Uk:Key:building

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg building
Emptyhouse.jpg
Опис
Ключ використовується для позначення контурів будівель та споруд з дахом, які переважно постійно знаходяться на одному місці Edit or translate this description.
Зображення в OSM Carto
Area building=yes.png
Група: Будівлі
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 93
Мається на увазі

area=yes

Використовується разом з
Статус: затверджений

Вікідані

Ключ building=* використовується для позначення того, що певний об’єкт є будівлею. В OpenStreetMap будівлі це штучні споруди з дахом, які переважно постійно знаходяться на одному місці.

Найпростішим є позначення будівлі за допомогою теґу building=yes, але значення може бути використане для класифікації типу будівлі. Зауважте, що початкове призначення будівлі може не збігатись із поточним способом її використання (теґ building:use=*). Наприклад, будівлю лікарні було занедбано та згодом перепрофільовано на корпус навчального закладу і вона все ще може позначатись як building=hospital (зауважте, що діючі лікарні позначаються як amenity=hospital).

Як мапити

Поставте точку або окресліть контур будівлі та додайте відповідний теґ building=*.

Використання

Основна стаття: Будівлі

Ключ building=* використовується для позначення того, що (мульти)полігон є будівлею. За більш докладними роз’ясненнями що до того, як позначати будівлі і як вони показуватимуться на мапі, звертайтеся до основної статті – Будівлі.

Примітки, щодо використання цього теґа для точок: все ж таки будівлі краще позначати їх контурами (замкненою лінією або мультиполігоном), OSM крок за кроком покращується, але в деяких місцях у світі немає високоякісних знімків або відкритих даних з контурами будівель. Через це до будівель, які позначені лише точками, треба ставитись з розумінням, доки не з’являться якісніші джерела даних. [1]

Значення

Будівлі

Ці теґи використовуються для ідентифікації окремих будівель чи груп поєднаних будівель. Дивись Будівлі, щоб отримати більш докладну інформацію про цей теґ, а також man_made=* – для теґування інших споруд. Теґ building=* призначено для додавання опису будівлі, для позначення об’єктів, що розташовуються всередині (музей, відділок поліції, ратуша) використовується група теґів на кшталт amenity=*, tourism=*, shop=*, та інші.

Наприклад, позначення будівлі теґом building=supermarket не означає, що там дійсно розташовується магазин, він лише говорить про те що будівля має типову для супермаркетів будову. Для позначення самого магазину треба додавати теґ shop=supermarket. З іншого боку теґи shop=*/amenity=* прямо не вказують на властивості будівлі і на те, що позначений об’єкт є будівлею, для цього потрібно використовувати теґ building=*.

