Uk:Key:building

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg building
Emptyhouse.jpg
Опис
Ключ використовується для позначення контурів будівель та споруд з дахом, які переважно постійно знаходяться на одному місці Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Area building=yes.png
Група: Будівлі
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 90
Мається на увазі
Використовується разом з
Статус: затвердженийPage for proposal

Ключ building=* використовується для позначення того, що певний об’єкт є будівлею. В OpenStreetMap будівлі це штучні споруди з дахом, які переважно постійно знаходяться на одному місці.

Найпростішим є позначення будівлі за допомогою теґу building=yes, але значення може бути використане для класифікації типу будівлі. Зауважте, що початкове призначення будівлі може не збігатись із поточним способом її використання (теґ building:use=*). Наприклад, будівлю лікарні було занедбано та згодом перепрофільовано на корпус навчального закладу і вона все ще може позначатись як building=hospital (зауважте, що діючі лікарні позначаються як amenity=hospital).

Як мапити

Поставте точку або окресліть контур будівлі та додайте відповідний теґ building=*.

Використання

Основна стаття: Будівлі

Ключ building=* використовується для позначення того, що (мульти)полігон є будівлею. За більш докладними роз’ясненнями що до того, як позначати будівлі і як вони показуватимуться на мапі, звертайтеся до основної статті – Будівлі.

Примітки, щодо використання цього теґа для точок: все ж таки будівлі краще позначати їх контурами (замкненою лінією або мультиполігоном), OSM крок за кроком покращується, але в деяких місцях у світі немає високоякісних знімків або відкритих даних з контурами будівель. Через це до будівель, які позначені лише точками, треба ставитись з розумінням, доки не з’являться якісніші джерела даних. [1]

Значення

Будівлі

Ці теґи використовуються для ідентифікації окремих будівель чи груп поєднаних будівель. Дивись Будівлі, щоб отримати більш докладну інформацію про цей теґ, а також man_made=* – для теґування інших споруд. Теґ building=* призначено для додавання опису будівлі, для позначення об’єктів, що розташовуються всередині (музей, відділок поліції, ратуша) використовується група теґів на кшталт amenity=*, tourism=*, shop=*, та інші.

Наприклад, позначення будівлі теґом building=supermarket не означає, що там дійсно розташовується магазин, він лише говорить про те що будівля має типову для супермаркетів будову. Для позначення самого магазину треба додавати теґ shop=supermarket. З іншого боку теґи shop=*/amenity=* прямо не вказують на властивості будівлі і на те, що позначений об’єкт є будівлею, для цього потрібно використовувати теґ building=*.

Ключ Значення Пояснення Фотографія

Житло

building apartments Великий дім з квартирами/апартаментами. Іноді з магазинами на першому поверсі.
Apartments6levels.png
building barracks Будинки, побудовані для розміщення військовослужбовців або робітників.
Barracks-sweden.jpg
building bungalow Одноповерховий окремий будиночок, Дача.
Bungalow2.jpg
building cabin  Халабуда – невелика убога житлова будівля, злиденна хата, примітивне житло людини або будова для тварин, зазвичай у сільський місцевості.
Koch Cabin.JPG
building detached Окремий будинок, окремо розташований житловий будинок, в якому зазвичай мешкає одна сім’я.
Residential House USA.JPG
building dormitory Гуртожиток, будівля призначена для спільного проживання студентів коледжів/університетів. У випадку застосування теґів building=residential та residential=university, інформація про те що житло призначене для студентів втрачається, це можуть бути квартири викладачів натомість.
Belgrade Dormitory.jpg
building farm Житловий будинок на фермі (дім де живе фермер із сім’єю). Сільськогосподарські споруди на фермі, комори та інші споруди дивись building=farm_auxiliary, building=barn, …. Якщо у вашій місцевості дім фермера виглядає як звичайне помешкання ви можете позначати його натомість теґом building=house. Див теґ landuse=farmyard для позначення сільгосп угідь.
Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building ger Постійна або сезонна кругла юрта або гер, що використовуються як житло.
Gurvger.jpg
building hotel Будівля, що має окремі кімнати, доступні для ночівлі та проживання – готель. Як правило, використовується у поєднанні з позначенням території, що належить готельному комплексу теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house Будівля, в якій знаходиться одне домогосподарство (проживає сім’я або група осіб, що спільно користуються зручностями помешкання, наприклад кухнею, вітальнею та таке інше). Будівля, яка розділена на дві чи більше окремих домоволодіння, які стоять стіна до стіни, що дотичні не менше ніж у двох точках мають позначатись як таунхауси (building=terrace).
Emptyhouse.jpg
building houseboat Човен, який використовується як житло.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building residential Загальний теґ для позначення житлових приміщень. За наявності додаткових характеристик зважте на застосування значень 'apartments', 'terrace', 'house', 'detached' або 'semidetached_house' натомість що є більш конкретними у порівняні з цим.
Buchengasse 19.JPG
building semidetached_house Житловий будинок розділений на два домогосподарства, що мають спільну стіну, але окремі входи та інші зручності; у Північній Америці називається дуплекс (duplex).
Semi-detached houses in West Street - geograph.org.uk - 788755.jpg
building static_caravan Пересувний дім (дім на колесах), який переважно знаходиться на одному місці.
67elcona.JPG
building stilt_house Будівля, піднята на палях над поверхнею ґрунту або водойми
Inle-Yawnghwe.jpg
building terrace Ряд житлових будинків, що стоять стіна до стіни, окреслені загальним контуром, які мають окремі входи та зручності – таунхауси. Зважте на можливість перетворення спільно контуру на дотичні контури окремих домогосподарств позначених теґом building=house
Terraced housing.png
building tree_house Житло, часто у вигляді маленької хатки, іноді схоже на кімнату або невелику квартиру. Побудоване на стовпах дерев або на гілках дерев. Будинок на дереві не контактує з землею. Доступ здійснюється через сходи або мости.
Proper tree house.jpg
building trullo A stone hut with a conical roof.
Alberobello BW 2016-10-16 13-43-03.jpg

