Uk:Об'єкти мапи

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Map Features)
Jump to navigation Jump to search

OpenStreetMap показує об'єкти місцевості (наприклад, дороги та будинки) використовуючи теґи, присвоєні до Елементів OSM (Точок Node, Ліній Way чи Зв’язків Relation). Кожен теґ характеризує географічний атрибут об'єкта, позначеного окремою Точкою, Лінією або Зв'язком.

OpenStreetMap не має ніяких обмежень за змістом теґів: мапа може включати безмежну кількість атрибутів для опису кожного об'єкта. Спільнота учасників погодила певні комбінації ключів та значень широковживаних теґів (так званий рекомендований набір) в якості негласного стандарту. Проте, учасники можуть створювати нові теґи для поліпшення стилю мапи або в аналітичних цілях, що ґрунтуються на не застосованих раніше атрибутах. Короткий опис теґів, які пов'язані з певною темою чи становлять окремий інтерес можна знайти в розділі Категорії об'єктів.

Більшість об'єктів та їх атрибутів можна описати малою кількістю теґів. Наприклад, стежку — означальним теґом highway=footway, а, можливо, ще й назвою — додавши name=*. Через те, що мапа OpenStreetMap охоплює цілий світ, існує багато різноманітних об'єктів, але майже їх усі можна описати теґами.

Докладну інформацію про інші теґи та запропоновані зміни до чинних дивіться на сторінках Запропоновані об'єкти мапи та Застарілі об'єкти мапи. Якщо ви не знайдете підхожий теґ, застосуйте щось прийнятне, доки це відповідатиме дійсності. З часом, ви можете стикнутись з тим, що назва теґу змінилась для задоволення ширших потреб, однак чимало хороших теґів спочатку вживали, а лише потім документували. Відомості про теґи OSM tags доступні у вигляді семантичної мережі (у формі, придатній для введення в комп'ютери).

Дивіться також:

Зауваження до рендерінгу:

  • Використання теґів з рекомендованого набору означатиме, що ваші зусилля з редагування мапи мають «високу вірогідність» бути інтерпретованими різноманітними програмами з рендерінгу. Проте, не має 100% гарантії, що теґ з цього переліку буде сприйнятий певною програмою з рендерінгу чи такими з них, що використовуються на сторінці головної мапи. Для точної інформації про те, як переконатись, що ваші символи показуються після рендерінгу в Mapnik і Osmarender, дивіться Symbol Rendering.
  • Є вірогідність того, що можуть існувати інші теґи, не зазначені тут, які сприйме програма з рендерінгу на головній сторінці. Цей перелік не оновлюється разом з усіма теґами, що беруться до використання програмами з рендерінгу.
  • Колонка «Позначка на мапі» у цих таблицях — це просто приклад, як об'єкт може бути позначений на уявній мапі тією чи іншою програмою з рендерінгу. Це не є обов'язковим способом позначення ні для наших програм з рендерінгу ні для інших.

Contents

Основні об'єкти

Канатні шляхи

Тег aerialway=* вживається для позначення будь-яких типів підвісних канатних доріг.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
Types of aerialway
aerialway cable_car линия Канатна дорога з вагонами — підвісна дорога підвищеної міцності. 1-2 вагони, розраховані на кілька десятків людей, висять на рухомому канаті. Двигун (розташований у кінці маршруту) намотує буксирувальний (другий) дріт, що врешті-решт, рухає вагон підвісною дорогою. Вагони рухаються вниз-угору, не обертаючись навколо кінцевих станцій.

Прикладом діючої канатної дороги з вагонами є дорога на гору Ай-Петрі з смт Кореїз (АР Крим, Україна).

Aerialway gondola render.png
CH Furtschellas aerial tram.jpg
aerialway gondola линия Канатна дорога з кабінами — легка підвісна дорога. Кабіни, розраховані на кілька людей, висять і рухаються на одному кільцевому канаті. Прикладом діючої канатної дороги з кабінами є дорога в Парку ім. Горького у м.Харків, Україна.
Aerialway gondola render.png
Linbana kolmården cable car.jpg
aerialway chair_lift линия Крісельний підйомник — легка канатна дорога з численними підвішеними кріслами на 2-4 особи для підйому лижників нагору. Канат з кріслами обертається по колу. Зазвичай не мають захисту від погодних негараздів, проте можуть бути оснащені дахом.

За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий), але підйомники, що використовуються однаково в двох напрямках додатково позначають oneway=no.

Chair lift rendering.png
Silver Queen Chair, CBMR.jpg
aerialway mixed_lift линия Підйомник змішаного типу: з кабінами і кріслами.
Cgd panoramabahn.jpg
aerialway drag_lift линия Бугельний підйомник — легка канатна дорога, що тягне лижників для підйому нагору. Пасажири весь час залишаються на землі і тримаються за зачіпки-бугелі, які рухаючись вгору волочуть за собою людей. Конкретні різновиди позначають теґами aerialway=t-bar, aerialway=j-bar, aerialway=platter або aerialway=rope_tow.
Chair lift rendering.png
T-bar lift.JPG
aerialway t-bar линия Т-подібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Orczyk.jpg
aerialway j-bar линия Гачкоподібний бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Coldspgs j bar lift.jpg
aerialway platter линия Тарілчастий бугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Tellerliftbügel.jpg
aerialway rope_tow линия Гнучкий безбугельний підйомник, різновид aerialway=drag_lift. Пасажири чіпляються безпосередньо руками до тягнучого кабелю або за допомогою гнучких мотузок. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Chair lift rendering.png
Rope tow overview.jpeg
aerialway magic_carpet линия Стрічковий тягнучий підйомник конвеєрного типу. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Magic carpet uphill loaded P1437.jpeg
aerialway zip_line линия Мотузковий спуск — ковзання по канату під дією сили тяжіння. За мовчання, мається на увазі односторонній рух (теґ oneway=yes зайвий).
Zip line arival SuperFly Whistler, BC, Canada.JPG
Equipments
aerialway pylon точка Пілон — опорна конструкція канатного шляху.
09 Sommet TS.JPG
aerialway station точкаполигон Станція канатної дороги — місце посадки-висадки пасажирів.
WinterArmenia3.JPG
Others
aerialway canopy линия Obsolete, please use aerialway=zip_line instead.
This automatically implies oneway=yes (drawn downward).
Canopy-action.jpg
aerialway goods линия Застаріле позначення вантажного канатного шляху. Використання припинити. Вживайте натомість foot=no разом з відповідним теґом usage=*.
Aerialway goods.png
Materialseilbahn.jpg
aerialway Інше точка линия Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Повітряні шляхи

Ця категорія включає аеропорти, летовища та інші наземні споруди для забезпечення користування літаками та ґвинтокрилами. Дивіться також Aeroways.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
aeroway aerodrome точка полигон [W] Аеропорт — авіатранспортне підприємство, основним завданням якого є здійснення регулярних повітряних перевезень пасажирів і вантажів. Дивіться також military=airfield.
Aerodrome.svg
Cotswold airport at kemble from helicopter arp.jpg
aeroway apron полигон [W] Перон — бетонований майданчик перед терміналом, ангаром для розміщення повітряних суден з метою посадки і висадки пасажирів, завантаження і вивантаження багажу, обслуговування.
Osmarender apron.png
LKPR sever 2003.jpg
aeroway control_tower точка полигон [W] Control tower is a tall, windowed structure located on the airport grounds.
Use man_made=tower + service=aircraft_control instead.
LGA CT sunset.JPG
aeroway control_center точка полигон [W] Control center (in the US referred to as air route traffic control center (ARTCC)) is a facility responsible for controlling aircraft en route in a particular volume of airspace (a Flight Information Region) at high altitudes between airport approaches and departures.
Air traffic controllers at the Washington ARTCC.jpg
aeroway gate точка Вихід з терміналу до літака. Кожен вихід має окремий номер та обладнаний зручностями для чекаючих пасажирів.
Rendering-aeroway=gate.JPG
Edinburgh Airport gate lounge.jpg
aeroway hangar точка полигон [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів.

Вживайте разом з building=hangar для сумісності з деякими програмами.

Delta jet hangar at kemble england arp.jpg
aeroway helipad точка полигон Злітно-посадковий майданчик для гелікоптерів (зазвичай на даху будівлі).
Standard icon helipad.svg
Oryx helicopter.jpg
aeroway heliport точка полигон [W] Heliport is used to map the main area details for helicopters.
Heliport Niagara Falls Ontario.jpg
aeroway navigationaid точка [W] Радіонавігаційний засіб — споруда, прилад для визначення точної позиції на місцевості з метою полегшення керування літаком.
Approach Lighting System Bremen 1.jpg
airmark beacon точка [W] Radio navigation aid is used to mark systems that determine a position on the Earth which helps pilots guide their aircraft during flight.
VOR DME BUB.JPG
aeroway runway линия полигон [W] Злітно-посадкова смуга для літаків.
Rendering-aeroway runway.png
Runways Brussels Airport (7655183522).jpg
aeroway taxilane линия полигон Taxilane is a path in an airport that is part of the aircraft parking area or apron (proposed feature with low usage as of 2015-10, use with caution).
aeroway taxiway линия полигон [W] Руліжна доріжка — допоміжний шлях для вільного маневрування літаків від злітно-посадкової смуги до ангарів, терміналів.
Rendering-aeroway taxiway.png
F-22A Elmendorf AFB.jpg
aeroway terminal точка полигон Термінал — спеціалізована будівля аеропорту, де закінчується або починається транспортування.
Rendering-aeroway-terminal-mapnik.png
LAX-International-checkin.JPG
aeroway windsock точка [W] Вітровказівник — простий метеорологічний інструмент, що має вигляд конусу зі смугастої тканини, закріплений на верхівці стовба. Призначений для приблизного вимірювання напрямку і швидкості вітру.
Windsock of CCK Air Force Base 20111112.jpg
aeroway highway_strip точка линия полигон [W] Highway strip is a designated landing strips that is normally used as a part of a highway, but can be closed either because of a military exercise or emergency for aeroplane landing.
RFDS emergency landing strip sign.jpg
aeroway User defined точка линия Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.

Благоустрій та інфраструктура

Об'єкти суспільного значення, які забезпечують нормальне життя в населених пунктах.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Харчування

amenity bar точка полигон [W] Бар або [W] генделик — заклад широкого профілю, де подають різні алкогольні напої, працює власна невибаглива кухня, офіціанти, грає музика. Дивіться також amenity=pub, amenity=cafe і amenity=restaurant.
Bar-16.svg
Bar MXCT.JPG
amenity bbq точка Мангал, місце для барбекю — загальнодоступна стаціонарна спеціальна споруда для смаження м'яса на відкритому повітрі. Можна знайти, наприклад, у міських парках і на пляжах. По можливості, вкажіть тип палива fuel=wood або gas або electric. Для позначення наявності навколишніх столів, стільців, вживайте також теґ tourism=picnic_site.

Зверніть увагу: [W] Багаття і [W] вогнище позначаються натомість leisure=firepit.

Bbq-14.svg
Grillplatzusa.jpg
amenity biergarten точка полигон [W] Пивний садок — особливий вид шинків у Німеччині. Розташований під відкритим небом у зелені каштанів, заклад пропонує різні сорти пива і певні страви до нього. Нормальним вважається принести свою їжу.

Для України найближчим еквівалентом є так звані пивні намети або літні пивні майданчики у зелених зонах.

Biergarten-16.svg
Biergarten.JPG
amenity cafe точка полигон [W] Кав'ярня — заклад харчування, що спеціалізується на гарячих напоях (чай, кава) і десертних стравах. Алкогольні напої, як правило, в меню відсутні. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*. Дивіться також amenity=pub, amenity=bar і amenity=restaurant.
Cafe-16.svg
Klagenfurt Wörthersee Strandbad Cafe Sunset Bar 11102008 65.jpg
amenity drinking_water точка Питна вода — місце, де особисто можна напитись води: фонтанчик, кран. Зазвичай, вода призначена лише для пиття.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для водозаборів та бюветів amenity=water_point, для напування худоби amenity=watering_place.

