Uk:Tag:amenity=place_of_worship

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Tag:amenity=place_of_worship
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg amenity = place_of_worship
Place of worship.png
Опис
Місця в яких проводяться релігійні обряди та богослужіння Edit or translate this description.
Група: Religion
Застосовується для цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Вікідані
Статус: де-факто

Як позначати на мапі

Всі культові місця незалежно від релігійної ознаки чи віросповідання позначаються теґом amenity=place_of_worship. Він охоплює мечеті, церкви, собори, синагоги, храми й т.і. Для уточнення інформації ви можете використовувати теґи religion=*, denomination=* та service_times=*.

Будівлі та майданчики

Будівлі

Теґ amenity=place_of_worship може додаватись до оточуючої території, на якій проводяться релігійні обряди, або тільки до будівель (разом з теґом building=*), якщо межі ділянки невідомі.

Якщо місце проведення релігійних обрядів знаходиться в будівлі багатоцільового призначення, тоді теґ amenity=place_of_worship слід додавати до точки або полігону в середині контуру такої будівлі. Наприклад, молитовні приміщення в громадських закладах або приміщення орендовані в комерційних комплексах.

Архітектурні особливості культових споруд

Якщо культова споруда є будівлею (building=*), часто такі релігійні споруди є впізнаваними орієнтирами, зазвичай, її треба позначати в цьому контексті, як:

У той час як попередні теґи описують архітектурну категорію, фактичний стиль можна описати за допомогою теґу building:architecture=*.

Наприклад, католицька церква може бути позначена теґами amenity=place_of_worship + religion=christian + denomination=catholic + building=church, які додаються до полігону будівлі.

Отже, будівля без особливого архітектурного розрізнення не повинна мати якогось особливого значення теґу building=*, наприклад, будівля призначена для розташування магазину в торговому кварталі, який в даний час використовується для проведення релігійних обрядів, не слід позначати як building=church. Замість цього потрібно використовувати відповідне значення теґу building=*, у більшості випадків використовується типове значення building=yes.

Візьміть до уваги, що будівлі зберігають архітектурні особливості значення теґу building=* навіть у випадку, коли вони більше не використовуються для релігійних потреб. Наприклад, будівля церкви яку перетворено на концертну залу має позначатись як building=church + amenity=theatre.

Майданчики

Якщо релігійні обряди регулярно відбуваються на призначених для цього земельних ділянках, такі ділянки мають також позначатись замкненими лініями (або зв’язками Relation:multipolygon) або точкою, якщо межі ділянки невідомі, з теґом landuse=religious разом з описом відповідної релігії. Ділянки мирського, не церемоніального призначення не повинні включатись до територій позначених як landuse=religious.

Ускладнення

Зауважте, що існують певні складні випадки, наприклад, ділянка використовується для проведення релігійних обрядів і, відповідно, позначена як amenity=place_of_worship. В середині цієї ділянки може бути споруда, яка використовується як окреме місце для богослужіння і також позначена як building=chapel + amenity=place_of_worship.

Приклади візуалізації

OpenStreetMap Carto показує місця для проведення релігійних обрядів на різних рівнях масштабування наступним чином:


Дивіться також

  • amenity=grave_yard – позначення місць для поховань, що мають стосунок до храмів чи культових місць.
  • landuse=religious – позначення земельних ділянок для проведення релігійних заходів на яких також можуть знаходитись культові споруди.
  • Існує проект (ще навіть не пропозиція) для зазначення громад (як релігійних, так і інших).