Ключ Значення Елемент Пояснення Фотографія

Житло

building apartments area Великий дім з квартирами/апартаментами. Іноді з магазинами на першому поверсі.
Apartments6levels.png
building bungalow area Одноповерховий окремий будиночок, Дача.
Bungalow2.jpg
building cabin area  Халабуда – невелика убога житлова будівля, злиденна хата, примітивне житло людини або будова для тварин, зазвичай у сільський місцевості.
Koch Cabin.JPG
building detached area Окремий будинок, окремо розташований житловий будинок, в якому зазвичай мешкає одна сім’я.
Residential House USA.JPG
building dormitory area Гуртожиток, будівля призначена для спільного проживання студентів коледжів/університетів. У випадку застосування теґів building=residential та residential=university, інформація про те що житло призначене для студентів втрачається, це можуть бути квартири викладачів натомість.
Belgrade Dormitory.jpg
building farm area Житловий будинок на фермі (дім де живе фермер із сім’єю). Сільськогосподарські споруди на фермі, комори та інші споруди дивись building=farm_auxiliary, building=barn, …. Якщо у вашій місцевості дім фермера виглядає як звичайне помешкання ви можете позначати його натомість теґом building=house. Див теґ landuse=farmyard для позначення сільгосп угідь.
Studna před č.1.,Holašovice.JPG
building ger area Постійна або сезонна кругла юрта або гер, що використовуються як житло.
Gurvger.jpg
building hotel area Будівля, що має окремі кімнати, доступні для ночівлі та проживання – готель. Як правило, використовується у поєднанні з позначенням території, що належить готельному комплексу теґом tourism=hotel.
Hcom 1097758 7 b.jpg
building house area Будівля, в якій знаходиться одне домогосподарство (проживає сім’я або група осіб, що спільно користуються зручностями помешкання, наприклад кухнею, вітальнею та таке інше). Будівля, яка розділена на дві чи більше окремих домоволодіння, які стоять стіна до стіни, що дотичні не менше ніж у двох точках мають позначатись як таунхауси (building=terrace).
Emptyhouse.jpg
building houseboat area Човен, який використовується як житло.
Houseboat- Dal Lake, srinagar Kashmir.JPG
building residential area Загальний теґ для позначення житлових приміщень. За наявності додаткових характеристик зважте на застосування значень 'apartments', 'terrace', 'house', 'detached' або 'semidetached_house' натомість що є більш конкретними у порівняні з цим.
Timarpur Residential Complex.jpg
building semidetached_house area Житловий будинок розділений на два домогосподарства, що мають спільну стіну, але окремі входи та інші зручності; у Північній Америці називається дуплекс (duplex).
Semi-detached houses in West Street - geograph.org.uk - 788755.jpg
building static_caravan area Пересувний дім (дім на колесах), який переважно знаходиться на одному місці.
67elcona.JPG
building terrace area Ряд житлових будинків, що стоять стіна до стіни, окреслені загальним контуром, які мають окремі входи та зручності – таунхауси. Зважте на можливість перетворення спільно контуру на дотичні контури окремих домогосподарств позначених теґом building=house
Terraced housing.png

Комерційні будівлі

building commercial area Будівлі в яких відбуваються події комерційного характеру, не обов’язково офісна будівля. Зважте на додавання теґу landuse=commercial, якщо прилегла територія також використовується для тих самих цілей. Якщо будівля переважно використовується для роздрібної торгівлі зважте на використання значення 'retail'.
Sheraton Grande Tokyo Bay Hotel.jpg
building industrial area Будівлі, які використовуються для промислового виробництва та тому подібне. Для позначення промислових зон, в яких знаходяться промислові споруди, використовується теґ landuse=industrial та теґ man_made=works для опису основної активності.
Eley Industrial Estate1.JPG
building kiosk area Кіоск, невеличка, як правило однокімнатна споруда, для надання послуг роздрібної торгівлі.
Kiosk germany.jpg
building office area Офісна будівля. Зважте на застосування теґу office=* для опису бізнесів, які розташовуються в офісних приміщеннях, якщо таке можливо. Зважте на позначення дотичної території теґом landuse=commercial за можливості. Надавайте перевагу значенню 'retail', якщо в будівлі знаходяться переважно роздрібні торгові точки.
Buildingoffices.png
building retail area Будівлі, які переважно використовуються для продажу товарів в роздріб; використовується разом з теґом shop=* для визначення товарів та послуг або з теґом amenity=* (бари, кафе, ресторани та інше). Зважте па позначення дотичної території теґом landuse=retail, за можливості.
Macys dep store.JPG
building supermarket area Будівлі в яких знаходяться великі магазини із самообслуговуванням.
Comet - geograph.org.uk - 304074.jpg
building warehouse area Будівля, головним чином призначена для зберігання або товарів або як частина системи розподілу – склад.
Eigtveds Pakhus, Copenhagen warehouse.jpg

