Uk:Tag:highway=traffic_signals

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = traffic_signals
Led traffic lights.jpg
Опис
Світлофор для регулювання руху транспорту на перехрестях та пішохідних переходах. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Traffic light-16.svg
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто
Не треба плутати з traffic_sign=*

 Світлофор – пристрій оптичної сигналізації, розташований на перехресті доріг, призначений для регулювання руху людей, велосипедистів, автомобілів та інших траспортних засобів.

Теґи

Автомобільні світлофори

Ключ Значення Елемент Пояснення
highway traffic_signals node Обовʼязково.
ref * node Номер або код, якщо він є або принаймні призначений певним світлофорам.
traffic_signals * node Додатково використовується для позначення спеціальних типів сигналів світлофора, таких як сигнали, що активуються, коли транспортні засоби екстрених служб виїжджають зі свого депо, або сигнал, який зазвичай блимає та стає червоним, коли трамвай прибуває.
traffic_signals:direction forward / backward node Зазначає напрямок дії сигналів світлофора стосовно напрямку лінії ОСМ: forward – за напрямком лінії; або є в протилежному напрямку – backward.
traffic_signals:countdown yes / no node Якщо є лічильник зворотнього відліку часу, що залишився.
red_turn:right yes / no node Якщо автівки (та велосипедисти) можуть повертати праворуч на червоний сигнал світлофора. (Розгляньте більш можливість застосування новішого теґу traffic_signals:turn зі значеннями right_on_red та left_on_red.)
red_turn:right:bicycle yes / no node Якщо тільки велосипедистам дозволено повертати праворуч, також якщо горить червоний сигнал світлофора.

Світлофори для пішоходів

Ви можете використовувати теґ highway=traffic_signals для позначення пішохідних переходів, обладнаних світлофорами. node Точка світлофора може бути на лінії дороги, там де автівки мають зупинитись, чи в місці де знаходиться кнопка активації світлофора. Тут, пішохідний перехід має бути лінією highway=footway чи highway=pedestrian.

Якщо світлофор не намаплено окремою точкою, точка, що є точкою перетину дороги та пішохідного шляху позначається highway=crossing + crossing=traffic_signals.

Ключ Значення Елемент Пояснення
highway traffic_signals node Обовʼязково, якщо світлофор позначено окремою точкою, інакше highway=crossing + crossing=traffic_signals
button_operated yes / no node Використовується для зазначення того, що сигнали світлофора активуються натисканням кнопки.
traffic_signals:sound yes / no / locate / walk node Чи є звукові сигнали для людей з вадами зору.
traffic_signals:vibration yes / no node Чи є вібросигнали для людей з вадами зору чи слуху.
traffic_signals:arrow yes / no node Чи є на стовпі світлофора тактильна стрілка, яка вказує незрячим, у якому напрямку веде пішохідний перехід.
traffic_signals:minimap yes / no node Чи є невелика тактильна мапа на стовпі світлофора, щоб вказати схему переходу для незрячих людей.
traffic_signals:floor_vibration yes / no node Чи є пристрій, який дозволяє поверхні під ногами вібрувати, коли рух дозволено. Часто використовується біля будинків сліпоглухих людей.
traffic_signals:countdown yes / no node Чи є лічильник зворотнього відліку часу.
traffic_signals:floor_light yes / no node Якщо на землі показується зелене, червоне та/або жовте світло. Зазвичай використовується для людей, які використовують смартфон.

Світлофори для велосипедистів

Якщо кожен окремий світлофор позначається власною точкою (рекомендується), додайте точку з highway=traffic_signals в місці де велосипедисти мають зупинитись та використовуйте наступні теґи для зазначення додаткових відомостей, дивіться #Додавання велосипедних світлофорів за для прикладу. В країнах, там де велосипедисти не є законними учасниками дорожнього руху, зазвичай світлофори позначають highway=crossing + crossing=traffic_signals.

Якщо все перехрестя представлено лише однією точкою, що не рекомендується, бо значення світлофорів можуть бути відмінними від тих, що використовуються для автівок, додавайте highway=traffic_signals до точки.

Ключ Значення Елемент Пояснення
highway traffic_signals node Обовʼязково.
traffic_signals:direction forward / backward node Вказує, що сигнали світлофора сигналізують лише велосипедному транспорту, що рухається в тому ж напрямку, що й лінія OSM, на якій вони розміщені: forward; чи в протилежному – backward.
button_operated yes / no node Використовується для вказівки, що сигнали світлофора активуються натисканням кнопки.
traffic_signals:countdown yes / no node Чи є лічильник зворотнього відліку часу.
red_turn:right yes / no node Якщо велосипедисти можуть повертати праворуч на червоний сигнал світлофора. (Розгляньте більш можливість застосування новішого теґу traffic_signals:turn зі значеннями right_on_red та left_on_red.)
traffic_signals:sound yes / no / locate / walk node Чи є звукові сигнали для людей з вадами зору.
bicycle yes / no node Чи дозволено велосипедистам їздити через перехід.

Інші деталі

Одним з найпоширеніших значень road_marking=* є road_marking=solid_stop_line, що вказує на стоп-лінію де транспортні засоби повинні зупинятися на червоний сигнал та чекати.

Якщо світлофори встановлені на кронштейні або іншій конструкції портального типу, намалюйте лінію, що відповідає тому, де вона знаходиться над проїжджою частиною, а та позначте її як man_made=gantry. Не зʼєднуйте лінію gantry з лінією highway=*. В залежності від країни та типу перехрестя, світлофорний портал може простягатися над ближньою та/або дальньою сторонами перехрестя або по діагоналі на перехресті.

