Uk:Key:traffic_sign

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg traffic_sign
Ukraine road sign 4.14.gif
Опис
Дорожні знаки, що дають вказівки чи надають інформацію для учасників дорожнього руху. Show/edit corresponding data item.
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Статус: де-фактоPage for proposal

broom

Help (89606) - The Noun Project.svg

Теґ traffic_sign=* використовується для теґування дорожніх знаків, зокрема знаків меж населених пунктів, знаків обмеження швидкості, знаків максимальної ваги, чи будь-яких інших дорожніх знаків.

Опис

Дорожні знаки дають вказівки або надають інформацію учасникам дорожнього руху. Одні знаки розповсюджують свою дію лише на місце де вони встановлені ( - знак СТОП), інші – на відрізок дороги за ними ( - знак Обгін заборонений).

Як позначати на мапі

Інформація про дорожні знаки зазначається за допомогою додавання теґу traffic_sign=* до node точки чи way лінії (а й іноді й до area полігону, якщо таке можливе).

Теґи знаків, наприклад знаків пріоритету та інших, які діють тільки в місці їх встановлення, додаються до node точок, в той час, як теґи знаків, що діють на певному відрізку шляху, додаються до way ліній (або area полігонів). Ви також можете мапити знаки, що діють на певних відрізках точками, якщо ви знаєте де встановлено знак і ви не знаєте де закінчується його дія, або ви хочете показати явним чином місце його встановлення. Майте на увазі, що позначення кінця дії знака може вимагати додаткового теґування.

Значення дорожнього знаку завжди має бути додано до відповідного відрізку дороги. Якщо ви вказуєте обмеження швидкості, наприклад, додавайте теґи maxspeed=* та source:maxspeed=sign до самої дороги також.

Точка

За можливості додавайте теґ до точки, що є частиною дороги, також можна поставити точку обабіч дороги, в місці фізичного знаходження знаку; на практиці використовуються обидва підходи.

Як частина лінії

За відсутності додайте точку до лінії в місці знаходження знаку. Таки спосіб дозволяє алгоритмам, які обробляють дороги (прокладають маршрути) використовувати їх в роботі, але це не говорить то точне розташування знака на місцевості. Рендери можуть з певною долею припущень показувати знак десь поруч із дорогою.

Для того, щоб показати напрямок дії знаку відносно напрямку лінії в ОСМ є три способи.

direction=forward/backward
Найстаріший, де forward – означає, що знак діє за напрямком лінії ОСМ, а backward – відповідно, у зворотньому напрямку.
traffic_sign:forward=*/traffic_sign:backward=*
На відміну від першого випадку, напрямок дії знаку не виноситься в окремий теґ, а застосовується у вигляді суфіксу ключа traffic_sign=*, таким чином, опора з різними дорожніми знаками може бути позначена однією точкою з позначенням всіх знаків, розташованій на ній.
traffic_sign:direction=forward/backward/all
Ще один спосіб, який було запроваджено в редакторі iD у вересні 2018 року, через неспроможність обробляти traffic_sign:forward=*/traffic_sign:backward=*. Це теґування є еквівалентом direction=*.

Напрямок дії знаку вказується на точці, що є частиною тільки однієї лінії way. Уникайте за можливості додавання цього теґу до точок, що є частиною двох та більше ліній. У разі виникнення сумнівів – додайте нову точку до лінії, замісць використання наявної точки.

Як окрема точка

Додайте точку поруч з дорогою у місці актуального знаходження знака. Це дозволяє показати точне положення знака на місцевості, але в цьому випадку неможливо вірогідно визначити дорогу чи напрямок руху на який розповсюджується дія знаку. Таким чином, алгоритми, які опрацьовують інформацію о дорогах, зазвичай не зможуть брати до уваги дорожній знак, а лише теґи які були додані до відповідних відрізків доріг.

Ви можете використовувати теґ direction=* для опису напрямку орієнтації лицьової сторони знаку використовуючи вказання значення кута чи напрямку за сторонами світу.

Зауважте що знак повернуто назустріч тому потоку трафіку на який він має вплив. Наприклад, ви подорожуєте у північному напрямку, тож знак буде "дивитись" на південь. Це позначається як direction=180 або direction=S. Подібно, коли ви подорожуєте на захід знаки стоять лицевою стороною на схід і позначаються direction=90 чи direction=E.

Лінія чи полігон

Коли інформація зі знаку позначається на лінії чи (мульти)полігоні, теґ traffic_sign=* використовується для позначення відомості зі знаку та його дії вздовж лінії чи для всього (мульти)полігону. В цьому випадку позначається не розташування знака, а ділянка дороги чи територія на якій діє знак. Однак слід припускати, що фізично знак розташовується на початку/кінці ділянки дороги (така ділянка дороги може складатись із кількох відрізків ОСМ).