Культові будівлі

building cathedral area Будівля собору. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Saint Vitus Cathedral in Prague, Czech Republic.jpg
building chapel area Будівля каплиці. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Andachtskapelle des Moorbad Gmös.jpg
building church area Будівля церкви (культової споруди). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Churchstcl.jpg
building monastery area Будівля монастиря  монастир. Як правило, монастирі складаються із кількох окремих споруд, кожна з яких має власне призначення. Для позначення діючих монастирів (братств/сестринств) використовується теґ amenity=monastery; для позначення територій колишніх монастирів – historic=monastery.
Klasztor2.jpg
building mosque area Будівля мечеті. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Khadija-Moschee (Berlin).jpg
building presbytery area Будівля пресвітерії, де священик працює та мешкає.
building religious area Будівля, пов’язана з релігією без зазначення її функціоналу. Віддайте перевагу більш конкретним значенням, якщо це можливо.
Religious syms.svg
building shrine area Будівля раки (святилище). Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території. Невелички споруди позначаються теґом historic=wayside_shrine.
Heiligenhäuschen.JPG
building synagogue area Будівля синагоги. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Synagogue Florence Italy.JPG
building temple area Будівля храму. Теґ використовується у поєднанні з теґами amenity=place_of_worship, religion=*, denomination=* та landuse=religious для позначення території.
Hephaistos.temple.AC.02.jpg

Громадські будівлі та зручності

building bakehouse area Будівля пекарні (напр. для випікання хлібу). Часто використовується у поєднанні з іншими точками, які позначено теґами amenity=baking_oven та oven=wood_fired.
Backhaus-amstetten-dorf.jpg
building civic area Загальний теґ для позначення будівель в яких розташовуються громадські установи, наприклад: amenity=community_centre, amenity=library, amenity=toilets, leisure=sports_centre, leisure=swimming_pool, amenity=townhall та інше. Використовуйте теґи amenity=* або leisure=* для зазначення додаткової інформації. Див building=public та інші більш конкретні теґи, наприклад, building=library.
Scarborough Civic Centre.jpg
building fire_station area Будвля пожежної станції, місце зберігання обладнання для гасіння пожеж та перебування пожежників. Для позначення теріторії пожежної станції використовується теґ amenity=fire_station.
Blacktown Fire Station - Flickr - Highway Patrol Images.jpg
building government area Будівлі державних установ та місцевих органів влади, включаючи муніципалітети, міністерства, місцеві представництва державних органів влади, будівлі місцевих законодавчих органів влади та судочинства.
Ministerio de Defensa Argentina Edificio Libertador.jpg
building hospital area Будівля лікарні. Для позначення теріторії лікарні використовується теґ amenity=hospital.
Hospital.png
building public area Будівлі зведені для доступу широкого загалу (ратуші, поліцейські відділки, суди, міськради, чи міськвиконкоми та інше).
Dominion Public Building.JPG
building toilets area Громадська вбиральня (туалет).
Shui Tau Tsuen Public Toilet (YL-175) 2014.JPG
building train_station area Будівля залізничної станції, як діючої так і такої, що на поточний час використовується за іншим призначенням.
Dobrepolje train station.jpg
building transportation area Будівля пов’язана з громадським транспортом. Краще замапити її більш конкретним значенням, наприклад, public_transport=station. Зауважте, що для залізничних станцій є свій теґ – building=train_station.
Kusatsu-Onsen Bus Station.jpg
building kindergarten area Будівля дитячого садочка. Якщо на теріторії є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія дитячого садочка позначається теґом amenity=kindergarten.
Unterhaus keilhau.jpg
building school area Будівля школи. Якщо на теріторії є інші будівлі, наприклад спортивна зала, майстерня та інше, їх треба позначати відповідним чином. Теріторія школи позначається теґом amenity=school.
Convent School's Pippal - Convent School Rawalpindi.jpg
building university area Будівля університету. Територія університета позначається теґом amenity=university.
University College Oxford.jpg
building college area Будівля коледжу, училища. Територія коледжа позначається теґом amenity=college.
(1)Hornsby TAFE.jpg

