Heliport Niagara Falls Ontario.jpg
aeroway navigationaid node [W] Радіонавігаційний засіб — споруда, прилад для визначення точної позиції на місцевості з метою полегшення керування літаком.
Approach Lighting System Bremen 1.jpg
airmark beacon node [W] Radio navigation aid is used to mark systems that determine a position on the Earth which helps pilots guide their aircraft during flight.
VOR DME BUB.JPG
aeroway runway way area [W] Злітно-посадкова смуга для літаків.
Rendering-aeroway runway.png
Runways Brussels Airport (7655183522).jpg
aeroway taxilane way area Taxilane is a path in an airport that is part of the aircraft parking area or apron (proposed feature with low usage as of 2015-10, use with caution).
aeroway taxiway way area [W] Руліжна доріжка — допоміжний шлях для вільного маневрування літаків від злітно-посадкової смуги до ангарів, терміналів.
Rendering-aeroway taxiway.png
F-22A Elmendorf AFB.jpg
aeroway terminal node area Термінал — спеціалізована будівля аеропорту, де закінчується або починається транспортування.
Rendering-aeroway-terminal-mapnik.png
LAX-International-checkin.JPG
aeroway windsock node [W] Вітровказівник — простий метеорологічний інструмент, що має вигляд конусу зі смугастої тканини, закріплений на верхівці стовба. Призначений для приблизного вимірювання напрямку і швидкості вітру.
Windsock of CCK Air Force Base 20111112.jpg
aeroway highway_strip node way area [W] Highway strip is a designated landing strips that is normally used as a part of a highway, but can be closed either because of a military exercise or emergency for aeroplane landing.
RFDS emergency landing strip sign.jpg
aeroway User defined node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.

Благоустрій та інфраструктура

Об'єкти суспільного значення, які забезпечують нормальне життя в населених пунктах.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Харчування

amenity bar node area [W] Бар або [W] генделик — заклад широкого профілю, де подають різні алкогольні напої, працює власна невибаглива кухня, офіціанти, грає музика. Дивіться також amenity=pub, amenity=cafe і amenity=restaurant.
Bar-16.svg
Bar MXCT.JPG
amenity biergarten node area [W] Пивний садок — особливий вид шинків у Німеччині. Розташований під відкритим небом у зелені каштанів, заклад пропонує різні сорти пива і певні страви до нього. Нормальним вважається принести свою їжу.

Для України найближчим еквівалентом є так звані пивні намети або літні пивні майданчики у зелених зонах.

Biergarten-16.svg
Biergarten.JPG
amenity cafe node area [W] Кав'ярня — заклад харчування, що спеціалізується на гарячих напоях (чай, кава) і десертних стравах. Алкогольні напої, як правило, в меню відсутні. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*. Дивіться також amenity=pub, amenity=bar і amenity=restaurant.
Cafe-16.svg
Klagenfurt Wörthersee Strandbad Cafe Sunset Bar 11102008 65.jpg
amenity fast_food node area Фаст-фуд — заклад швидкого харчування. До цієї категорії можна віднести столові, закусочні та суші-бари. У фаст-фудах ніколи не залишають чайових. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*.
Fast-food-16.svg
Burger king kamen osm.jpg
amenity food_court node area Фудкорт — зона харчування у великих торговельних центрах: навколо розташовані численні фаст-фуди, а в центрі — спільний майданчик із столиками.
Restaurant-14.svg
FoodCourtVaughanMills.JPG
amenity ice_cream node area «Морозиво» — спеціалізоване кафе або магазин.
Ice-cream-14.svg
Shop-ice cream.jpeg
amenity pub node area [W] Паб, пивний бар (корчма, шинок) — місце, де продають переважно пиво та закуски. Часто розташовані поруч з броварнями. Як правило, офіціанти, кухня відсутні, асортимент інших алкогольних напоїв значно обмежений порівняно з баром. Чоловіки — основна аудиторія.
Pub-16.svg
Pub.jpg
amenity restaurant node area Ресторан. Вживайте cuisine=* для позначення виду кухні (страв за рецептами певних місцевостей світу) та diet=* для типу.
Restaurant-14.svg
Caprice Restaurant.JPG

Освіта й виховання

amenity college node area Коледж, професійне технічне училище, технікум. Rendering-area-amenity-college.png
Cambridge Regional College main entrance.jpg
amenity driving_school node area Driving School which offers motor vehicle driving lessons
Shop-other-16.svg
Fahrschulauto VW Austria St Johann.JPG
amenity kindergarten node area Дитячій садок, ясла-садок. Rendering-area-amenity-school.png
Story Time.jpg
amenity language_school node area Language School: an educational institution where one studies a foreign language.
amenity library node area Бібліотека.
Library.14.svg
Guantanamo captives' library a.jpg
amenity toy_library node area A place to borrow games and toys, or play with them on site.
Toy Library storage.jpg
amenity music_school node area A music school, an educational institution specialized in the study, training, and research of music.
Music school from Rabnita (1980). (9196267787).jpg
amenity school node area Загальноосвітня школа. Музичні, художні школи позначаються іншим теґом amenity=arts_centre. Rendering-area-amenity-school.png
Williamstown school.jpg
amenity university node area Університет, академія, інститут. Rendering-area-amenity-university.png
Brock University campus.JPG

Транспорт

amenity bicycle_parking node area Велосипедна парковка.
Parking-bicycle-16.svg
Bicycle-parking.jpg
amenity bicycle_repair_station node area Велоремонт — пункт самостійного ремонту і обслуговування велосипедів. Персонал і плата за користування відсутні.
Bicycle repair station-14.svg
BikeRepairMonterrey.JPG
amenity bicycle_rental node area Прокат велосипедів.
Rental-bicycle-16.svg
Bicycle-rental.jpg
amenity boat_rental node area Rent a Boat
Boat rental-14.svg
Bootsverleih am Halterner Stausee - panoramio.jpg
amenity boat_sharing node area Боут-шарінг — короткостроковий прокат човнів для задоволення. Зазвичай, послуга надається лише членам спеціалізованих неприбуткових клубів. Плавальні засоби є власністю клубу або перебувають у лізингу.
A Boat To Share.jpg
amenity bus_station node area Автовокзал, автобусна станція.
Bus station-14.svg
Manchester Piccadilly Bus Station.jpg
amenity car_rental node area Прокат автівок.
Rental-car-16.svg
Hertz car rental office Livonia Michigan.JPG
amenity car_sharing node area Кар-шарінг — короткостроковий прокат автівок з погодинною оплатою.
ShattuckBackMM1144C.jpg
amenity car_wash node area Автомийка.
Car wash-14.svg
Wuppertal - Friedrich-Engels-Allee 130 02 ies.jpg
amenity vehicle_inspection node area Government vehicle inspection
Vehicle inspection-14.svg
TÜV SÜD-Hauptuntersuchung.jpeg
amenity charging_station node Зарядна станція для електромобілів та інших електричних транспортних засобів.
Charging station.16.svg
Evpost.jpg
amenity ferry_terminal node area Паромний термінал — місце посадки-висадки пасажирів, вантажів паромів та барж.
Ferry-icon.svg
Ferry Reet.jpg
amenity fuel node area АЗС (автозаправка). Під'їздна дорога позначається highway=service.
Fuel-16.svg
Preem Karlskrona.jpg
amenity grit_bin node Кошик з піском — розташований понад дорогою, він містить суміш для посипання шляхів під час ожеледиці.
Grit bin.jpg
amenity motorcycle_parking node area Parking for motorcycles
Parking-motorcycle-16.svg
Motorradparkplatz Gifhorn Mühlenmuseum.jpg
amenity parking node area Автостоянка. На великих стоянках можна позначати окремі шляхи руху автомобілів теґами highway=service+service=parking_aisle.

Для стоянок обабіч основних доріг вживайте натомість теґи parking:lane=*+parking:condition=* на певних відрізках шляхів.

Parking-16.svg
P3030027ParkingLot wb.jpg
amenity parking_entrance node В'їзд-виїзд до підземної або багаторівневої стоянки. Згуртуйте кілька в'їздів разом використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking. Underground
Parking entrance-14.svg
Multi-storey
Parking entrance multi-storey 14.svg
3690668043 88a731e3e0 b.jpg
amenity parking_space node area Місце для стоянки окремого транспортного засобу. У вузькому розумінні — ще окреслена площина для розташування лише одного автомобіля з-поміж інших на стоянці взагалі. Згуртуйте всі окремі місця однієї стоянки використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking.

Для суцільного і простого позначення стоянок (без уточнень) можна натомість вживати amenity=parking.

Rendering-parking space.png
138081166 2a56d66c27 b.jpg
amenity taxi node area Таксі — місце, де таксисти чекають на нових пасажирів.
Taxi-16.svg
Amenity taxi picture-Hong Kong Shatin Taxi Stand.jpg

Фінанси

amenity atm node Банкомат.
Atm-14.svg
ATM 750x1300.jpg
amenity bank node area Банк. Якщо має власний банкомат поруч, вживайте разом з тегом atm=yes.
Bank-16.svg
Dscf1401-800.jpg
amenity bureau_de_change node Обмін валют.
Bureau de change-14.svg
Bureau de change electronic sign.jpg

Медицина

amenity baby_hatch node area Пункт анонімного прийому немовлят. Перший такий пункт в Україні — «Вікно життя» — відкрито у м. Львів в травні 2009 р.
Babybox - venkovní strana.jpg
amenity clinic node area Поліклініка, клініка, амбулаторія — медичний заклад середнього розміру для проходження обстежень і прийому у лікарів-вузьких спеціалістів. Хоча заклад не має ліжко-місць, невідкладну допомогу або оперативне втручання в змозі провести.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctors-14.svg
Bristol , Central Health Clinic - geograph.org.uk - 1360619.jpg
amenity dentist node area Стоматологія, стоматологічний кабінет.
Dentist-14.svg
Military dentists in Guatemala.jpg
amenity doctors node area Практикуючий лікар-вузький спеціаліст, сімейний лікар — медичний заклад малого розміру проходження особистих обстежень і прийому в окремого лікаря. В одному закладі можуть бути кілька лікарів, але одного профілю.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctors-14.svg
Doctors stethoscope 2.jpg
amenity hospital node area Шпиталь, лікарня зі стаціонаром — медичний заклад великого розміру з широким спектром лікувальних послуг та ліжко-місцями для пацієнтів. Якщо є власне відділення швидкої допомоги, травмопункт вживайте разом з emergency=yes.
Hospital-14.svg
Guantanamo captive's hospital beds -c.jpg
amenity nursing_home node area Приватний санаторій або платний інтернат для людей похилого віку, інвалідів. Теґ офіційно не затверджений і вважається застарілим.

Вживайте натомість актуальну комбінацію amenity=social_facilty+social_facilty=group_home.