Drinking-water-16.svg
Basler Trinkwasser 1341.jpg
amenity fast_food точка полигон Фаст-фуд — заклад швидкого харчування. До цієї категорії можна віднести столові, закусочні та суші-бари. У фаст-фудах ніколи не залишають чайових. Тип їжі зазначається теґами cuisine=* та diet=*.
Fast-food-16.svg
Burger king kamen osm.jpg
amenity food_court точка полигон Фудкорт — зона харчування у великих торговельних центрах: навколо розташовані численні фаст-фуди, а в центрі — спільний майданчик із столиками.
Restaurant-14.svg
FoodCourtVaughanMills.JPG
amenity ice_cream точка полигон «Морозиво» — спеціалізоване кафе або магазин.
Ice-cream-14.svg
Shop-ice cream.jpeg
amenity pub точка полигон [W] Паб, пивний бар (корчма, шинок) — місце, де продають переважно пиво та закуски. Часто розташовані поруч з броварнями. Як правило, офіціанти, кухня відсутні, асортимент інших алкогольних напоїв значно обмежений порівняно з баром. Чоловіки — основна аудиторія.
Pub-16.svg
Pub.jpg
amenity restaurant точка полигон Ресторан. Вживайте cuisine=* для позначення виду кухні (страв за рецептами певних місцевостей світу) та diet=* для типу.
Restaurant-14.svg
Caprice Restaurant.JPG

Освіта й виховання

amenity college точка полигон Коледж, професійне технічне училище, технікум. Rendering-area-amenity-college.png
Cambridge Regional College main entrance.jpg
amenity driving_school точка полигон Driving School which offers motor vehicle driving lessons
amenity kindergarten точка полигон Дитячій садок, ясла-садок. Rendering-area-amenity-school.png
Story Time.jpg
amenity language_school точка полигон Language School: an educational institution where one studies a foreign language.
amenity library точка полигон Бібліотека.
Library.14.svg
Guantanamo captives' library a.jpg
amenity music_school точка полигон A music school, an educational institution specialized in the study, training, and research of music.
Classe d'Olivier Messiaen Nicolas Panagopoulos.jpg
amenity school точка полигон Загальноосвітня школа. Музичні, художні школи позначаються іншим теґом amenity=arts_centre. Rendering-area-amenity-school.png
Williamstown school.jpg
amenity university точка полигон Університет, академія, інститут. Rendering-area-amenity-university.png
Brock University campus.JPG

Транспорт

amenity bicycle_parking точка полигон Велосипедна парковка.
Parking-bicycle-16.svg
Bicycle-parking.jpg
amenity bicycle_repair_station точка полигон Велоремонт — пункт самостійного ремонту і обслуговування велосипедів. Персонал і плата за користування відсутні.
Bicycle repair station-14.svg
BikeRepairMonterrey.JPG
amenity bicycle_rental точка полигон Прокат велосипедів.
Rental-bicycle-16.svg
Bicycle-rental.jpg
amenity boat_rental точка полигон Rent a Boat
Boat rental-14.svg
Bootsverleih am Halterner Stausee - panoramio.jpg
amenity boat_sharing точка полигон Боут-шарінг — короткостроковий прокат човнів для задоволення. Зазвичай, послуга надається лише членам спеціалізованих неприбуткових клубів. Плавальні засоби є власністю клубу або перебувають у лізингу.
A Boat To Share.jpg
amenity bus_station точка полигон Автовокзал, автобусна станція.
Bus station-14.svg
Manchester Piccadilly Bus Station.jpg
amenity car_rental точка полигон Прокат автівок.
Rental-car-16.svg
Hertz car rental office Livonia Michigan.JPG
amenity car_sharing точка полигон Кар-шарінг — короткостроковий прокат автівок з погодинною оплатою.
ShattuckBackMM1144C.jpg
amenity car_wash точка полигон Автомийка.
Car wash-14.svg
Wuppertal - Friedrich-Engels-Allee 130 02 ies.jpg
amenity vehicle_inspection точка полигон Government vehicle inspection
Vehicle inspection-14.svg
TÜV SÜD-Hauptuntersuchung.jpeg
amenity charging_station точка Зарядна станція для електромобілів та інших електричних транспортних засобів.
Charging station.16.svg
Evpost.jpg
amenity ferry_terminal точка полигон Паромний термінал — місце посадки-висадки пасажирів, вантажів паромів та барж.
Ferry-icon.svg
Ferry Reet.jpg
amenity fuel точка полигон АЗС (автозаправка). Під'їздна дорога позначається highway=service.
Fuel-16.svg
Preem Karlskrona.jpg
amenity grit_bin точка Кошик з піском — розташований понад дорогою, він містить суміш для посипання шляхів під час ожеледиці.
Grit bin.jpg
amenity motorcycle_parking точка полигон Parking for motorcycles
Parking-motorcycle-16.svg
Motorradparkplatz Gifhorn Mühlenmuseum.jpg
amenity parking точка полигон Автостоянка. На великих стоянках можна позначати окремі шляхи руху автомобілів теґами highway=service+service=parking_aisle.

Для стоянок обабіч основних доріг вживайте натомість теґи parking:lane=*+parking:condition=* на певних відрізках шляхів.

Parking-16.svg
P3030027ParkingLot wb.jpg
amenity parking_entrance точка В'їзд-виїзд до підземної або багаторівневої стоянки. Згуртуйте кілька в'їздів разом використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking.
Parking entrance-14.svg
3690668043 88a731e3e0 b.jpg
amenity parking_space точка полигон Місце для стоянки окремого транспортного засобу. У вузькому розумінні — ще окреслена площина для розташування лише одного автомобіля з-поміж інших на стоянці взагалі. Згуртуйте всі окремі місця однієї стоянки використовуючи Зв'язок з теґами type=site+site=parking.

Для суцільного і простого позначення стоянок (без уточнень) можна натомість вживати amenity=parking.

Rendering-parking space.png
138081166 2a56d66c27 b.jpg
amenity taxi точка полигон Таксі — місце, де таксисти чекають на нових пасажирів.
Taxi-16.svg
Amenity taxi picture-Hong Kong Shatin Taxi Stand.jpg

Фінанси

amenity atm точка Банкомат.
Atm-14.svg
ATM 750x1300.jpg
amenity bank точка полигон Банк. Якщо має власний банкомат поруч, вживайте разом з тегом atm=yes.
Bank-16.svg
Dscf1401-800.jpg
amenity bureau_de_change точка Обмін валют.
Bureau de change-14.svg
Bureau de change electronic sign.jpg

Медицина

amenity baby_hatch точка полигон Пункт анонімного прийому немовлят. Перший такий пункт в Україні — «Вікно життя» — відкрито у м. Львів в травні 2009 р.
Babybox - venkovní strana.jpg
amenity clinic точка полигон Поліклініка, клініка, амбулаторія — медичний заклад середнього розміру для проходження обстежень і прийому у лікарів-вузьких спеціалістів. Хоча заклад не має ліжко-місць, невідкладну допомогу або оперативне втручання в змозі провести.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctors-14.svg
Bristol , Central Health Clinic - geograph.org.uk - 1360619.jpg
amenity dentist точка полигон Стоматологія, стоматологічний кабінет.
Dentist-14.svg
Military dentists in Guatemala.jpg
amenity doctors точка полигон Практикуючий лікар-вузький спеціаліст, сімейний лікар — медичний заклад малого розміру проходження особистих обстежень і прийому в окремого лікаря. В одному закладі можуть бути кілька лікарів, але одного профілю.

Теґ офіційно не затверджений.

Doctors-14.svg
amenity hospital точка полигон Шпиталь, лікарня зі стаціонаром — медичний заклад великого розміру з широким спектром лікувальних послуг та ліжко-місцями для пацієнтів. Якщо є власне відділення швидкої допомоги, травмопункт вживайте разом з emergency=yes.
Hospital-14.svg
Guantanamo captive's hospital beds -c.jpg
amenity nursing_home точка полигон Приватний санаторій або платний інтернат для людей похилого віку, інвалідів. Теґ офіційно не затверджений і вважається застарілим.

Вживайте натомість актуальну комбінацію amenity=social_facilty+social_facilty=group_home.

Hora Svate Kateriny - nursing home.jpg
amenity pharmacy точка полигон Аптека. Вживайте разом з dispensing=yes, якщо є послуга виготовлення препаратів за рецептом на місці, або dispensing=no — лише продаж (попередньо виготовлених у заводських умовах).
Pharmacy-14.svg
Boots The Chemist At Gunwharf Quays.jpg
amenity social_facility точка полигон Соціальна допомога — реабілітаційні центри, наркологічні клініки, виробничі підприємства для інвалідів, притулки для безхатченків, супові кухні, роздача їжі т.п.
Social facility-14.svg
Salvation Army Citadel, Hill Street , Newport - geograph.org.uk - 1585015.jpg
amenity veterinary точка полигон Ветеринарна лікарня, ветеринарний кабінет.
Veterinary-14.svg
Veterinary Surgeon.jpg

Культура та розваги

amenity arts_centre точка полигон Центр (дитячої) творчості, школа мистецтв, музична школа, арт-центр — в широкому розумінні, місце розвитку творчих здібностей людей.
Arts centre.svg
Alhamra Art Centre.JPG
amenity brothel точка полигон Бордель, дім розпусти. В Україні такі заклади поза законом.
Walletjes 001.jpg
amenity casino точка полигон Казино. В Україні такі заклади існували раніше, але тепер поза законом.
Casino-14.svg
Casin0.jpg
amenity cinema точка полигон Кінотеатр.
Cinema-16.svg
Palace cinéma beaumont.JPG
amenity community_centre точка полигон Палац культури, будинок культури, клуб в селі.
Community centre-14.svg
Greasby Community Centre.JPG
amenity fountain точка полигон Фонтан, водограй.
Fountain-14.svg
Fountain at Milan citadel.JPG
amenity gambling точка полигон Азартні ігри — місце проведення інших азартних занять, окрім букмекерської контори shop=bookmaker, лотерейного кіоску shop=lottery, казино amenity=casino або гральних автоматів leisure=adult_gaming_centre.

Сиди можна включити ігри в [W] Bingo та [W] Pachinko. В Україні азартні ігри заборонені законом.

Bingo cards.jpg
amenity nightclub точка полигон Нічний клуб, дискотека.
Nightclub-16.svg
Gatecrasher.jpg
amenity planetarium точка полигон Планетарій.
Planetarium.jpg
amenity public_bookcase точка полигон Громадська книжкова шафа — притаманний Європі винахід, являє собою, як правило, вуличну захищену від погодного впливу шафу з книгами для вільного та анонімного доступу читачів. Можна безкоштовно брати собі наявні книги та приносити власні.
Public bookcase-14.svg
Hannover, public bookcase.jpg
amenity social_centre точка полигон Самокерований суспільний центр — відокремлене співтовариство осіб з певними інтересами: професійна спілка, студентське братство, клуб ветеранів, анонімних алкоголіків, ротарі клуб, союз письменників. Зазвичай, це неприбуткові або звільнені від оподаткування приватні організації.

Дивіться також: office=association — неприбуткова спілка, асоціація.

Governor Hotel, Rotary Club of Portland plaque.JPG
amenity stripclub точка Стриптиз-клуб. Для закладів з консумацією вживайте натомість amenity=brothel.
Stripclub.jpg
amenity studio точка полигон Студія звукозапису, теле-, радіо-, кіностудія.
DOUG.jpg
amenity swingerclub точка полигон Свінгер-клуб — розважальний заклад для вечірок та групового сексу. В Україні поза законом.
Swingerclub Cäsars Palace. Spröckhövel.JPG
amenity theatre точка полигон Театр, опера.
Theatre-16.svg
Sydney opera.jpg

Інше

amenity animal_boarding точка полигон Готель для тварин — тимчасовий платний притулок, де можна залишити домашніх тварин на певний термін (наприклад, на час відпустки).
Holmbyre Cattery - geograph.org.uk - 167661.jpg
amenity animal_shelter точка полигон Притулок для домашніх тварин, розплідник диких тварин.
Kennel 2.jpg
amenity baking_oven точка An oven used for baking bread and similar, for example inside a building=bakehouse.
Backofen Emstal.JPG
amenity bench точка Лавка.
Bench-16.svg
Bench.jpg
amenity childcare точка полигон A place where children of different ages are looked after which is not an amenity=kindergarten or preschool.
amenity clock точка Годинник (публічний).
Houses Of Parliament Clock Tower (Big Ben).jpg
amenity courthouse точка полигон Суд, дворець правосуддя.
Courthouse-16.svg
Franklinctycrthsapalchicola01.jpg
amenity crematorium точка полигон Крематорій.
Bushbury Crematorium - geograph.org.uk - 259876.jpg
amenity dive_centre точка полигон A dive center is the base location where sports divers usually start scuba diving or make dive guided trips at new locations.
Diving Center in Marsalforn.JPG
amenity embassy точка полигон Посольство, амбасада.
Embassy-16.svg
Bulgarian embassy in Paris.jpg
amenity fire_station точка полигон Пожежна частина, станція, депо.
Fire-station-16.svg
Fire station.jpg
amenity firepit точка полигон Застаріле позначення [W] багаття або [W] вогнища. Вживайте натомість leisure=firepit.
Camp site.jpg
amenity grave_yard точка полигон Цвинтар — ділянка біля церкви для поховань померлих. Кладовища та інші території подібного призначення позначаються тегом landuse=cemetery. Landuse-cemetery.png
Odenbuell Nordstrand St Vinzenz IMGP2940 wp crop.jpg
amenity gym точка полигон Спортивна зала. Дивіться також leisure=sports_centre та sport=gymnastics.