Сільськогосподарські та промислові будівлі

building barn area Комора (амбар) – сільськогосподарська будівля, що використовується для зберігання та як крите робоче місце.
EJFrykBarn.jpg
building conservatory area Будівля чи кімната зі скляними або іншим прозорим покриттям та стінами, що використовується як критий сад чи солярій (зимовий сад).
Phipps Conservatory winter 2015 welcome center.jpg
building cowshed area Корівник – будівля для розміщення корів, зазвичай зустрічається на фермах.
Cowhouse Hrazany2.jpg
building farm_auxiliary area Допоміжні будівлі на фермі, які не є житлом (використовуйте 'farm' або 'house' для фермерського будинку).
Horseshoe Barn.jpg
building greenhouse area Теплиці для вирощування рослин. Використовуйте landuse=greenhouse_horticulture для позначення територій на яких розміщуються теплиці.
Greenhouse 1.JPG
building slurry_tank area Кругла будівля, побудована для накопичення рідкої суміші, головним чином екскрементів тварин.
Gylletank30m.jpg
building stable area Стайня – будівля для утримання коней.
Häststall Elfviks gård dec 2008.jpg
building sty area  Свинарник — одиночна споруда для розмноження, вирощування та відгодівлі свиней.
Schweinehütten.jpg

Спортивні споруди

building grandstand area Трибуна, як правило, крита, що забезпечує кращий вид для глядачів на іподромах або спортивних майданчиках.
Grandstand, Cluden Racecourse, 2000.jpg
building pavilion area Спортивний павільйон, як правило, з роздягальнями, місцями для зберігання речей та, можливо, приміщенням для проведення змагань та заходів. Уникайте використання цього терміну для інших споруд, які архітектори називають павільйонами (Див  Павільйон).
LeytonCricketGround.JPG
building riding_hall area Манеж – будівля для їзди верхи.
Ehem. Landgestüt Landshut Reithalle.JPG
building sports_hall area Будівля спортивної зали.
Kruunupyy sports hall 2017.jpg
building stadium area Будівля стадіону, включаючи будівлі, які сьогодні занедбані та використовуються для інших цілей.
Nepstadion1.jpg

Будівлі призначені для зберігання

building hangar area  Ангар – споруда, що використовується для зберігання та обслуговування літаків, гвинтокрилів, космічних апаратів. За потреби додавайте теґ aeroway=hangar.
IMPA hangar.jpg
building hut area Невеликий примітивний будиночок, лісова/гірська сторожка. Зверніть увагу на інше значення -  Комора, для позначення якої використовується теґ building=shed.
Kennedy's hut edit.jpg
building shed area  Сарай – це проста одноповерхова споруда на задньому дворі, що використовується для зберігання, хобі чи як майстерня.
Schuppen 7235.jpg

Будівлі призначені для автівок

building carport area  Навіс для автомобілів – крита конструкція, яка використовується для забезпечення обмеженого захисту транспортних засобів, в першу чергу автомобілів, від осадків та сонячних променів. На відміну від більшості конструкцій навіс для автомобілів не має чотирьох стін, а зазвичай має одну або дві.
Carport-gewölbt.jpg
building garage area  Гараж – будівля призначеня для зберігання одного чи більше механічних транспортних засобів (автівок, мотоциклів і таке інше). Див building=garages для позначення великих будівель, які містять кілька гаражів. Для авіаційної техніки – building=hangar.
Two-Car Garage.jpg
building garages area Будівля, що складається з ряду окремих гаражів різних власників/орендарів. Дивись також building=garage.
Landbouwstraat garages.jpg
building parking area Споруда спеціально побудована для паркування автомобілів.
Gießen-Uniklinik-Parkhaus.jpg

Технічні споруди

building digester area Біореактор для виробництва горючого біогазу з біомаси.
2012-05-13 Nordsee-Luftbilder DSCF8567.jpg
building service area Службова будівля зазвичай являє собою невелику будівлю з певними механізмами (наприклад, насосами або трансформаторами).
Service building.png
building transformer_tower area Трансформаторна вежа – характерна висока будівля, що включає розподільний трансформатор і сконструйована для безпосереднього підключення до повітряної лінії електропередачі середньої напруги. Досить часто лінію електропередач з тих пір перенесено під землею, але будівля все ще може служити підстанцією. Якщо будівля все ще використовується як підстанція, її слід додатково позначити як power=substation + substation=minor_distribution.
OesterSkovVejHad.jpg
building water_tower area Водонапірна вежа
Bad Schwartau - Wasserturm.JPG