Hora Svate Kateriny - nursing home.jpg
amenity pharmacy node area Аптека. Вживайте разом з dispensing=yes, якщо є послуга виготовлення препаратів за рецептом на місці, або dispensing=no — лише продаж (попередньо виготовлених у заводських умовах).
Pharmacy-14.svg
Boots The Chemist At Gunwharf Quays.jpg
amenity social_facility node area Соціальна допомога — реабілітаційні центри, наркологічні клініки, виробничі підприємства для інвалідів, притулки для безхатченків, супові кухні, роздача їжі т.п.
Social facility-14.svg
Salvation Army Citadel, Hill Street , Newport - geograph.org.uk - 1585015.jpg
amenity veterinary node area Ветеринарна лікарня, ветеринарний кабінет.
Veterinary-14.svg
Veterinary Surgeon.jpg

Культура та розваги

amenity arts_centre node area Центр (дитячої) творчості, школа мистецтв, музична школа, арт-центр — в широкому розумінні, місце розвитку творчих здібностей людей.
Arts centre.svg
Alhamra Art Centre.JPG
amenity brothel node area Бордель, дім розпусти. В Україні такі заклади поза законом.
Walletjes 001.jpg
amenity casino node area Казино. В Україні такі заклади існували раніше, але тепер поза законом.
Casino-14.svg
Casin0.jpg
amenity cinema node area Кінотеатр.
Cinema-16.svg
Palace cinéma beaumont.JPG
amenity community_centre node area Палац культури, будинок культури, клуб в селі.
Community centre-14.svg
Greasby Community Centre.JPG
amenity conference_centre node area A large building that is used to hold a convention
Irving Convention Center Exterior.JPG
amenity events_venue node area A building specifically used for organising events
amenity fountain node area Фонтан, водограй.
Fountain-14.svg
Fountain at Milan citadel.JPG
amenity gambling node area Азартні ігри — місце проведення інших азартних занять, окрім букмекерської контори shop=bookmaker, лотерейного кіоску shop=lottery, казино amenity=casino або гральних автоматів leisure=adult_gaming_centre.

Сиди можна включити ігри в [W] Bingo та [W] Pachinko. В Україні азартні ігри заборонені законом.

Bingo cards.jpg
amenity love_hotel node area A love hotel is a type of short-stay hotel operated primarily for the purpose of allowing guests privacy for sexual activities.
Hotel portodiMare Himeji.jpg
amenity nightclub node area Нічний клуб, дискотека.
Nightclub-16.svg
Gatecrasher.jpg
amenity planetarium node area Планетарій.
Planetarium.jpg
amenity public_bookcase node area Громадська книжкова шафа — притаманний Європі винахід, являє собою, як правило, вуличну захищену від погодного впливу шафу з книгами для вільного та анонімного доступу читачів. Можна безкоштовно брати собі наявні книги та приносити власні.
Public bookcase-14.svg
Hannover, public bookcase.jpg
amenity social_centre node area Самокерований суспільний центр — відокремлене співтовариство осіб з певними інтересами: професійна спілка, студентське братство, клуб ветеранів, анонімних алкоголіків, ротарі клуб, союз письменників. Зазвичай, це неприбуткові або звільнені від оподаткування приватні організації.

Дивіться також: office=association — неприбуткова спілка, асоціація.

Governor Hotel, Rotary Club of Portland plaque.JPG
amenity stripclub node Стриптиз-клуб. Для закладів з консумацією вживайте натомість amenity=brothel.
Stripclub.jpg
amenity studio node area Студія звукозапису, теле-, радіо-, кіностудія.
DOUG.jpg
amenity swingerclub node area Свінгер-клуб — розважальний заклад для вечірок та групового сексу. В Україні поза законом.
Swingerclub Cäsars Palace. Spröckhövel.JPG
amenity theatre node area Театр, опера.
Theatre-16.svg
Sydney opera.jpg

Public Service

amenity courthouse node area Суд, дворець правосуддя.
Courthouse-16.svg
Franklinctycrthsapalchicola01.jpg
amenity embassy node area Посольство, амбасада.
Bulgarian embassy in Paris.jpg
amenity fire_station node area Пожежна частина, станція, депо.
Fire-station-16.svg
Fire station.jpg
amenity police node area Міліція, поліція, жандармерія.
Police-16.svg
Polizeiautos Davidwache.jpg
amenity post_box node Поштова скринька. Обслуговуюча організація зазначається в допоміжному operator=*.
Post box-12.svg
Post Box.JPG
amenity post_depot node area Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв'язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв'язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв'язку.
Post office delivery office, Mablethorpe - geograph.org.uk - 1186977.jpg
amenity post_office node area Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв'язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв'язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв'язку.
Post office-14.svg
Crop from Pošta Praha 025.jpg
amenity prison node area В'язниця, виправна колонія.
Prison-16.svg
Osaka keimusho.jpg
amenity ranger_station node area Станція рейнджерів — суспільне місце для відвідувачів національних парків, де можна отримати певні послуги.
Talkeetna Ranger Station.jpg
amenity townhall node area Міська ратуша, муніципалітет, міська державна адміністрація.
Town-hall-16.svg
TownHall-Ljubljana.JPG

Facilities

amenity bbq node Мангал, місце для барбекю — загальнодоступна стаціонарна спеціальна споруда для смаження м'яса на відкритому повітрі. Можна знайти, наприклад, у міських парках і на пляжах. По можливості, вкажіть тип палива fuel=wood або gas або electric. Для позначення наявності навколишніх столів, стільців, вживайте також теґ tourism=picnic_site.

Зверніть увагу: [W] Багаття і [W] вогнище позначаються натомість leisure=firepit.

Bbq-14.svg
Grillplatzusa.jpg
amenity bench node Лавка.
Bench-16.svg
Bench.jpg
amenity dog_toilet node area Area designated for dogs to urinate and excrete.
Dog-toilet.jpg
amenity drinking_water node Питна вода — місце, де особисто можна напитись води: фонтанчик, кран. Зазвичай, вода призначена лише для пиття.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для водозаборів та бюветів amenity=water_point, для напування худоби amenity=watering_place.

Drinking-water-16.svg
Basler Trinkwasser 1341.jpg
amenity give_box node area A small facility where people drop off and pick up various types of items in the sense of free sharing and reuse.
GiveBox an der Schwarztorstrasse 96 im Januar 2020.jpg
amenity shelter node area Укриття від поганої погоди (вітру, дощу) для туристів, велосипедистів. Вживайте додатково shelter_type=* для докладнішого опису.
Shelter-14.svg
Réunion Maïdo kiosque pique-nique.JPG
amenity shower node area Душ, публічна ванна.
Shower-14.svg
Znak D-26d.svg
amenity telephone node Таксофон, громадський телефонний апарат.
Telephone.16.svg
Telephone.jpg
amenity toilets node area Громадський туалет. Може стягуватись плата.
Toilets-16.svg
WC-Anlage.jpg
amenity water_point node Водозабір, бювет. У широкому розумінні — місце, де можна набрати значну кількість питної води, поповнити її запас у транспортних засобах.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для питних фонтанчиків amenity=drinking_water, для напування худоби amenity=watering_place.

Aire de Valuejols.JPG
amenity watering_place node Водопій для худоби (окремий резервуар, штучний контейнер).
Drinking Water For Humans and Animals.jpg

Waste Management

amenity sanitary_dump_station node area A place for depositing human waste from a toilet holding tank.
Aire de Valuejols.JPG
amenity recycling node area Вторинна переробка сміття. Вживайте разом з recycling_type=container для позначення контейнерів відсортованого сміття або з recycling_type=centre для підприємств-центрів переробки такого сміття.

Звичайні сміттєві контейнери позначаються amenity=waste_disposal.

Recycling-16.svg
Recycling.jpg
amenity waste_basket node A single small container for depositing garbage that is easily accessible for pedestrians.
Waste-basket-12.svg
Vuilnisbak-Lebbeke.JPG
amenity waste_disposal node Смітник — місце, куди виносять сміття, яке потім доправляється на сміттєзвалище landuse=landfill. У вузькому розумінні — це великі контейнери для невідсортованого побутового сміття.
Waste disposal-14.svg
Waste container.jpg
amenity waste_transfer_station node area A waste transfer station is a location that accepts, consolidates and transfers waste in bulk.

Інше

amenity animal_boarding node area Готель для тварин — тимчасовий платний притулок, де можна залишити домашніх тварин на певний термін (наприклад, на час відпустки).
Holmbyre Cattery - geograph.org.uk - 167661.jpg
amenity animal_breeding node area relation A facility where animals are bred, usually to sell them
Brickfields Horse Centre - geograph.org.uk - 135890.jpg
amenity animal_shelter node area Притулок для домашніх тварин, розплідник диких тварин.
Kennel 2.jpg
amenity baking_oven node An oven used for baking bread and similar, for example inside a building=bakehouse.
Backofen Emstal.JPG
amenity childcare node area A place where children of different ages are looked after which is not an amenity=kindergarten or preschool.
Social amenity darken 80-16.svg
amenity clock node Годинник (публічний).
Houses Of Parliament Clock Tower (Big Ben).jpg
amenity crematorium node area Крематорій.
Bushbury Crematorium - geograph.org.uk - 259876.jpg
amenity dive_centre node area A dive center is the base location where sports divers usually start scuba diving or make dive guided trips at new locations.
Diving Center in Marsalforn.JPG
amenity funeral_hall node area A place for holding a funeral ceremony, other than a place of worship.
Okriftel Trauerhalle 08 001.jpg
amenity grave_yard node area Цвинтар — ділянка біля церкви для поховань померлих. Кладовища та інші території подібного призначення позначаються тегом landuse=cemetery. Landuse-cemetery.png
Odenbuell Nordstrand St Vinzenz IMGP2940 wp crop.jpg
amenity gym node area Спортивна зала. Дивіться також leisure=sports_centre та sport=gymnastics.

Використання цього теґу наразі сумнівне.

amenity hunting_stand node area Мисливське місце.
Hunting-stand-16.svg
A rised hide closed quadrat.jpg
amenity internet_cafe node area A place whose principal role is providing internet services to the public.
Internet cafe-14.svg
Cafe internet uninorte.JPG
amenity kitchen node area A public kitchen in a facility to use by everyone or customers
Montague Burton Residences Kitchen.jpg
amenity kneipp_water_cure node area Outdoor foot bath facility. Usually this is a pool with cold water and handrail. Popular in German speaking countries.
Wassertreten 1.jpg
amenity lounger node An object for people to lie down.
Coulée Verte du 14ème @ Paris (28484238796).jpg
amenity marketplace way area Базар, ринок, торгова площа — місце регульованої торгівлі.
Marketplace-14.svg
Marche berlin002.jpg
amenity monastery node area Monastery is the location of a monastery or a building in which monks and nuns live.
Kloster Eibingen01.JPG
amenity photo_booth node Фотокабіна, фотокіоск — місце зйомки та миттєвого фото на згадку.
Photomaton.jpg
amenity place_of_mourning node area A room or building where families and friends can come, before the funeral, and view the body of the person who has died.
Funérarium de Wasquehal.jpg
amenity place_of_worship node area Церква, мечеть, храм. Зазначайте обов'язково релігію religion=*, приналежність denomination=* та назву name=*. Christian-16.svg Muslim-16.svg Jewish-16.svg

Taoist-16.svg Buddhist-16.svg Hinduist-16.svg
Shintoist-16.svg Sikhist-16.svg Place-of-worship-16.svg

Place of worship.png
amenity public_bath node area A location where the public may bathe in common, etc. japanese onsen, turkish bath, hot spring
Public bath.svg
Blue Lagoon 2012-08-23 (4).JPG
amenity public_building node area Громадська будівля.