Використання цього теґу наразі сумнівне.

amenity hunting_stand точка полигон Мисливське місце.
Hunting-stand-16.svg
A rised hide closed quadrat.jpg
amenity internet_cafe точка полигон A place whose principal role is providing internet services to the public.
Internet cafe-14.svg
Cafe internet uninorte.JPG
amenity kitchen точка полигон A public kitchen in a facility to use by everyone or customers
Montague Burton Residences Kitchen.jpg
amenity kneipp_water_cure точка полигон Outdoor foot bath facility. Usually this is a pool with cold water and handrail. Popular in German speaking countries.
Wassertreten 1.jpg
amenity marketplace линия полигон Базар, ринок, торгова площа — місце регульованої торгівлі.
Marketplace-14.svg
Marche berlin002.jpg
amenity monastery точка полигон Monastery is the location of a monastery or a building in which monks and nuns live.
Kloster Eibingen01.JPG
amenity photo_booth точка Фотокабіна, фотокіоск — місце зйомки та миттєвого фото на згадку.
Photomaton.jpg
amenity place_of_worship точка полигон Церква, мечеть, храм. Зазначайте обов'язково релігію religion=*, приналежність denomination=* та назву name=*. Christian-16.svg Muslim-16.svg Jewish-16.svg

Taoist-16.svg Buddhist-16.svg Hinduist-16.svg
Shintoist-16.svg Sikhist-16.svg Place-of-worship-16.svg

Place of worship.png
amenity police точка полигон Міліція, поліція, жандармерія.
Police-16.svg
Polizeiautos Davidwache.jpg
amenity post_box точка Поштова скринька. Обслуговуюча організація зазначається в допоміжному operator=*.
Post box-12.svg
Post Box.JPG
amenity post_depot точка полигон Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв'язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв'язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв'язку.
Post office delivery office, Mablethorpe - geograph.org.uk - 1186977.jpg
amenity post_office точка полигон Пошта, відділення поштової компанії. В Україні, окрім державних «відділень зв'язку Укрпошти» є чимало приватних операторів поштового зв'язку. Але майте на увазі: не всяка приватна компанія з доставки вантажів має статус оператора поштового зв'язку.
Post office-14.svg
100px-Pošta Praha 025.jpg
amenity prison точка полигон В'язниця, виправна колонія.
Prison-16.svg
Osaka keimusho.jpg
amenity public_bath точка полигон A location where the public may bathe in common, etc. japanese onsen, turkish bath, hot spring
Public bath.svg
Blue Lagoon 2012-08-23 (4).JPG
amenity public_building точка полигон Громадська будівля.

Використання припинити через відсутність чіткого визначення цього терміну.

amenity ranger_station точка полигон Станція рейнджерів — суспільне місце для відвідувачів національних парків, де можна отримати певні послуги.
Talkeetna Ranger Station.jpg
amenity recycling точка полигон Вторинна переробка сміття. Вживайте разом з recycling_type=container для позначення контейнерів відсортованого сміття або з recycling_type=centre для підприємств-центрів переробки такого сміття.

Звичайні сміттєві контейнери позначаються amenity=waste_disposal.

Recycling-16.svg
Recycling.jpg
amenity sanitary_dump_station точка полигон A place for depositing human waste from a toilet holding tank.
Aire de Valuejols.JPG
amenity sauna точка полигон Сауна, баня.
Sauna in pancevo.jpg
amenity shelter точка полигон Укриття від поганої погоди (вітру, дощу) для туристів, велосипедистів. Вживайте додатково shelter_type=* для докладнішого опису.
Shelter-14.svg
Réunion Maïdo kiosque pique-nique.JPG
amenity shower точка полигон Душ, публічна ванна.
Shower-14.svg
Znak D-26d.svg
amenity telephone точка Таксофон, громадський телефонний апарат.
Telephone.16.svg
Telephone.jpg
amenity toilets точка полигон Громадський туалет. Може стягуватись плата.
Toilets-16.svg
WC-Anlage.jpg
amenity townhall точка полигон Міська ратуша, муніципалітет, міська державна адміністрація.
Town-hall-16.svg
TownHall-Ljubljana.JPG
amenity vending_machine точка Торговельний автомат — продаж квитків, ласощів, напоїв. Вживайте додатково vending=* для докладнішого опису.
Vending machines at Haeundae.jpg
amenity waste_basket точка A single small container for depositing garbage that is easily accessible for pedestrians.
Waste-basket-12.svg
Vuilnisbak-Lebbeke.JPG
amenity waste_disposal точка Смітник — місце, куди виносять сміття, яке потім доправляється на сміттєзвалище landuse=landfill. У вузькому розумінні — це великі контейнери для невідсортованого побутового сміття.
Waste disposal-14.svg
Waste container.jpg
amenity waste_transfer_station точка полигон A waste transfer station is a location that accepts, consolidates and transfers waste in bulk.
amenity watering_place точка Водопій для худоби (окремий резервуар, штучний контейнер).
Drinking Water For Humans and Animals.jpg
amenity water_point точка Водозабір, бювет. У широкому розумінні — місце, де можна набрати значну кількість питної води, поповнити її запас у транспортних засобах.

Для джерел використовуйте натомість natural=spring, для колодязів man_made=water_well, для питних фонтанчиків amenity=drinking_water, для напування худоби amenity=watering_place.

Aire de Valuejols.JPG
amenity user defined точка линия полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Бар'єри

Ця категорія включає бар'єри, перешкоди, огорожу — об'єкти, що заважають вільному пересуванню.

Чимало з наведених нижче об'єктів є специфічними для країн походження і не мають еквівалентної назви українською, звідси виходить, що в Україні вони навряд чи зустрічаються.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Лінійна огорожа, укріплення

barrier cable_barrier линия Тросовий (дротовий) бар'єр — безперервні металеві троси закріплені по висоті на крихких стовпчиках. Запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або (рідше) виїзду за межі дороги.

Дивіться також barrier=rope для обмежувальних мотузок.

5-wire-rope-barrier.jpg
barrier chain точка линия Ланцюг — перешкоджає моторним транспортним засобам. Дивіться також barrier=rope для мотузки або barrier=cable_barrier для багаторівневого тросового бар'єру.
Barrier fence mapnik.png
Barrier chain.jpg
barrier city_wall линия полигон Фортифікаційна стіна — споруда для захисту міста, поселення від потенційних нападників. З давнини до сучасності вони використовуються для оточення поселень.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це дно, ліва сторона — верхівка. Якщо обидві сторони однієї висоти, тоді додайте two_sided=yes.

Дивіться також historic=city_gate.

City wall render eg1.png
City wall avila.png
barrier ditch линия Канава, рів, траншея; зазвичай зі струмком на дні, який нелегко перетнути, особливо колісним транспортом. Можна вживати разом з waterway=stream або waterway=drain.
Barrier fence mapnik.png
Forest ditch.JPG
barrier fence линия полигон Паркан звичайний — це огорожа з деревини, металу чи полімерів, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Взагалі, від стін відрізняється легкою конструкцією. Вживайте разом з fence_type=* для уточнення типу паркану.
Barrier fence mapnik.png
Anglerise.jpg
barrier guard_rail линия Металовідбійник — захисна споруда з металу у вигляді безперервних рейок на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — це внутрішній бік, ліва сторона — зовнішній.
Barrier fence mapnik.png
CrashBarrier.jpg
barrier handrail линия Is designed to be grasped by the hand so as to provide stability or support.
Barrier fence mapnik.png
Geländer am Kulturhaus im Kinderdorf Dittrichshütte 2.JPG
barrier hedge линия полигон Живий тин — смуга щільних чагарників і кущів, посаджених та культивованих таким чином, щоб сформувати огорожу чи позначити межі території.
Barrier hedge.png
Daniel Fuchs.CC-BY-SA.Morus nigra.Hedge.jpg
barrier kerb точка линия Бордюр — підвищує висоту поверхні, перешкоджаючи рух колісним транспортом. Важливо вказувати висоту бордюру height=*, так як це впливає на можливість його долання, наприклад, інвалідами на візках.
  • права сторона (за напрямком відрізку) — базовий рівень, ліва сторона — підвищений рівень.
Barrier fence mapnik.png
Obrubnik.jpg
barrier retaining_wall линия полигон Підпірна стіна — це кам'яна споруда, яка тримає ґрунт, каміння подалі від будівель, доріг чи території. Підпірні стіни попереджують появу нахиленого руху транспорту, ерозію та забезпечують укріплення для (майже) вертикальних перепадів висоти схилу.
  • права сторона — це дно, ліва сторона — верхівка.
Barrier fence mapnik.png
Retaining wall.png
barrier tank_trap точкалинияполигон Static anti-tank obstacles that can take various forms, such as Czech hedgehog (barrier=tank_trap; tank_trap=czech_hedgehog).
Czech hedgehog.jpg
barrier wall линия полигон Мур — це стіна з натурального каменю, цегли, шлакоблоків, яка підтримується власним чином; призначена для обмеження чи запобігання пересуванню певною територією. Крім цього, надійно затуляє територію від зайвих очей.
Barrier fence mapnik.png
Dscf0590-800.jpg

Точкові перешкоди

barrier block точка Блок — великий, масивний і твердий шматок каміння, бетону, який неможливо перемістити власноруч. Зазвичай, застосовуються для блокування в'їзду великих транспортних засобів.
Barrier.svg
Barrier roadblock.jpg
barrier bollard точка линия Пал — твердий (як правило, бетонний чи металевий) стовп посеред дороги для запобігання руху деяких видів транспортних засобів. Одна точка може позначати один або кілька палів вздовж разом.
Barrier.svg
Bollard in residential area.jpg
barrier border_control точка Прикордонний контрольно-пропускний пункт — обов'язкова зупинка для перевірки документів, вантажів, митних формальностей на кодоні між двома країнами.
EU Swiss border post.jpg
barrier bump_gate точка Ударні турнікетоподібні ворота — перешкода для худоби у Техасі, США. Щоб проїхати, автівка має власним переднім бампером штовхнути ворота та швидко проїхати, доки механізм не зачинив їх. Особлива конструкція та противаги не потребують електроенергії і працюють без персонального втручання: виходити з машини непотрібно. [1]
barrier bus_trap точка Автобусна пастка — перешкоджає руху легкових автомобілів. Спеціальна металева вставка у великій траншеї посеред шляху дозволяє проїзд автобусів, вантажівок, проте автівки з вузькою шириною колії (поперечної відстані між найвіддаленішими точками плям контакту шин з дорогою) проїхати не зможуть, так як одразу ляжуть на днище.
Bussluse 05-04-06 02.jpg
barrier cattle_grid точка Перешкоди для худоби — кілька металевих рейок в дорожньому полотні, щоб запобігти бродінню великої рогатої худоби, овець дорогою. Люди та колісний транспорт просуваються нею вільно. Інколи відомі під назвою «Техаські ворота», навіть за межами Техасу.
Barrier cattle grid-14.svg
Cattle grid.jpg
barrier chain точка линия Ланцюг — перешкоджає моторним транспортним засобам. Дивіться також barrier=rope для мотузки або barrier=cable_barrier для багаторівневого тросового бар'єру.
Barrier chain.jpg
barrier cycle_barrier точка Велообмежувач — кілька сталевих поперечин, розміщених у шаховому порядку перпендикулярно дорозі перешкоджають велосипедам, але зазори дозволяють пішоходам пройти.
Cycle barrier-14.svg
473MS Mecklenbeck Bahn Umlaufsp.jpg
barrier debris точка Будівельне сміття, уламки: перемішані або ні з ґрунтом. Часто такий насип використовують для початкового блокування покинутої дороги.
Barrier debris.jpg
barrier entrance точка Вхід — отвір у лінійній огорожі без особливої конструкції, що обмежує ним прохід. Теґ access=yes додавати не слід. Якщо існує шлях, на вході діють ті самі обмеження.
Entrance.png
barrier full-height_turnstile точка Поворотний турнікет у повний зріст — обмеження доступу в зону особливої безпеки.