Ви можете використовувати теґ traffic_sign:forward=* для позначення дії знаку для трафіку, що рухається за напрямком лінії ОСМ, якою позначено дорогу, та traffic_sign:backward=*, якщо знак розповсюджує дію на трафік, яких рухається в напрямку протилежному напрямку лінії ОСМ.

Теґування

Ви можете використовувати як зрозумілі мнемонічні значення для позначення знаків (напр. city_limit) так і національні коди (напр. DE:310).

Кілька знаків разом можна позначати через крапку з комою. Дорожні знаки із різних категорій, які не пов'язані один з одним (напр. speed limit та no parking) розділяються крапкою з комою ;, а пов’язані знаки (напр. no entry плюс except buses) розділяються комою ,.

Мнемонічні значення

Теґи Елемент Знак Знак Коментар Додаткові теґи на шляхах, на яких діють знаки
traffic_sign=city_limit +

name=* (назва міста/села)

node Ukraine road sign 5.45.gif Ukraine road sign 5.47.gif Знак початку населеного пункту. Зазвичай передбачається що на зворотньому боці будуть знаки кінця населеного пункту; додайте city_limit=begin у зворотньому випадку. source:maxspeed=UA:urban використовується для зазначення джерела інформації про обмеження швидкості, якщо не використовується інше (застосовуйте відповідний код країни)

zone:traffic=DE:urban

traffic_sign=city_limit +

city_limit=end +

name=* (назва міста/села)

node Знак кінця населеного пункту. source:maxspeed=UA:rural, якщо не використовується інше джерело (застосовуйте відповідний код країни)
traffic_sign=maxspeed +

maxspeed=* (обмеження швидкості)

node Vienna Convention road sign C14-V1 (kmh).svg Обмеження максимальної швидкості. Як і всі дорожні знаки мають мапитись окремою точкою. Зазвичай не є частиною лінії дороги, тож напрямок куди дивиться знак – на зустріч трафіку. maxspeed=* + source:maxspeed=sign
traffic_sign=maxspeed +

maxspeed=implicit

node Vienna Convention road sign C17b-V1-2.svg Vienna Convention road sign C17b-V1-1.svg Кінець обмеження швидкості.
traffic_sign=stop node Знак СТОП. До точки на лінії дороги додається як правило за допомогою теґа highway=stop. highway=stop (on a node)
traffic_sign=give_way node Дати дорогу. На точці дороги позначається за допомогою highway=give_way. highway=give_way (on a node)
traffic_sign=variable_message node VMS - 2x12 - Snow Slow Down.svg Електроне табло зі змінюваними повідомленнями. Використовується для показу інформації про затори, стан дорожнього полотна, обмеження швидкості, керується віддалено. Може поєднуватись з man_made=gantry. (Приклад)
traffic_sign=overtaking +

overtaking=no

nodeway Vienna Convention road sign C13ab-V1.svg Обгон заборонено. overtaking=no
traffic_sign=overtaking +

overtaking=yes

node Vienna Convention road sign C17c-V1-1.svg Кінець заборони обгону.
traffic_sign=maxwidth nodeway Обмеження максимальної ширини. maxwidth=*
traffic_sign=maxheight nodeway Обмеження максимальної висоти. maxheight=*
traffic_sign=maxweight nodeway Обмеження максимальної ваги. maxweight=*
traffic_sign=stop_ahead node Vienna Convention road sign Aa-21-T2-1.svg Vienna Convention road sign Ab-21a-V1.svg Знак СТОП попереду (відстань вказуються на табличці). В деяких країнах це може бути знак Дати дорогу з додатковою табличкою.
traffic_sign=yield_ahead node Vienna Convention road sign Aa-20-T2-1.svg Знак Дати дорогу попереду (відстань вказується на табличці).
traffic_sign=signal_ahead node Vienna Convention road sign Aa-17a-V1.svg Vienna Convention road sign Ab-17a.svg Перехрестя зі світлофрним регулюванням
traffic_sign=hazard nodeway Vienna Convention road sign Ab-32-V1.svg Аварійно-небезпечна ділянка (інша небезпека) Може йти разом з теґом hazard=* для зазначення типу небезпеки.

Ідентифікатори дорожніх знаків

Знаки, що специфічними для певної країни мають мапитись із застосуванням кодом країни та номером знаку через двокрапку.