Використання припинити через відсутність чіткого визначення цього терміну.

amenity refugee_site node area A human settlement sheltering refugees or internally displaced persons
An Aerial View of the Za'atri Refugee Camp.jpg
amenity vending_machine node Торговельний автомат — продаж квитків, ласощів, напоїв. Вживайте додатково vending=* для докладнішого опису.
Vending machines at Haeundae.jpg
amenity user defined node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Бар'єри

Ця категорія включає бар'єри, перешкоди, огорожу — об'єкти, що заважають вільному пересуванню.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення

barrier cable_barrier way Тросовий (дротовий) бар'єр — безперервні металеві троси закріплені по висоті на крихких стовпчиках. Запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або (рідше) виїзду за межі дороги.

Дивіться також barrier=rope для обмежувальних мотузок.

5-wire-rope-barrier.jpg
barrier city_wall way area Фортифікаційна стіна — споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників. З давнини до сучасності вони використовуються для оточення поселень.
 • права сторона (за напрямком відрізку) — це дно, ліва сторона — верхівка. Якщо обидві сторони однієї висоти, тоді додайте two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

City-wall-render-eg1.png
City wall avila.png
barrier ditch way Канава, рів, траншея; зазвичай зі струмком на дні, який нелегко перетнути, особливо колісним транспортом. Можна вживати разом з waterway=stream або waterway=drain.
Barrier fence mapnik.png
Forest ditch.JPG
barrier fence way Паркан звичайний — це огорожа з деревини, металу чи полімерів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
Barrier fence mapnik.png
Anglerise.jpg
barrier guard_rail way Металовідбійник — захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
 • права сторона (за напрямком відрізку) — це внутрішній бік, ліва сторона — зовнішній.
Barrier fence mapnik.png
CrashBarrier.jpg
barrier handrail way Is designed to be grasped by the hand so as to provide stability or support.
Barrier fence mapnik.png
Geländer am Kulturhaus im Kinderdorf Dittrichshütte 2.JPG
barrier hedge way area Живий тин — смуга щільних чагарників і кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
Barrier hedge.png
Daniel Fuchs.CC-BY-SA.Morus nigra.Hedge.jpg
barrier retaining_wall way Підпірна стіна — це кам'яна споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують появу нахиленого руху транспорту, ерозію та забезпечують укріплення для (майже) вертикальних перепадів висоти схилу.
 • права сторона — це дно, ліва сторона — верхівка.
Barrier fence mapnik.png
Retaining wall.png
barrier wall way area Мур — це стіна з натурального каменю, цегли, шлакоблоків, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Крім цього, надійно затуляє територію від зайвих очей.
Barrier fence mapnik.png
Dscf0590-800.jpg

Точкові перешкоди

barrier block node Блок — великий, масивний і твердий шматок каміння, бетону, який неможливо перемістити власноруч. Зазвичай, застосовуються для блокування в'їзду великих транспортних засобів.
Barrier.svg
Barrier roadblock.jpg
barrier border_control node Прикордонний контрольно-пропускний пункт — обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
EU Swiss border post.jpg
barrier bump_gate node Ударні турнікетоподібні ворота — перешкода для худоби у Техасі, США. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії і працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно. [1]
barrier bus_trap node Автобусна пастка — перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть, так як одразу ляжуть на днище.
Bussluse 05-04-06 02.jpg
barrier cattle_grid node Перешкоди для худоби — кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти бродінню великої рогатої худоби, овець дорогою. Люди та колісний транспорт просуваються нею вільно. Інколи відомі під назвою «Техаські ворота», навіть за межами Техасу.
Barrier cattle grid-14.svg
Cattle grid.jpg
barrier cycle_barrier node Велообмежувач — кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно дорозі перешкоджають велосипедам, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
Cycle barrier-14.svg
473MS Mecklenbeck Bahn Umlaufsp.jpg
barrier debris node Будівельне сміття, уламки: перемішані або ні з ґрунтом. Часто такий насип використовують для початкового блокування покинутої дороги.
Barrier debris.jpg
barrier entrance node Вхід — отвір у лінійній огорожі без особливої конструкції, що обмежує ним прохід. Теґ access=yes додавати не слід. Якщо існує шлях, на вході діють ті самі обмеження.
Entrance.png
barrier full-height_turnstile node Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

Full-height turnstile-14.svg
TR-a.JPG
barrier gate node (way) Ворота звичайні, брама, хвіртка — вхід, який можна зачиняти-відчиняти, щоб проникнути крізь певний бар'єр. Вживайте разом з access=*, де доречно. Можливо, ви додасте підказку для інвалідів на візках тегом wheelchair=yes/no/limited.
Barrier gate.svg
Gate-hindeloopen-westerdijk.jpg
barrier sliding_gate node Gates open sideways. Usually automatic

Combine with access=* where appropriate.

Sliding Gate.jpg
barrier hampshire_gate node Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів. Використовуйте разом з access=*.
Wire gate.jpg
barrier height_restrictor node Планка обмеження по висоті транспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
Height-Restriction-Barrier.jpg
barrier horse_stile node Перелаз для вершників — лише пішоходи або вершники можуть пройти.
Horse stile on the Doncaster Greenway - geograph.org.uk - 502599.jpg
barrier kent_carriage_gap node У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись. [2]
barrier kissing_gate node Вузька хвіртка V-подібної форми з буферною зоною; перешкоджає переміщенню худоби.
Kissing gate-14.svg
TL0452 stile.jpg
barrier lift_gate node Шлагбаум — перешкоджає руху транспорту. Використовуйте разом з access=*.
Liftgate-7.svg
Lift gate.jpg
barrier motorcycle_barrier node Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
Motorcycle barrier-14.svg
Motorcycle barrier.jpg
barrier sally_port node Брама — величезні ворота для проходу крізь товсті стіни чи стіни міста, різновид захищених воріт з двома стулками.
Sallyport.jpg
barrier spikes node Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть бути знімними, наприклад, після сплати за послуги гаражу.
20131208 Istanbul 078 (cropped).jpg
barrier stile node Перелаз — цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок під огорожею. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати мури і паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
Barrier stile-14.svg
KentStile.jpg
barrier sump_buster node Руйнівник піддону картера — опукла плита чи каркас спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
SumpBuster.jpg
barrier swing_gate node Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна стрілка тут рухається у горизонтальній площині.
Liftgate-7.svg
Swing gate.jpg
barrier toll_booth node area Пункт пропуску — придорожній кіоск, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Вживайте разом з toll=* та charge=*.
Toll booth.svg
Toll booth.jpg
barrier turnstile node Поворотний турнікет.
Barrier.svg
Barrier drehkreuz.JPG
barrier wicket_gate node A wicket gate, or simply a wicket, is a pedestrian door or gate, particularly one built into a larger door or into a wall or fence.
Wicket gate.jpg
barrier yes node way area Перешкода невідомої природи, помітна на супутникових знімках. Слід замінити конкретнішим значенням.
Bing imagery showing buildings and barrier.png

Linear barriers or access control on highways (e.g. along or for blocking a path or road)

barrier bollard node way Пал — твердий (як правило, бетонний чи металевий) стовп посеред дороги для запобігання руху деяких видів транспортних засобів. Одна точка може позначати один або кілька палів вздовж разом.
Bollards To Spare, Langsett Road South, Oughtibridge - geograph.org.uk - 1239749.jpg
Barrier.svg
Bollard in residential area.jpg
barrier chain node way Ланцюг — перешкоджає моторним транспортним засобам. Дивіться також barrier=rope для мотузки або barrier=cable_barrier для багаторівневого тросового бар'єру.
Barrier fence mapnik.png
Barrier chain.jpg
barrier jersey_barrier node way Модульний відбійник — захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги. Позначте матеріал: material=plastic для пластмасових відбійників або material=concrete для бетонних.
Road block.jpg
Jersey barriers.jpg
barrier tyres node way A crash barrier made from tyres stacked on top of each other, commonly found at motor racing circuits.
Tyre crash barrier.jpg
barrier kerb node way Бордюр — підвищує висоту поверхні, перешкоджаючи рух колісним транспортом. Важливо вказувати висоту бордюру height=*, так як це впливає на можливість його долання, наприклад, інвалідами на візках.
 • права сторона (за напрямком відрізку) — базовий рівень, ліва сторона — підвищений рівень.
Obrubnik.jpg
barrier log node way Лісоповал, колода — зрубані, повалені дерева, тут них можна перепочити.
Barrier.svg
Quer auf dem Wanderweg liegender Baumstamm.jpg
barrier rope node way Канат, мотузка — скоріше символічний бар'єр для пішоходів.

Дивіться також barrier=chain для ланцюгів.

Black Red Gold Rope at German Bundestag in Berlin 2010.jpg
barrier tank_trap nodeway Static anti-tank obstacles that can take various forms, such as Czech hedgehog (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
Czech hedgehog.jpg
barrier user defined node way area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.Межа

Вживається для позначення кордонів та меж, адміністративного підпорядкування.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Типи меж (кордонів)

boundary aboriginal_lands area Використовується для позначення офіційних меж закріплених за аборигенними, корінними народами.
Entering Hualapai Indian Reservation.jpg
boundary administrative area Адміністративні межі (кордони). Поділ держави на території/юрисдикції для керування ними державними органами влади. Адміністративні межі мають широкий діапазон, від державних кордонів до меж найменших адміністративних одиниць, які існують в кожній окремій державі, із зазначенням їх місця в адміністративній ієрархії за допомогою теґу admin_level=*.
Rendering-adminlevel 2-mapnik.png
Lake city sign.jpg
boundary hazard area A designated hazardous area, with a potential source of damage to health, life, property, or any other interest of value.
LandmineWarningChileTierraDelFuego.jpg
boundary maritime area Морські кордони, які не є адміністративними кордонами: Нормальна вихідна лінія, Прилегла зона та Виключна економічна зона (EEZ).
Sea boundaries.png
boundary marker node A boundary marker, border marker, boundary stone, or border stone is a robust physical marker that identifies the start of a land boundary or the change in a boundary, especially a change in direction of a boundary. See also historic=boundary_stone
Boundary marker - Jeseniky, Czech Republic 12.jpg
boundary national_park area Межа національних парків, заповідників, резервацій. Використання бажано припинити.