Шафу керування світлофорами позначають окремою точкою з теґами man_made=street_cabinet, street_cabinet=traffic_control.

Як мапити

Мапінг світлофорів – це абстракція того, що конкретне перехрестя або дорога регулюється світлофорами. Це не зображення конкретного пристрою. Таким чином, оскільки сигнали світлофора можуть впливати на рішення щодо маршруту, важливо, щоб вони були приєднані до шляхів, до яких вони застосовуються, а не розміщувалися поряд із дорогою.

Просте перехрестя

Mapnik traffic signals.png

Для простих перехресть просто позначте тегом точку перетину. Те ж саме стосується світлофорів, які не є частиною жодного перехрестя, напр. перед тунелями.

Складні перехрестя

Розглянемо наступний приклад:

Traffic signals example 1.png

Горизонтальні шляхи насправді є одним великим шляхом, представленим двома напрямками з одностороннім рухом. Зараз проблема полягає в тому, що сигнали світлофора в ідеалі повинні застосовуватися до кожного напрямку рівно один раз. На цей час немає чітко встановленої конвенції щодо ідеального розвʼязання цієї проблеми, але можливі теґи, які зараз використовуються, перераховані нижче.

Докладніше дивіться на сторінці обговорення.

Позначення всіх перетинів

Traffic signals example 2.png

У більшості випадків, додайте теґ світлофора до обох точок перетину доріг. Це призведе до створення двох окремих перехресть зі світлофорним регулюванням. Алгоритми прокладання маршрутів можуть враховувати такі випадки як одне перехрестя, розраховуючи час потрібний для його перетину. Такий варіант теґування широко використовується через його простоту.

Позначення всіх шляхів, що ведуть до перехрестя

Traffic signals example 3.png

Traffic signals example 4.png

Замість того, щоб позначати світлофори на кожному перетині доріг, поставте точки світлофорів на всіх під’їздах до перехрестя, там де вони знаходяться в реальности. Світлофори, що додаються до доріг з двостороннім рухом (позначених однією лінією ОСМ) потрібно вказати напрямок дії світлофора traffic_signals:direction=forward та traffic_signals:direction=backward, в залежності від напрямку лінії ОСМ. У наведеному прикладі це стосується лише вертикального шляху, оскільки горизонтальні шляхи у будь-якому разі позначені як односторонні. Щоб уникнути візуального безладу, програмне забезпечення для рендерингу згруповує піктограми світлофорів.

Додавання велосипедних світлофорів

Розширений приклад, що демонструє підхід «позначити всі вхідні односторонні шляхи», включаючи сигнали світлофора велосипедних доріжок. Розташування

Як і раніше, на всіх під’їздах до перехрестя поставите світлофор. Різниця полягає в розширеному значенні «вхідних шляхів».

Як мапити (оновлено)

Зображення Теґи
Світлофор не на перехресті (перед мостом, тунелем) без пішохідного переходу
Лінія з oneway=yes/-1
Traffic signals 0 oneway.png highway=traffic_signals + crossing=no
Лінія без одностороннього руху
Traffic signals 0.png highway=traffic_signals + crossing=no + traffic_signals:direction=forward/backward
Пішохідний перехід за межами перехрестя
Пішохідний перехід не намаплений окремо
Traffic signals no intersection.png
Пішохідний перехід, позначений окремо
Traffic signals no intersection pedestrian separate.png
Просте перехрестя
Пішохідний перехід не намаплений окремо
Traffic signals 1 1.png highway=traffic_signals + crossing=traffic_signals
Пішохідний перехід, позначений окремо
Traffic signals 1 1 pedestrian separate.png
Перехрестя дороги з двостороннім рухом та дороги розділеної на окремі напрямки
Автомобільний світлофор на перехресті, пішохідні переходи окремо не нанесені на мапу
Traffic signals 2 1 on junction.png highway=traffic_signals + crossing=traffic_signals
Автомобільний світлофор на перехресті, пішохідні переходи позначені окремо
Traffic signals 2 1 on junction pedestrian separate.png
Автомобільні світлофори перед перехрестям, пішохідні переходи окремо не нанесені на мапу
Traffic signals 2 1 before junction.png
Автомобільні світлофори перед перехрестям, пішохідні переходи позначені окремо
Traffic signals 2 1 before junction separate pedestrian.png

Іменовані світлофори/системи (Японія…)

Світлофор з назвою «Rokuchonome» в Сендаї, Японія.

У деяких країнах (наприклад, в Японії) люди орієнтуються на місцевості за назвами світлофорів або систем світлофорів, а не за назвами вулиць. Хоча назви вулиць також можуть існувати, вони менш важливі для орієнтації. Див Named spots instead of street names для отримання деталей. Зауважте, що Корея та Нікарагуа використовували іменовані перехрестя, але вони позначені теґами junction=yes та reference_point=* відповідно, а не highway=traffic_signals.

Для простих перехресть (одна точка) або для окремих світлофорів на відкритій дорозі (одна точка) просто використовуйте highway=traffic_signals разом з теґом name=*.

Примітка: Не використовуйте junction=yes взагалі якщо ви позначаєте іменовані світлофори. junction=yes використовується для іменованих перехресть (що означає, якщо точка позначена з highway=traffic_signals + junction=yes + name=*, теґ "name" позначає назву перехрестя).

На мапі

Дивіться також

Пропозиції