Uk:Tag:amenity=place_of_worship
![]() |
Опис |
---|
Місця в яких проводяться релігійні обряди та богослужіння ![]() |
Зображення в OSM Carto |
![]() |
Група: Religion |
Застосовується до цих елементів |
Використовується разом з |
Статус: де-факто |
Інструменти |
Як позначати на мапі
Всі культові місця незалежно від релігійної ознаки чи віросповідання позначаються теґом amenity=place_of_worship. Він охоплює мечеті, церкви, собори, синагоги, храми й т.і. Для уточнення інформації ви можете використовувати теґи religion=*, denomination=* та service_times=*.
Будівлі та майданчики
Будівлі
Теґ amenity=place_of_worship може додаватись до оточуючої території, на якій проводяться релігійні обряди, або тільки до будівель (разом з теґом building=*), якщо межі ділянки невідомі.
Якщо місце проведення релігійних обрядів знаходиться в будівлі багатоцільового призначення, тоді теґ amenity=place_of_worship слід додавати до точки або полігону в середині контуру такої будівлі. Наприклад, молитовні приміщення в громадських закладах або приміщення орендовані в комерційних комплексах.
Архітектурні особливості культових споруд
Якщо культова споруда є будівлею (building=*), часто такі релігійні споруди є впізнаваними орієнтирами, зазвичай, її треба позначати в цьому контексті, як:
- building=church
- building=cathedral
- building=chapel
- building=mosque
- building=synagogue
- building=temple
- building=shrine
У той час як попередні теґи описують архітектурну категорію, фактичний стиль можна описати за допомогою теґу building:architecture=*.
Наприклад, католицька церква може бути позначена теґами amenity=place_of_worship + religion=christian + denomination=catholic + building=church, які додаються до полігону будівлі.
Отже, будівля без особливого архітектурного розрізнення не повинна мати якогось особливого значення теґу building=*, наприклад, будівля призначена для розташування магазину в торговому кварталі, який в даний час використовується для проведення релігійних обрядів, не слід позначати як building=church. Замість цього потрібно використовувати відповідне значення теґу building=*, у більшості випадків використовується типове значення building=yes.
Візьміть до уваги, що будівлі зберігають архітектурні особливості значення теґу building=* навіть у випадку, коли вони більше не використовуються для релігійних потреб. Наприклад, будівля церкви яку перетворено на концертну залу має позначатись як building=church + amenity=theatre.
Майданчики
Якщо релігійні обряди регулярно відбуваються на призначених для цього земельних ділянках, такі ділянки мають також позначатись замкненими лініями (або зв’язками Relation:multipolygon) або точкою, якщо межі ділянки невідомі, з теґом landuse=religious разом з описом відповідної релігії. Ділянки мирського, не церемоніального призначення не повинні включатись до територій позначених як landuse=religious.
Ускладнення
Зауважте, що існують певні складні випадки, наприклад, ділянка використовується для проведення релігійних обрядів і, відповідно, позначена як amenity=place_of_worship. В середині цієї ділянки може бути споруда, яка використовується як окреме місце для богослужіння і також позначена як building=chapel + amenity=place_of_worship.
Приклади візуалізації
OpenStreetMap Carto показує місця для проведення релігійних обрядів на різних рівнях масштабування наступним чином:
- >=13 ділянки позначені amenity=place_of_worship або landuse=religious, сірим (#cdccc9)
- >=13 будівлі позначені amenity=place_of_worship, на 20% темнішими ніж інші
- >=16 додається символ, в залежностіт від значення теґів religion=* та denomination=*:
- >=17 додаються назви
Дивіться також
- amenity=grave_yard – позначення місць для поховань, що мають стосунок до храмів чи культових місць.
- landuse=religious – позначення земельних ділянок для проведення релігійних заходів на яких також можуть знаходитись культові споруди.
- Існує проект (ще навіть не пропозиція) для зазначення громад (як релігійних, так і інших).