Дивіться також boundary=protected_area.

National park.png
Kings Canyon NP Sign.JPG
boundary political area Межа виборчого округу; може не збігатись з адміністративно-територіальним поділом.
boundary postal_code area Межа дії поштового індексу (території, яку обслуговує окремий поштовий відділок).
boundary protected_area area Захищена зона — національні заповідники, місця культурної спадщини, незайманої природи, ендемічних середовищ. Уточніть клас захисту разом з protect_class=1—99.

Цей порівняно новий теґ містить багато підкатегорій, що значно розширює сферу застосування замість раніше вживаного boundary=national_park.

Yatsuhigata 04x4720s.jpg
boundary special_economic_zone area A government-defined area in which business and trade laws are different.
Steung Hav Special Economic Zone.jpg
boundary user defined node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Додаткові теґи

admin_level Число area Адміністративний рівень (підпорядкування). Вживається неодмінно разом з boundary=administrative; 1 — найвищий рівень, 10 — найнижчий (Болівія, Німеччина, Мозамбік, Нідерланди, Філіппіни, Польща, Туркменістан, Венесуела мають найнижче значення – 11).
Santa Catarina location.png
border_type * way area Для відокремлення меж однієї категорії або для призначення особливого типу межі, для якої ще нема категорії.
start_date (date) area Useful if the boundary is very recent (or if it will become effective in a near future).
Connel bridge plate.jpg

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.Будівлі

Ці теґи використовуються для ідентифікації окремих будівель чи груп поєднаних будівель. Дивись Будівлі, щоб отримати більш докладну інформацію про цей теґ, а також man_made=* – для теґування інших споруд. Теґ building=* призначено для додавання опису будівлі, для позначення об’єктів, що розташовуються всередині (музей, відділок поліції, ратуша) використовується група теґів на кшталт amenity=*, tourism=*, shop=*, та інші.

Наприклад, позначення будівлі теґом building=supermarket не означає, що там дійсно розташовується магазин, він лише говорить про те що будівля має типову для супермаркетів будову. Для позначення самого магазину треба додавати теґ shop=supermarket. З іншого боку теґи shop=*/amenity=* прямо не вказують на властивості будівлі і на те, що позначений об’єкт є будівлею, для цього потрібно використовувати теґ building=*.

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія

Житло

building apartments area Великий дім з квартирами/апартаментами. Іноді з магазинами на першому поверсі.
Apartments6levels.png
building bungalow area Одноповерховий окремий будиночок, Дача.
Bungalow2.jpg
building cabin area  Халабуда – невелика убога житлова будівля, злиденна хата, примітивне житло людини або будова для тварин, зазвичай у сільський місцевості.
Koch Cabin.JPG
building detached area Окремий будинок, окремо розташований житловий будинок, в якому зазвичай мешкає одна сім’я.
Residential House USA.JPG
building dormitory area Гуртожиток, будівля призначена для спільного проживання студентів коледжів/університетів. У випадку застосування теґів building=residential та residential=university, інформація про те що житло призначене для студентів втрачається, це можуть бути квартири викладачів натомість.
Belgrade Dormitory.jpg
building farm area Житловий будинок на фермі (дім де живе фермер із сім’єю). Сільськогосподарські споруди на фермі, комори та інші споруди дивись building=farm_auxiliary, building=barn, …. Якщо у вашій місцевості дім фермера виглядає як звичайне помешкання ви можете позначати його натомість теґом building=house. Див теґ landuse=farmyard для позначення сільгосп угідь.
Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building ger area Постійна або сезонна кругла юрта або гер, що використовуються як житло.
Gurvger.jpg
building hotel area Будівля, що має окремі кімнати, доступні для ночівлі та проживання – готель. Як правило, використовується у поєднанні з позначенням території, що належить готельному комплексу теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house area Будівля, в якому знаходиться одне домогосподарство (проживає сім’я або група осіб, що спільно користуються зручностями помешкання, наприклад кухнею, вітальнею та таке інше). Будівля, яка розділена на дві чи більше окремих домоволодіння, які стоять стіна до стіни, що дотичні не менше ніж у двох точках мають позначатись як таунхауси (building=terrace).
Emptyhouse.jpg
building houseboat area Човен, який використовується як житло.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building residential area Загальний теґ для позначення житлових приміщень. За наявності додаткових характеристик зважте на застосування значень 'apartments', 'terrace', 'house', 'detached' або 'semidetached_house' натомість що є більш конкретними у порівняні з цим.
Timarpur Residential Complex.jpg
building semidetached_house area Житловий будинок розділений на два домогосподарства, що мають спільну стіну, але окремі входи та інші зручності; у Північній Америці називається дуплекс (duplex).
Semi-detached houses in West Street - geograph.org.uk - 788755.jpg
building static_caravan area Пересувний дім (дім на колесах), який переважно знаходиться на одному місці.
67elcona.JPG
building terrace area Ряд житлових будинків, що стоять стіна до стіни, окреслені загальним контуром, які мають окремі входи та зручності – таунхауси. Зважте на можливість перетворення спільно контуру на дотичні контури окремих домогосподарств позначених теґом building=house
Terraced housing.png

Комерційні будівлі

building commercial area Будівлі в яких відбуваються події комерційного характеру, не обов’язково офісна будівля. Зважте на додавання теґу landuse=commercial, якщо прилегла територія також використовується для тих самих цілей. Якщо будівля переважно використовується для роздрібної торгівлі зважте на використання значення 'retail'.
Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel.jpg
building industrial area Будівлі, які використовуються для промислового виробництва та тому подібне. Для позначення промислових зон, в яких знаходяться промислові споруди, використовується теґ landuse=industrial та теґ man_made=works для опису основної активності.
Eley Industrial Estate1.JPG
building kiosk area Кіоск, невеличка, як правило однокімнатна споруда, для надання послуг роздрібної торгівлі.
Kiosk germany.jpg
building office area Офісна будівля. Зважте на застосування теґу office=* для опису бізнесів, які розташовуються в офісних приміщеннях, якщо таке можливо. Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=commercial за можливості. Надавайте перевагу значенню 'retail', якщо в будівлі знаходяться переважно роздрібні торгові точки.
Buildingoffices.png
building retail area Будівлі, які переважно використовуються для продажу товарів в роздріб; використовується разом з теґом shop=* для визначення товарів та послуг або з теґом amenity=* (бари, кафе, ресторани та інше). Зважте па позначення дотичної території теґом landuse=retail, за можливості.
Macys dep store.JPG
building supermarket area Будівлі в яких знаходяться великі магазини із самообслуговуванням.
Comet - geograph.org.uk - 304074.jpg
building warehouse area Будівля, головним чином призначена для зберігання або товарів або як частина системи розподілу – склад.
Eigtveds Pakhus, Copenhagen warehouse.jpg

Культові будівлі

building cathedral area Будівля собору. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel area Будівля каплиці. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church area Будівля церкви (культової споруди). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Churchstcl.jpg
building monastery area Будівля монастиря  монастир. Як правило, монастирі складаються із кількох окремих споруд, кожна з яких має власне призначення. Для позначення діючих монастирів (братств/сестринств) використовується теґ amenity=monastery; для позначення територій колишніх монастирів – historic=monastery.
Klasztor2.jpg
building mosque area Будівля мечеті. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building presbytery area Будівля пресвітерії, де священик працює та мешкає.
building religious area Будівля, пов’язана з релігією без зазначення її функціоналу. Віддайте перевагу більш конкретним значенням, якщо це можливо.
Religious syms.svg
building shrine area Будівля раки (святилище). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території. Невелички споруди позначаються теґом historic=wayside_shrine.
Heiligenhäuschen.JPG
building synagogue area Будівля синагоги. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Synagogue Florence Italy.JPG
building temple area Будівля храму. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Hephaistos.temple.AC.02.jpg

Громадські будівлі та зручності

building bakehouse area Будівля пекарні (напр. для випікання хлібу). Часто використовується у поєднанні з іншими точками, які позначено теґами amenity=baking_oven та oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building civic area Загальний теґ для позначення будівель в яких розташовуються громадські установи, наприклад: amenity=community_centre, amenity=library, amenity=toilets, leisure=sports_centre, leisure=swimming_pool, amenity=townhall та інше. Використовуйте теґи amenity=* або leisure=* для зазначення додаткової інформації. Див building=public та інші більш конкретні теґи, наприклад, building=library.
Scarborough Civic Centre.jpg
building fire_station area Будвля пожежної станції, місце зберігання обладнання для гасіння пожеж та перебування пожежників. Для позначення теріторії пожежної станції використовується теґ amenity=fire_station.
Blacktown Fire Station - Flickr - Highway Patrol Images.jpg
building government area Будівлі державних установ та місцевих органів влади, включаючи муніципалітети, міністерства, місцеві представництва державних органів влади, будівлі місцевих законодавчих органів влади та судочинства.
Ministerio de Defensa Argentina Edificio Libertador.jpg
building hospital area Будівля лікарні. Для позначення теріторії лікарні використовується теґ amenity=hospital.
Hospital.png
building public area Будівлі зведені для доступу широкого загалу (ратуші, поліцейські відділки, суди, міськради, чи міськвиконкоми та інше).
Dominion Public Building.JPG
building toilets area Громадська вбиральня (туалет).
Shui Tau Tsuen Public Toilet (YL-175) 2014.JPG
building train_station area Будівля залізничної станції, як діючої так і такої, що на поточний час використовується за іншим призначенням.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation area Будівля пов’язана з громадським транспортом. Краще замапити її більш конкретним значенням, наприклад, public_transport=station. Зауважте, що для залізничних станцій є свій теґ – building=train_station.
Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building kindergarten area Будівля дитячого садочка. Якщо на теріторії є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія дитячого садочка позначається теґом amenity=kindergarten.
Unterhaus keilhau.jpg
building school area Будівля школи. Якщо на теріторії є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія школи позначається теґом amenity=school.
Convent School's Pippal - Convent School Rawalpindi.jpg
building university area Будівля університету. Територія університета позначається теґом amenity=university.
University College Oxford.jpg
building college area Будівля коледжу, училища. Територія коледжа позначається теґом amenity=college.
(1)Hornsby TAFE.jpg

