Uk:Key:sidewalk

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg sidewalk
Sidewalk and zebra-crossing.jpg
Опис
Зазначає наявність чи відсутність тротуару. Show/edit corresponding data item.
Група: Sidewalks
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Вимагає
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-фактоPage for proposal

Теґ sidewalk=* використовується для позначення наявності чи відсутності тротуару вздовж дороги, там де він проходить поруч паралельно до проїжджої частини.

Використання тільки теґу sidewalk=* без додавання окремої лінії, яка б представляла тротуар, називається підходом «покращенням доріг». Або ж ви можете позначати тротуари окремою лінією, див Sidewalks.

Якщо ви мапите тротуари окремо (або лише тротуару з одного боку дороги використовуючи sidewalk=*), лінія дороги може позначатись теґами sidewalk:both=separate, sidewalk:left=separate, або sidewalk:right=separate, в залежности вид того з якого боку вулиця має окремо намаплений тротуар.

Використання

Використовуйте теґ sidewalk=* для того, щоб додати інформацію про тротуар до пов’язаної з ним дороги, позначеної теґом highway=* та додайте будь-який з додаткових теґів (див нижче), щоб описати тротуар докладніше.

Значення left та right залежать від напрямку way лінії-OSM. Значення left означає, ліворуч від дороги, якщо рухатись за напрямком лінії-OSM, right – означає праворуч. Дивіться Forward & backward, left & right.

Для стежок вздовж залізничних колій railway=* використовуйте окремі від колій лінії (напр. highway=footway)/

Значення

Value Description
both З обох сторін вулиці є тротуар.
right Тротуар наявний тільки праворуч від лінії, якою позначається дорога.
left Тротуар наявний тільки ліворуч від лінії, якою позначається дорога.
no Тротуара немає зовсім.
none Є сінонімом до no, є застарілим
yes З однієї чи з обох боків дороги є тротуар. Використовуйте більш конкретні варіанти замість цього.
separate Ця дорога має тротуари, які замаплені у вигляді окремих ліній. Використовуйте більш конкретні варіанти замість цього.

Окремо замаплені тротуари

Коли тротуари позначені окремими лініями, значення на лінії дороги separate може використовуватись для позначення цього факту, але sidewalk=separate не прояснює ситуацію про те чи присутні тротуари з обох боків, або з одного і якого. Для того, щоб мати більш точні дані краще застосовувати більш специфічні теґи sidewalk:both=*, sidewalk:left=* та sidewalk:right=*.

Якщо з обох боків вулиці є окремо нанесений тротуар, можна використовувати sidewalk:both=separate (це більш чітко, ніж трохи неоднозначний варіант sidewalk=separate).

Коли є окремо нанесений тротуар лише на одній стороні вулиці (наприклад, коли з цієї сторони є вузька трав’яна смуга або майданчики для паркування, які відокремлюють її від проїжджої частини, або на іншій стороні взагалі немає тротуару), можна використовувати теґи sidewalk:left=* та sidewalk:right=*.

Приклад Опис
sidewalk:both=separate Обабіч дороги є окремо нанесений тротуар.
sidewalk:left=no + sidewalk:right=separate З правого боку дороги є окремо нанесений тротуар, а зліва його немає.
sidewalk:left=yes + sidewalk:right=separate З правого боку дороги є окремо нанесений тротуар, а зліва – тротуар, який окремо не нанесений на мапу.

Теґи sidewalk:left=* та sidewalk:right=* є більш специфічними ніж sidewalk:both=*, які своєю чергою є більш конкретними ніж sidewalk=*. Маперам слід уникати їх змішування та віддавати перевагу sidewalk=*, якщо тільки ситуація не може бути представлена ним (див. три приклади, наведені вище).

