Uk:Key:ford

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg ford
Ogle County IL White Pines State Park Fords3.jpg
Опис
Частина дороги, що проходить водним шляхом. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Ford.16.svg
Група: Властивості дороги
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто

Використання на лінії

Броди слід позначати аналогічно мостам чи тунелям. Це означає, що дорога в цілому позначається теґом highway=*, а окрема ділянка додатково теґом ford=yes. Водний шлях і дорога повинні мати хоча б одну спільну точку (точку перетину). Якщо дорога проходить по обмілілому руслу, бродом можна позначити весь шлях, який пролягає по руслу, але краще позначити лише ту частину дороги, яка перетинається із залишковим водяним потоком. Якщо потрібно, використовуйте на дорозі теґ incline=*.

Використання на точці

Варто ставити теґ на точку, коли місце перетину дороги й водного шляху невелике, або відсутня детальна інформація про брід. Просто поставте теґ ford=yes на точку перетину дороги й водного шляху.

Корисні теґи

  • surface=* — покриття. Брід може мати відмінне від решти дороги покриття, що полегшує його подолання.
  • depth=* — глибина. Звичайна глибина річки в цьому місці. Це значення може збільшуватися при повінях чи рясних опадах. Поставте нуль, якщо конкретний брід опиняється під водою лише кілька разів на рік.
  • layer=* — рівень розташування. Повинен бути однаковий у дороги й водного шляху, тому що сама структура броду має на увазі, що він розташований на дорозі та у потоці води. Таким чином, в більшості випадку теґ не ставиться, однак якщо він повинен бути призначений одній з перетинаємих ліній (дорозі чи водному шляху), то слід поставити його і на другій, щоб відрізнити цю точку перетину від моста чи тунелю.

Приклад

http://www.openstreetmap.org/?lat=36.758113&lon=-4.110311&zoom=18&layers=B000FTT

Візуалізація

Аналогічний візуалізації мостів та тунелів. При використанні теґу на точці, символ можна показувати, використовуючи ті ж методи, що і для показу перешкод.

Альтернативні значення ключа

Доповнення

Уникайте використання теґу highway=ford.

Див. також

flood_prone=*. Території можливого затоплення, як місця підвищеної небезпеки, слід відрізняти від броду, що представляє собою місце безпечного перетину річки.