Сільськогосподарські та промислові будівлі

building barn area Комора (амбар) – сільськогосподарська будівля, що використовується для зберігання та як крите робоче місце.
EJFrykBarn.jpg
building conservatory area Будівля чи кімната зі скляними або іншим прозорим покриттям та стінами, що використовується як критий сад чи солярій (зимовий сад).
Phipps Conservatory winter 2015 welcome center.jpg
building cowshed area Корівник – будівля для розміщення корів, зазвичай зустрічається на фермах.
Cowhouse Hrazany2.jpg
building farm_auxiliary area Допоміжні будівлі на фермі, які не є житлом (використовуйте 'farm' або 'house' для фермерського будинку).
Horseshoe Barn.jpg
building greenhouse area Теплиці для вирощування рослин. Використовуйте landuse=greenhouse_horticulture для позначення територій на яких розміщуються теплиці.
Greenhouse 1.JPG
building slurry_tank area Кругла будівля, побудована для накопичення рідкої суміші, головним чином екскрементів тварин.
Gylletank30m.jpg
building stable area Стайня – будівля для утримання коней.
Häststall Elfviks gård dec 2008.jpg
building sty area  Свинарник — одиночна споруда для розмноження, вирощування та відгодівлі свиней.
Schweinehütten.jpg

Спортивні споруди

building grandstand area Трибуна, як правило, крита, що забезпечує кращий вид для глядачів на іподромах або спортивних майданчиках.
Grandstand, Cluden Racecourse, 2000.jpg
building pavilion area Спортивний павільйон, як правило, з роздягальнями, місцями для зберігання речей та, можливо, приміщенням для проведення змагань та заходів. Уникайте використання цього терміну для інших споруд, які архітектори називають павільйонами (Див  Павільйон).
LeytonCricketGround.JPG
building riding_hall area Манеж – будівля для їзди верхи.
Ehem. Landgestüt Landshut Reithalle.JPG
building sports_hall area Будівля спортивної зали.
Kruunupyy sports hall 2017.jpg
building stadium area Будівля стадіону, включаючи будівлі, які сьогодні занедбані та використовуються для інших цілей.
Nepstadion1.jpg

Будівлі призначені для зберігання

building hangar area  Ангар – споруда, що використовується для зберігання та обслуговування літаків, гвинтокрилів, космічних апаратів. За потреби додавайте теґ aeroway=hangar.
IMPA hangar.jpg
building hut area Невеликий примітивний будиночок, лісова/гірська сторожка. Зверніть увагу на інше значення -  Комора, для позначення якої використовується теґ building=shed.
Kennedy's hut edit.jpg
building shed area  Сарай – це проста одноповерхова споруда на задньому дворі, що використовується для зберігання, хобі чи як майстерня.
Schuppen 7235.jpg

Будівлі призначені для автівок

building carport area  Навіс для автомобілів – крита конструкція, яка використовується для забезпечення обмеженого захисту транспортних засобів, в першу чергу автомобілів, від осадків та сонячних променів. На відміну від більшості конструкцій навіс для автомобілів не має чотирьох стін, а зазвичай має одну або дві.
Carport-gewölbt.jpg
building garage area  Гараж – будівля призначеня для зберігання одного чи більше механічних транспортних засобів (автівок, мотоциклів і таке інше). Див building=garages для позначення великих будівель, які містять кілька гаражів. Для авіаційної техніки – building=hangar.
Two-Car Garage.jpg
building garages area Будівля, що складається з ряду окремих гаражів різних власників/орендарів. Дивись також building=garage.
Landbouwstraat garages.jpg
building parking area Споруда спеціально побудована для паркування автомобілів.
Gießen-Uniklinik-Parkhaus.jpg

Технічні споруди

building digester area Біореактор для виробництва горючого біогазу з біомаси.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building service area Службова будівля зазвичай являє собою невелику будівлю з певними механізмами (наприклад, насосами або трансформаторами).
Service building.png
building transformer_tower area Трансформаторна вежа – характерна висока будівля, що включає розподільний трансформатор і сконструйована для безпосереднього підключення до повітряної лінії електропередачі середньої напруги. Досить часто лінію електропередач з тих пір перенесено під землею, але будівля все ще може служити підстанцією. Якщо будівля все ще використовується як підстанція, її слід додатково позначити як power=substation + substation=minor_distribution.
OesterSkovVejHad.jpg
building water_tower area Водонапірна вежа
Bad Schwartau - Wasserturm.JPG

Інші будівлі

building military area Будівля військовго пирзначення. Див додатково military=*.
building bunker area Військова споруда, створена, щоб протистояти потужному вогню ворога. Використовується разом із military=bunker.
Slavonický les, bunkr 01.jpg
building bridge area Будівля, яка використовується також як міст. Для позначення замкових воріт викорисовуйте building=gatehouse. Див також bridge=yes та highway=*. Не використовуйте цей теґ лише для позначення мостів (їх конутрів). Для таких цілей використовується man_made=bridge.
Ponte Veccio1.JPG
building construction area Теґ використовується для позначення будівель, що споруджуються або реконструюються. Використовуйте construction=* для зазначення типу споруджуваної будівлі.
Riga, stavba.jpg
building container area Конетер, що використовується для постійного проживання. Не додавайте конейнери, що перебувать в тому чи іншому місці тимчасово, наприклад, ті що використовуються для перевезення та доставки вантажів.
Sparkasse Jena SB-Container.jpg
building marquee area Намеиу або легкознімні будівлі, подібні до намету.
Marquee tent with 4 peacks.jpg
building gatehouse area Сторожові ворота, замкові ворота крізь які проходить дорога, що веде у місто чи поселення.
Gatehouse-abdij van park-inside.jpg
building roof area Дах, навіс відкритий зі всіх боків, наприклад дах над заправками, зупинками громадського транспорту, …
Preem Karlskrona.jpg
building ruins area Часто використовується для будівель, які покинуті та знаходяться в поганому стані. Однак інші вважають, що це використання неправильне, і теґ має використовуватися лише для будівель, побудованих як фальшиві руїни (наприклад, фіктивні руїни в англійському ландшафтному саду). Дивіться також lifecycle tagging.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building tree_house area Житло, часто у вигляді маленької хатки, іноді схоже на кімнату або невелики квартиру. Побудоване на стовпах дерев або на гілках дерев. Будинок на дереві не контактує з землею. Доступ здійснюється через сходи або мости.
Proper tree house.jpg
building yes area Використовуйте якщо ви не можете визначити призначення/тип будинку.
building Визначається користувачем node area Усі часто застосовувані значення відповідно до Taginfo

Додаткові параметри

entrance yes / main / exit / service / emergency node Теґ для позначення входу до будинку. Використовується замість застарілого building=entrance.
SF City Hall door.JPG
height число node area Висота будівлі в метрах.
Height.png
building:flats число node area Кількість житлових одиниць (квартир, апартаментів) у багатоквартирному будинку (building=apartments), житловому будинку (building=residential), домі (building=house, building=detached) та подібному.
building:levels число node area Кількість поверхів, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
Building-levels.png
building:max_level число area Максимальна кількість поверхів в серединиі будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
building:min_level число area Мінімальна кількість поверхів в серединиі будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
non_existent_levels число area Номери поверхів в серединиі будівлі, які не використовуються, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
start_date дата node area Дата (приблизна) завершення будівництва.
Connel bridge plate.jpg
building:fireproof yes/no node area Інформація про вогнестійкість.
soft_storey yes/no/reinforced node area Будівля, у якої будь-який рівень значно гнучкіший (менш жорсткий), ніж той, що знаходиться над або під ним.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Contact

Key Value Element Comment Taginfo Photo

Contact details

contact:phone +44 11223 456-789 node way area relation phone number ( DIN 5008 format: +<country_code> <national_destination_code> <subscriber_number>-<direct_inward_dialing>). See also more popular phone=*.) Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
contact:mobile +44 11223 456-789 node way area relation separate mobile phone number. The more general tag contact:phone=* should be preferred Roadsign - Cellphone.svg
contact:fax +44 11223 456-789 node way area relation fax number ( DIN 5008 format: +<country_code> <national_destination_code> <subscriber_number>-<direct_inward_dialing>) . See also more popular fax=*). Emoji u1f4e0.svg
contact:tty +44 11223 456-789 node way area relation tty (Teletypewriter) number Emoji u1f4e0.svg
contact:website http://example.com node way area relation Website-url (see also more popular website=*) Vista-www.png
contact:email mail@example.com node way area relation E-mail address (see also more popular email=*) Contactenos.jpg
Key Value Element Comment Taginfo Photo

Social Media / Messengers / Web Services

contact:facebook full facebook URL node way area relation Facebook profile - preferably the full URL (because there are many different kinds of pages in facebook), though simply the public username is also used. (see also facebook=*) Facebook f logo (2019).svg
contact:vk VK.com node way area relation VK link to social network service VK.com-logo.svg
contact:instagram Username node way area relation Instagram account name or full URL Instagram logo 2016.svg
contact:twitter @OpenStreetMap node way area relation Twitter account name or full URL (see also twitter=*) Twitter bird.svg
contact:youtube Youtube account/channel URL node way area relation YouTube URL of account or channel officially used by the POI. Sometimes only the YouTube username is indicated. YouTube Logo 2017.svg
contact:ok ok URL node way area relation ok link to social network service. Ok new logo.png
contact:webcam webcam URL node For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance:type=camera Camera-example.jpg
contact:telegram https://t.me/Example node way area relation Telegram account name or full URL Telegram logo.svg
contact:whatsapp WhatsApp number node way area relation WhatsApp number officially used by the POI. WhatsApp.svg
contact:linkedin Username node way area relation LinkedIn account name or full URL LinkedIn Logo.svg
contact:pinterest Pinterest URL node way area relation Pinterest URL officially used by the POI. Pinterest Logo.svg
contact:viber +44 11223 456-789 node way area relation Viber account name (phone number) or full URL Viber logo.svg
contact:foursquare https://foursquare.com/v/Example node way area relation Foursquare account name (hash) or full URL Foursquare logo 2018.png
contact:skype SkypeName node way area relation Skype login name Skype logo (2019–present).svg
contact:xing Username node way area relation XING account name or full URL Xing logo.svg
contact:vhf VHF Channel or Frequency node way area relation Of interest for maritime and airport services Torre de controle Rio de Janeiro (Galeao).jpg
contact:flickr Flickr URL node way area relation Flickr URL. Similar to all others, this is where the POI can be officially contacted, or where they broadcast information. This should not point to a self-taken photo depicting the POI. Flickr wordmark.svg
contact:mastodon username@server.example node way area relation Mastodon social network handle or full URL Mastodon Logotype (Full Reversed).svg
contact:sip sip@example.com node way area relation SIP address
contact:diaspora username@server.example node way area relation Diaspora social network handle or full URL Diaspora logotype.svg
contact:gnusocial username@server.example node way area relation GNU Social social network handle or full URL GNU-social-logo.svg
contact:user_defined user defined node way area relation All commonly used namespace keys according to Taginfo
Key Value Element Comment Taginfo Photo

Mail Address

contact:housenumber housenumber node way area relation For use when the contact address is not the same as the address of the physical location. (Status: "draft" Text-x-generic.svg)

For denoting the housenumber where a POI is located, see also addr:housenumber=*

contact:street street name node way area relation For use when the contact address is not the same as the address of the physical location.

