Uk:Tag:highway=living_street

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = living_street
Ukraine road sign 5.31.gif
Опис
Вулиці (а не дворові території/проїзди), що позначені знаками 5.34 "Житлова зона", 5.35 "Кінець житлової зони" Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Зображення в OSM Carto
Living street osm.png
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Мається на увазі
Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Теґ highway=living_street використовується для позначення вулиць, які у порівнянні з вулицями місцевого значення (highway=residential) мають певні обмеження щодо швидкості руху, паркування та пріоритету руху (Див. living streets, а також Дорожні знаки). Визначення таких вулиць дуже різноманітне по всьому світу: Home Zone (UK), Woonerf (Netherlands/Flanders), 'Verkehrsberuhigter Bereich' (Germany), Житлова зона (Україна) та так далі й таке інше.

Теґ highway=living_street використовується лише для тих, і тільки тих, доріг, які позначені відповідним знаком «Житлова зона»! Якщо знак «Житлова зона» відсутній, потрібно використовувати наступну комбінацію теґів: highway=residential (чи highway=service для дворових зон, прилеглих територій + service=* за потреби уточнення типу проїзду), також корисним буде додавання maxspeed=20.

Програмне забезпечення для прокладання маршрутів та навігаційні пристрої повинні уникати прокладання наскрізних маршрутів для автомобільного транспорту через такі вулиці.

Як позначаються на мапі

ElementWay.png

Для того, щоб нанести дорогу на мапу — накреслить лінію для неї та позначте її теґом highway=living_street та додайте назву name=*. Максимальна швидкість для таких ділянок мається на увазі відповідно до місцевого законодавства, тож застосування теґу maxspeed=* не є обов’язковим (так само як і для highway=motorway). Тож вам не треба додавати maxspeed=20 для Житлової зони в Україні явним чином.

Як це виглядатиме на мапі

Так саме як і вулиця місцевого значення, але із заливкою сірим кольором.

Місцеві особливості

Країна Назва maxspeed= Правила руху Посилання
Україна Житлова зона (Zhyla zona) 20[1]
 • Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.34 [2]
 • Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.[3]
 • У житловій зоні забороняється[4]: а) транзитний рух транспортних засобів; б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів; в) стоянка з працюючим двигуном; г) навчальна їзда; ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
 • У пішохідну зону в'їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком “Водій з інвалідністю”, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними.[5]
 • Під час виїзду з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху. [6][7]
Про Правила дорожнього руху. Кабінет Міністрів України; Постанова 10.10.2001 № 1306

Особливості руху в інших країнах можна подивитись на англомовній версії сторінки.

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Дивись також

Посилання

 1. ПДР України. Пункт 12.5. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n499
 2. ПДР України. Пункт 1.10. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n17
 3. ПДР України. Пункт 26.1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n763
 4. ПДР України. Пункт 26.2. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n763
 5. ПДР України. Пункт 26.3. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n763
 6. ПДР України. Пункт 26.4. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n763
 7. ПДР України. Пункт 10.2. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-п#n458

Суміжні терміни: ‹ living street ›