Інші будівлі

building military area Будівля військовго пирзначення. Див додатково military=*.
building bunker area Військова споруда, створена, щоб протистояти потужному вогню ворога. Використовується разом із military=bunker.
Slavonický les, bunkr 01.jpg
building bridge area Будівля, яка використовується також як міст. Для позначення замкових воріт викорисовуйте building=gatehouse. Див також bridge=yes та highway=*. Не використовуйте цей теґ лише для позначення мостів (їх конутрів). Для таких цілей використовується man_made=bridge.
Münster, LVM -- 2017 -- 6368.jpg
building castle area A building constructed as a castle. Can be further specified with historic=castle + castle_type=*.
Będzin. Zamek3.JPG
building construction area Теґ використовується для позначення будівель, що споруджуються або реконструюються. Використовуйте construction=* для зазначення типу споруджуваної будівлі.
Riga, stavba.jpg
building container area Конетер, що використовується для постійного проживання. Не додавайте конейнери, що перебувать в тому чи іншому місці тимчасово, наприклад, ті що використовуються для перевезення та доставки вантажів.
Sparkasse Jena SB-Container.jpg
building tent area For a permanently placed tent. Do not map tents placed temporarily.
Krytá jízdárna Hipoterapie - Pirueta 09.jpg
building gatehouse area Сторожові ворота, замкові ворота крізь які проходить дорога, що веде у місто чи поселення.
Gatehouse-abdij van park-inside.jpg
building roof area Дах, навіс відкритий зі всіх боків, наприклад дах над заправками, зупинками громадського транспорту, …
Preem Karlskrona.jpg
building ruins area Часто використовується для будівель, які покинуті та знаходяться в поганому стані. Однак інші вважають, що це використання неправильне, і теґ має використовуватися лише для будівель, побудованих як фальшиві руїни (наприклад, фіктивні руїни в англійському ландшафтному саду). Дивіться також lifecycle tagging.
ARZAKAN Ghuki Monastery Եկեղեցական համալիր «Գհուկի վանք» (Բոլորահար) 12.JPG
building tree_house area Житло, часто у вигляді маленької хатки, іноді схоже на кімнату або невелики квартиру. Побудоване на стовпах дерев або на гілках дерев. Будинок на дереві не контактує з землею. Доступ здійснюється через сходи або мости.
Proper tree house.jpg
building yes area Використовуйте якщо ви не можете визначити призначення/тип будинку.
building Визначається користувачем node area Усі часто застосовувані значення відповідно до Taginfo

Додаткові параметри

entrance yes | main | exit | service | emergency node Теґ для позначення входу до будинку. Використовується замість застарілого building=entrance.
SF City Hall door.JPG
height число node area Висота будівлі в метрах.
Height.png
building:flats число node area Кількість житлових одиниць (квартир, апартаментів) у багатоквартирному будинку (building=apartments), житловому будинку (building=residential), домі (building=house, building=detached) та подібному.
building:levels число node area Кількість поверхів, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
Building-levels.png
building:max_level число area Максимальна кількість поверхів в серединиі будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
building:min_level число area Мінімальна кількість поверхів в серединиі будівлі, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
non_existent_levels число area Номери поверхів в серединиі будівлі, які не використовуються, докладніше дивись схему теґування Simple 3D buildings.
start_date дата node area Дата (приблизна) завершення будівництва.
Connel bridge plate.jpg
building:fireproof yes | no node area Інформація про вогнестійкість.
soft_storey yes | no | reinforced node area Будівля, у якої будь-який рівень значно гнучкіший (менш жорсткий), ніж той, що знаходиться над або під ним.

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Редагувати український шаблон.Розповсюдження

Density building.png

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!

Примітки

  1. Зауважте, зо будівлі у вигляді точок не показуються на стандартному шарі на сайті OSM. https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/806

Див. також …

  • addr=* – префікс використовується для позначення адрес
  • building:architecture=* – посилання на архітектора, який спроєктував
  • Simple 3D Buildings – створення спрощених 3D-моделей будівель
  • building:material=* – матеріал, з якого зроблено будівлю
  • Lifecycle_prefix – The lifecycle/status namespace prefix can be used to tag objects with a status such as proposed, planned, construction, disused, abandoned, demolished, historic.
  • Relation:building