For denoting the street name where a POI is located, see also addr:street=*

contact:postcode postcode node way area relation For use when the contact address is not the same as the address of the physical location.

For denoting the postcode number where a POI is located, see also addr:postcode=*

contact:city city name node way area relation For use when the contact address is not the same as the address of the physical location.

For denoting the city name where a POI is located, see also addr:city=*

contact:pobox Post Box Number node way area relation Companies and organizations sometimes have a Post Office Box (P.O. Box/ PO Box) to send mail to instead of to their physical address. USPS Post office boxes 1

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Contact Information

Contact details.

Key Value Element Comment Taginfo Photo
phone +44 11223 456-789 node way area relation Phone number (see also contact:phone=*)
There are also discussions around why you should not map phone numbers at all
Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
fax +44 11223 456-789 node way area relation Fax number (see also contact:fax=*) Emoji u1f4e0.svg
website http://example.com node way area relation Website URL (see also contact:website=* and url=*)
email mail@example.com node way area relation Email address (see also contact:email=*)
webcam webcam URL node For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance=webcam
vhf VHF Channel or Frequency node way area relation Of interest for maritime and airport services

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Майстерні та ремісництво

Ця категорія включає різноманітні ремісничі цехи та майстерні — професійні заклади, що займаються індивідуальними замовленнями або односерійним виробництвом, власноручною обробкою, пристосуванням, налагодженням та ремонтом. Дивіться також Key:craft.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
craft agricultural_engines node area Майстерня сільськогосподарської техніки — конструювання, збирання двигунів та механізмів для потреб сільського господарства.
Green tractor.jpg
craft bakery node area A workplace for fresh bakery goods. No shop.
Mr. Holmes Bakehouse (TK4).JPG
craft basket_maker node area Кошикар — майстер, що плете кошики, зазвичай, з берести або вербової лози.
Basket flein.jpeg
craft beekeeper node area Пасічник, бджоляр — фахівець, що розводить бджіл.

Триває дискусія про те, яким теґом позначити територію пасіки: landuse=apiary чи man_made=apiary.

WPKiW - Skansen - Pszczelarz 01.jpg
craft blacksmith node area Коваль — майстер, що куванням обробляє метал: виготовляє металеві підкови, інструменти.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Kovář při práci (Velikonoční trhy na Václavském náměstí) 055.jpg
craft boatbuilder node area Човняр, суднобудівник — майстерня з конструювання, збирання човнів.

Дивіться також waterway=boatyard для позначення території шлюпкової майстерні.

Snipa.JPG
craft bookbinder node area Палітурник — майстер, який оправляє книги в палітурки, робить підшивки сторінок.
Traditional bookbinder.jpg
craft brewery node area Броварня — цех з виробництва пива.
Brewery.png
craft builder node area Constructs buildings, streets and other objects.
PalmercarpenterA.jpg
craft carpenter node area Столяр — фахівець, що займається обробкою (тоншою, ніж при теслярських роботах) дерева і виготовленням виробів із нього.

Дивіться також: craft=window_construction — для вікняра, craft=parquet_layer — для паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Charpentier médiéval.JPG
craft carpet_layer node area Килимар — майстер, що виробляє килими і/або настилає килимове покриття на підлогу.

Дивіться також: shop=carpet — для магазинів килимів, craft=parquet_layer — для паркетника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Teppichboden.JPG
craft caterer node area Постачальник провізії — професійна організація, що обслуговує бенкети, весілля, тобто організовує виїзне харчування на замовлення.
Catering picoplato 001.jpg
craft chimney_sweeper node area Сажотрус — майстер, що очищає від сажі димарі, димоходи.
Chimney sweep modern.jpg
craft clockmaker node area Годинникар — майстер, який виготовляє і/або ремонтує всілякі годинники, окрім наручних.

Дивіться також craft=watchmaker для годинникаря по ремонту наручних годинників.

Lichtenwalde4.jpg
craft confectionery node area Кондитер, цукерник — майстер, що виготовляє кондитерські вироби, морозиво, солодощі, ласощі.

Дивіться також shop=confectionery для кондитерських магазинів.

Zaunerstollen.jpg
craft distillery node area Distillery
Markdorf Ittendorf - Andreas-Strobel-Straße 12 ies.jpg
craft dressmaker node area Швачка, дизайнер одягу, модельєр — фахівець із пошиття, ремонту жіночого одягу.

Дивіться також: craft=tailor — для кравця, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Pieces on dressmakers dummy.jpg
craft electrician node area Електрик — фахівець з електротехніки. Займається переважно прокладанням та обслуговуванням електричних дротів, їх з'єднань у будівлях, стаціонарних спорудах тощо.
Szafa elektryczna002.JPG
craft floorer node area Настильник підлоги — майстерня (тесляра) з виготовлення та ремонту підлоги у будівлях.

Дивіться також: craft=parquet_layer для позначення паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft gardener node area Садівник, ландшафтний дизайнер — фахівець із садівництва, особа, що вирощує та доглядає садові рослини.
SF Japanese Garden.JPG
craft glaziery node area Скляр — майстер, який склить вікна, вставляє скло у вікна. Тут можна вибрати, порізати, замовити встановлення, замінити, вийняти скло для побутових, комерційних та мистецьких потреб.

Наведене означення збігається з теґом shop=glaziery, тому вживайте помірковано разом або окремо.

Glaserei Hundestr.JPG
craft handicraft node area Народний ремісник, майстер виробів ручної роботи.

Дивіться також: craft=carpenter — для столяра, craft=pottery — для гончаря, craft=sculptor — для скульптора.

Belarus-Minsk-Exhibition of Traditional Crafts, 3.jpg
craft hvac node area Інженер кліматичних систем — фахівець з опалення, вентиляції та кондиціювання повітря в приміщеннях.
Northeastern University - air conditioner.JPG
craft insulation node area Ізолювальник — фахівець з термічної ізоляції будівель.
Fireproofing.jpg
craft jeweller node area Ювелір — майстер, що виготовляє, лагодить художні вироби, прикраси з коштовних металів і каміння.

Дивіться також shop=jewelry.

Ian Rosenberg Jeweller - Sapphire and gold ring.JPG
craft key_cutter node area Cлюсар-ключар — майстер, що виготовляє дублікати ключів.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Key cutting (Nizhny Novgorod, 2007).jpg
craft locksmith node area Слюсар по замках — майстер, що виготовляє та ремонтує замки, рідше ключі, а в деяких випадках так само надає послуги аварійного відчинення сейфів, дверних замків.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Ards Locksmiths, Newtownards, March 2010.JPG
craft metal_construction node area Майстерня металоконструкцій — цех, що виготовляє різноманітні споруди складної будови з металу: ворота, решітки, паркани, поручні тощо.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар.

U.S. Navy Builder 2nd Class Drake Van Blarcom, left, and Steelworker 1st Class Antonio Chavezplata, both assigned to Construction Battalion Maintenance Unit 303, bolt together a metal structure during 130402-N-WX059-134.jpg
craft optician node area Оптик — фахівець, що підбирає та виготовляє оптичні лінзи, окуляри тощо.
US Navy 021029-N-3228G-001 Adjusting a customer's eyeglasses.jpg
craft painter node area Маляр, фарбувальник — майстер, що займається фарбуванням будівель, стін приміщень і т. ін.
Painters on Ladders.jpg
craft parquet_layer node area Паркетник — майстер, який виготовляє і настилає паркет.

Дивіться також: craft=parquet_layer — для майстерні настильника підлоги, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft photographer node area Фотограф — майстер створення зображень за допомогою фотокамери.

Дивіться також amenity=photo_booth для автоматичних фотокіосків.

Photographer.jpg
craft photographic_laboratory node area Фотолабораторія — майстерня друку фотографій з плівки, цифрових носіїв на папір, рідше на об'ємні сувенірні товари.

Дивіться також shop=photo або shop=copyshop.

SafelightAmberForBlackAndWhite.jpg
craft piano_tuner node area A piano tuner or technician. A professional that tunes, regulates and makes the maintenance of pianos. Most of them repair simple problems and some restore a whole piano.
Piano tuner 2.jpg
craft plasterer node area Тинькар — будівельний майстер, що покриває поверхню стін, стелі шаром штукатурки.
Plastering of Ferrocement Tank.jpg
craft plumber node area Сантехнік, водопровідник — майстер, що займається влаштуванням і лагодженням водопроводу, каналізації та іншого сантехнічного приладдя.
Plumber at work.jpg
craft pottery node area Гончар — майстер, який виготовляє посуд та інші вироби з глини, кераміки.
Shop Craft Pottery.png
craft rigger node area Такелажник, складальник, кранівник — майстер, що виконує різні такелажні роботи за допомогою механізмів, пристроїв з тросами й ланцюгами, якими підіймають великі вантажі.
craft roofer node area Покрівельник — майстер, який облаштовує дах та криє покрівлі.
Defense.gov photo essay 100519-A-XXXXE-001.jpg
craft saddler node area Сідельник, лимар — майстер, який виготовляє сідла, ремінну збрую (для коней).
Frontier saddlery.jpg
craft sailmaker node area Вітрильник — майстер з виготовлення (пошиття) вітрил для водних суден.
HMS Belfast - Sailmaker's workshop.jpg
craft sawmill node area Лісопилка — виробничий цех для поздовжнього розпилювання сукупністю пил круглих лісоматеріалів і брусів на пиломатеріали потрібних розмірів і якості.

Дивіться також craft=carpenter для столяра.

Laser guided cutting of wood in woodmill.jpg
craft scaffolder node area Риштувальник — майстерня з виготовлення тимчасових дерев'яних або трубчастих конструкцій, що встановлюються біля стін споруди під час її відбудови, ремонту, реставрації і т. ін.

Дивіться також: craft=floorer для позначення настильника підлоги або craft=carpenter — для столяра.

Scaffolders above the roof of the Victoria Dock development - geograph.org.uk - 374663.jpg
craft sculptor node area Скульптор — ремісник, митець, твори якого мають об'ємну або рельєфну форму і виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення тощо з твердих чи пластичних матеріалів (каменю, металу, дерева, глини і т. ін.).

Дивіться також craft=pottery — для гончаря.