Зверніть увагу на дефіс та підкреслення у назві теґу.

Full-height turnstile-14.svg
TR-a.JPG
barrier gate точка линия Ворота звичайні, брама, хвіртка — вхід, який можна зачиняти-відчиняти, щоб проникнути крізь певний бар'єр. Вживайте разом з access=*, де доречно. Можливо, ви додасте підказку для інвалідів на візках тегом wheelchair=yes/no/limited.
Barrier gate.svg
Gate-hindeloopen-westerdijk.jpg
barrier sliding_gate точка линия Gates open sideways. Usually automatic

Combine with access=* where appropriate.

Sliding Gate.jpg
barrier hampshire_gate точка Гемпширські ворота — рухома секція паркану з дротів. Використовуйте разом з access=*.
Wire gate.jpg
barrier height_restrictor точка Планка обмеження по висоті транспортного засобу. Використовуйте разом з maxheight=*.
Height-Restriction-Barrier.jpg
barrier horse_stile точка Перелаз для вершників — лише пішоходи або вершники можуть пройти.
Horse stile on the Doncaster Greenway - geograph.org.uk - 502599.jpg
barrier jersey_barrier точка линия Модульний відбійник — захисна споруда у вигляді масивних бетонних або пластмасових блоків особливого профілю на узбіччі доріг, запобігає зіткненню із зустрічним транспортом або виїзду за межі дороги.

Позначте матеріал: material=plastic для пластмасових відбійників або material=concrete для бетонних.

Dora Baghdad soldiers.jpg
barrier kent_carriage_gap точка У Великобританії цей вид перешкоди запобігає пересуванню автівок, в той час, як гужовий транспорт, тварини можуть рухатись. [2]
barrier kissing_gate точка Вузька хвіртка V-подібної форми з буферною зоною; перешкоджає переміщенню худоби.
Kissing gate-14.svg
TL0452 stile.jpg
barrier lift_gate точка Шлагбаум — перешкоджає руху транспорту. Використовуйте разом з access=*.
Liftgate-7.svg
Lift gate.jpg
barrier log точка линия Лісоповал, колода — зрубані, повалені дерева, тут них можна перепочити.
Barrier.svg
Quer auf dem Wanderweg liegender Baumstamm.jpg
barrier motorcycle_barrier точка Мотообмежувач — запобігає руху мотоциклів пішохідними доріжками.
Motorcycle barrier-14.svg
Motorcycle barrier.jpg
barrier rope точка линия Канат, мотузка — скоріше символічний бар'єр для пішоходів.

Дивіться також barrier=chain для ланцюгів.

Black Red Gold Rope at German Bundestag in Berlin 2010.jpg
barrier sally_port точка Брама — величезні ворота для проходу крізь товсті стіни чи стіни міста, різновид захищених воріт з двома стулками.
Sallyport.jpg
barrier spikes точка линия полигон Шипи — унеможливлюють неавторизований доступ. Можуть бути знімними, наприклад, після сплати за послуги гаражу.
US Army spike strip.jpg
barrier stile точка Перелаз — цей різновид турнікету виконано у вигляді сходинок під огорожею. Перелаз дозволяє пішоходам перетинати мури і паркани, але ніколи, в загальному розумінні, не відчиняє огорожу.
Barrier stile-14.svg
KentStile.jpg
barrier sump_buster точка Руйнівник піддону картера — опукла плита чи каркас спеціальної форми з бетону чи металу посеред дороги, що унеможливлює рух автівками з невідповідним кліренсом та шириною колії. Автобуси, вантажівки проїжджають вільно.
SumpBuster.jpg
barrier swing_gate точка Горизонтальний шлагбаум. На відміну від звичайного, запірна стрілка тут рухається у горизонтальній площині.
Liftgate-7.svg
16052010022.JPG
barrier toll_booth точка Пункт пропуску — придорожній кіоск, де водії або пішоходи повинні оплатити користування дорогою чи мостом. Вживайте разом з toll=* та charge=*.
Toll booth.svg
Toll booth.jpg
barrier turnstile точка Поворотний турнікет.
Barrier.svg
Barrier drehkreuz.JPG
barrier wicket_gate точка A wicket gate, or simply a wicket, is a pedestrian door or gate, particularly one built into a larger door or into a wall or fence.
Wicket gate.jpg
barrier yes линия Перешкода невідомої природи, помітна на супутникових знімках. Слід замінити конкретнішим значенням.
Bing imagery showing buildings and barrier.png
barrier user defined точка линия полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Межа

Вживається для позначення кордонів та меж, адміністративного підпорядкування.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
boundary aboriginal_lands полигон A boundary representing official reservation boundaries of recognized aboriginal / indigenous / native peoples.
Entering Hualapai Indian Reservation.jpg
boundary administrative полигон Адміністративна межа міста, району, області. Вживайте разом з admin_level=* для позначення ієрархії.
Rendering-adminlevel 2-mapnik.png
Lake city sign.jpg
boundary historic линия полигон Historic administrative boundaries, temporarily kept in OSM, along with start_date=* and end_date=* to specify dates of effect. Requires an additional admin_level=*.
boundary maritime полигон Морський кордон.
boundary marker точка A boundary marker, border marker, boundary stone, or border stone is a robust physical marker that identifies the start of a land boundary or the change in a boundary, especially a change in direction of a boundary. See also historic=boundary_stone
Boundary marker - Jeseniky, Czech Republic 12.jpg
boundary national_park полигон Межа національних парків, заповідників, резервацій. Використання бажано припинити.

Дивіться також boundary=protected_area.

Natianal park.png
Kings Canyon NP Sign.JPG
boundary political полигон Межа виборчого округу; може не збігатись з адміністративно-територіальним поділом.
boundary postal_code полигон Межа дії поштового індексу (території, яку обслуговує окремий поштовий відділок).
boundary protected_area полигон Захищена зона — національні заповідники, місця культурної спадщини, незайманої природи, ендемічних середовищ. Уточніть клас захисту разом з protect_class=1—99.

Цей порівняно новий теґ містить багато підкатегорій, що значно розширює сферу застосування замість раніше вживаного boundary=national_park.

boundary user defined точка линия Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Властивості

admin_level Число полигон Адміністративний рівень (підпорядкування). Вживається неодмінно разом з boundary=administrative; 1 — найвищий рівень, 10 — найнижчий (11 у Німеччині).
border_type * линия полигон Для відокремлення меж однієї категорії або для призначення особливого типу межі, для якої ще нема категорії.
start_date (date) полигон Useful if there are competing historic boundaries or the boundary is very recent (or if it will become effective in a near future) and if keeping previous boundaries are still needed separately (including for statistical maps that are based on older boundaries).
end_date (date) полигон Should be specified for all historic boundaries, or boundaries that will soon become ineffective (and possibly replaced by others) e.g. for administrative territorial subdivision reforms.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Будинки та архітектура

Застосовується для позначення окремих будинків, груп будинків та їхніх архітектурних форм (типів). Архітектурна форма будинку, не замінює, а доповнює його теперішню функціональну роль. Тому бажано вживати разом з допоміжним теґом, що розкриває теперішню функціональну роль об'єкта: наприклад, будівля спроектована у вигляді церкви і була нею раніше, але зараз тут працює музей.

Дивіться також man_made=* для інших споруд, комплексів створених людиною.

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія

Житлові будинки

building apartments полигон Апартаменти — багатоквартирний будинок; багатоповерховий житловий будинок. Не виключено, що перший поверх займають роздрібні крамниці. Вкажіть кількість поверхів у тезі building:levels=*.
Apartments6levels.png
building bungalow полигон A single-storey detached small house, Dacha.
Bungalow2.jpg
building cabin полигон Хижа — невелика убога хатина з дерев'яного зрубу. Зустрічаються поодаль від заселених зон, наприклад, в лісі.

Дивіться також building=hut.

Koch Cabin.JPG
building detached полигон Окремий житловий будинок — одноквартирний будинок без спільних стін. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню.
Residential House USA.JPG
building dormitory полигон [W] Гуртожиток — приміщення для спільного проживання осіб, переважно тих, що працюють на одному підприємстві або вчаться в одному навчальному закладі. Для гуртожитків неодмінна наявність спільної кухні, душових або ванних кімнат. Кожна окрема група осіб займає лише одну кімнату. Характерна також відсутність балконів.
Belgrade Dormitory.jpg
building farm полигон Фермерська хата — традиційний житловий будинок на фермі або у селі. Комори, стійло, сінник можуть бути прибудованими або окремими спорудами, формуючи внутрішній двір. Канонічні українську хату, англійський котедж також можна віднести до цієї категорії.

Для нежитлових господарських підсобних будівель використовуйте building=farm_auxiliary, building=barn та інш. Позначте територію внутрішнього двору ферми разом з landuse=farmyard.

Дивіться також building=detached або building=house.

Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building hotel полигон [W] Готель — будинок із мебльованими кімнатами для короткочасного проживання приїжджих за певну плату. Позначте сукупну територію готелю разом зі зручностями (парковки, спортзали і т.п.) площиною з теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house полигон Житловий будинок — одноквартирний будинок із спільною стіною. Тут мешкає окрема родина або група винаймачів, що ділять одну кухню. Одна або кілька стін є спільними для цього та інших будинків.

Дивіться також building=terrace.

Emptyhouse.jpg
building houseboat полигон [W] Будинок-на-воді, вонбот — плаваюче на воді, але пришвартоване житлове приміщення. Будуються на понтонах або шляхом індивідуального переоснащення барж, човнів. Чимало з будинків-на-воді обладнані двигуном для пересування, інші можливо пересувати на буксирі, проте загалом їх мобільність не можна порівнювати зі звичайними суднами.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building residential полигон Невизначений житловий будинок — загальний теґ для позначення будівель для житлових потреб. Бажано замінити на докладніші building=detached або building=house або building=terrace або building=apartments.
Timarpur Residential Complex.jpg
building static_caravan полигон Будинок-на-колесах, трейлер, вагончик, будинок-фургон — перевізне приміщення у вигляді припаркованого легкого вагона, причепа, що використовується як житло, наприклад, для робітників, що працюють на певному віддаленні від населеного пункту.
67elcona.JPG
building terrace полигон Таунхауз — малоповерховий житловий дім на декілька квартир, кожна з яких має окремий вхід з вулиці, нерідко гараж та квітник. Цим теґом так само пропонується позначати спарені одноманітні житлові будинки — лінійний ряд кількох абсолютно однакових будинків, що мають спільні бокові стіни.

Дивіться також building=house.

Terraced housing.png

Комерційні будівлі

building commercial полигон Комерційні, офісні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для ведення бізнесу. Позначте докладніше тип офісу разом з office=*. По можливості, позначте територію комерційного призначення разом з landuse=commercial.

Дивіться також building=retail.

Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel.jpg
building industrial полигон Промислові приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для виробництва товарів чи обробки сировини, матеріалів тощо. По можливості, позначте промислову територію разом з landuse=industrial і уточніть тип промисловості теґом industrial=*.

Дивіться також building=warehouse.

Eley Industrial Estate1.JPG
building kiosk полигон Small retail building.
Kiosk germany.jpg
building office полигон An office building. Use building=office with office=* to describe the type of office. Consider tagging the surrounding area using landuse=commercial. Use 'retail' if the building consists primarily of shops.
Buildingoffices.png
building retail полигон Торговельні приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для роздрібної торгівлі. Позначте докладніше тип крамниці разом з shop=*. По можливості, позначте територію роздрібної торгівлі разом з landuse=retail.

Дивіться також building=commercial.

Macys dep store.JPG
building supermarket полигон A building constructed to house a self-service large-area store.
building warehouse полигон Складські приміщення — загальне позначення будівель, що використовуються для зберігання або подальшого розповсюдження сировини, товарів тощо.

Дивіться також building=industrial.

