Cs:Key:building:architecture

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Key:building:architecture
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg building:architecture
Osm element key.svg
Popis
Architektonický styl budovy Edit or translate this description.
Skupina: Budovy
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vyžaduje
Wikidata
Status: používánoPage for proposal

Podle Wikipedie architektonický styl je charakterizován vlastnostmi, které činí budovu nebo jinou architektonickou strukturu pozoruhodnou či historicky identifikovatelnou.

Jak mapovat

Přidejte jednu z následujících značek k budově označené jako building=*.

Následující rozsahy let jsou pouze pro seskupení. Jednotlivé architektonické styly se mohou objevovat i mimo uvedené rozsahy let.

600 - 1400

1400 - 1800

1800 - 1900

1900 - 1950

1950 - současnost

Inspiraci pro další hodnoty najdete na Wikipedii v kategorii Category:Architectural styles(en) nebo článku List of architectural styles(en).

Smíšené styly

Pokud budova nemá žádný styl, který by jí dominoval, použijte více hodnot oddělených středníkem počínaje nejvýznamnějším stylem. Například klášterní kostel v Beuronu [1] lze označit jako building:architecture=baroque;neo-byzantine.

Použito na Zanzibaru týmem NGT

Klíč Hodnota Popis
building:architecture classic_swahili Termín popisující styl svahilského domu v jeho nejjednodušší podobě, obvykle s barazou a vchodem umístěným buď ve středu, nebo stranou od čelního vyvýšení a bez žádných dodatečných dekorativních prvků. Svahilská architektura(en)
building:architecture omani Termín pro budovy stylisticky inspirované ománskou architekturou, která je na Zanzibaru. Svahilská architektura(en)
building:architecture indian Termín pro budovy stylisticky inspirované indickou architekturou, která je na Zanzibaru. Svahilská architektura(en)
building:architecture british_colonial Široký stylistický termín používaný pro budovy postavené v době Britského protektorátu na Zanzibaru. Britská koloniální architektura(en)
building:architecture art_deco Stylistický termín definovaný geometrickými ornamenty, odvážné užití barev a bohaté dekorace. Art_deco#Architektura
building:architecture modernism Široký stylistický termín popisující stavby, které jsou modernistické ve svém základu, konstrukci a také vzhledu jakož i stylistický jazyk různých typologií nacházených v oblasti definované zejména řídkým použitím dekorativních prvků a/nebo aplikací geometrických tvarů, projektováním horizontálních desek nad vchody, projektováním geometrických slunečních zástěn nad okny a brise-soleil. Moderní architektura
building:architecture eclectic Termín popisující architektonický styl budov, jež kombinuje zvláštní prvky z různých stylů, často s historickými odkazy. Termín se vztahuje na všechny typologie nalézající se v oblasti a lze ho použít k popisu budov s jednou či více citací různých stylů ve svých architektonických prvcích (např. použití crenulations, sloupů nebo pilastrů jako dekorativních prvků na jedné budově). Eklekticismus
building:architecture hypermodern Termín popisující architektonický styl post-moderních (současných) budov často používající silné symbolické architektonické výrazy. Hypermoderní budovy mají obvykle málo ohledů k jejich klimatickému a fyzikálnímu kontextu a jsou charakterizovány míšením materiálů, nejčastěji používaje glazuru. Hypermoderna