Fr Adamswiller Stone sculptor at work.jpg
craft shoemaker node area Швець — майстер, що шиє і лагодить взуття.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=tailor — для кравця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Shoemaker working at John Lobb, bespoke shoe and bootmaker, 88 Jermyn Street, London.jpg
craft stand_builder node area Майстер-виробник яток, торговельних наметів, павільйонів, лотків — торговельних споруд для ярмарків.
Photo exhibition Stockholm 2011 05 WMSE stand.jpg
craft stonemason node area Каменяр — майстер, що обтісує каміння для надання йому правильної форми.
Stonemason.png
craft sun_protection node area Майстерня сонцезахисних засобів — виробництво, ремонт, збирання різноманітних тентів, навісів, віконниць, заслінок для захисту від сонячних променів.
Spear-awning.jpg
craft tailor node area Кравець — фахівець із пошиття, ремонту лише чоловічого одягу.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Tailor´s shop - Werkstatt 2.jpg
craft tiler node area Облицювальник, плиточник — спеціаліст з облицювання стін, підлоги плиткою, кахлем.
Laying tiles at OCP.JPG
craft tinsmith node area Лудильник, бляхар — майстер, що виготовляє різні бляшані вироби, рідше з листової білої жерсті, важких кольорових металів.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Tinsmith working in Tripoli or Medina.jpg
craft turner node area A turner or wood turner.
Woodturning Indonesia.jpg
craft upholsterer node area Оббивальник меблів, драпірувальник — майстер, що виготовляє або (частіше) лагодить м'які меблі: перетягує тканину, тасьму, замінює пружини тощо.

Дивіться також shop=furniture — для магазинів меблів.

Fotothek df n-33 0000079 Polsterer.jpg
craft watchmaker node area Годинникар малих годинників — майстер, який ремонтує та/або виготовляє (трапляється рідше) виключно наручні годинники.

Дивіться також craft=clockmaker для годинникаря по іншим годинникам.

Pocket watch with chain.jpg
craft window_construction node area Вікняр — майстер, який виготовляє рами для вікон.

Дивіться також: craft=glaziery — для майстерні різання скла або craft=carpenter — для столяра.

Window.jpg
craft winery node area Винороб — майстер, що виготовляє вино.
Adobe guadalupe winery.jpg
craft визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Екстренні засоби

Об'єкти, що стануть в нагоді за крайньої необхідності, надзвичайної ситуації або загрози життю.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Medical Rescue

emergency ambulance_station node area Станція швидкої допомоги.
Amb station.JPG
emergency defibrillator node Автоматичний зовнішній дефібрилятор — переносний електронний пристрій з електродами зовнішнього прикладання, що використовується для автодіагностики серцевих аритмій та проведення невідкладної дефібриляції.

Не вживайте застарілі теґи emergency=aed або medical=aed.

Jt osm defi ibis.jpg

Firefighters

emergency fire_extinguisher node Вогнегасник.
Fire extinguisher ja.jpg
emergency fire_flapper node Пожежна ляпавка (дослівно) — спеціальний засіб у Норвегії для придушення невеликої пожежі в лісі, галявині.
Branddaskere.JPG
emergency fire_hose node Пожежний рукав (шланг).
IndoorFireHose-non.jpg
emergency fire_hydrant node Пожежний гідрант.
Downtown Charlottesville fire hydrant.jpg
emergency water_tank node Ємність-накопичувач води для гасіння пожежі.
Example of Emergency Water tank.jpg
emergency fire_water_pond node area relation A man made or natural pond with water for a fire department.
Löschteich.jpg
emergency suction_point node A preferred point to pump water off a river or other waters for a fire department.

Lifeguards

emergency lifeguard_base node area The main place for lifeguard vehicles, equipment and centre of communication
Wasserrettungsstation Wasserwacht.JPG
emergency lifeguard_tower node area A tower used by lifeguard to watch and supervise swimmers in order to prevent drownings and other dangers.
Miami - Lifeguard tower and flags - 0526.jpg
emergency lifeguard_platform node area A platform used by lifeguard.
Pam Anderson replaced (4664471709).jpg
emergency lifeguard_place node Luogo in cui il salvataggio è di turno ma senza alcuna struttura (torre o piattaforma).
Niechorze beach - grajdołek 06 (ratownik).JPG
emergency life_ring node An emergency flotation device.
Da life ring.jpg

Others

emergency assembly_point node area Точка зборів — місце для зустрічі групи людей в разі небезпеки.
E011.svg
emergency access_point node Точка доступу — місце, звідки є можливість потрапити до важкодоступних зон.

Дивіться також highway=emergency_access_point.

Anfahrpunkt HP 108.jpg
emergency phone node Екстрений телефонний апарат.
Sos.jpg
emergency ses_station node area Національна служба порятунку (Австралія) — надає невідкладну допомогу при надзвичайних ситауціях.
NSW SES Murrumbidgee Region HQ.jpg
emergency siren node Сирени-оповіщувачі.
Bundesarchiv B 422 Bild-0010, Sirene.jpg
emergency Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo
This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Геологія

Особливі об'єкти у земній корі.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
geological moraine node area [W] Морена — відклад із глини, піску та відламків гірських порід (валунів, гравію), що утворюється внаслідок руху льодовиків.
GornerGlacier.jpg
geological outcrop node area [W] Відслонення — природний вихід корінних гірських порід на денну поверхню.
Buntsandstein.png
geological palaeontological_site node area Палеонтологічні поклади — місцезнаходження скам'янілих решток прадавніх форм життя; охороняєтся законами.
Giacimento paleontologico villaggio del pescatore duino.jpg
geological Визначається користувачем node area Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.Шляхи (highway=*)

Використовується для опису доріг та стежок. Дивись статті Дороги для отримання докладного керівництва щодо нанесення та позначення доріг та Обмеження для деталей щодо зазначення обмежень доступу в залежності від виду транспорту, часу доби, дати, розміру або ваги транспортного засобу, пункту призначення тощо.

Важливо: у порядку виключення з нижченаведених правил, поза межами міста для офіційно класифікованих автошляхів (Т-##-##, О-###### тощо) можна можна змінити статус дороги на ±1 рівень, якщо дорога традиційно набагато важливіша ніж ті, що знаходяться поряд та має той самий клас.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Автошляхи

Основні теґи для дорожньої мережі, від важливіших до менш важливих

highway motorway way Автомагістраль, важлива автомобільна дорога з обмеженим доступом, що має центральний бар’єр та/або розподільну смугу та зазвичай має хоча б дві смуги руху в кожен бік та аварійну смугу. В Україні відповідає автомагістралям (дорогам позначеним знаком AutobahnCH.png) класу trunk.
Rendering-highway motorway neutral.png
 • Auckland Northern Motorway, New Zealand
 • I-10, Houston, Texas, USA
highway trunk way Найважливіші дороги у дорожній мережі країни, які не є motorway. (Напрямки руху не обов’язково фізично відділені.) В Україні відповідає дорогам міжнародного значення: M-## (E ###).
Rendering-highway trunk carto.png
 • L3005, Eschborn, Germany
 • Cat and Fiddle Road, England
highway primary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують великі міста.) В Україні відповідають автомобільним дорогам національного та регіонального значення: Н-## та Р-##.
Rendering-highway primary neutral.png
 • Hunsrückhöhenstraße, Kappel, Germany
 • Tanami Road, Australia
highway secondary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують невеликі міста та села.) В Україні відповідають автомобільним дорогам територіального значення: Т-##-##.
Rendering-highway secondary neutral.png
 • L134, Meyenburg, Schwanewede, Germany
 • Vatnsnesvegur, Iceland
highway tertiary way Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. В Україні відповідають обласним дорогам О-######, що з’єднують великі села.
Rendering-highway tertiary neutral.png
 • Bergedorfer Straße, Worpswede, Germany
 • Canol Road, Yukon, Canada
highway unclassified way Найменш важливі транзитні дороги в дорожній мережі країни, тобто малі дороги нижчої класифікації, ніж tertiary, але які мають призначення відмінне від доступу до житлових помешкань. В Україні відповідають районним (С-######) та некласифікованим дорогам.

Не треба використовувати цей теґ у разі, якщо статус дороги невідомий та потребує уточнення. Для цього треба застосовувати highway=road.
Слово unclassified (некласифікований) лишилось, як історичний артефакт від позначення дорожньої мережі Великобританії і не означає, що класифікація невідома.

Rendering-highway unclassified.png
 • Highway unclassified-photo.jpg
 • Kuskealleen, Vordingborg, Denmark
highway residential way Дороги, які призначені для доступу до житлових помешкань. В Україні відповідає звичайним мілким вулицям/провулкам, з переважно житловими будинками вздовж вулиці, транзитний рух по яким припустимий, але не бажаний.
Rendering-highway residential.png
 • Residential.jpg
 • Main Street, Elko, Nevada, USA

З’єднувальні дороги

highway motorway_link way З’їзди з дороги класу motorway на дорогу класу motorway або нижчого класу. Зазвичай має ті самі обмеження, що і motorway.
Rendering-highway motorway link.png
A5 exit link to A672, Darmstadt, Germany
highway trunk_link way З’їзди з дороги класу trunk на дорогу класу trunk або нижчого класу.
Rendering-highway trunk link.png
A7 / OAL23 interchange, Nesselwang, Germany
highway primary_link way З’їзди з дороги класу primary на дорогу класу primary або нижчого класу.
Rendering-highway primary link.png
B20 exit and entrance to Brunn, Fridolfing, Germany
highway secondary_link way З'їзди з дороги класу secondary на дорогу класу secondary або нижчого класу.
Rendering-highway secondary link.png
highway tertiary_link way З’їзди з дороги класу tertiary на дорогу класу tertiary або нижчого класу.
Rendering-highway tertiary link.png

Спеціальні типи доріг

highway living_street way Житлова зона — вулиці, на яких пішоходи мають пріоритет пересування перед автомобілями, швидкість руху обмежена, і де діти можуть грати на вулиці. Мають той самий рівень в дорожній мережі, що і highway=residential. В Україні позначені знаком 5.31 «Житлова зона».
Living street osm.png
beginning of a living street with a paving stones surface and some trees and cars parking at the sides
highway service way area Під’їзні дороги до, або в межах промислових ділянок (наприклад, територія заводу), СТО, АЗС, стоянок, пляжів, тощо. Може бути використаний разом із service=*, щоб зазначити спосіб використання, та із access=*, щоб зазначити, хто може їх використовувати та за яких обставин.
Rendering-highway service.png
Alley.jpg
highway pedestrian way area Дороги тільки для пішоходів. Доступ моторизованих засобів дуже обмежений. Також використовується для позначення площ та майданів разом із area=yes.
Pedestrian with area osm.png
Lwów rynek.jpg
highway track way Дороги сільськогосподарського призначення, путівці, лісові дороги, неофіційні ґрунтовки, козячі тропи. Часто без покриття і можуть бути використані лише спеціальними транспортними засобами (позашляховиками, тракторами, …). Використовуйте surface=* або tracktype=* для опису поверхні.
Rendering-highway track.png
 • Frühlingslandschft Aaretal Schweiz.jpg
 • Asphalt track.jpg
highway bus_guideway way Напрямна автобусна дорога — гібридний шлях зі звичайного дорожнього полотна та напрямної рейки або радіо-датчиків або спеціальної розмітки. Новітні експериментальні види громадського транспорту (трамвай-на-шинах, трансльор, шпурбус), що використовують цей тип шляху, в Україні не зустрічаються.
Rendering-highway-bus guideway-mapnik.png
Mercedes-Benz O 305 on guided busway in Adelaide.jpg
highway escape way Аварійна смуга для вантажівок та інших транспортних засобів, після затяжного спуску, щоб безпечно зупинитись в разі відмови гальм.
A7-Notbremsweg.jpg
highway raceway way Гоночний трек. Звичайний транспорт не має сюди ніякого доступу.
Rendering-highway-raceway-mapnik.png
Raceway.jpg
highway road way Дороги, класифікація яких невідома. Це тимчасовий теґ для того, щоб помічати шляхи, які треба перевірити. Як тільки тип дороги визначено, значення має бути змінено на відповідне.
Rendering-highway-road-mapnik.png
Road.png
highway busway way A dedicated roadway for bus rapid transit systems
grade-seperated section of busway outside of station