Комерційні будівлі

building commercial Будівлі в яких відбуваються події комерційного характеру, не обов’язково офісна будівля. Зважте на додавання теґу landuse=commercial, якщо прилегла територія також використовується для тих самих цілей. Якщо будівля переважно використовується для роздрібної торгівлі зважте на використання значення 'retail'.
Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel.jpg
building industrial Будівлі, які використовуються для промислового виробництва та тому подібне. Для позначення промислових зон, в яких знаходяться промислові споруди, використовується теґ landuse=industrial та теґ man_made=works для опису основної активності.
Eley Industrial Estate1.JPG
building kiosk Кіоск, невеличка, як правило однокімнатна споруда, для надання послуг роздрібної торгівлі.
Kiosk germany.jpg
building office Офісна будівля. Зважте на застосування теґу office=* для опису бізнесів, які розташовуються в офісних приміщеннях, якщо таке можливо. Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=commercial за можливості. Надавайте перевагу значенню 'retail', якщо в будівлі знаходяться переважно роздрібні торгові точки.
Buildingoffices.png
building retail Будівлі, які переважно використовуються для продажу товарів в роздріб; використовується разом з теґом shop=* для визначення товарів та послуг або з теґом amenity=* (бари, кафе, ресторани та інше). Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=retail, за можливості.
Macys dep store.JPG
building supermarket Будівлі в яких знаходяться великі магазини із самообслуговуванням.
Comet - geograph.org.uk - 304074.jpg
building warehouse Будівля, головним чином призначена для зберігання або товарів або як частина системи розподілу – склад.
Copenhagen warehouse.jpg

Культові будівлі

building religious Будівля, пов’язана з релігією без зазначення її функціоналу. Віддайте перевагу більш конкретним значенням, якщо це можливо.
Religious syms.svg
building cathedral Будівля собору. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel Будівля каплиці. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church Будівля церкви (культової споруди). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Churchstcl.jpg
building kingdom_hall Будівля збудована як  Зал Царства Свідків Єгови, часто використовується у поєднанні з amenity=place_of_worship, religion=christian, denomination=jehovahs_witness та landuse=religious для позначення території.
Kingdom Hall of Joehovah's Witnesses, 11 Monmouth Road, London.jpg
building monastery Будівля монастиря  монастир. Як правило, монастирі складаються із кількох окремих споруд, кожна з яких має власне призначення. Для позначення діючих монастирів (братств/сестринств) використовується теґ amenity=monastery; для позначення територій колишніх монастирів – historic=monastery.
Klasztor2.jpg
building mosque Будівля мечеті. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building presbytery Будівля пресвітерії, де священик працює та мешкає.
St. Joseph's Church, Cardiff - Presbytery.jpg
building shrine Будівля раки (святилище). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території. Невеличкі споруди позначаються теґом historic=wayside_shrine.
Heiligenhäuschen.JPG
building synagogue Будівля синагоги. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Synagogue Florence Italy.JPG
building temple Будівля храму. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Hephaistos.temple.AC.02.jpg

