Uk:Tag:access=no

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg access = no
No trespassing sign at the railway.jpg
Опис
Загальний доступ чи використання заборонене Show/edit corresponding data item.
Група: restrictions
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Теґ access=no вказує на те, що обʼєкт не повинен використовуватися широким загалом, має більшу силу, ніж теґ access=private (див. пояснення). Наприклад, ділянка проїжджої частини може бути позначена знаком "Проїзд закрито" та перекрита барʼєрами через серйозні пошкодження дороги або довгостроковий будівельний проєкт. Може бути фізична причина, чому ніхто реально не зможе скористатись дорогою. Якщо це можливо, також позначте будь-які перепони, які заважають будь-кому вʼїжджати на або перетинати дорогу.

Теґ access=no, так само як і будь-яке інше значення access=* може бути перевизначений більш конкретними теґами доступу. Дивіться access=*, щоб дізнатись, як визначаються обмеження доступу. Наприклад, дорога з теґом access=no та psv=yes загалом скасовує будь-яке право пересування для всіх, крім громадського транспорту. Рушій прокладання маршрутів в режимі psv може використовувати цю дорогу для створення маршрутів.

Зауважте, що різниця між access=no та access=private є незначною і може багатьма не використовуватись.

Незаконні обʼєкти

Нелегальний перехід через колії (З табличкою "нелегальний залізничний перехід, тут загинули 2 людини, а 2 отримали поранення"). Такі стежки highway=footway мають чітко позначатись access=no, щоб вказати, що їх не треба використовувати, наприклад, у звичайних режимах навігації. Спільна точка на колії також може бути позначена теґом crossing=no

Цей теґ є належним методом для позначення обʼєктів, таких як шлях, які існують, але використання яких є неправомірним. Він включає самочинні залізничні переходи, незаконні шляхи через природні заповідники тощо. Такі обʼєкти можна додавати до мапи, але їх слід позначити як не призначені для використання, додавши access=no.

Рендеринг

Rendering-highway privat.png

Дивіться також