Uk:Tag:footway=crossing

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg footway = crossing
Zebra-crossing sm.jpg
Опис
для позначення пішохідних переходів окремою лінією Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: crossings
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Використовуйте теґ footway=crossing, разом з теґом highway=footway, для позначення перпендикулярних до проїзної частини відрізків пішохідних переходів, які з’єднують тротуари обабіч дороги, у випадках, коли вони накреслені окремою лінією і перетинають лінію проїзної частини.

У випадках, коли тротуари відмічені теґом sidewalk=left/right/both безпосередньо на лінії проїзної частини немає потреби креслити перпендикулярну лінію лише для того, щоб позначити перехід. Для цього достатньо поставити теґ highway=crossing на точку на лінії дороги.

Як позначати

Виконайте наступні кроки:

  1. Створіть перпендикулярну лінію з теґом footway=sidewalk, що з’єднує тротуари з обох боків проїзної частини дороги.
  2. Позначте її highway=footway + footway=crossing
  3. Позначте точки перетину пішохідного переходу з проїзною частиною теґом highway=crossing (часто це лише одна точка, або дві чи більше на складних перехрестях, там де перетинаються дороги з роздільними проїзними частинами для кожного напрямку руху).

Примітки: Там, де на протилежному боці дороги немає тротуару, а перехід використовується для доступу до ігрового майданчику/входу до будівлі/службової дороги/й т.д., накресліть лінію перпендикулярну тротуару до перетину з лінією проїзної частини дороги

Додавайте теґ cycleway=crossing, якщо пішохідний перехід може використовуватись для проїзду велосипедистами, якщо велосипедистам потрібно злізти з велосипеду додайте теґ bicycle=dismount), щоб вело-навігатор міг попередити, що в цьому місті прохід можливий тільки пішки.

Необов’язково, тротуари, накреслені окремою лінією, можуть включатись до складу зв’язків. Немає вимог щоб робити це. Хоча, див Uk:Tag:footway=sidewalk#Використання зв’язків (необов’язково).

footway=crossing та велосипед

Завжди враховуйте інші траспортні засоби, що можуть використовувати перехід. Доволі часто перехід використовується велосипедистами разом з пішоходами. В такому випадку додавайте cycleway=crossing. Якщо перехід може використовуватись велосипедистами, але вони мають злізти з велосипеда, додавайте bicycle=dismount замість cycleway=crossing.

Поширені помилки

Зауважте що типово, теґи footway=sidewalk та footway=crossing не показуються на мапі, та не беруться до уваги для покладання маршрутів, крім маршрутів для пішоходів. Це означає, що більшість популярних стилів, таких Mapnik як не буде їх показувати.

Всі лінії, які приєднуються до тротуарів, повинні також приєднуватись до проїзної частини (також highway=footway та highway=path). Якщо ви не з’єднуєте їх з лінією проїзної частини, додайте bicycle=dismount для того, щоб навігатори для велосипедистів ураховували їх під час прокладання маршрутів (та сповіщали велосипедистів про те, що треба злізти з велосипеда). Візьміть до уваги, що комбінація highway=footway + bicycle=no на лінії надає можливість йти пішки тримаючи велосипед поряд, і якщо з’єднання з наступною проїзною частиною відсутнє – це може поламати прокладання маршруту.

Приклади

Зображення Обговорення
Footway=crossing four-way intersection.jpg footway|sidewalk}s, лінії B – переходи footway=crossing. Точки C – kerb=flush (або щось подібне).

У цьому прикладі, якщо ви використовуєте зв’язки, вам треба створити зв’язок для вулиці з проїзною частиною "1" з роллю street, додати вертикальні тротуари з роллю sidewalk. У цьому випадку, всі пішохідні переходи належать обом вулицям, тож їх треба додати до зв’язку також з роллю sidewalk. Невеличкі заокруглення між вдома переходами також належать обом вулицям, тож їх потрібно відділити й також додати у зв’язок.

Так само для вулиці "2", де проїзна частина та тротуари проходять горизонтально.

Crossing four-way intersection moved kerbs.png Попередження: У цьому прикладі є невеличка проблема. Якщо замість заниженого бордюру kerb=flush, він буде позначених як kerb=raised (високий), це буде мати на увазі wheelchair=no, що означає неможливість прокладання маршруту для інвалідних візків через це місце (наприклад, не можна буде прокласти шлях по тротуарах з однієї вулиці на іншу навіть без проїзду через перехід). Тому точку kerb=* треба ставити не на тротуарі, а на спільну точку між тротуаром та переходом, для цього треба створити невеличкий відрізок, який з’єднує основний тротуар та пішохідний перехід.

Дивіться також