Громадські будівлі та зручності

building bakehouse Будівля пекарні (напр. для випікання хлібу). Часто використовується у поєднанні з іншими точками, які позначено теґами amenity=baking_oven та oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building bridge Будівля, яка використовується також як міст. Для позначення замкових воріт використовуйте building=gatehouse. Див також bridge=yes та highway=*. Не використовуйте цей теґ для позначення мостів (їх контурів). Для таких цілей використовується man_made=bridge.
Münster, LVM -- 2017 -- 6368.jpg
building civic Загальний теґ для позначення будівель в яких розташовуються громадські установи, наприклад: amenity=community_centre, amenity=library, amenity=toilets, leisure=sports_centre, leisure=swimming_pool, amenity=townhall та інше. Використовуйте теґи amenity=* або leisure=* для зазначення додаткової інформації. Див building=public та інші більш конкретні теґи, наприклад, building=library.
Scarborough Civic Centre.jpg
building college Будівля коледжу, училища. Територія коледжу позначається теґом amenity=college.
(1)Hornsby TAFE.jpg
building fire_station Будівля пожежної станції, місце зберігання обладнання для гасіння пожеж та перебування пожежників. Для позначення теріторії пожежної станції використовується теґ amenity=fire_station.
Blacktown Fire Station - Flickr - Highway Patrol Images.jpg
building government Будівлі державних установ та місцевих органів влади, включаючи муніципалітети, міністерства, місцеві представництва державних органів влади, будівлі місцевих законодавчих органів влади та судочинства.
Ministerio de Defensa Argentina Edificio Libertador.jpg
building gatehouse Сторожові ворота, замкові ворота крізь які проходить дорога, що веде у місто чи поселення.
Gatehouse-abdij van park-inside.jpg
building hospital Будівля лікарні. Для позначення території лікарні використовується теґ amenity=hospital.
Hospital.png
building kindergarten Будівля дитячого садочка. Якщо на території є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія дитячого садочка позначається теґом amenity=kindergarten.
Unterhaus keilhau.jpg
building museum Будівля музею.
GD-EG-Caire-Musée007.JPG
building public Будівлі зведені для доступу широкого загалу (ратуші, поліцейські відділки, суди, міськради, чи міськвиконкоми та інше).
Dominion Public Building.JPG
building school Будівля школи. Якщо на території є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія школи позначається теґом amenity=school.
Convent School's Pippal.JPG
building toilets Громадська вбиральня (туалет).
Shui Tau Tsuen Public Toilet (YL-175) 2014.JPG
building train_station Будівля залізничної станції, як діючої так і такої, що на поточний час використовується за іншим призначенням.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation Будівля пов’язана з громадським транспортом. Краще замапити її більш конкретним значенням, наприклад, public_transport=station. Зауважте, що для залізничних станцій є свій теґ – building=train_station.
Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building university Будівля університету. Територія університету позначається теґом amenity=university.
University College Oxford.jpg

Сільськогосподарські та промислові будівлі

building barn Комора (амбар) – сільськогосподарська будівля, що використовується для зберігання та як крите робоче місце.
EJFrykBarn.jpg
building conservatory Будівля чи кімната зі скляними або іншим прозорим покриттям та стінами, що використовується як критий сад чи солярій (зимовий сад).
Phipps Conservatory winter 2015 welcome center.jpg
building cowshed Корівник – будівля для розміщення корів, зазвичай зустрічається на фермах.
Cowhouse Hrazany2.jpg
building farm_auxiliary Допоміжні будівлі на фермі, які не є житлом (використовуйте 'farm' або 'house' для фермерського будинку).
Horseshoe Barn.jpg
building greenhouse Теплиці для вирощування рослин. Використовуйте landuse=greenhouse_horticulture для позначення територій на яких розміщуються теплиці.
Greenhouse 1.JPG
building slurry_tank Кругла будівля, побудована для накопичення рідкої суміші, головним чином екскрементів тварин.
Gylletank30m.jpg
building stable Стайня – будівля для утримання коней.
Horse stable - Middletown.jpg
building sty  Свинарник — одиночна споруда для розмноження, вирощування та відгодівлі свиней.
Schweinehütten.jpg
building livestock Споруда для тримання свійських тварин чи птиці (окрім корів, коней та свиней).