  • Префікс країни –  дволітерний код, відділений двокрапкою : від коду знаку
  • Дорожній знак має бути представлений його ідентифікатором з офіційних документів.
  • Кілька не пов’язаних між собою знаків розділяються між собою крапкою з комою ;.
  • Якщо знак містить табличку, вона додається через кому ,
  • Там де треба вказати значення зі знаку, воно додається у квадратних дужках [значення]. Значення може містити точку . у вигляді десяткового роздільника та мінус - для від’ємних значень.

Приклади комбінацій дорожніх знаків

Ukraine road sign 4.14.gif traffic_sign=UA:4.17
UK traffic sign 616.svgUK traffic sign 954.svg traffic_sign=GB:616,954
Ukraine road sign 1.7.gif traffic_sign=UA:1.7[-10]
Belgian road sign F4a.svg traffic_sign=BE:F4a
Zeichen 260.svg

Zusatzzeichen 1020-30.svg Zeichen 265.svg

traffic_sign=DE:260,1020-30;265[3.8]
MUTCD-CA SW59.svg traffic_sign=US:CA:SW-59


Списки офіційних ідентифікаторів дорожніх знаків

Наступна таблиця містить посилання на джерела ідентифікаторів знаків, специфічні для кожної країни чи регіону.

Префікс Країна чи регіон OSM Wiki Wikipedia Wikipedia en Wiki Commons Інші джерела
AT Austria  available (de)  available available
AL Albania  available (it) www.dpshtrr.gov.al (sq)
AD Andorra  available (it) available
AR Argentina available (es)  available www.bmargentina.com pdf (es)www.agvp.gov.ar pdf (es)
AM Armenia  available (it) www.arlis.am (ar)
AU Australia  available available www.qld.gov.au
AZ Azerbaijan  available (it) www.gov.az (az)
BY Belarus  available (be-tarask) available adrive.by pdf (ru)
BE Belgium available  available (de) www.code-de-la-route.be (fr)wegcode.be (nl)verkeersborden.vlaanderen pdf (nl)
BO Bolivia www.abc.gob.bo pdf (es)
BA Bosnia and Herzegovina  available www.automotivecenter.ba pdf (bs)
BW Botswana  available
BR Brazil available (pt)  available (pt)  available www.pmf.sc.gov.br pdf (pt)
BN Brunei  available
BG Bulgaria  available (bg) www.mvr.bg pdf (bg)
CA Canada Available (en) FR:Canada/Signalisation routière (fr)  available
CA:AB Canada:Alberta alberta.ca
CA:BC Canada:British Columbia - - www2.gov.bc.ca
CL Chile  available (es)  available available www.conaset.cl pdf (es)
CN China  available available
CO Colombia available (es)  available available www.mintransporte.gov.co pdf (es)
HR Croatia  available (hr) www.mppi.hr pdf (hr)
CY Cyprus  available (it) www.mcw.gov.cy (el)
CZ Czechia available (cs)  available (cs)  available available www.zakonyprolidi.cz pdf (cs)
DK Denmark  available (de)  available ipapercms.dk (da)
EC Ecuador www.normalizacion.gob.ec pdf (es)
EE Estonia  available www.riigiteataja.ee (ee)
FI Finland  available (fi)  available available www.finlex.fi (fi)
FR France, Monaco available (fr)  available (fr) available www.gouv.fr pdf (fr)
GE Georgia  available (it) mes.gov.ge pdf (ka)
DE Germany available (de)  available (de)  available available www.bast.de (de)
GR Greece  available (el)  available available www.yme.gr pdf (el)
HK Hong Kong  available
HU Hungary  available (it)
IS Iceland  available www.reglugerd.is (is)
ID Indonesia  available
IR Iran  available (fa)  available
IE Ireland  available available www.dttas.ie
IL Israel  available (he)  available media.mot.gov.il pdf (he)
IT Italy, San Marino, Vatican City available (it)  available (it)  available available
 available (fr)
JP Japan  available (ja)  available available www.go.jp (ja)
KZ Kazakhstan  available (it) zarul.kz (ru)
LT Lithuania  available (it) www.regitra.lt pdf
LU Luxembourg  available (it) www.public.lu (fr)
MK North Macedonia  available
MY Malaysia  available
MT Malta  available (it) www.justiceservices.gov.mt
MU Mauritius  available
MX Mexico  available (es)  available http://www.sct.gob.mx (es) (pdf)
MD Moldova available http://lex.justice.md/md/331491/
NP Nepal  available available
NL Netherlands available (nl)  available (nl)  available available www.rijksoverheid.nl pdf (nl)
NZ New Zealand  available available
NO Norway  available available Norway (no)
PE Peru available (es) www.gob.pe pdf (es)
PH Philippines available (en)  available www.dpwh.gov.ph (en)
PL Poland available (pl)  available (pl)  available available sejm.gov.pl pdf (pl)
PT Portugal available (pt) www.ansr.pt pdf (pt)
PR Puerto Rico dtop.gov.pr (es)
RO Romania  available (it) lege5.ro (ro)
RU Russia available (ru)  available (ru) available www.avtobeginner.ru (ru)
RS Serbia  available (it)
SG Singapore  available
SK Slovakia available (sk)  available (sk) available justice.gov.sk pdf (sk)
SI Slovenia available (si)  available (de) www.pisrs.si (10-2019) pdf (sl)
ZA South Africa  available (af)  available
KR South Korea  available (ko)  available available
ES Spain, Andorra  available (es) available
LK Sri Lanka  available
SE Sweden  available (sv)  available available www.transportstyrelsen.se (sv)
CH Switzerland, Liechtenstein  available (de)  available available www.gesetze.li pdf (de)
 available (fr)
 available (it) www.admin.ch pdf (it)
TH Thailand  available information.in.th
TR Turkey available (tr)  available (it) www.kgm.gov.tr pdf (tr)
UG Uganda available www.works.go.ug pdf
UA Ukraine available (uk)  available (uk)  available zakon.rada.gov.ua (uk), green-way.com.ua (uk) , vodiy.ua (uk)
GB United Kingdom available  available available www.gov.uk pdfwww.legislation.gov.uk
US United States Intro, Chart  available available 2002 chart2004 standard2012 supplement2014 Revision 2 Chart
US:AZ United States: Arizona azdot.gov
US:CA United States: California dot.ca.gov
US:DE United States: Delaware deldot.gov
US:IL United States: Illinois idot.illinois.gov
US:IN United States: Indiana in.gov
US:KY United States: Kentucky transportation.ky.gov
US:MI United States: Michigan mdotjboss.state.mi.us
US:MD United States: Maryland apps.roads.maryland.gov
US:MN United States: Minnesota dot.state.mn.us
US:MO United States: Missouri epg.modot.org
US:NY United States: New York dot.ny.gov
US:TX United States: Texas ftp.dot.state.tx.us
US:OH United States: Ohio 2012 chartLatest standard
US:OR United States: Oregon oregon.gov
US:WV United States: West Virginia transportation.wv.gov
US:DOD United States Department of Defense PamphletStandard
US:NPS United States: National Park Service Catalog
VN Vietnam  available available cucqlxd.gov.vn (vi)
ZW Zimbabwe  available

