Uk:Tag:highway=motorway_junction

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = motorway_junction
High Five.jpg
Опис
З’їзд з автомагістралі чи іншої значної дороги. Show/edit corresponding data item.
Група: highways
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Використовуйте теґ highway=motorway_junction для позначення точки на highway=* з номером з’їзду чи назвою, в місці де можливо з’їхати на іншу дорогу. Вони зазвичай знаходяться вздовж highway=motorway, але можуть застосовуватись і на інших дорогах з нумерованим чи поіменованими з’їздами, включаючи дороги highway=trunk та highway=primary. В одних країнах з’їзди мають назви (напр. Німеччина, Франція, Італія), інші ж нумерують їх (напр. Великобританія, Сполучені Штати Америки, Іспанія).

Як позначати

Додайте теґ highway=motorway_junction кожній точці поіменованих чи пронумерованих з’їздів вздовж автомагістралі, там де водій може законно виїхати на highway=motorway_link, highway=trunk_link чи на дорогу іншого класу. Ця точка повинна знаходитись в місці приєднання з’їзду до автомагістралі, перед розширенням, так щоб водій міг здійснити плавний поворот. Наступні теґи можуть призначатись тій самій точці:

highway=motorway_junction
ref=14
exit_to=Buniel (N 602a);Burgos (Oest) (N 120)
  • ref=* для позначення номеру з’їзду, що позначений відповідним знаком.
  • exit_to=* для позначення напрямку, який вказаний на знаку поруч, до якого веде з’їзд. Дивись наступний розділ, щоб дізнатись про різницю між цим ключем і ключем destination=*.
  • name=* для додавання назви розв’язки (наприклад Catthorpe Interchange)

Примітка для Німеччини: Дороги, що з’єднують дві автомагістралі повинні позначатись тільки теґом ref=* автомагістралі, до якої веде з’їзд, якщо є знак з цим номером, наприклад A6.

Relation:destination_sign може використовуватись поза розв’язками, на звичайних перехрестях.

Напрямок з’їзду

Основна стаття: Uk:Key:destination

Напрямок з’їзду може бути позначений на точці motorway_junction теґом exit_to=* або на дорозі, що відгалужується від автомагістралі теґом destination=*, разом із підмножиною. Ключ exit_to=* має недолік в тім, що він не може бути однозначно інтерпретований в деяких випадках, наприклад на паралельних автомагістралях (але використання exit_to:right та exit_to:left вирішує цей недолік, але залишається неоднозначним для ref=* на точці), він також не працює для звичайних перехресть, що мають більше ніж два напрямки, і він також не дозволяє вказувати напрямки по смугах.

Ключ destination=* призначається дорогам, що знаходяться безпосередньо за розв’язкою, а не самій розв’язці. Ключ destination:lanes=* може містити більш докладну інформацію про рух по смугах, наприклад, точний напрямок для кожної зі смуг, відповідно до інформації зазначеної на знаку. Ознайомтесь зі статтею про ключ destination=* та його підмножини, щоб отримати докладну інформацію та приклади.

Пов’язані ключі

  • name=* для іменованих з’їздів
  • ref=* для зазначення номерів, вказаних на знаках
  • destination=* для зазначення інформації про напрямок з’їзду, до якого місця він веде

Дивіться також