Uk:Key:bridge

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg bridge
Bridge-yes.jpg
Опис
Міст — інженерна споруда над перешкодами шляху. Виконує ті ж самі функції, що й дорога, залізниця, водний шлях чи межигір’я, що ним проходять. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: Properties
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Задокументовані значення: 9
Використовується разом з
Дивись також
Вікідані
Статус: затверджений

Типове відображення моста на мапі.
Ліворуч не вірне позначення мосту, де він одним кінцем спирається на перехрестя

bridge=* використовується для позначення штучних споруд по яких проходять дороги, залізниці, канали, трубопроводи чи інша транспортна інфраструктура над іншими шляхами або через межигір’я, використовуючи настили та арки. (дивіться нижче, коли потрібно використовувати tunnel=*). Теґ має невелику кількість основних значень, наведених нижче; додаткові типи та властивості мостів описуються за допомогою bridge:structure=*, bridge:support=* та bridge:movable=*.

В місцях де елементи нижнього рівня інфраструктури оточені землею замість bridge=* потрібно використовувати tunnel=*. Іноді не зовсім очевидно, де у певного перетину шляхів міст, а де тунель, але уникайте позначення мостів для верхнього рівня з одночасним позначенням тунелів для нижнього рівня шляхів.

Як позначати на мапі

Розділіть верхню лінію з кожної сторони моста (там де він з’єднується з поверхнею) та додайте bridge=yes до центрального відрізку. Гарним підходом буде не закінчувати міст на перехресті, чи щось подібне. Міст повинен або закінчуватись до перехрестя (нормальна ситуація), або у випадку коли з’єднання знаходиться 'у повітрі' і інші лінії також повинні бути позначені як мости, для відповідних відрізків.

Міст повинен мати теґ layer=*, для багатьох мостів він майже завжди буде layer=1, але для складних розв’язок потрібно задавати відповідні значення для кожного з елементів. Естакада на кінці мосту не є його частиною. Естакади потрібно позначати теґом embankment=*. Насип (embankment) не потребує наявності теґу «layer», тому що вона є модифікованим 'наземним рівнем'.

Частина мосту, що знаходиться між двома його опорами називається проліт. Деякі мости мають по одному прольоту, інші — більше. Лінії, якими позначається кожний окремий проліт, іноді, є дуже важливими для мапінгу. Різноманітні типи прольотів (такі як: арки, балки, ферми) можуть бути описані за допомогою теґу bridge:structure=*, в той час як опорні конструкції між прольотами та на кінцях мосту — bridge:support=*, якщо це виправдано. Це може вимагати розділення лінії мосту на кілька частин, в разі коли він складається з кількох прольотів. Деякі прольоти позначаються bridge=*: дивіться нижче опис bridge=cantilever, bridge=trestle та bridge=viaduct. Опис інші особливих мостів знаходиться нижче.

Якщо міст має обмеження на максимальну вагу чи довжину додайте відповідно теґи maxweight=* чи length=* до верхньої лінії. Якщо також присутні обмеження на можливість проїзду певних транспортних засобів чи варіанти використання, використовуйте теґ access=*. Якщо існує обмеження на максимальну висоту транспортних засобів, що можуть проїздити під мостом, додайте теґ height=*, maxheight:marine=* до точки, чи невеличкого відрізку лінії, що походить під мостом. Деякі мости є рухомими: проліт чи кілька прольотів можуть змінювати своє положення, надаючи більше місце вгору для проходження транспорту під мостом. Такі мости повинні позначатись теґом bridge=movable. Так само, як і архітектурні особливості прольотів, механізм зміни конфігурації мосту представляє інтерес під час мапінгу, і він може бути зазначений більш докладно за допомогою теґу bridge:movable=*. Цей теґ також може застосовуватись до мостових прольотів, які раніше були рухомим, а зараз не використовуються, і знаходяться в зачиненому стані.

Іменування

У випадку, коли міст має назву існує кілька варіантів її теґування. Їх вибір є особистою справою, але залежить від важливості мосту:

  • Використовуйте теґ «name» для того, щоб вказати назву мосту, а не назву дороги, що по ньому проходить. Наприклад Лондонський міст у Лондоні (в OSM називається 'London Bridge' [1] та [2]. Південний підхід називається «Боро-Хай-стріт» ('Borough High Street'), а на північ, дорога відома як «Кінг Вільям-стріт» ('King William Street'). Порівнюючи лінії Ordnance Survey маємо половину мосту з назвою 'Borough High Street', в OS Locator та Google Maps назви одного напрямку Borough High Street, а іншого — London Bridge (Jan12). На справді міст можливо має назву дороги та назву мосту, і юридично, назва змінюється по середині мосту. Цій підхід має переваги, що все це буде показано після рендерінгу.
  • Використовуйте назву вулиці в «name», а для назви мосту — bridge:name=*, як це було зроблено для мосту Stoke Bridge в Іпсвічі [3][4] де обидва підходи до іменування мосту збігаються. Для порівняння, Google також називає його Bridge Street.
  • Використовувати запропонований зв’язок Relations/Proposed/Bridges and Tunnels для зазначення імені мосту.
  • Запропонований теґ man_made=bridge може використовуватись для того, щоб нести приналежні до мосту атрибути: назву, номер й т.і.

