Cs:Tag:amenity=place_of_worship

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:amenity=place_of_worship
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg amenity = place_of_worship
Świątynie.
Popis
Sakrální objekt - místo, kde se konají náboženské obřady Edit or translate this description.
Skupina: Náboženství
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: de facto

Jak mapovat

Všechny sakrální objekty, tedy místa náboženských obřadů, bez ohledu na náboženství či náboženský směr dostanou značku amenity=place_of_worship. Ta zahrnuje kostely, mešity, katedrály, synagogy, chrámy atd. Bližší podrobnosti můžete přidat značkami religion=*, denomination=* a service_times=*.

Budovy a otevřené prostory

Budovy

Značku amenity=place_of_worship lze přidat do okolní plochy, kde se provádí náboženské obřady, nebo pouze na budovu, pokud plocha není přesně známa, (spolu s klíčem building=*).

Pokud místo náboženských obřadů je umístěno v části víceúčelové budovy, pak se značka amenity=place_of_worship přidává na uzel či plochu uvnitř půdorysu budovy. Příkladem jsou modlitební místnosti ve veřejných budovách nebo místa pronajatá k náboženským účelům v komerčních budovách.

Architektonický styl budov

Značka building=* by měla být aplikována podle architektonického stylu, protože často jsou náboženské budovy významnými orientačními prvky.

Typické značky v této souvislosti jsou:

Zatímco předchozí značky popisují architektonickou kategorii, vlastní styl budovy lze popsat značkou building:architecture=*.

Například katolický kostel lze označit na půdorysu budovy značkami amenity=place_of_worship + religion=christian + denomination=catholic + building=church.

Následkem toho budova bez zvláštního architektonického stylu by neměla mít takovou hodnotu klíče building=*. Například obecná budova obchodu v obchodní čtvrti, která se momentálně používá pro náboženské obřady, by neměla být označena jako building=church. Namísto toho by měla být použita jiná vhodná hodnota značky building=*, která odpovídá hlavnímu účelu budovy, kde výchozí je pouhé building=yes.

Povšimněte si, že budova si zachová toto označení building=*, i když se již nepoužívá k náboženským účelům. Například, budova kostela, která se nyní používá jako koncertní síň, bude označena jako building=church + amenity=theatre.

Otevřené plochy

Když se náboženské obřady provádějí pravidelně na vyhrazených plochách, které nejsou budovami, pak tyto plochy zmapujte jako uzavřené cesty (nebo uzly, je-li tvar neznámý) a označte amenity=place_of_worship spolu s podrobnostmi o náboženství. Plochy, které se nevyužívají k náboženským účelům, by neměly být zahrnuty do značení ploch amenity=place_of_worship.

Komplikace

Povšimněte si, že existují i nějaké komplikované případy - například otevřená plocha může sloužit náboženským účelům a tedy být označena jako amenity=place_of_worship. Uvnitř této plochy může být budova, používaná jako zvláštní místo pro obřady - a tedy značená jako building=chapel+amenity=place_of_worship.

Vykreslování

Rendering amenity=place of worship.png

Mapnik vykresluje náboženská místa na úrovni přiblížení >16, v závislosti na značkách religion=* a denomination=*:

Buddhist-16.svg Christian-16.svg Hinduist-16.svg Jewish-16.svg Muslim-16.svg Place-of-worship-16.svg Shintoist-16.svg Sikhist-16.svg Taoist-16.svg

Viz také

  • Existuje koncept (stále ne ve fázi návrhu) pro komunity(en) (ať už náboženské nebo ne).

Warning: Default sort key "amenity=place of worship" overrides earlier default sort key "Tag:amenity=place of worship".