Додаткові теґи

Додаткові теґи можуть бути додані за допомогою префікса sidewalk:*, в комбінації з суфіксами :left/right/both. Наприклад:

Колі тротуар намаплено окремо (про що говорять теґи sidewalk=separate, sidewalk:both=separate, sidewalk:left=separate, чи sidewalk:right=separate), тоді будь-які параметри тротуару мають позначатись на лінії, що позначає тротуар, а не на лінії дороги вздовж якої він проходить.

Редагування в JOSM

В JOSM Стиль мапи Sidewalks and footways може застосовуватись для візуалізації теґів sidewalk=*, sidewalk:both=*, sidewalk:left=* and sidewalk:right=* tags:

Приклад стилю Sidewalks and footways в JOSM. Пунктирні лінії вздовж вулиці вказують на наявність (окремо доданих або ні) тротуарів або їх відсутність.

Альтернативою може бути стиль SidewalksPlus (але він не підтримує sidewalk:both=*).

Відмова від sidewalk=none

У дискусіях на кількох різних форумах було висловлено підтримку відмови від sidewalk=none на користь sidewalk=no, хоча перетеґування не завжди підтримується.[1][2][3][4][5][6][7]

Порівняння використання обох теґів можна зробити у Taginfo та OSM tag history

Будь ласка, зауважте, що оновлення none на no без ручної перевірки має проводитись з дотриманням without manual review should be done in compliance with the Кодексу проведення автоматизованих редагувань.

Використання на велодоріжках

Велодоріжка, так само як і вулиці, можуть мати тротуари, наявність яких позначається теґом sidewalk=* (Для Нідерландів це переважний підхід[8]).

Так само як і вулиця, велодоріжка позначається way лінією, що зазвичай проходить по центру велодоріжки, ніж по центру велодоріжки та тротуару (див нижче). Це запобігає різкому переходу там, де тротуар закінчується або відгалужується.

Велодоріжка highway=cycleway з тротуаром, що відгалужується. Зауважте, що лінія проходить по центру велодоріжки. Велодоріжка з теґом sidewalk=right тут показується світло зеленими штрихами. Частина тротуару, що відгалужується, позначена теґом sidewalk:right=separate, показується темно зеленими штрихами.

Звʼязок із segregated=*

Велодоріжка може бути позначена теґом segregated=*, що означає, що пішоходи та велосипедисти мають по одній смузі або використовують спільну смугу. Наявність смуги для пішоходів позначається за допомогою теґу sidewalk=* (або sidewalk:left=* чи sidewalk:right=*) значення якого мають на увазі segregated=yes (тому, що тротуари відділені за визначенням). Теґ segregated=yes можна опускати в цьому випадку.

Комбіновані пішохідні та велодоріжки

Комбінована пішохідна та велодоріжка

Залежно від країни велосипедні доріжки з окремою смугою для пішоходів можуть вважатися комбінованими пішохідними та велосипедними доріжками (іноді позначаються знаком на зразок ). Це можна замапити використовуючи наступні схеми: зазвичай highway=path + bicycle=designated + foot=designated + segregated=yes. В цьому випадку, там де пішохідна доріжка вважається невіддільною частиною комбінованого вело-пішохідного шляху, теґ sidewalk=* може опускатись на користь використання теґу segregated=yes.

Перелік схем теґування для комбінованих пішохідних та велодоріжок знаходиться на сторінці Sidewalks.

Різниця між велосипедними доріжками з тротуарами та комбінованими пішохідними та велосипедними доріжками може бути незначною (наприклад, відсутність бордюру, знаків або розмітки) і може залежати від місцевих визначень і культури[9]. Як завжди, дотримуйтеся місцевої домінуючої схеми теґування, якщо місцева спільнота не погоджується запровадити альтернативні стратегії мапінгу.

Рендерінг

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Дивіться також

  • footway=* – для мапінгу тротуарів окремо
  • foot=use_sidepath – використання натомість обов’язкової паралельної пішохідної доріжки
  • Sidewalks: щоб дізнатись, про варіанти теґування тротуарів
  • Proposed features/Sidewalk – пропозиція по цьому теґу