Template:Uk:Map Features:addr

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Адреси

Використовуються для надання поштової інформації про будівлю чи об’єкт. Дивіться сторінки Адреси та addr=*, щоб дізнатися про позначення адрес.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія

Для окремих будинків

addr:housenumber Зазначається користувачем node area  Номер будинку (обʼєкта). Використовуються арабські цифри, які можуть доповнюватись літерами та розділовими знаками.
Сторінка Адреси описує способи позначення різних варіантів адрес.
Зважте також на те, щоб також додавати назву вулиці addr:street=* чи назву місця addr:place=*, у випадках де назва вулиці не використовується. Крім цього можна вживати звʼязки Relation:associatedStreet.
Addr-housenumber rendering.png
Ferry Street, Portaferry (09), October 2009.JPG
addr:housename Зазначається користувачем node area Поштова назва будинку.
В Україні не використовується.
У деяких країнах (Великобританії, Іспанії, Португалії, Латвії) існує традиція давати деяким будинкам власні назви замість чи на додачу до номерів будинків.
House-name sign, Main Street Aberlady. - geograph.org.uk - 1753443.jpg
addr:flats Зазначається користувачем node Діапазон номерів квартир/приміщень, які знаходяться за позначеним входом. Rendering of addr flats 2.png Flat numbers on an entrance.png
addr:conscriptionnumber Зазначається користувачем node area Цей особливий вид номера будинку, який належить до населеного пункту, а не до вулиці. Номери військової повинності були запроваджені в Австро-Угорській імперії та досі використовуються в деяких частинах Європи, іноді разом із номерами будинків, пов’язаними з вулицями, які також називаються «номерами орієнтації».
Konskriptionsnummer.jpg
addr:street Зазначається користувачем node area Назва вулиці до якої належить номер будинку. Вулиця, лінія з теґом highway=*, площа – place=square чи таке інше, з відповідною назвою має бути поруч. Також приналежність будинку з номером до відповідної вулиці можна позначити за допомогою адресного звʼязку Relation:associatedStreet. Власне теґів addr:housenumber=* та addr:street=* на обʼєкті достатньо для позначення його адреси, за наявності відповідних полігонів населеного пункту, району й так далі. Крім того, можна додати поштовий індекс – addr:postcode=*.
UK - London (30474933636).jpg
addr:place Зазначається користувачем node area Частина адреси, що посилається на певну територію зонування (це може бути мікрорайон, невеличке село, острів) на відміну від вулиці (highway=*). Є заміню addr:street=* і разом не використовуються.
addr:postcode Зазначається користувачем node area  Поштовий індекс до якого належить обʼєкт з адресою. Замість додавання цього теґу до кожного будинку з адресою можна позначити територію обслуговування поштового відділення та позначити її теґом boundary=postal_code. Також boundary=postal_code може додаватись до мультиполігонів населених пунктів, докладну інформацію дивись в описі теґа.
addr:city Зазначається користувачем node area Назва населеного пункту, є частиною адреси. Ця частина адреси має автоматично присвоюватись геокодерами всім адресам, які знаходяться в межах території населеного пункту, позначеної теґом place=*. В Україні, зазвичай, не використовується, але існує виняток для віддалених обʼєктів.
Lillerod.jpg
addr:country Зазначається користувачем node area Дволітерний код ISO 3166-1 alpha-2, великі літери.
Приклад: "DE" для Німеччини, "CH" для Швейцарії, "AT" для Австрії, "FR" для Франції, "IT" для Італії.
Застереження: кодом ISO 3166-1 для Великої Британії є "GB", а не "UK". Користується більшою чи меншою перевагою в різних національних спільнотах.
В Україні не використовується.
addr:postbox Зазначається користувачем node area  Абонементна скринька, Post Office Box (PO Box, BP - Boîte Postale, CP - Case Postale, Поштовий преградак, Поштовий фах, Поштовий претинац). Приклад: "PO Box 34"
addr:full Зазначається користувачем node area Повна, зазвичай, багаторядкова адреса.
Використовується, якщо за допомогою наявних теґів неможливо описати якесь конкретне місце.

Приклади: "П’ятий дім зліва від селищного дуба, Якийсь населений пункт, Якась країна"; "1200 West Sunset Boulevard Suite 110A".
Обережно: програмному забезпеченню складно працювати з такими адресами. Все ж таки краще скористатись структурованим записом адреси: addr:housenumber=1200 + addr:street=West Sunset Boulevard + addr:unit=110A.

Для країн, які використовують села, підрайони, райони, провінції, штати

addr:hamlet Зазначається користувачем node area Назва села/хутора, в якому знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується.
Grosvenor Place 2 2008 06 19.jpg
addr:suburb Зазначається користувачем node area Назва частини міста, в якії знаходиться об’єкт, українською мовою.
Використовується тільки якщо в одному місті в різних його частинах є вулиці з однаковими назвами, якщо ці частини не позначені відповідними полігонами place=*. Дивіться докладніше.
addr:subdistrict Зазначається користувачем node area Назва територіальної одиниці за ієрархією нижчою за район області – громада.
В Україні не використовується.
addr:district Зазначається користувачем node area Назва району області, в якому знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується.
addr:province Зазначається користувачем node area Назва провінції, в якій знаходиться об’єкт.
В Україні не використовується; у Канаді використовуються двосимвольні поштові скорочення (наприклад, BC, AB, ON, QC).
addr:state Зазначається користувачем node area Штат, область – обʼєкт другого рівня територіального поділу країни.
В Україні не використовується; у Сполучених Штатах використовується дволітерне позначення штатів: AK, CA, HI, NY, TX, WY.
addr:county Зазначається користувачем node area Округ/Графство.
В Україні не використовується.

Теґи, що використовуються для інтерполяції адрес

addr:interpolation all/even/odd/ alphabetic way Спосіб інтерполяції номерів будинків вздовж відповідної вулиці. Дивіться докладніше.
Spořilov, Púchovská, označení domu.jpg
addr:interpolation Число way Інтервал інтерполяції номерів будинків: кожен n-ний будинок між кінцевими точками лінії інтерполяції. Дивіться докладніше.
addr:inclusion actual/estimate/potential way Точність інтерпольованих адрес. Дивіться докладніше.
This section is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.