Pl:Tag:highway=motorway_junction

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostępne języki — Tag:highway=motorway_junction
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg highway = motorway_junction
(droga= węzeł_autostradowy)
Zjazd z numerem w większości krajów Europy kontynentalnej.
Opis
Zjazd z autostrady lub innej ważnej drogi. Edit or translate this description.
Grupa: Drogi
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do droginie może być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Wikidane
Status: w użyciu

highway=motorway_junction - służy do oznaczenia punktu wzdłuż drogi highway=* z numerem referencyjnym skrzyżowania lub nazwą, w miejscu gdzie opuszczamy autostradę na inną drogę.

Zwykle znajduje się on przy autostradzie highway=motorway, ale ma również zastosowanie do innych dróg z numerem lub nazwą skrzyżowania, w tym niektórych dróg z tagami highway=trunk i highway=primary.

Mapowanie

Dodajemy tag highway=motorway_junction do każdego węzła węzeł wzdłuż drogi ze skrzyżowaniami posiadającymi nazwy lub numery, w miejscu gdzie można zjechać zgodnie z prawem, na highway=motorway_link, highway=trunk_link lub drogę innej klasy.
Węzeł ten powinien być umiejscowiony jako ostatni punkt przed pochyleniem, przy którym nadal można wykonać płynny skręt.

Nazwa lub numer

Niektóre kraje nadają nazwy swoim węzłom autostradowym (np. Włochy), podczas gdy inne je numerują (np. Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hiszpania, a także Francja w większości węzłów autostradowych), niektóre robią jednocześnie (Niemcy, Francja w przypadku połączeń z obwodnicą otaczającą główne miasta) .

Następujące tagi mogą zostać dodane do węzła węzeł z tagiem highway=motorway_junction:

  • ref=*, aby zidentyfikować [W] number zjazdu, jak jest pokazany na pobliskim znaku drogowym. W przypadku zjazdów bez numerów (np. do miejsc odpoczynku) w systemach dróg, gdzie zjazdy są zwykle numerowane, stosujemy tag noref=yes, aby wyraźnie zauważyć, że tag ref=* nie jest pominięty, ale raczej, że wartość dla tego węzła nie istnieje.
  • name=* dla nazwy skrzyżowania lub połączenia. "Nie mylić" nazwy skrzyżowania z miejscem docelowym, do którego prowadzi. W większości przypadków na świecie znaki informacyjne opisują miejsca docelowe, a nie nazwę skrzyżowania lub połączenia. Jeśli drogowskaz lub wskazówka wyświetla wyłącznie miejsca docelowe, dane te należą do tagów destination=*, nie do nazwy węzła highway=motorway_junction.

Miejsce docelowe zjazdu

Miejsce docelowe na zjeździe mogą być oznaczone na drodze linia, która rozgałęzia się od węzła węzeł motorway_junction z destination=* i destination:ref=*.
Tag destination:lanes=* może dostarczyć dalszych szczegółów, takich jak dokładna pozycja znaku drogowego i miejsce docelowe każdego pasa. Zobacz artykuł o tagu destination=* i jego podtagach, aby uzyskać więcej informacji szczegółowych i przykładów.

Alternatywny tag exit_to=* bezpośrednio na węźle węzeł motorway_junction nie jest już zalecany. Jego wadą jest to, że w niektórych przypadkach może być niejednoznaczny, np. na równoległych autostradach (chociaż użycie exit_to:right i exit_to:left rozwiązuje sprawę, co również stanowi problem dla ref=* na węźle), że nie działa dla nie-autostradowych węzłów z więcej niż dwoma miejscami docelowymi i że nie pozwala na rozbicie miejsc docelowych dla każdego pasa ruchu..

Powiązane tagi

Przykład tagowania

Zdjęcie Tagowanie
Img 5441.jpg

Węzeł węzeł, z którego wychodzi zjazd:

Węzeł linia w którym drogi się rozchodzą:

Następujące tagi są proponowane:

Przykłady

Zobacz też