Спортивні споруди

building grandstand Трибуна, як правило, крита, що забезпечує кращий вид для глядачів на іподромах або спортивних майданчиках.
Grandstand, Cluden Racecourse, 2000.jpg
building pavilion Спортивний павільйон, як правило, з роздягальнями, місцями для зберігання речей та, можливо, приміщенням для проведення змагань та заходів. Уникайте використання цього терміну для інших споруд, які архітектори називають павільйонами (Див  Павільйон).
LeytonCricketGround.JPG
building riding_hall Манеж – будівля для їзди верхи.
Ehem. Landgestüt Landshut Reithalle.JPG
building sports_hall Будівля спортивної зали.
Kruunupyy sports hall 2017.jpg
building sports_centre A building that was built as a sports centre.
Goodwin Sports Centre.jpg
building stadium Будівля стадіону, включаючи будівлі, які сьогодні занедбані та використовуються для інших цілей.
Nepstadion1.jpg

Будівлі призначені для зберігання

building allotment_house A small outbuilding for short visits in a allotment garden.
Schrebergarten.jpg
building boathouse A boathouse is a building used for the storage of boats.
Boathouse at Camp Wild Air, Upper St Regis Lake, NY.jpg
building hangar  Ангар – споруда, що використовується для зберігання та обслуговування літаків, гвинтокрилів, космічних апаратів. За потреби додавайте теґ aeroway=hangar.
IMPA hangar.jpg
building hut Невеликий примітивний будиночок, лісова/гірська сторожка. Зверніть увагу на інше значення –  Комора, для позначення якої використовується теґ building=shed.
Kennedy's hut edit.jpg
building shed  Сарай – це проста одноповерхова споруда на задньому дворі, що використовується для зберігання, хобі чи як майстерня.
Schuppen 7235.jpg

Будівлі призначені для автівок

building carport  Навіс для автомобілів – крита конструкція, яка використовується для забезпечення обмеженого захисту транспортних засобів, в першу чергу автомобілів, від опадів та сонячних променів. На відміну від більшості конструкцій навіс для автомобілів не має чотирьох стін, а зазвичай має одну або дві.
Carport-gewölbt.jpg
building garage  Гараж – будівля призначена для зберігання одного чи більше механічних транспортних засобів (автівок, мотоциклів і таке інше). Див building=garages для позначення великих будівель, які містять кілька гаражів. Для авіаційної техніки – building=hangar.
Two-Car Garage.jpg
building garages Будівля, що складається з ряду окремих гаражів різних власників/орендарів. Дивись також building=garage.
Landbouwstraat garages.jpg
building parking Споруда спеціально побудована для паркування автомобілів.
Gießen-Uniklinik-Parkhaus.jpg

Технічні споруди

building digester Біореактор для виробництва горючого біогазу з біомаси.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building service Службова будівля зазвичай являє собою невелику будівлю з певними механізмами (наприклад, насосами або трансформаторами).
Service building.png
building tech_cab Small prefabricated cabin structures for the air-conditioned accommodation of different technology.
Telenor DSLAM and BTS oslo IMG 9499.JPG
building transformer_tower Трансформаторна вежа – характерна висока будівля, що включає розподільний трансформатор і сконструйована для безпосереднього підключення до повітряної лінії електропередачі середньої напруги. Досить часто лінію електропередач з тих пір перенесено під землею, але будівля все ще може служити підстанцією. Якщо будівля все ще використовується як підстанція, її слід додатково позначити як power=substation + substation=minor_distribution.
OesterSkovVejHad.jpg
building water_tower Водонапірна вежа
Bad Schwartau - Wasserturm.JPG
building storage_tank Резервуари для зберігання рідини
Pabst Brewing Complex storage tank.jpg
building silo Силос — споруда для зберігання сипучих матеріалів
Kieswerk II.JPG

