Uk:Tag:amenity=place_of_worship

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = place_of_worship
Place of worship.png
Опис
Місця в яких проводяться релігійні обряди та богослужіння Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Place of worship icons.png
Група: Religion
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто

Як позначати на мапі

Всі культові місця незалежно від релігійної ознаки чи віросповідання позначаються теґом amenity=place_of_worship. Він охоплює мечеті, церкви, собори, синагоги, храми й т.і. Для уточнення інформації ви можете використовувати теґи religion=*, denomination=* та service_times=*.

Будівлі та майданчики

Будівлі

Теґ amenity=place_of_worship може додаватись до оточуючої території, на якій проводяться релігійні обряди, або тільки до будівель (разом з теґом building=*), якщо межі ділянки невідомі.

Якщо місце проведення релігійних обрядів знаходиться в будівлі багатоцільового призначення, тоді теґ amenity=place_of_worship слід додавати до точки або полігону в середині контуру такої будівлі. Наприклад, молитовні приміщення в громадських закладах або приміщення орендовані в комерційних комплексах.

Архітектурні особливості культових споруд

Якщо культова споруда є будівлею (building=*), часто такі релігійні споруди є впізнаваними орієнтирами, зазвичай, її треба позначати в цьому контексті, як:

У той час як попередні теґи описують архітектурну категорію, фактичний стиль можна описати за допомогою теґу building:architecture=*.

Наприклад, католицька церква може бути позначена теґами amenity=place_of_worship + religion=christian + denomination=catholic + building=church, які додаються до полігону будівлі.

Отже, будівля без особливого архітектурного розрізнення не повинна мати якогось особливого значення теґу building=*, наприклад, будівля призначена для розташування магазину в торговому кварталі, який в даний час використовується для проведення релігійних обрядів, не слід позначати як building=church. Замість цього потрібно використовувати відповідне значення теґу building=*, у більшості випадків використовується типове значення building=yes.

Візьміть до уваги, що будівлі зберігають архітектурні особливості значення теґу building=* навіть у випадку, коли вони більше не використовуються для релігійних потреб. Наприклад, будівля церкви яку перетворено на концертну залу має позначатись як building=church + amenity=theatre.

Майданчики

Якщо релігійні обряди регулярно відбуваються на призначених для цього земельних ділянках, такі ділянки мають також позначатись замкненими лініями (або зв’язками Relation:multipolygon) або точкою, якщо межі ділянки невідомі, з теґом landuse=religious разом з описом відповідної релігії. Ділянки мирського, не церемоніального призначення не повинні включатись до територій позначених як landuse=religious.

Ускладнення

Зауважте, що існують певні складні випадки, наприклад, ділянка використовується для проведення релігійних обрядів і, відповідно, позначена як amenity=place_of_worship. В середині цієї ділянки може бути споруда, яка використовується як окреме місце для богослужіння і також позначена як building=chapel + amenity=place_of_worship.

Приклади візуалізації

OpenStreetMap Carto показує місця для проведення релігійних обрядів на різних рівнях масштабування наступним чином:


Дивіться також

  • amenity=grave_yard – позначення місць для поховань, що мають стосунок до храмів чи культових місць.
  • landuse=religious – позначення земельних ділянок для проведення релігійних заходів на яких також можуть знаходитись культові споруди.
  • Існує проект (ще навіть не пропозиція) для зазначення громад (як релігійних, так і інших).