Uk:Tag:amenity=community_centre

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = community_centre
Buergerhaus Ronhausen.jpg
Опис
Палац культури, будинок культури, клуб в селі. Місце, яке в основному використовується для місцевих подій, свят та групових заходів; з урахуванням інтересів та особливостей різних вікові груп. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Community centre-14.svg
Зображення в OSM Carto area
Rendering-area-amenity-school.png
Група: amenities
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Громадські центри – це громадські місця, де громада, як правило, збирається для групових заходів, отримання соціальної підтримки, неофіційних і офіційних зустрічей, розповсюдження інформації, проведення заходів і свят та інших цілей.

Деякі з них можуть бути орієнтовані на певні вікові групи, такі як центри дозвілля для неповнолітніх або місця зустрічей для людей похилого віку.

Дивіться Community centre у Вікіпедії.

Іноді вони можуть використовуватись як для приватних, так і для корпоративних подій; використовуйте теґ operator=* для зазначення установи чи організації, що відповідає за підтримку та роботу громадського центру.

Такі установи не використовуються для ведення адміністративної діяльності чи державного керування місцевістю, тож не плутайте їх з місцевими адміністраціями, ратушами та тому подібним.

Як мапити

Накресліть полігон area навколо території розташування громадського центру та позначте його теґом amenity=community_centre. Громадський центр не має прилеглої території, теґ додається до будівлі, яку займає центр. Якщо геометрію будівлі важко визначити, чи центр займає лише частину будівлі, кілька кімнат, використовуйте для його позначення точку node.

Зазначення інших відомостей

Як правило, громадські центри мають певний тип та призначені для певної цільової аудиторії що може характеризуватись віком чи певними інтересами.

  • Для зазначення типу громадського центру використовуйте теґ community_centre=*.
  • Для зазначення цільової аудиторії – community_centre:for=*. Завчення записуйте у формі однини англійської мови; кілька значень розділяйте крапкою з комою.

Приклад використання

У Німеччині є, з акцентом на події – Bürgerhaus oder Dorfgemeinschaftshaus (у невеликих селах) або Stadthalle (у великих містах). Майже в кожному селі чи місті в Німеччині є такий громадський центр. З фокусом на діяльність є сімейні центри, будинки дозвілля для неповнолітніх (Jugendfreizeitheim) і центри які призначені для кількох поколінь одночасно.

В Канаді, такі установи називаються community centre (англійською) та centre communautaire (французькою), громадська будівля, в якій проводяться громадські збори та/або спортивні заходи. (Natural Resources Canada - CanVec Map Features [ dead link ]

В Болгарії, вони називаються читалище і зазвичай пропонують курси, бібліотеки та театр.

В Чехії, це – Kulturní dům.

Франція та Бельгія – Salle des fêtes. Вони є майже в усіх селах, і їх можна орендувати для весіль чи інших гулянь.

У Нідерландах вони називаються dorpshuis.

В Італії є centro sociale і centro anziano, які відповідають цьому теґу.

В Індії місця під назвою kalyan mandap, wedding hall чи function hall управляються державними та приватними організаціями. Їх можна орендувати для проведення заходів.

В Японії існує багато  Комінкан (公民館) для кожної громади. Вони належать і управляються місцевими органами влади. У них є кімнати для оренди для місцевих заходів або зустрічей громади. Іноді вони мають також невелику бібліотеку та виставковий зал краєзнавства. Вони часто пропонують навчальні програми з мистецтва, спорту, рукоділля та культурної діяльності.

У В’єтнамі його варіантом є sân đình làng (частина сільської ради). Його не слід плутати з самою сільською радою (đình), яку замість цього слід позначити теґом amenity=place_of_worship. Зазвичай сільська рада та територія мають однакову назву, але територія часто використовується для неофіційного дозвілля, тоді як будівлі використовуються лише для богослужінь або офісів.

Відмінності

Деякі форми громадських центрів можуть збігатися з соціальними закладами. Якщо центр відкритий для широкої аудиторії (іноді певної вікової групи або з певними інтересами), що збирається для певних заходів, його слід позначити як amenity=community_centre. Якщо він спрямований на аудиторію зі специфічними проблемами та/або укомплектований професійними помічниками (соціальними працівниками, медсестрами), перевага варто надавати amenity=social_facility.

Правопис

Пропозицію подано на розгляд (і схвалено) з американським правописом слова центр – 'center'. Але в теґах використовується версія британського правопису. Щоб зберегти послідовність, пропозицію було перейменовано на «community_centre». [W] Community centre

Дивіться також