Інші будівлі

building beach_hut Невелика, зазвичай дерев’яна, часто яскраво забарвлена споруда або притулок над відміткою припливу на популярних пляжах.
Cabines de bain Berck.jpg
building bunker Військова споруда, створена, щоб протистояти потужному вогню ворога. Використовується разом із military=bunker.
Slavonický les, bunkr 01.jpg
building castle Споруда зведена як замок. Можна додатково уточнити за допомогою historic=castle + castle_type=*.
Będzin. Zamek3.JPG
building construction Теґ використовується для позначення будівель, що споруджуються або реконструюються. Використовуйте construction=* для зазначення типу споруджуваної будівлі.
Riga, stavba.jpg
building container Контейнер, що використовується для постійного проживання. Не додавайте контейнери, що перебувають в тому чи іншому місці тимчасово, наприклад, ті що використовуються для перевезення та доставки вантажів.
Sparkasse Jena SB-Container.jpg
building guardhouse A small building constructed to house guard(s).
Guard booth outside the South African High Commission in Canberra December 2013.jpg
building military Будівля військового призначення. Див додатково military=*.
building outbuilding A less important building near to and on the same piece of land as a larger building.
Farm buildings small and large at East Mascalls - geograph.org.uk - 2420722.jpg
building pagoda A building constructed as a pagoda.
Horyu-ji09s3200.jpg
building quonset_hut A lightweight prefabricated structure in the shape of a semicircle.
Quonset.jpg
building roof Дах, навіс відкритий зі всіх боків, наприклад дах над заправками, зупинками громадського транспорту, …
Preem Karlskrona.jpg
building ruins Часто використовується для будівель, які покинуті та знаходяться в поганому стані. Однак інші вважають, що це використання неправильне, і теґ має використовуватися лише для будівель, побудованих як фальшиві руїни (наприклад, фіктивні руїни в англійському ландшафтному саду). Дивіться також lifecycle tagging.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building tent Використовується для позначення стаціонарних наметів. Не потрібно додавати тимчасові намети.
Krytá jízdárna Hipoterapie - Pirueta 09.jpg
building tower Будівля – вежа
Bell tower. View from north.jpg
building windmill A building constructed as a traditional windmill, historically used to mill grain with wind power.
Willesbourgh Windmill, Ashford, Kent.jpg
building yes Використовуйте якщо ви не можете визначити призначення/тип будинку.
building Визначається користувачем Усі часто застосовувані значення відповідно до Taginfo

Додаткові параметри

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія
building:colour <RGB hex triplet> | <W3C colour name> area Indicates colour of the building
Jar burano 4 houses.jpg
building:fireproof yes | no node area Інформація про вогнестійкість.
building:flats число node area Кількість житлових одиниць (квартир, апартаментів) у багатоквартирному будинку (building=apartments), житловому будинку (building=residential), домі (building=house, building=detached) та подібному.
building:levels число node area Кількість поверхів, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
Building-levels.png
building:material <material type> area Outer material for the building façade
Münster, LVM -- 2017 -- 6351-7.jpg
building:min_level число area Мінімальна кількість поверхів в середині будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
Min level 2.svg
building:part As building area To mark a part of a building, which has attributes, different from such ones at other parts
Marek S3DB sumOfMoreElements.jpg
building:soft_storey yes | no | reinforced node area Будівля, у якої будь-який рівень значно гнучкіший (менш жорсткий), ніж той, що знаходиться над або під ним.
construction_date <date> node area The (approximated) date when the building was finished.
Connel bridge plate.jpg
entrance yes | main | exit | service | emergency node Теґ для позначення входу до будинку. Використовується замість застарілого building=entrance.
SF City Hall door.JPG
height число node area Висота будівлі в метрах.
Height demonstration diagram.png
max_level <number> area Maximum indoor level (floor) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
min_level <number> area Minimum indoor level (floor) in the building as used in the Simple Indoor Tagging scheme
non_existent_levels число area Номери поверхів в середині будівлі, які не використовуються, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
start_date дата node area Дата (приблизна) завершення будівництва.
Connel bridge plate.jpg

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.Розповсюдження

Density building.png

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Примітки

  1. Зауважте, зо будівлі у вигляді точок не показуються на стандартному шарі на сайті OSM. https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/806

Див. також …

  • addr=* – префікс використовується для позначення адрес
  • building:architecture=* – посилання на архітектора, який спроєктував
  • Simple 3D Buildings – створення спрощених 3D-моделей будівель
  • building:material=* – матеріал, з якого зроблено будівлю
  • Lifecycle_prefix – The lifecycle/status namespace prefix can be used to tag objects with a status such as proposed, planned, construction, disused, abandoned, demolished, historic.
  • Relation:building