Uk:Highway link

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Logo. Обʼєкт : Highway link
One example for Обʼєкт : Highway link
Опис
Значеня ключа highway, що використовуються для позначення сполучних шляхів
Група

Highways

Теґи

Теґи _link використовуються для позначення сполучних частин доріг та "каналізованих" (фізично відокремлених, острівцем чи розміткою) смуг для виконання повороту, які з’єднують одні дороги з іншими.

Використовуються наступні значення:

Теґування

Намагайтесь не розділяти сполучні дороги на частини так, що одна частина має один клас, а друга інший. Це ускладнює з’ясування до яких саме класів доріг вони відносяться.

Як правило сполучні дороги не мають власної назви. Будь ласка, використовуйте теґ destination=* та його розширення, щоб вказати значення з теґу ref=*, дороги до якої веде сполучний відрізок та її назву, яка вказана на відповідному знаку, або назву населеного пункту, щоб навігаційні рушії мали змогу правильно оголошувати інструкції для з’їзду з автомагістралей "назву вулиці або номер дороги" до якого веде з’їзд. В Сполучених Штатах та Великій Британії сполучні дороги, як правило не мають назв, і не велика їх кількість мають номер дороги. (Якщо у них є номер, як правило, він знаходиться там, де сполучна дорога починається або закінчується, наприклад, US 30, переходить у I-80 [1].)

Багаторівневі розв’язки

На багаторівневій  транспортній розв’язці частина основного трафіку проходить над або під іншим трафіком. Це дозволяє уникати точок перетину трафіку між дорогами, що перетинаються (в основному використовується на автомагістралях). Розв’язки дозволяють усувати всі проблемні точки притаманні перехрестям, що знаходяться в одному рівні. В деяких країнах замість цього можуть використовуватись перехрестя з круговим рухом. Існує деяка кількість розв’язок на яких сполучні відрізки мають перетин на одному рівні з іншою дорогою.[2]

Як правило, сполучна дорога належить до магістралі до якої чи від якої вона веде. Через те, що до сполучних доріг застосовуються ті ж самі умови (обмеження) що і до доріг з якими вони сполучаються, вони позначаються класом більш важливої дороги [1], але в деяких випадках може бути навпаки.[3]

Деякі спільноти не пов’язують клас сполучної дороги з класом головної дороги. Це призводить до випадків, коли клас сполучної дороги визначається класом другорядної дороги, тож в таких випадках клас сполучних відрізків може бути навіть нижчим.[4]

Однорівневі перехрестя

В переважній кількості випадків такі сполучні дороги дозволяють "зрізати кут" на перехресті, залишаючи невеличкий трикутник, "острівець", між нею та основними дорогами.

Виокремлені смуги доріг для виконання повороту

За наявності фізично виокремлених смуг для руху в певному напрямку, виконання повороту, як правило на дорогах з роздільними проїзними частинами для кожного напрямку, вони мають теґуватись теґом дороги вищого класу до якого вони приєднані.[5]

Наявні дороги як з'єднувальні

Іноді складніші схеми сполучення з’єднують дороги між собою, подібно розв’язкам, але без мостів. Такі елементи переважно використовуються для організації поворотів ліворуч для правостороннього руху і праворуч – для лівостороннього руху (Див jughandle). Однорівневі розв’язки в Іспанії вимагають виїзду автомобілів праворуч перед тим як виконати поворот наліво. В таких випадках такі сполучні дороги має сенс також відносити до доріг з вищим класом.

Сполучення між автомагістраллю та іншою першокласною дорогою в Катарі. Сполучні дороги отримують клас вищої дороги до якої вони приєднані.

Зверніть увагу, що з тією ж метою може використовуватися звичайна дорога. Наявна вулиця, яка використовується для з’єднання двох основних магістралей, не є сполучною дорогою. Натомість її слід позначити як звичайну дорогу, якою вона є, можливо, еквівалентну нижчому класу доріг, які вона з’єднує. Це також стосується випадків, коли звичайні дороги з’єднуються з автомагістралями.[6]

Так само, другорядні дороги, які перетинаються з дорогою з двома окремими полотнами для руху в кожному напрямку, що має вищий клас, не є з'єднувальним відрізком між напрямками головної дороги, та повинні позначатись як зазвичай.[7]

Перехрестя з круговим рухом

Перехрестя з круговим рухом з додатковою з'єднувальною смугою для повороту праворуч, що оминає перехрестя (знизу ліворуч)

Сполучні дороги можуть використовуватись у випадках, коли вони фізично виокремлюють певний поворот від основного кільця, дозволяючи оминути виїзд на нього.

Окремі зауваження щодо автомагістралей

В деяких країнах, і в Україні також, автомагістралі вважаються дорогами з обмеженим доступом по яких заборонено рух певних видів транспорти (рух пішоходів, велосипедів, тракторів, сільгосптехніки та інших траспортних засобів максимальна швидкість яких не перевищує 40 км/г)[8]. Такі ж самі обмеження розповсюджуються і на сполучні дороги (motorway_link). То ж в такому випадку має застосовуватись теґ motorway_link, що типово передбачає наявність таких обмежень.

В будь-якому випадку, естакади до яких ведуть сполучні дороги класу motorway_links мають позначатись так само. Крім того, дороги колектори та розподільники трафіку теж мають бути позначені теґом motorway_links, якщо вони направляють та розподіляють трафік з автомагістралі.[9]

Також зауважте, що на відміну від highway=motorway сполучна дорога highway=motorway_link не вважається дорогою з одностороннім рухом, тож за наявності одностороннього руху на ній має застосовуватись теґ oneway=yes. Якщо рух відбувається в обидва боки вкажіть це за допомогою теґа oneway=no.

Ознайомтесь з цією таблицею, щоб дізнатись який клас призначати сполучним дорогам, що з’єднують інші дороги між собою.

Дивіться також

  • Frontage road – другорядна дорога, що проходить паралельно швидкісній більш важливій дорозі, часто в урбанізованому середовищі.

Примітки

  1. An off-ramp from I-80 where US 30 leaves the shared section, near Granger, WY. The double-banded section arrives from the east, US 30 continues NW, I-80 continues SW.
  2. US 35 and SR 32 near Jackson, Ohio
  3. US 301 and SR 20 in Hawthorne, Florida: although US 301 has the higher classification, it has traffic signals, while SR 20 passes overhead.
  4. Mozhayskoe shosse and Moscow Ring Road intersection
  5. наприклад
  6. I-4 and Kaley Avenue in Orlando, Florida: the portions of Avondale and Tallokas Avenues that connect the I-4 ramps to Kaley Avenue are secondary to match Kaley
  7. discussion on the Dutch forum linking to examples
  8. Постанова Кабінету міністрів України від 10.10.2001 №1306 "Про Правила дорожнього руху" (зі змінами та доповненнями) – Розділ 27. РУХ ПО АВТОМАГІСТРАЛЯХ І ДОРОГАХ ДЛЯ АВТОМОБІЛІВ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF#n773)
  9. I-295 and Rancocas Mount Holly Road in New Jersey: traffic eastbound on Rancocas Mount Holly Road can take the ramp to I-295 north, and then take exit 45B from the C/D road back onto westbound Rancocas Mount Holly Road, without using I-295, but these two loop ramps and the C/D _link between them should be motorway_links, not primary_links