Eigtveds Pakhus, Copenhagen warehouse.jpg

Religious

building cathedral полигон [W] Будівля кафедрального собору — особливого християнського храму, в якому є єпископська кафедра і де зазвичай служить єпископ.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel полигон [W] Будівля каплиці — невеликої молитовної будівлі або церкви без вівтаря.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church полигон [W] Будівля церкви — культової споруди, переважно, християн, у якій відбуваються релігійні богослужіння.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=christian та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Churchstcl.jpg
building mosque полигон [W] Будівля мечеті — споруди для молитви і богослужіння у мусульман, прихильників ісламського віровчення.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=muslim та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building religious полигон Unspecific religious building. Prefer more specific values if possible.
Religious syms.svg
building shrine полигон [W] Будівля святилища — культового приміщення, де знаходиться об'єкт поклоніння, глибокої пошани, побожності. Малі (подорожні) святилища, священні місця позначаються натомість historic=wayside_shrine.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Heiligenhäuschen.JPG
building synagogue полигон [W] Будівля синагоги — юдейського молитовного будинку чи приміщення характерної архітектури.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=jewish та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Synagogue Florence Italy.JPG
building temple полигон [W] Будівля храму — архітектурної споруди, призначеної для здійснення богослужінь і релігійних обрядів. При вживанні цього теґу необхідно зважати на конфесію: оскільки це — загальний термін, певні релігійні вчення ймовірно мають більш конкретні назви культових споруд, з переліку інших теґів.

Якщо теперішнє використання будівлі збігається з архітектурною формою, вживайте разом з amenity=place_of_worship; зазначте тип конфесії religion=* та релігійний напрямок denomination=*. Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з landuse=religious.

Hephaistos.temple.AC.02.jpg

Цивільно-побутові будівлі

building bakehouse полигон A building that was built as a bakehouse (i.e. for baking bread). Often used in conjunction with another node amenity=baking_oven and oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building civic полигон Цивільна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура» або «Дозвілля». Пропонується вживати разом з amenity=* чи leisure=* відповідно.

Через існування синонімічного теґу building=public, використання наразі під сумнівом.

Scarborough Civic Centre.jpg
building government полигон For government buildings in general, including municipal, provincial and divisional secretaries, government agencies and departments, town halls, (regional) parliaments and court houses.
Ministerio de Defensa Argentina Edificio Libertador.jpg
building hospital полигон Будівля лікарні, шпиталю.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=hospital.

Hospital.png
building kindergarten полигон For any generic kindergarten buildings. Buildings for specific uses (sports halls etc.) should be tagged for their purpose. Use amenity=kindergarten for the perimeter of the kindergarten grounds.
Unterhaus keilhau.jpg
building public полигон Публічна будівля (дослівно) — будівля громадського закладу з категорії «Благоустрій та інфраструктура». Пропонується вживати разом з amenity=*.

Через існування синонімічного теґу building=civic, використання наразі під сумнівом.

Dominion Public Building.JPG
building school полигон Будівля загальноосвітньої школи.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=school.

Convent School's Pippal.JPG
building toilets полигон A toilet block.
building train_station полигон Будівля залізничного вокзалу, депо.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation полигон Будівля автовокзалу, депо. Вживайте разом з public_transport=station.

Для залізничних вокзалів вживайте натомість building=train_station.

Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building university полигон Корпус університету (в широкому розумінні, будь-якого вищого навчального закладу).

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з amenity=university.

University College Oxford.jpg

Agricultural/Plant production

building barn полигон Комора, житниця, тік, стодола, клуня — окрема сільськогосподарська будівля для зберігання і обмолоту збіжжя, урожаю тощо.

Дивіться також building=shed для позначення сараїв, building=greenhouse для теплиць.

EJFrykBarn.jpg
building conservatory полигон A conservatory is a building or room having glass or tarpaulin roofing and walls with comfortable inventory and exotic plants.
Phipps Conservatory winter 2015 welcome center.jpg
building cowshed полигон Корівник, скотарня.

Дивіться також building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Cowhouse Hrazany2.jpg
building farm_auxiliary полигон Господарські нежитлові підсобні приміщення. Натомість, по можливості, зазначте конкретніше: building=cowshed для корівників,

building=stable для конюшень, building=sty для свинарників, building=barn для житниць, building=shed для сараїв, building=greenhouse для теплиць.

Horseshoe Barn.jpg
building greenhouse полигон Теплиця.

Позначте територію тепличного господарства landuse=greenhouse_horticulture.

Дивіться також building=barn для позначення житниць, building=shed для сараїв.

Greenhouse 1.JPG
building stable полигон Конюшня, стайня.

Дивіться також building=cowshed для позначення корівників, building=sty для свинарників, building=shed для сараїв.

Häststall Elfviks gård dec 2008.jpg
building sty полигон Свинарник.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=shed для сараїв.

Schweinehütten.jpg

Sports

building grandstand полигон The main stand, usually roofed, commanding the best view for spectators at racecourses or sports grounds.
Grandstand, Cluden Racecourse, 2000.jpg
building pavilion полигон A sports pavilion usually with changing rooms, storage areas and possibly an space for functions & events. Avoid using this term for other structures called pavilions by architects (see [W] Pavilion)
LeytonCricketGround.JPG
building riding_hall полигон A building that was built as a riding hall.
Ehem. Landgestüt Landshut Reithalle.JPG
building sports_hall полигон A building that was built as a sports hall.
Kruunupyy sports hall 2017.jpg
building stadium полигон Будівля стадіону.

Позначте навколишню територію та приналежні об'єкти разом з leisure=stadium.

Nepstadion1.jpg

Storage

building hangar полигон [W] Ангар — споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літаків, гідролітаків та вертольотів. Вживайте разом з aeroway=hangar для сумісності з деякими програмами.
IMPA hangar.jpg
building hut полигон Барак, курінь — невелика одноповерхова халупа грубої конструкції з металу, деревини. Використовується в якості злиденного, вбогого або тимчасового житла, прихистку.

Дивіться також building=cabin.

Kennedy's hut edit.jpg
building shed полигон Cарай, повітка — загальна назва критих неопалюваних нежитлових господарських підсобних приміщень, що використовуються для зберігання реманенту, палива чи всілякого непотребу.

Дивіться також building=cowshed для корівників, building=stable для конюшень, building=barn для житниць.

Schuppen 7235.jpg

Cars

building carport полигон A carport is a covered structure used to offer limited protection to vehicles, primarily cars, from the elements. Unlike most structures a carport does not have four walls, and usually has one or two.
Carport-gewölbt.jpg
building garage полигон Гараж — окреме приміщення для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garages для позначення групи гаражів поряд.
Two-Car Garage.jpg
building garages полигон Гаражі — кілька приміщень зі спільними стінами, для зберігання, ремонту автотранспортних засобів. Дивіться також building=garage для позначення окремих гаражів.
Landbouwstraat garages.jpg
building parking полигон Structure purpose-built for parking cars.
Gießen-Uniklinik-Parkhaus.jpg

Power/Technical buildings

building digester полигон A digester is a bioreactor for the production of inflatable biogas from biomass.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building service полигон Service building usually is a small unmanned building with certain machinery (like pumps or transformers).
Service building.png
building transformer_tower полигон Трансформаторна вежа — характерна висока будівля, що являє собою розподільний трансформатор, сконструйована таким чином, щоб безпосередньо під'єднатись до верхніх ліній електропередач.

Буває, що ЛЕП наново проклали під землею, але ця будівля продовжує слугувати як підстанція. В такому разі вживайте power=substation+substation=minor_distribution.

OesterSkovVejHad.jpg
building water_tower полигон A water tower
Bad Schwartau - Wasserturm.JPG

Інші будівлі

building bunker полигон [W] Будівля бункеру — добре укріплена військова захисна або оборонна споруда. Вживайте разом з bunker_type=* та/або military=bunker.

Хоча бомбосховище дещо схоже на бункер, наразі для бомбосховища (об'єкта цивільної оборони) окремого теґу немає.

Slavonický les, bunkr 01.jpg
building bridge полигон Будівля як міст, допоміжні приміщення розвідних мостів. Якщо певний мостовий перехід не має приміщень, цей теґ не слід вживати.

Для позначення шляхів, що проходять по мосту вживайте highway=*+bridge=yes.

Позначте навколишню територію мосту або його контури man_made=bridge.

Ponte Veccio1.JPG
building construction полигон Будівництво — будинок на стадії спорудження.

Зазначте майбутню архітектурну форму у тезі construction=*, використовуючи одне із можливих значень звичайного тегу building=*.

Riga, stavba.jpg
building roof полигон Навіс, накриття — в широкому розумінні, дах без стін навколо нього. Навіси найчастіше можна побачити на АЗС або на зупинках транспорту.

Дивіться також covered=*.

Preem Karlskrona.jpg
building ruins полигон Руїни — залишки колишньої будівлі або споруди.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building yes полигон Будівля. Не забувайте зазначати адресу addr=* і назву name=* (якщо будівля має власну назву).
building визначається користувачем точка полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

Додаткові властивості

entrance yes / main / exit / service / emergency точка Вхід у будинок.

Замінює застарілий теґ building=entrance.

SF City Hall door.JPG
height число точка полигон Висота у метрах.
Height.png
building:flats number точка полигон The number of residential units (flats, apartments) in an apartment building (building=apartments), residential building (building=residential), house (building=house), detached house (building=detached) or similar buidling.
building:levels число точка полигон Кількість рівнів (поверхів).
building:fireproof yes/no точка полигон Інформація щодо пожежної стійкості будинку.
building:min_level number полигон minimum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
building:max_level number полигон maximum indoor level (floors) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
non_existent_levels number полигон list of indoor levels (floors) that do not exists in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
start_date date точка полигон The (approximated) date when the building was finished.
soft_storey yes/no/reinforced точка полигон A building where any one level is significantly more flexible (less stiff) than those above and below it

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Contact

Contact details.

Key Value Element Comment Taginfo Photo
contact:phone +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение phone number (see also phone=*) Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
contact:fax +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение fax number (see also fax=*) Emoji u1f4e0.svg
contact:mobile +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение mobile phone number. The more general tag contact:phone=* should be preferred Roadsign - Cellphone.svg
contact:website http://example.com точка линия полигон отношение Website-url (see also website=* and url=*) Vista-www.png
contact:email mail@example.com точка линия полигон отношение E-mail address (see also email=*) Contactenos.jpg
contact:telegram https://t.me/Example точка линия полигон отношение Telegram account name or full URL Telegram logo.svg
contact:foursquare https://foursquare.com/v/Example точка линия полигон отношение Foursquare account name (hash) or full URL Foursquare logo 2018.png
contact:viber +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение Viber account name (phone number) or full URL Viber logo.svg
contact:xmpp mail@example.com точка линия полигон отношение JID address (see also xmpp=*) XMPP logo.svg
contact:facebook full facebook URL точка линия полигон отношение Facebook profile - preferably the full URL (because there are many different kinds of pages in facebook), though simply the public username is also used. (see also facebook=*) F icon.svg
contact:twitter @OpenStreetMap точка линия полигон отношение Twitter account name or full URL (see also twitter=*) Twitter logo.svg
contact:linkedin Username точка линия полигон отношение LinkedIn account name or full URL LinkedIn Logo.svg
contact:instagram Username точка линия полигон отношение Instagram account name or full URL Instagram logo 2016.svg
contact:diaspora username@server.example точка линия полигон отношение Diaspora social network handle or full URL Diaspora logotype.svg
contact:gnusocial username@server.example точка линия полигон отношение GNU Social social network handle or full URL GNU-social-logo.svg
contact:mastodon username@server.example точка линия полигон отношение Mastodon social network handle or full URL Mastodon Logotype (Full Reversed).svg
contact:xing Username точка линия полигон отношение XING account name or full URL Xing logo.svg
contact:webcam webcam URL точка For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance=webcam Camera-example.jpg
contact:vhf VHF Channel or Frequency точка линия полигон отношение Of interest for maritime and airport services Torre de controle Rio de Janeiro (Galeao).jpg
contact:vk VK.com точка линия полигон отношение VK.com-logo.svg
contact:skype SkypeName точка линия полигон отношение Skype login name Skype logo.svg
contact:flickr Flickr URL точка линия полигон отношение Flickr URL. Similar to all others, this is where the POI can be officially contacted, or where they broadcast information. This should not point to a self-taken photo depicting the POI. Flickr wordmark.svg
contact:youtube Youtube account/channel URL точка линия полигон отношение YouTube URL of account or channel officially used by the POI. Sometimes only the YouTube username is indicated. Logo of YouTube (2015-2017).svg
contact:whatsapp WhatsApp number точка линия полигон отношение WhatsApp number officially used by the POI. WhatsApp.svg
contact:pinterest Pinterest URL точка линия полигон отношение Pinterest URL officially used by the POI. Pinterest Logo.svg

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Contact Information

Contact details.