Якщо у мосту є стара назва, його можна вказати у тезі bridge:old_name=*. Номер мосту може вказуватись через bridge:ref=*. Використовуючи запропонований зв’язок або man_made=bridge, до них можуть застосовуватись ключі old_name=* та/або ref=*. Мости також можуть мати посилання на статті про них у Вікіпедії (wikipedia=*), або мати інші анотації використовуючи призначені для цього теґи. start_date=* може використовуватись для позначення дати початку експлуатації мосту для руху.

Не потрібно використовувати теґ building=bridge, щоб позначити контури мосту. Для цього ви можете використовувати запропонований теґ man_made=bridge. Теґ building=bridge використовується лише тоді, коли будівлі використовуються як мости.

Інші характеристики мостів можуть бути замаплені та позначені за допомоги Key:bridge:structure та key:bridge:support.

Мости, що мають кілька проїжджих частин та додаткові елементи

У випадках, коли мости показані у вигляді кількох ліній або мають додаткові елементи, існує два запропонованих варіанти для їх позначення:

  • Використовуючи man_made=bridge, просто обведіть контури мосту і додайте це теґ. Дороги, що проходять по ньому з’єднайте з контуром. Всі атрибути, що стосуються мосту, такі як: рівень (layer), назва (name) та номер (ref) можуть бути призначені безпосередньо до контуру. Якщо міст багаторівневий, краще використовувати запропонований зв’язок.
  • Використовуючи запропонований зв’язок bridge, всі елементи мосту будуть членами зв’язку, а всі атрибути що стосуються мосту, призначаються зв’язку. Якщо міст є багаторівневим, краще використовувати тільки зв’язок для гуртування всіх елементів мосту в єдиний об’єкт.

Мости і навігація водними шляхами

Мости є важливими наземними орієнтирами, які можуть створювати суттєву загрозу для навігації водними шляхами.

Дивіться Key:seamark:bridge:category.

Значення

Більша частина мостів, не зазначених в таблиці нижче, може бути позначена за допомогоюключ значення елемент опис візуалізація фото
bridge yes way Загальний теґ для позначення мостів, можливе поєднання з іншими теґами bridge:* Weißenberg - Nechern - Riegel-Mühle 10 ies.jpg
bridge aqueduct way Довга споруда, по якій проходить канал або водогін зі свіжою водою. Вважається доречним використання разом з historic=aqueduct для значних древніх акведуків. Pont du gard.jpg
bridge boardwalk way Настил для проходу через вологу поверхню чи через складний рельєф, зазвичай знаходиться над самою землею на підпірках. Swampy But Pretty Bog In Fiordland NZ.jpg
bridge cantilever way Міст у якого проліт підтримується тільки з одного боку. Зазвичай, вільні кінці двох прольотів змикаються між собою, утворюючи довгий проліт між опорами. Hudson River from Waryas Park in Poughkeepsie, NY 2.JPG
bridge covered way Міст, що має дах, а також повністю або частково закриті боки, для захисту покриття мосту та інших частин від зіпсування. Pont couvert (Routhierville).jpg
bridge low_water_crossing way Також відомий як «Ірландський міст», низький міст, який спроектовано для переправи транспортних засобів, що знаходиться низько над водою і запобігати занурення, коли її рівень піднімається. Допускається додавання або ford=yes, або flood_prone=yes, для мостів, що іноді затоплюються повінями, які відбуваються в певну пору року або періодично (див. обговорення на англомовні сторінці). Roanoke River low water crossing.jpg
bridge movable way Розвідні мости мають проліт, який може рухатись в гору чи в бік, часто щоб надати можливість проходу великих суден. Всі такі прольоти потрібно позначати теґом bridge=movable. Докладна інформація може бути зазначена через bridge:movable=*. Нерухомі прольоти потрібно позначати окремо, так щоб було ясно яка з частин мосту є рухомою. MovableBridge roll.gif
bridge trestle way Міст, що складається з коротких прольотів, в якому кожен проліт підтримується жорсткою рамою, який часто називають «рамним» ("bent"). Rattlesnake Trestle.jpg
bridge viaduct way Міст, який складається з серії прольотів, які часто є доволі коротким порівняно із довжиною мосту. Прольоти можуть бути у вигляді арок, балок, які підтримуються опорами. Для доріг та інших об’єктів, що підносяться їх над поверхнею землі на курганах чи земляних насипах, використовуйте embankment=*. Railway Viaduct.jpg

This table is a wiki template with a default description in English. Editable here. Змінити український шаблон.

Пропозиції

  • Relations/Proposed/Bridges_and_Tunnels. Дозволяє об’єднати кілька окремих ліній, що проходять по мосту. Зв’язок також дозволяє використовувати номер/позначку моста.
  • Використовуйте man_made=bridge для креслення контурів великих мостів, об’єднання всіх елементів мосту (особливо доріг) та застосування теґів, специфічних для мосту, таких як назва (name), номер (ref), й т.д.
  • Proposed_features/Bridge_Name — пропозиція для позначення саме назв мостів
  • Proposed_features/aqueduct — пропозиція для позначення акведуків

Дивіться також

Possible synonym

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!
Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!