Template:Uk:Map Features:aeroway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

Аеродроми та аеропорти

Ця категорія включає аеропорти, летовища та інші наземні споруди для забезпечення користування літаками та ґвинтокрилами. Дивіться також Aeroways.

Ключ Значення Елемент Пояснення Позначка на мапі Фотографія
aeroway aerodrome node area  Аеропорт чи Аеродром у Вікіпедії – комплекс інженерних споруд, призначених для приймання, відправлення та технічного забезпечення повітряного транспорту, а також обслуговування пасажирів і вантажу. (Дивись Вертодром також)
Aerodrome.svg
Cotswold airport at kemble from helicopter arp.jpg
aeroway apron area  Перон – майданчик перед терміналом, ангаром для розміщення повітряних суден з метою посадки та висадки пасажирів, завантаження і розвантаження багажу, чи обслуговування повітряних суден.
Osmarender-apron.png
LKPR sever 2003.jpg
aeroway control_tower node area  Диспетчерська вежа – елемент летовища, споруда зі спеціально обладнаним приміщеннями на території аеродрому, з якої здійснюються централізоване керування повітряним рухом в районі аеродрому, в зоні зльоту і посадки повітряних суден, а також контроль за повітряним рухом в межах визначених кордонів у районі диспетчерської служби.
Застаріле теґування, використовуйте натомість man_made=tower + service=aircraft_control.
LGA CT sunset.JPG
aeroway control_center node area  Центр керування повітряним рухом – структура, відповідальна за управління повітряними суднами, що летять у повітряному просторі відповідного регіону польотної інформації (FIR&nbso;– flight information region) на великій висоті між злетом та посадкою в аеропорту. У США такий центр називають Центром управління повітряним рухом (ARTCC).
Air traffic controllers at the Washington ARTCC.jpg
aeroway gate node  Вихід на посадку – зона в аеропорті, що створена як зала очікування для пасажирів перед посадкою на свій рейс. Виходи мають власні номери, які зазначаються за допомогою цього теґу.
Rendering-aeroway=gate.JPG
Edinburgh Airport gate lounge.jpg
aeroway hangar node area  Ангар – споруда для зберігання, експлуатаційного обслуговування і поточного ремонту літальних апаратів.
Delta jet hangar at kemble england arp.jpg
aeroway helipad node area  Вертолітний майданчик – відповідним чином обладнаний та позначений майданчик для зліту-посадки гелікоптерів (гвинтокрилів, вертольотів).
Standard icon helipad.svg
Oryx helicopter.jpg
aeroway heliport node area  Вертодром – Геліпорт, територія та/або комплекс споруд, майданчик або аеродром для зльоту, посадки та стоянки гелікоптерів (вертольотів) зі спорудами та обладнанням для їх обслуговування.
Heliport Niagara Falls Ontario.jpg
aeroway holding_position node way A point behind which aircraft are considered clear of a crossing way
Taxiway 8253.JPG
aeroway navigationaid node Засіб, на якому встановлюється візуальна навігація для літаків.
Approach Lighting System Bremen 1.jpg
airmark beacon node  Радіонавігаційне обладнання – Обладнання, споруда, прилад для визначення точної позиції на місцевості, сигнали якого використовуються пілотами під час керування повітряними суднами в повітрі.
VOR DME BUB.JPG
aeroway parking_position node way A location where an airplane can park
2011-06-28 12-54-36 South Africa - Bonaero Park 9Q-COZ.jpg
aeroway runway way area  Злітно-посадкова смуга – прямокутна ділянка сухопутного аеродрому, підготовлена для посадки та зльоту повітряних суден.
Rendering-aeroway runway.png
Runways Brussels Airport (7655183522).jpg
aeroway taxilane way area Шлях в аеропорту, який є частиною площі для стоянки літаків або перону (теґ запропоновано у 2015-10, але він не набув широкого вжитку, використовуйте на власний розсуд).
aeroway taxiway way area  Рульова доріжка – Допоміжний шлях для вільного маневрування літаків від/до злітно-посадкової смуги до ангарів, терміналів та інших місць на території аеродрому.
Rendering-aeroway taxiway.png
F-22A Elmendorf AFB.jpg
aeroway terminal node area  Термінал – Це споруда аеропорту, в якій пасажири здійснюють перехід з/до наземного транспорту з/до вузлів посадки та висадки з повітряних суден, купують квитки, здають багаж та проходять паспортний, митний та контроль на авіаційну безпеку.
Rendering-aeroway-terminal-mapnik.png
LAX-International-checkin.JPG
aeroway windsock node  Вітровказ – Простий метеорологічний інструмент, що має вигляд конусу зі смугастої тканини, закріплений на верхівці стовба. Призначений для приблизного вимірювання напрямку і швидкості вітру.
Windsock of CCK Air Force Base 20111112.jpg
aeroway highway_strip node way area  Highway strip – Частина автомагістралі, спроєктована та побудована таким чином, щоб у разі потреби вона могла виконувати роль злітно-посадкової смуги для рятувальної чи військової авіації.
RFDS emergency landing strip sign.jpg
aeroway Визначається користувачем node way Значення, що широко використовуються відповідно до Taginfo

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here.

Редагувати український шаблон.