Key Value Element Comment Taginfo Photo
phone +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение Phone number (see also contact:phone=*)
There are also discussions around why you should not map phone numbers at all
Black telephone icon from DejaVu Sans.svg
fax +44 11223 456-789 точка линия полигон отношение Fax number (see also contact:fax=*) Emoji u1f4e0.svg
website http://example.com точка линия полигон отношение Website URL (see also contact:website=* and url=*)
email mail@example.com точка линия полигон отношение Email address (see also contact:email=*)
facebook full facebook URL точка линия полигон отношение Facebook profile - preferably the full URL (because there are many different kinds of pages in facebook), though simply the public username is also used. (see also contact:facebook=*) F icon.svg
twitter @OpenStreetMap точка линия полигон отношение Twitter account name or full URL (see also contact:twitter=*) Twitter logo.svg
google_plus +openstreetmap точка линия полигон отношение GooglePlus account name or full URL Google plus icon.svg
linkedin Username точка линия полигон отношение LinkedIn account name or full URL LinkedIn Logo.svg
instagram Username точка линия полигон отношение Instagram account name or full URL
diaspora pod's URL and username точка линия полигон отношение Diaspora full URL Diaspora logotype.svg
xing Username точка линия полигон отношение XING account name or full URL Xing logo.svg
webcam webcam URL точка For denoting a webcam's location, use a node with the tag surveillance=webcam
vhf VHF Channel or Frequency точка линия полигон отношение Of interest for maritime and airport services

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.


Майстерні та ремісництво

Ця категорія включає різноманітні ремісничі цехи та майстерні — професійні заклади, що займаються індивідуальними замовленнями або односерійним виробництвом, власноручною обробкою, пристосуванням, налагодженням та ремонтом. Дивіться також Key:craft.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
craft agricultural_engines точка полигон Майстерня сільськогосподарської техніки — конструювання, збирання двигунів та механізмів для потреб сільського господарства.
Green tractor.jpg
craft bakery точка полигон A workplace for fresh bakery goods. No shop.
Mr. Holmes Bakehouse (TK4).JPG
craft basket_maker точка полигон Кошикар — майстер, що плете кошики, зазвичай, з берести або вербової лози.
Basket flein.jpeg
craft beekeeper точка полигон Пасічник, бджоляр — фахівець, що розводить бджіл.

Триває дискусія про те, яким теґом позначити територію пасіки: landuse=apiary чи man_made=apiary.

WPKiW - Skansen - Pszczelarz 01.jpg
craft blacksmith точка полигон Коваль — майстер, що куванням обробляє метал: виготовляє металеві підкови, інструменти.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Kovář při práci (Velikonoční trhy na Václavském náměstí) 055.jpg
craft boatbuilder точка полигон Човняр, суднобудівник — майстерня з конструювання, збирання човнів.

Дивіться також waterway=boatyard для позначення території шлюпкової майстерні.

Snipa.JPG
craft bookbinder точка полигон Палітурник — майстер, який оправляє книги в палітурки, робить підшивки сторінок.
Traditional bookbinder.jpg
craft brewery точка полигон Броварня — цех з виробництва пива.
Brewery.png
craft builder точка полигон Constructs buildings, streets and other objects.
PalmercarpenterA.jpg
craft carpenter точка полигон Столяр — фахівець, що займається обробкою (тоншою, ніж при теслярських роботах) дерева і виготовленням виробів із нього.

Дивіться також: craft=window_construction — для вікняра, craft=parquet_layer — для паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Charpentier médiéval.JPG
craft carpet_layer точка полигон Килимар — майстер, що виробляє килими і/або настилає килимове покриття на підлогу.

Дивіться також: shop=carpet — для магазинів килимів, craft=parquet_layer — для паркетника або craft=floorer — для настильника підлоги.

Teppichboden.JPG
craft caterer точка полигон Постачальник провізії — професійна організація, що обслуговує бенкети, весілля, тобто організовує виїзне харчування на замовлення.
Catering picoplato 001.jpg
craft chimney_sweeper точка полигон Сажотрус — майстер, що очищає від сажі димарі, димоходи.
Chimney sweep modern.jpg
craft clockmaker точка полигон Годинникар — майстер, який виготовляє і/або ремонтує всілякі годинники, окрім наручних.

Дивіться також craft=watchmaker для годинникаря по ремонту наручних годинників.

Lichtenwalde4.jpg
craft confectionery точка полигон Кондитер, цукерник — майстер, що виготовляє кондитерські вироби, морозиво, солодощі, ласощі.

Дивіться також shop=confectionery для кондитерських магазинів.

Zaunerstollen.jpg
craft distillery точка полигон Distillery
Markdorf Ittendorf - Andreas-Strobel-Straße 12 ies.jpg
craft dressmaker точка полигон Швачка, дизайнер одягу, модельєр — фахівець із пошиття, ремонту жіночого одягу.

Дивіться також: craft=tailor — для кравця, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Pieces on dressmakers dummy.jpg
craft electrician точка полигон Електрик — фахівець з електротехніки. Займається переважно прокладанням та обслуговуванням електричних дротів, їх з'єднань у будівлях, стаціонарних спорудах тощо.
Szafa elektryczna002.JPG
craft floorer точка полигон Настильник підлоги — майстерня (тесляра) з виготовлення та ремонту підлоги у будівлях.

Дивіться також: craft=parquet_layer для позначення паркетника, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft gardener точка полигон Садівник, ландшафтний дизайнер — фахівець із садівництва, особа, що вирощує та доглядає садові рослини.
SF Japanese Garden.JPG
craft glaziery точка полигон Скляр — майстер, який склить вікна, вставляє скло у вікна. Тут можна вибрати, порізати, замовити встановлення, замінити, вийняти скло для побутових, комерційних та мистецьких потреб.

Наведене означення збігається з теґом shop=glaziery, тому вживайте помірковано разом або окремо.

Glaserei Hundestr.JPG
craft handicraft точка полигон Народний ремісник, майстер виробів ручної роботи.

Дивіться також: craft=carpenter — для столяра, craft=pottery — для гончаря, craft=sculptor — для скульптора.

Belarus-Minsk-Exhibition of Traditional Crafts, 3.jpg
craft hvac точка полигон Інженер кліматичних систем — фахівець з опалення, вентиляції та кондиціювання повітря в приміщеннях.
Northeastern University - air conditioner.JPG
craft insulation точка полигон Ізолювальник — фахівець з термічної ізоляції будівель.
Fireproofing.jpg
craft jeweller точка полигон Ювелір — майстер, що виготовляє, лагодить художні вироби, прикраси з коштовних металів і каміння.

Дивіться також shop=jewelry.

Ian Rosenberg Jeweller - Sapphire and gold ring.JPG
craft key_cutter точка полигон Cлюсар-ключар — майстер, що виготовляє дублікати ключів.

Дивіться також: craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Key cutting (Nizhny Novgorod, 2007).jpg
craft locksmith точка полигон Слюсар по замках — майстер, що виготовляє та ремонтує замки, рідше ключі, а в деяких випадках так само надає послуги аварійного відчинення сейфів, дверних замків.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Ards Locksmiths, Newtownards, March 2010.JPG
craft metal_construction точка полигон Майстерня металоконструкцій — цех, що виготовляє різноманітні споруди складної будови з металу: ворота, решітки, паркани, поручні тощо.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=tinsmith — лудильник, бляхар.

U.S. Navy Builder 2nd Class Drake Van Blarcom, left, and Steelworker 1st Class Antonio Chavezplata, both assigned to Construction Battalion Maintenance Unit 303, bolt together a metal structure during 130402-N-WX059-134.jpg
craft optician точка полигон Оптик — фахівець, що підбирає та виготовляє оптичні лінзи, окуляри тощо.
US Navy 021029-N-3228G-001 Adjusting a customer's eyeglasses.jpg
craft painter точка полигон Маляр, фарбувальник — майстер, що займається фарбуванням будівель, стін приміщень і т. ін.
Painters on Ladders.jpg
craft parquet_layer точка полигон Паркетник — майстер, який виготовляє і настилає паркет.

Дивіться також: craft=parquet_layer — для майстерні настильника підлоги, craft=scaffolder — для риштувальника або craft=carpenter — для столяра.

Linoleum - oaken parquet.jpg
craft photographer точка полигон Фотограф — майстер створення зображень за допомогою фотокамери.

Дивіться також amenity=photo_booth для автоматичних фотокіосків.

Photographer.jpg
craft photographic_laboratory точка полигон Фотолабораторія — майстерня друку фотографій з плівки, цифрових носіїв на папір, рідше на об'ємні сувенірні товари.

Дивіться також shop=photo або shop=copyshop.

SafelightAmberForBlackAndWhite.jpg
craft piano_tuner точка полигон A piano tuner or technician. A professional that tunes, regulates and makes the maintenance of pianos. Most of them repair simple problems and some restore a whole piano.
Piano tuner 2.jpg
craft plasterer точка полигон Тинькар — будівельний майстер, що покриває поверхню стін, стелі шаром штукатурки.
Plastering of Ferrocement Tank.jpg
craft plumber точка полигон Сантехнік, водопровідник — майстер, що займається влаштуванням і лагодженням водопроводу, каналізації та іншого сантехнічного приладдя.
Plumber at work.jpg
craft pottery точка полигон Гончар — майстер, який виготовляє посуд та інші вироби з глини, кераміки.
Shop Craft Pottery.png
craft rigger точка полигон Такелажник, складальник, кранівник — майстер, що виконує різні такелажні роботи за допомогою механізмів, пристроїв з тросами й ланцюгами, якими підіймають великі вантажі.
craft roofer точка полигон Покрівельник — майстер, який облаштовує дах та криє покрівлі.
Defense.gov photo essay 100519-A-XXXXE-001.jpg
craft saddler точка полигон Сідельник, лимар — майстер, який виготовляє сідла, ремінну збрую (для коней).
Frontier saddlery.jpg
craft sailmaker точка полигон Вітрильник — майстер з виготовлення (пошиття) вітрил для водних суден.
HMS Belfast - Sailmaker's workshop.jpg
craft sawmill точка полигон Лісопилка — виробничий цех для поздовжнього розпилювання сукупністю пил круглих лісоматеріалів і брусів на пиломатеріали потрібних розмірів і якості.

Дивіться також craft=carpenter для столяра.

Laser guided cutting of wood in woodmill.jpg
craft scaffolder точка полигон Риштувальник — майстерня з виготовлення тимчасових дерев'яних або трубчастих конструкцій, що встановлюються біля стін споруди під час її відбудови, ремонту, реставрації і т. ін.

Дивіться також: craft=floorer для позначення настильника підлоги або craft=carpenter — для столяра.

Scaffolders above the roof of the Victoria Dock development - geograph.org.uk - 374663.jpg
craft sculptor точка полигон Скульптор — ремісник, митець, твори якого мають об'ємну або рельєфну форму і виконуються способом витісування, виливання, різьблення, ліплення тощо з твердих чи пластичних матеріалів (каменю, металу, дерева, глини і т. ін.).

Дивіться також craft=pottery — для гончаря.

Fr Adamswiller Stone sculptor at work.jpg
craft shoemaker точка полигон Швець — майстер, що шиє і лагодить взуття.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=tailor — для кравця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Shoemaker working at John Lobb, bespoke shoe and bootmaker, 88 Jermyn Street, London.jpg
craft stand_builder точка полигон Майстер-виробник яток, торговельних наметів, павільйонів, лотків — торговельних споруд для ярмарків.
Photo exhibition Stockholm 2011 05 WMSE stand.jpg
craft stonemason точка полигон Каменяр — майстер, що обтісує каміння для надання йому правильної форми.
Stonemason.png
craft sun_protection точка полигон Майстерня сонцезахисних засобів — виробництво, ремонт, збирання різноманітних тентів, навісів, віконниць, заслінок для захисту від сонячних променів.
Spear-awning.jpg
craft tailor точка полигон Кравець — фахівець із пошиття, ремонту лише чоловічого одягу.

Дивіться також: craft=dressmaker — для швачки, craft=shoemaker — для шевця, craft=upholsterer — для оббивальника меблів.

Tailor´s shop - Werkstatt 2.jpg
craft tiler точка полигон Облицювальник, плиточник — спеціаліст з облицювання стін, підлоги плиткою, кахлем.
Laying tiles at OCP.JPG
craft tinsmith точка полигон Лудильник, бляхар — майстер, що виготовляє різні бляшані вироби, рідше з листової білої жерсті, важких кольорових металів.

