Uk:Tag:foot=yes

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg foot = yes
Sinnbild Fußgänger.svg
Опис
Дороги та інші обʼєкти, доступні для пішоходів, але явно не позначені знаками для їх використання. Show/edit corresponding data item.
Група: restrictions
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Теґ foot=yes застосовується там, де громадськість має законне право на доступ пішки (право проходу), на відміну від foot=permissive, де власник може відкликати такий дозвіл в будь-який момент.

Приклади використання

Теґ foot=yes використовується для того, наприклад, щоб позначити що:

  • цей шлях є законодавчо доступним для пішоходів (якщо так описано в національному/регіональному законодавстві): foot=yes замість foot=permissive
  • пересування пішки по проїжджій частині дороги в житловій зоні є дозволеним, оскільки в цьому випадку немає паралельної доріжки або тротуару (накресленого як окремий шлях в OSM), що є обовʼязковим для використання пішоходами highway=residential + foot=yes (замість foot=use_sidepath)
  • пересування пішки по зазначеній велосипедній доріжці дозволена Правилами дорожнього руху: highway=cycleway + foot=yes
  • є відмінності в доступі для пішоходів та транспортних засобів, наприклад на службових дорогах foot=yes + vehicle=private

Суперечливі теґи

  • У деяких випадках мапер може захотіти використовувати foot=designated, щоб вказати, що використання дороги для пересування пішки явно згадується на знаках на місцевості (наприклад, на роздільній пішохідній доріжці та велосипедній доріжці, позначеній однією лінією OSM). Мапери, які не бажають використовувати кілька значень (які не так добре підтримуються, як окремі значення), повинні у цьому випадку вибрати між зазначенням правової основи доступу для пішоходів (foot=yes або foot=permissive) або явним призначенням foot=designated. Це наслідок багатьох значень access=*, які відповідають на різні запитання.

Розбіжності

Деякі мапери стверджують, що foot=yes настільки очевидний у деяких випадках, що його непотрібно додавати або навіть слід видаляти. У минулому це призводило до масових вилучень в (необговорюваних) механічних редагуваннях і в багатьох менших частках через зараз виправлені правила валідатора.

Значення, яке мапери надають таким теґам, як foot=yes, залежить від інтересів у детальному мапінгу доступу та правовій ситуації в країні; у країні з жорсткішою версією  права пересування пішки або без обовʼязкових бічних шляхів для пішоходів, може бути менша потреба або інтерес до таких теґів, як foot=yes. Однак у країнах, де багато шляхів мають лише дозвільний доступ, відмінність між foot=yes та foot=permissive актуальна навіть на highway=footway, проте деяким це може здатися неінтуїтивним.

У будь-якому випадку, будьте уважні та видаляйте теґи, які вам незрозумілі

Дивіться також

  • access=* – Огляд теґів доступу та обмежень
  • bicycle=yes

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!