Підтримка редакторів

JOSM має піктограму для позначення city_limit, а також відображає піктограми для ключів maxspeed=*, maxweight=*, maxheight=* та деяких інших, якщо вони позначені разом з traffic_sign=*. У той час як для maxspeed показується фактичне значення, інші ключі використовують загальну піктограму, яка завжди показує те саме значення, незалежно від фактичного значення, вказаного у відповідному тезі.
Стиль Lane and Road Attributes наразі відображає дорожні знаки для максимальної швидкості та обгону. Для максимальної швидкості значок показує фактичне значення, вказане в тегу.

У наступній таблиці наведено кілька прикладів разом з реальним результатом рендерингу в JOSM.

Теги Опис Результат рендерингу в JOSM
traffic_sign=maxspeed
maxspeed=50
Обмеження швидкості 50 км/год JOSM Screenshot Maxspeed 50.png
traffic_sign=maxspeed
maxspeed=implicit
Кінець обмеження швидкості JOSM Screenshot Maxspeed implicit.png
traffic_sign=maxspeed
maxspeed=30 mph
source:maxspeed=zone
Швидкісна зона 30 миль/год JOSM Screenshot Maxzone 30mph.png
traffic_sign=overtaking
overtaking=no
Обгін заборонено JOSM Screenshot Overtaking no.png
traffic_sign=overtaking
overtaking=yes
Обгін дозволено JOSM Screenshot Overtaking yes.png
traffic_sign=maxspeed;overtaking
maxspeed=70
overtaking=no
Обгін заборонений, обмеження швидкості 70 км/год JOSM Screenshot Overtaking no Maxspeed 70.png
traffic_sign=maxspeed;overtaking
maxspeed=implicit
overtaking=yes
Кінець обмеження швидкості та обгін дозволено. JOSM Screenshot Maxspeed implicit Overtaking yes.png

Стиль style Traffic_signs в даний час відображає дорожні знаки з дволітерними кодами - traffic signs with two-letter codes . Використовується для дорожніх знаків Австрії, Бельгії, Білорусі, Чехії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії, Чехії та Швеції.
Пресет preset Traffic_signs наразі допомагає встановлювати дорожні знаки з дволітерними кодами. Працює для дорожніх знаків Бельгії, Нідерландів та Іспанії. Фінляндія в розробці.

Пропозиції

Див. також