Дивіться також: craft=key_cutter — слюсар-ключар, craft=locksmith — слюсар по замках, craft=blacksmith — коваль, craft=metal_construction — майстерня металоконструкцій.

Tinsmith working in Tripoli or Medina.jpg
craft turner точка полигон A turner or wood turner.
Woodturning Indonesia.jpg
craft upholsterer точка полигон Оббивальник меблів, драпірувальник — майстер, що виготовляє або (частіше) лагодить м'які меблі: перетягує тканину, тасьму, замінює пружини тощо.

Дивіться також shop=furniture — для магазинів меблів.

Fotothek df n-33 0000079 Polsterer.jpg
craft watchmaker точка полигон Годинникар малих годинників — майстер, який ремонтує та/або виготовляє (трапляється рідше) виключно наручні годинники.

Дивіться також craft=clockmaker для годинникаря по іншим годинникам.

Pocket watch with chain.jpg
craft window_construction точка полигон Вікняр — майстер, який виготовляє рами для вікон.

Дивіться також: craft=glaziery — для майстерні різання скла або craft=carpenter — для столяра.

Window.jpg
craft winery точка полигон Винороб — майстер, що виготовляє вино.
Adobe guadalupe winery.jpg
craft визначається користувачем точка полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Екстренні засоби

Об'єкти, що стануть в нагоді за крайньої необхідності, надзвичайної ситуації або загрози життю.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Medical Rescue

emergency ambulance_station точка полигон Станція швидкої допомоги.
Amb station.JPG
emergency defibrillator точка Автоматичний зовнішній дефібрилятор — переносний електронний пристрій з електродами зовнішнього прикладання, що використовується для автодіагностики серцевих аритмій та проведення невідкладної дефібриляції.

Не вживайте застарілі теґи emergency=aed або medical=aed.

Jt osm defi ibis.jpg

Firefighters

emergency fire_extinguisher точка Вогнегасник.
Fire extinguisher ja.jpg
emergency fire_flapper точка Пожежна ляпавка (дослівно) — спеціальний засіб у Норвегії для придушення невеликої пожежі в лісі, галявині.
Branddaskere.JPG
emergency fire_hose точка Пожежний рукав (шланг).
IndoorFireHose-non.jpg
emergency fire_hydrant точка Пожежний гідрант.
Downtown Charlottesville fire hydrant.jpg
emergency water_tank точка Ємність-накопичувач води для гасіння пожежі.
Example of Emergency Water tank.jpg
emergency fire_water_pond точка полигон отношение A man made or natural pond with water for a fire department.
Löschteich.jpg
emergency suction_point точка A preferred point to pump water off a river or other waters for a fire department.

Lifeguards

emergency lifeguard_base точка полигон The main place for lifeguard vehicles, equipment and centre of communication
Wasserrettungsstation Wasserwacht.JPG
emergency lifeguard_tower точка полигон A tower used by lifeguard to watch and supervise swimmers in order to prevent drownings and other dangers.
Miami - Lifeguard tower and flags - 0526.jpg
emergency lifeguard_platform точка полигон A platform used by lifeguard.
Pam Anderson replaced (4664471709).jpg
emergency lifeguard_place точка Luogo in cui il salvataggio è di turno ma senza alcuna struttura (torre o piattaforma).
Niechorze beach - grajdołek 06 (ratownik).JPG
emergency life_ring точка An emergency flotation device.
Da life ring.jpg

Others

emergency assembly_point точка полигон Точка зборів — місце для зустрічі групи людей в разі небезпеки.
E011.svg
emergency access_point точка Точка доступу — місце, звідки є можливість потрапити до важкодоступних зон.

Дивіться також highway=emergency_access_point.

Anfahrpunkt HP 108.jpg
emergency phone точка Екстрений телефонний апарат.
Sos.jpg
emergency ses_station точка полигон Національна служба порятунку (Австралія) — надає невідкладну допомогу при надзвичайних ситауціях.
NSW SES Murrumbidgee Region HQ.jpg
emergency siren точка Сирени-оповіщувачі.
Bundesarchiv B 422 Bild-0010, Sirene.jpg
emergency Визначається користувачем точка полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo
This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Геологія

Особливі об'єкти у земній корі.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
geological moraine точка полигон [W] Морена — відклад із глини, піску та відламків гірських порід (валунів, гравію), що утворюється внаслідок руху льодовиків.
GornerGlacier.jpg
geological outcrop точка полигон [W] Відслонення — природний вихід корінних гірських порід на денну поверхню.
Buntsandstein.png
geological palaeontological_site точка полигон Палеонтологічні поклади — місцезнаходження скам'янілих решток прадавніх форм життя; охороняєтся законами.
Giacimento paleontologico villaggio del pescatore duino.jpg
geological Визначається користувачем точка полигон Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.Шляхи (highway=*)

Використовується для опису доріг та стежок. Дивись статті Дороги для отримання докладного керівництва щодо нанесення та позначення доріг та Обмеження для деталей щодо зазначення обмежень доступу в залежності від виду транспорту, часу доби, дати, розміру або ваги транспортного засобу, пункту призначення тощо.

Важливо: у порядку виключення з нижченаведених правил, поза межами міста для офіційно класифікованих автошляхів (Т-##-##, О-###### тощо) можна можна змінити статус дороги на ±1 рівень, якщо дорога традиційно набагато важливіша ніж ті, що знаходяться поряд та має той самий клас.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Автошляхи

Основні теґи для дорожньої мережі, від важливіших до менш важливих

highway motorway линия Автомагістраль, важлива автомобільна дорога з обмеженим доступом, що має центральний бар’єр та/або розподільну смугу та зазвичай має хоча б дві смуги руху в кожен бік та аварійну смугу. В Україні відповідає автомагістралям (дорогам позначеним знаком AutobahnCH.png) класу trunk.
Rendering-highway motorway neutral.png
Motorway-photo.jpg
highway trunk линия Найважливіші дороги у дорожній мережі країни, які не є motorway. (Напрямки руху не обов’язково фізично відділені.) В Україні відповідає дорогам міжнародного значення: M-## (E ###).
Rendering-highway trunk L3005 MF.png
Dscf0444 600.jpg
highway primary линия Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують великі міста.) В Україні відповідають автомобільним дорогам національного та регіонального значення: Н-## та Р-##.
Rendering-highway primary neutral.png
Primary-photo.jpg
highway secondary линия Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. (Часто з’єднують невеликі міста та села.) В Україні відповідають автомобільним дорогам територіального значення: Т-##-##.
Rendering-highway secondary neutral.png
Meyenburg-L134.jpg
highway tertiary линия Наступні за значенням дороги в дорожній мережі країни. В Україні відповідають обласним дорогам О-######, що з’єднують великі села.
Rendering-highway tertiary neutral.png
OHZ-K28-Bergedorfer Str.jpg
highway unclassified линия Найменш важливі транзитні дороги в дорожній мережі країни, тобто малі дороги нижчої класифікації, ніж tertiary, але які мають призначення відмінне від доступу до житлових помешкань. В Україні відповідають районним (С-######) та некласифікованим дорогам.

Не треба використовувати цей теґ у разі, якщо статус дороги невідомий та потребує уточнення. Для цього треба застосовувати highway=road.
Слово unclassified (некласифікований) лишилось, як історичний артефакт від позначення дорожньої мережі Великобританії і не означає, що класифікація невідома.

Rendering-highway unclassified.png
Highway unclassified-photo.jpg
highway residential линия Дороги, які призначені для доступу до житлових помешкань. В Україні відповідає звичайним мілким вулицям/провулкам, з переважно житловими будинками вздовж вулиці, транзитний рух по яким припустимий, але не бажаний.
Rendering-highway residential.png
Residential.jpg

З’єднувальні дороги

highway motorway_link линия З’їзди з дороги класу motorway на дорогу класу motorway або нижчого класу. Зазвичай має ті самі обмеження, що і motorway.
Rendering-highway motorway link.png
Dscf0242 600.jpg
highway trunk_link линия З’їзди з дороги класу trunk на дорогу класу trunk або нижчого класу.
Rendering-highway trunk link.png
Trunk link.jpg
highway primary_link линия З’їзди з дороги класу primary на дорогу класу primary або нижчого класу.
Rendering-highway primary link.png
highway secondary_link линия З'їзди з дороги класу secondary на дорогу класу secondary або нижчого класу.
Rendering-highway secondary link.png
highway tertiary_link линия З’їзди з дороги класу tertiary на дорогу класу tertiary або нижчого класу.
Rendering-highway tertiary link.png

Спеціальні типи доріг

highway living_street линия Житлова зона — вулиці, на яких пішоходи мають пріоритет пересування перед автомобілями, швидкість руху обмежена, і де діти можуть грати на вулиці. Мають той самий рівень в дорожній мережі, що і highway=residential. В Україні позначені знаком 5.31 «Житлова зона».
Living street osm.png
beginning of a living street with a paving stones surface and some trees and cars parking at the sides
highway service линия полигон Під’їзні дороги до, або в межах промислових ділянок (наприклад, територія заводу), СТО, АЗС, стоянок, пляжів, тощо. Може бути використаний разом із service=*, щоб зазначити спосіб використання, та із access=*, щоб зазначити, хто може їх використовувати та за яких обставин.
Rendering-highway service.png
Alley.jpg
highway pedestrian линия полигон Дороги тільки для пішоходів. Доступ моторизованих засобів дуже обмежений. Також використовується для позначення площ та майданів разом із area=yes.
Pedestrian with area osm.png
Lwów rynek.jpg
highway track линия Дороги сільськогосподарського призначення, путівці, лісові дороги, неофіційні ґрунтовки, козячі тропи. Часто без покриття і можуть бути використані лише спеціальними транспортними засобами (позашляховиками, тракторами, …). Використовуйте surface=* або tracktype=* для опису поверхні.
Rendering-highway track.png
Frühlingslandschft Aaretal Schweiz.jpg
highway bus_guideway линия Напрямна автобусна дорога — гібридний шлях зі звичайного дорожнього полотна та напрямної рейки або радіо-датчиків або спеціальної розмітки. Новітні експериментальні види громадського транспорту (трамвай-на-шинах, трансльор, шпурбус), що використовують цей тип шляху, в Україні не зустрічаються.
Rendering-highway-bus guideway-mapnik.png
Mercedes-Benz O 305 on guided busway in Adelaide.jpg
highway escape линия Аварійна смуга для вантажівок та інших транспортних засобів, після затяжного спуску, щоб безпечно зупинитись в разі відмови гальм.
A7-Notbremsweg.jpg
highway raceway линия Гоночний трек. Звичайний транспорт не має сюди ніякого доступу.
Rendering-highway-raceway-mapnik.png
Raceway.jpg
highway road линия Дороги, класифікація яких невідома. Це тимчасовий теґ для того, щоб помічати шляхи, які треба перевірити. Як тільки тип дороги визначено, значення має бути змінено на відповідне.
Rendering-highway-road-mapnik.png
Road.png

Доріжки та стежки

highway footway линия Доріжки, що призначені загалом/тільки для пішоходів. Включає прогулянкові і гравійні стежки. Якщо проїзд велосипедів також дозволено, можна позначити це теґом bicycle=yes. Не повинно використовуватися для шляхів, основне використання яких невідоме. Використовуйте highway=pedestrian для пішохідних вулиць у торговельних або житлових зонах і highway=track якщо має місце використання сільськогосподарською технікою або схожими транспортними засобами.
Rendering-highway footway.png
Dscf0487 600.jpg
highway bridleway линия Для коней. Еквівалентно highway=path + horse=designated.
Rendering-highway bridleway.png
Bridleway-reitweg-de.jpg
highway steps линия Для сходів на пішохідних доріжках. Використовуйте разом із step_count=* для зазначення кількості сходинок.
Rendering-highway steps.png
Steps.jpg
highway path линия Звичайна стежка.
Path osm.png
GuideFootPathCycleYes.jpg

Якщо тротуари позначені на головній дорозі (дивіться RU:Sidewalks)

sidewalk both / left / right / no линия Зазначає, що шлях має тротуари з обох боків, з одного боку або взагалі не має тротуарів.
Sidewalk and zebra-crossing.jpg

Якщо велодоріжка накреслена окремо (дивіться Велосипед)

highway cycleway линия Велодоріжки.
Cycleway osm.png
Separated cycleway with traffic sign

