Uk:Forward & backward, left & right

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Logo. Обʼєкт : Uk:Forward & backward, left & right
One example for Обʼєкт : Uk:Forward & backward, left & right
Опис
Використовується для опису позиції чи напрямку відносно до напрямку лініїy.
Теґи

*:forward=*, *:backward=*, *:left=*, *:right=*

Під час додавання деталей до шляхів та інших ліній, доволі часто виникає потреба відрізняти напрямки руху, вздовж або в протилежному напрямку, щодо напрямку лінії. Для цього ми використовуємо forward, backward, left та right, які вказують на напрямок/бік в залежності від напрямку накресленої в OpenStreetMap лінії.

Визначення

Важливо розуміти різницю між backward/forward та left/right.

Forward та backward

Forward та backward описують напрямок вздовж лінії, а не бік лінії. Forward означає напрямок в якому лінію накреслено в OpenStreetMap, в той час як backward означає зворотній напрямок. Теґ oneway=yes є гарним прикладом спрямованих даних: якщо цей теґ додається до шляху, то він стає дорогою з одностороннім рухом у напрямку forward (за напрямком накресленої лінії).

Left та right

Left та right описують бік вздовж лінії, а не її напрямок. Left означає ліворуч від лінії, якщо рухатись за її напрямком (forward, як описано вище), в той час як right означає ліворуч від лінії.

Позначення

Як частина ключа

Forward, backward, left та right часто додаються в якості простору назв до ключів теґів. Вони додаються через двокрапку, для зазначення потрібного напрямку чи боку ключа.

Приклади:

 • maxspeed:forward=* – максимально дозволена швидкість для руху за напрямком лінії forward
 • lanes:backward=* – кількість смуг для руху в попутному та протилежному напрямках
 • cycleway:left=* – вело-доріжка ліворуч від дороги
 • parking:lane:right=* – смуга для стоянки з правого боку дороги
 • name:left=*, name:right=* – так само і для назви вулиць по різні боки, ліворуч і праворуч

Як значення

Forward, backward, left та right також іноді використовуються в якості значень теґів. В цьому випадку додаткові простори назв не додаються до ключів теґів.

Приклади:

 • sidewalk=* – бік(боки) дороги де розташовані тротуари
 • traffic_signals:direction=* – напрямок руху на який розповсюджується дія світлофору

Визначення напрямку лінії

iD

В iD напрямок виділеної лінії показується трикутними стрілками в середині відрізків, між кожною парою точок (зауважте, якщо потягнути за середню точку, в лінії буде додано нову точку). Крім того сірі стрілки показуються на лініях (навіть коли вони не виділені), якщо вони позначені теґом oneway=*. Стрілки руху в зворотньому лінії напрямку показуються якщо вона позначена oneway=-1.

Potlatch 2

В Potlatch 2 напрямок виділеної лінії показується …

 • В Potlatch 2 напрямок виділеної лінії показується в панелі інструментів.
  … в панелі інструментів в нижньому куті праворуч (стрілка може обертатись, щоб показати напрямок виділеної лінії, що розраховується по першій та останній точці).
 • … якщо ви оберете «Розширений» вигляд мапи в Potlatch 2, напрямок буде показаний маленькими сірими трикутниками на самій лінії. Це спрацьовує лише у випадку, коли лінія позначена теґами highway, railway або waterway (+ можливо, ще кілька теґів) та якщо вони не позначені як односторонні вулиці (пояснення далі).
 • Якщо вулиці позначені як односторонні, вони завжди позначаються більшими, сірими стрілками, що показують дозволений напрямок руху (може бути проти напрямку лінії, якщо він позначений oneway=-1).

JOSM

В JOSM стрілки показуються на виділеній лінії. Щоб показувати стрілки для всіх ліній, перейдіть в до налаштувань Edit→Preferences…, оберіть сторінку "Dispay Settings", потім вкладку "OSM Data", та поставте прапорець "Draw Direction Arrows".

Merkaartor

В Merkaartor, ви можете перемикати показ напрямку лінії: показувати завжди, не показувати, показувати тільки для односторонній доріг в меню View.

Перегляд даних на osm.org

В переліку точок лінії на osm.org вони розташовуються з першої (в горі) точки до останньої (внизу) лінії. way Приклад перегляду даних лінії. Шар даних допоможе вам дістатись до такої сторінки.

Дивіться також