Uk:Tag:access=private

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg access = private
Number 1,000!! (3053280055).jpg
Опис
Використання обʼєкта на загал не передбачене. Show/edit corresponding data item.
Група: restrictions
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто
Знак "приватна дорога" може означати не те, що ніхто не може вʼїхати в неї, а про те, хто володіє нею та підтримує в належному стані. Наприклад, принаймні в деяких частинах США також знак "No Trespassing" буде необхідний для заборони вʼїзду, тоді як "private road" не забороняє вʼїзд
"Posted" та "Keep Out" також зазвичай використовуються на знаках у США, щоб вказати на обмежений доступ

Теґ access=private вказує на те, що обʼєкт не повинен використовуватися широким загалом. Доступ здійснюється лише з дозволу власника на індивідуальній основі.

Зауважте, що access=private вказує на те, що доступ обмежений, а не чи є обʼєкт приватною власністю. Використовуйте ownership=private або operator:type=private, щоб зазначити такий статус.

Наприклад, приватна дорога з загальним доступом може бути позначена, як і будь-яка інша дорога з загальним доступом – без використання теґу access=* або з явним зазначенням access=permissive.

Використання доріг

Загальне використання для обʼєктів з обмеженим доступом, таких як дорога, де лише деякі можуть їздити. Наприклад, додавання access=private позначає підʼїзну дорогу (highway=service + service=driveway) як дорогу з обмеженим доступом – наприклад, тому, що вона знаходиться за воротами.

Рушії маршрутизації здатні обробляти цей теґ знають, як уникати таких доріг під час маршрутизації.

Див. access=* для огляду теґування доступу, а також UK public rights of way для ознайомлення з правовою ситуацією у Сполученому Королівстві.

Заклади та установи

Значення вказує на те, що доступ дозволений лише закритій групі користувачів, таким як співробітники компанії, члени асоціації чи клубу або приватні особи. Використовуйте private=*, щоб уточнити, якій групі дозволено отримати доступ до обʼєкта.

Приклади:

Звʼязок з access=no

Іноді access=no описується як сильніша версія access=private. Наприклад, ділянка проїжджої частини може бути позначена знаком "Проїзд закрито" та перекрита барʼєрами через серйозні пошкодження дороги або довгостроковий будівельний проєкт. Може бути фізична причина, чому ніхто реально не зможе скористатись дорогою. Якщо це можливо, також позначте будь-які перепони, які заважають будь-кому вʼїжджати на або перетинати дорогу.

Довготривалі будівельні проєкти часто позначають шляхом зміни теґів доріг на highway=construction + construction=*.

Інші теґи access

  • access=destination – для позначення заборони "транзиту"

Суперечливості

Some people use access=private for situations where no explicit permission is required to access, but currently there is no consensus around this one way or the other. For example delivery of post and packages. Дехто використовує access=private в ситуаціях, коли для доступу не потрібен явний дозвіл, але зараз немає консенсусу щодо цього. Наприклад, як бути з доставкою пошти та посилок.

Рендеринг

Rendering-highway privat.png на osm-carto

Дивіться також

  • access=no – Загальний доступ чи використання заборонене.