Якщо велодоріжка або смуга позначені на основній дорозі (дивіться Велосипед)

cycleway lane линия Велосмуга, що розмічена на основному дорожньому полотні.
Cycle trackinroad.jpg
cycleway opposite линия Використовується на лініях із oneway=yes у випадку, якщо дозволяється велосипедний рух в обох напрямках (тільки у країнах, де це офіційно дозволено).
Sul bxl 01.JPG
cycleway opposite_lane линия Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велосмугу, що йде у протилежному напрямку до напрямку основного потоку.
Fr-C24a ex3-Conditions particulieres par voie-velo.gif
cycleway track линия Трек — це велодоріжка відділена фізично від основного дорожнього полотна. +oneway=yes за необхідності.
Cycle nexttoroad.jpg
cycleway opposite_track линия Використовується на лініях із oneway=yes, що мають велотрек з протилежним напрямом до напряму основного потоку.
549c Spitzenkiel140923.jpg
cycleway share_busway линия На дорозі є автобусна смуга, яку велосипедистам дозволено використовувати.
Busandbike.jpg
cycleway opposite_share_busway линия Used on ways with oneway=yes that have a bus lane that cyclists are also permitted to use, and which go in the opposite direction to normal traffic flow (a "contraflow" bus lane). Used together with oneway:bicycle=no.
2010-01-02 15.19.16.jpg
cycleway shared_lane линия Велосипедисти ділять смугу разом із моторизованими засобами, але розмітка вказує, що вони змушені це робити.
Sharrows Toronto 2011.jpg
busway lane линия Смуга для руху маршрутних транспортних засобів (розмітка або знак №5.11 Правил дорожнього руху).
2010-01-02 15.19.16.jpg

Життєвий цикл

highway proposed линия Запланована до будівництва дорога. Вживайте разом з proposed=*.
highway construction линия Для доріг на стадії будівництва, вживайте разом з construction=*.
Highway construction 200805041655.png
different colours
12Jan05 04.jpg

Властивості

abutters commercial/ industrial/ mixed/ residential/ retail тощо линия Дивіться Uk:Key:abutters для довідкової інформації.
Dscf1376-600.jpg
bicycle_road yes линия Велосипедна дорога. Атрибут застосовується переважно на території Німеччини у відповідності до місцевого законодавства. Якщо житлові вулиці отримують статус велосипедної дороги, звичайно, моторні транспортні засоби все ж мають право проїзду але з обмеженнями щодо швидкості чи приналежності навколишнім мешканцям.
456Humboldtstr.jpg
driving_side left/ right точка отношение Визначає, який бік дороги транспортні засоби мусять використовувати згідно офіційних правил. (має застосовуватися тільки для шляхів, які є виключенням із загальних правил)
Drive on left in australia.jpg
embedded_rails yes / <type of railway> линия A highway on which non-railway traffic is also allowed has railway tracks embedded in it but the rails are mapped as separate ways.
Ruusulankatu tram rails (at lat 60.18206, lon 24.92450) heading NW.jpg
ford yes точка линия Брід. Відрізок шляху, який проходить через водний потік: струмок, річку. Транспорт має в’їжджати у воду. В широкому розумінні, це — відсутні мости на мілководних річках.
Map feature ford.jpg
ice_road yes линия Шлях, прокладений по заморожених водоймах; безумовно, влітку не існує.
Pechora crossing.jpg
incline число % або ° точка линия Крутість нахилу (пагорбу) у вигляді відсотків («5%») або градусів («20°»). Позитивні значення вказують на рух вгору, а негативні — на рух вниз за напрямком шляху.
junction roundabout линия замкнутая линия Кільцевий рух; автоматично передбачає односторонній рух oneway=yes, де напрям визначається послідовністю точок у лінії.
Mapping-Features-Roundabout-Simple.png
Roundabout.jpg
lanes число линия Кількість смуг руху загального призначення, включаючи смуги руху громадсбкого траспорту, або для інших специфічних типів транспортних засобів. В широкому розумінні, це — кількість рядів у потоці транспорту, враховуючи припарковавані узбіччям автівки, якщо вони заважають руху. Звичайна дорога має по одній смузі в кожну сторону. Розділені відбійником автошляхи мають по дві або більше смуг.
NLEx 6 Lanes.jpg
lit yes/no точкалинияполигон Вуличне освітлення.
Berlin speer-leuchte.jpg
motorroad yes/no линия точка Автодорога. Додавання цього теґу підкреслює, що дорога призначена виключно для автівок, але не є motorway. Доступ мотоциклів, мопедів, велосипедів, пішоходів і тварин повністю або вкрай обмежений.
120px-Zeichen 331.svg.png
mountain_pass yes точка Найвища точка гірського перевалу.
Mountain pass.jpg
mtb:scale 0-6 линия Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (помірно пласкі пагорби та схили). Застосовується разом з highway=path або highway=track.
S3.jpg
mtb:scale:uphill 0-5 линия Схема класифікації стежок для гірських велосипедів (значні підйоми).
mtb:scale:imba 0-4 линия Систему оцінювання складності велостежок IMBA слід застосовувати у велопарках. Її адаптовано для стежок гірських велосипедів зі штучними перешкодами.
mtb:description Text линия Корисна інформація власними словами щодо стежки гірських велосипедів. Застосовується разом з highway=path або highway=track.
overtaking yes/ no/ caution/ both/ forward/ backward линия Обгін: дозволено/заборонено/без обмежень/дозволено лише за напрямком шляху/дозволено лише за напрямком, протилежним шляху (позначайте відрізки шляху, які мають відповідні дорожні знаки).
parking:condition free/ ticket/ disc/ residents/ customers/ private линия Умови та застереження паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування. Дивіться parking:condition=* для довідкової інформації.
parking:lane parallel/ diagonal/ perpendicular/ marked/ no_parking/ no_stopping/ fire_lane. линия Спосіб паркування транспортних засобів, якщо відрізок шляху містить смугу для паркування.
passing_places yes линия Місце для роз’їзду зустрічних траспортних засобів.
sac_scale hiking / mountain_hiking / demanding_mountain_hiking / alpine_hiking / demanding_alpine_hiking / difficult_alpine_hiking линия Схема класифікації стежок для піших походів. Застосовується разом з highway=path або highway=footway.
Mountain hiking.jpg
service alley / driveway / parking_aisle etc. линия Призначення сервісної дороги. Дивіться Uk:Key:service для довідкової інформації.
Seattle - alley north from S Jackson between Western & 1st - A.jpg
smoothness excellent / good / intermediate / bad / very_bad / horrible / very_horrible / impassable линия See Key:smoothness for more details.
Jena Track roots.jpg
surface paved / unpaved / asphalt / concrete / paving_stones / sett / cobblestone / metal / wood / compacted / fine_gravel / gravel / pebblestone / plastic / grass_paver / grass / dirt / earth / mud / sand / ground линия Тип покриття шляху. Типово, усі автошляхи мають surface=paved.
tactile_paving yes / no точка линия полигон Спеціальна бруківка для сліпих, які користуються тростиною. Not to be rendered on standard maps.
Tactile paving.jpg
tracktype grade1/ grade2/ grade3/ grade4/ grade5 линия Якість дорожнього покриття. Дивіться Uk:Key:tracktype та Uk:Key:surface для довідкової інформації.
Mapnik-tracktype-grade1.png
Surface grade1.jpg
traffic_calming yes/ bump/ hump/ cushion/ table тощо точка линия Технічна споруда сповільнення швидкості руху транспортних засобів у житлових масивах.
trail_visibility excellent / good / intermediate / bad / horrible / no линия Класифікація видимості пішохідних туристичних шляхів. Застосовується разом з highway=path, highway=footway, highway=cycleway або highway=bridleway.
turn left / slight_left / through / right / slight_right / merge_to_left / merge_to_right / reverse линия The key turn can be used to specify the direction in which a way or a lane will lead.
Zeichen 297 - Richtungspfeile, StVO 1970.svg
winter_road yes линия Дорога, що функціонує взимку, але, ймовірно, влітку недоступна для проїзду.
Anuisk bilibino sever66.jpg

Інші об’єкти

highway bus_stop точка Звичайна автобусна (тролейбусна) зупинка.
Не плутати з автовокзалами чи автостанціями: такі об’єкти позначаються як amenity=bus_station натомість.
Bus stop.12.svg
Bus prumyslova.jpg
highway crossing точка Пішохідний перехід — люди можуть безпечно перетнути дорогу, позначається дорожньою розміткою «зебра» та відповідним дорожнім знаком для водіїв. Підземні переходи позначаються додатковими теґами tunnel=yes, layer=-1.
Zebra-crossing sm.jpg
highway elevator точка линия An elevator or lift, used to travel vertically, providing passenger and freight access between pathways at different floor levels.
Elevator-12.svg
240 Sparks Elevators.jpg
highway emergency_access_point точка Номер знака, який може бути використаний для визначення вашого місцезнаходження у даний час на випадок крайньої необхідності. Вживається лише в деяких Європейських країнах, разом з ref=номер знака.
Anfahrpunkt HP 108.jpg
highway give_way точка Знак «Дати дорогу» (№2.1 Правил дорожнього руху).
Give way.jpg
emergency phone точка Екстрений телефон — особливий телефонний пристрій для виклику екстрених, аварійних служб, повідомлення вашого місцерозташування в разі небезпеки. Використовуйте разом з ref=номер_на_табличці.
Borne SOS.jpg
highway milestone точка Highway location marker
3marcoquilometriconovo.png
highway mini_roundabout точка Схожий на круговий рух (junction=roundabout), але по центру знаходиться або намальоване кільце, або ж острівець, по якому можна спокійно проїхати. Якщо по острівцю не можна проїхати, то потрібно використовувати junction=roundabout.

Типово показується, як орієнтований проти годинникової стрілки. Щоб змінити напрямок руху, додайте теґ direction=clockwise.

Mapping-Features-Mini-Roundabout.png
Mini-roundabout.jpg
highway motorway_junction точка Позначає в’їзд (Британія) чи з’їзд з автостради (США). ref=* потрібно встановлювати на номер з’їзду чи визначник в’їзду.
Mapnik-Motorway-Junction.png
Dscf0242 600.jpg
highway passing_place точка Бічна смуга для обгону.
Ausweichstelle.jpg
highway platform точка линия полигон A platform at a bus stop or station.
Rendering-highway railway platform line.png
Bayview trstwy.jpg
highway rest_area точка полигон Місце відпочинку, де водії можуть з’їхати з дороги та перепочити, але не заправитись пальним.
Rendering-highway-services-mapnik.jpg
Wentworth terrain.jpg
highway speed_camera точка Камера спостереження швидкості — пристрій реєстрації порушників швидкісного режиму на автошляхах. В Україні використовуються автоматичні пристрої «Візир», про наявність яких обов’язково свідчить відповідний дорожній знак.
Speed camera.jpg
highway street_lamp точка Вуличний ліхтар, мачта освітлення.
Litpath.jpg
highway services точка полигон Сервісна станція для харчування, які часто зустрічаються на трасах.
Mapping Features Motorway service area.jpg
De lucht.jpg
highway stop точка Знак зупинки.
STOP sign.jpg
highway traffic_mirror точка Mirror that reflects the traffic on one road when direct view is blocked.
Verkehrsspiegel.JPG
highway traffic_signals точка Світлофори, які контролюють дорожній рух.
Rendering-traffic singals.jpg
Ampel.jpg
highway turning_circle точка Місце для розвороту — це закруглена розширена ділянка, звичайно, в кінці дороги для виходу транспортного засобу з глухого кута.
Mapping-Features-Turning-Circle.png
Turning circle.jpg
highway turning_loop точка A widened area of a highway with a non-traversable island for turning around, often circular and at the end of a road.
Turning circle - geograph.org.uk - 991834.jpg
highway toll_gantry точка A toll gantry is a gantry suspended over a way, usually a motorway, as part of a system of electronic toll collection. For a toll booth with any kind of barrier or booth see: barrier=toll_booth
ZA toll gantry.png
highway User Defined точка линия Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.


Історичні пам'ятки

Ця категорія містить в собі об’єкти історичної спадщини, які можуть становити наукову, археологічну або культурологічну цінність. Дивіться також статтю Historic, щодо настанов до використання.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
historic aircraft точка полигон Літак, що переведений зі складу діючого флоту в резерв (на консервацію) та використовується у якості стаціонарного пам'ятника, експонату.
Historic aircraft monki.JPG
historic aqueduct линия полигон A historic structure to convey water
Pont Du Gard.JPG
historic archaeological_site точка полигон Археологічні розкопки — місце проведення розкопок залишків історії людського суспільства.

Для палеонтологічних розкопок вживайте натомість