Доріжки та стежки

highway footway way area Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
Rendering-highway footway.png
Footway in Stowupland - geograph.org.uk - 1044849.jpg
highway bridleway way Для коней. Еквівалентно highway=path + horse=designated.
Rendering-highway bridleway.png
Bridleway-reitweg-de.jpg
highway steps way Для сходів на пішохідних доріжках. Використовуйте разом із step_count=* для зазначення кількості сходинок.
Rendering-highway steps.png
Steps.jpg
highway corridor way For a hallway inside of a building.
HK TST Star House mall corridor interior shop signs Sept-2012.JPG
highway path way Звичайна стежка.
Path osm.png
GuideFootPathCycleYes.jpg

When sidewalk/crosswalk is tagged as a separate way

footway sidewalk way Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
Rendering-highway footway.png
200806 Berlin 91sidewalk.jpg
footway crossing way Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
Rendering-highway footway.png
Zebra-crossing sm.jpg

Якщо тротуари позначені на головній дорозі (дивіться RU:Sidewalks)

sidewalk both / left / right / no way Зазначає, що шлях має тротуари з обох боків, з одного боку або взагалі не має тротуарів.
Sidewalk and zebra-crossing.jpg

Якщо велодоріжка накреслена окремо (дивіться Велосипед)

highway cycleway way Велодоріжки.
Cycleway osm.png
Separated cycleway with traffic sign

Якщо велодоріжка або смуга позначені на основній дорозі (дивіться Велосипед)

cycleway lane way Велосмуга, що розмічена на основному дорожньому полотні.
Cycle trackinroad.jpg
cycleway opposite way Використовується на лініях із oneway=yes у випадку, якщо дозволяється велосипедний рух в обох напрямках (тільки у країнах, де це офіційно дозволено).
Sul bxl 01.JPG
cycleway opposite_lane way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велосмугу, що йде у протилежному напрямку до напрямку основного потоку.
Fr-C24a ex3-Conditions particulieres par voie-velo.gif
cycleway track way Трек — це велодоріжка відділена фізично від основного дорожнього полотна. +oneway=yes за необхідності.
Cycle nexttoroad.jpg
cycleway opposite_track way Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велотрек з протилежним напрямом до напряму основного потоку.
549c Spitzenkiel140923.jpg
cycleway share_busway way На дорозі є автобусна смуга, яку велосипедистам дозволено використовувати.
Busandbike.jpg
cycleway opposite_share_busway way Used on ways with oneway=yes that have a bus lane that cyclists are also permitted to use, and which go in the opposite direction to normal traffic flow (a "contraflow" bus lane). Used together with oneway:bicycle=no.
2010-01-02 15.19.16.jpg
cycleway shared_lane way Велосипедисти ділять смугу разом із моторизованими засобами, але розмітка вказує, що вони змушені це робити.
Sharrows Toronto 2011.jpg
busway lane way Смуга для руху маршрутних транспортних засобів (розмітка або знак №5.11 Правил дорожнього руху).
2010-01-02 15.19.16.jpg

Життєвий цикл

highway proposed way Запланована до будівництва дорога. Вживайте разом з proposed=*.
highway construction way Для доріг на стадії будівництва, вживайте разом з construction=*.
Highway construction 200805041655.png
different colours
12Jan05 04.jpg

Властивості

abutters commercial/ industrial/ mixed/ residential/ retail тощо way Дивіться Uk:Key:abutters для довідкової інформації.
Dscf1376-600.jpg
bicycle_road yes way Велосипедна дорога. Атрибут застосовується переважно на території Німеччини у відповідності до місцевого законодавства. Якщо житлові вулиці отримують статус велосипедної дороги, звичайно, моторні транспортні засоби все ж мають право проїзду але з обмеженнями щодо швидкості чи приналежності навколишнім мешканцям.
456Humboldtstr.jpg
bus_bay both / left / right way A bus bay outside the main carriageway for boarding/alighting
1033@970.jpg
destination <place name of destination> way Destination when following a linear feature
Japanese Road sign (Direction and Lane A).svg
embedded_rails yes / <type of railway> way A highway on which non-railway traffic is also allowed has railway tracks embedded in it but the rails are mapped as separate ways.
Ruusulankatu tram rails (at lat 60.18206, lon 24.92450) heading NW.jpg
ford yes node way Брід. Відрізок шляху, який проходить через водний потік: струмок, річку. Транспорт має в’їжджати у воду. В широкому розумінні, це — відсутні мости на мілководних річках.
Map feature ford.jpg
ice_road yes way Шлях, прокладений по заморожених водоймах; безумовно, влітку не існує.
Pechora crossing.jpg
incline число % або ° node way Крутість нахилу (пагорбу) у вигляді відсотків («5%») або градусів («20°»). Позитивні значення вказують на рух вгору, а негативні — на рух вниз за напрямком шляху.
Incline17.jpg
junction roundabout way closed way Кільцевий рух; автоматично передбачає односторонній рух oneway=yes, де напрям визначається послідовністю точок у лінії.
Mapping-Features-Roundabout-Simple.png
Roundabout.jpg
lanes число way Кількість смуг руху загального призначення, включаючи смуги руху громадсбкого траспорту, або для інших специфічних типів транспортних засобів. В широкому розумінні, це — кількість рядів у потоці транспорту, враховуючи припарковавані узбіччям автівки, якщо вони заважають руху. Звичайна дорога має по одній смузі в кожну сторону. Розділені відбійником автошляхи мають по дві або більше смуг.
NLEx 6 Lanes.jpg
lit yes / no nodewayarea Вуличне освітлення.
Berlin speer-leuchte.jpg
maxspeed <number> way Specifies the maximum legal speed limit on a road, railway or waterway.
Maxspeed.svg
motorroad yes / no way node Автодорога. Додавання цього теґу підкреслює, що дорога призначена виключно для автівок, але не є motorway. Доступ мотоциклів, мопедів, велосипедів, пішоходів і тварин повністю або вкрай обмежений.
120px-Zeichen 331.svg.png
mountain_pass yes node Найвища точка гірського перевалу.
Mountain pass.jpg
mtb:scale 0-6 way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (помірно пласкі пагорби та схили). Застосовується разом з highway=path або highway=track.
Difficulty gauge for the grants process.png
mtb:scale:uphill 0-5 way Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (значні підйоми).
Difficulty gauge for the grants process.png
mtb:scale:imba 0-4 way Систему оцінювання складності велостежок IMBA слід застосовувати у велопарках. Її адаптовано для стежок гірських велосипедів зі штучними перешкодами.
mtb:description Text way Корисна інформація власними словами щодо стежки гірських велосипедів. Застосовується разом з highway=path або highway=track.
oneway yes / no / reversible way Oneway streets are streets where you are only allowed to drive in one direction.
Oneway schildhb.jpg
overtaking yes / no / caution / both / forward / backward way Обгін: дозволено/заборонено/без обмежень/дозволено лише за напрямком шляху/дозволено лише за напрямком, протилежним шляху (позначайте відрізки шляху, які мають відповідні дорожні знаки).
Overtakinglines.jpg
parking:condition free / ticket / disc / residents / customers / private way Умови та застереження паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування. Дивіться parking:condition=* для довідкової інформації.
parking:lane parallel / diagonal / perpendicular / marked / no_parking / no_stopping / fire_lane. way Спосіб паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування.
Parkingonstreetlanes2nowide.png
passing_places yes way Місце для роз’їзду зустрічних траспортних засобів.
Single-track.jpg
priority_road designated / yes_unposted / end way Specifying roads signposted as priority roads.
Vienna Convention road sign B3-V1.svg
sac_scale hiking / mountain_hiking / demanding_mountain_hiking / alpine_hiking / demanding_alpine_hiking / difficult_alpine_hiking way Схема класифікації стежок для піших походів. Застосовується разом з highway=path або highway=footway.
Mountain hiking.jpg
service alley / driveway / parking_aisle etc. way Призначення сервісної дороги. Дивіться Uk:Key:service для довідкової інформації.
Seattle - alley north from S Jackson between Western & 1st - A.jpg
smoothness excellent / good / intermediate / bad / very_bad / horrible / very_horrible / impassable way See Key:smoothness for more details.
Jena Track roots.jpg
surface paved / unpaved / asphalt / concrete / paving_stones / sett / cobblestone / metal / wood / compacted / fine_gravel / gravel / pebblestone / plastic / grass_paver / grass / dirt / earth / mud / sand / ground way Тип покриття шляху. Типово, усі автошляхи мають surface=paved.
Transportation in Tanzania Traffic problems.JPG
tactile_paving yes / no node way area Спеціальна бруківка для сліпих, які користуються тростиною. Not to be rendered on standard maps.
Tactile paving.jpg
tracktype grade1 / grade2 / grade3 / grade4 / grade5 way Якість дорожнього покриття. Дивіться Uk:Key:tracktype та Uk:Key:surface для довідкової інформації.
Mapnik-tracktype-grade1.png
Surface grade1.jpg
traffic_calming yes/ bump/ hump/ cushion/ table тощо node way Технічна споруда сповільнення швидкості руху транспортних засобів у житлових масивах.
Traffic calming example.jpg
trail_visibility excellent / good / intermediate / bad / horrible / no way Класифікація видимості пішохідних туристичних шляхів. Застосовується разом з highway=path, highway=footway, highway=cycleway або highway=bridleway.
Trail visibility good.jpg
trailblazed yes / no / poles / cairns / symbols way Applies to highway=*. Describing trail blazing and marking. See Key:trailblazed for more information.
Trail blazing 10.jpg
trailblazed:visibility excellent / good / intermediate / bad / horrible / no way Applies to trailblazed=*. A classification for visibility of trailblazing. See Key:trailblazed:visibility for more information.
turn left / slight_left / through / right / slight_right / merge_to_left / merge_to_right / reverse way The key turn can be used to specify the direction in which a way or a lane will lead.