Uk:Tag:highway=busway

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg highway = busway
Elevated busway and bikeway at PA Hospital busway station, Buranda, Queensland.jpg
Опис
Дорога спеціально призначена для швидкісного руху автобусів. Edit this description in the wiki page. Edit this description in the data item.
Група: Highways
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Мається на увазі
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Швидкісний автобус (BRT – Bus rapid transit) – це мережа доріг призначена для швидкісного руху громадського транспорту, переважно автобусів. Такі дороги призначені для використання виключно автобусами, які мають перевагу в русі на перехрестях зі звичайними дорогами. Ці системи створені так, щоб зменшити час перебування на зупинці, для висадки та посадки пасажирів.

Іноді такі дороги мають офіційну назву "fixed guideways", але не плутайте їх зі шпрубусами, які більше подібні до рейкового транспорту. На додачу, таке теґування не потрібно використовувати для позначення смуг для руху громадського транспорту, виділених розміткою, навіть тоді, коли вони називаються busway.

Теґування

Теґ highway=busway має застосовуватись до доріг які мають високий рівень важливості для руху автобусів, але не призначені для використання автомобілістами, пішоходами або велосипедистами. Іншими словами, цей теґ має застосовуватись до доріг призначених виключно для руху громадського транспорту.

Теґ Опис Приклад
name=* Назва дороги (за наявності) Martin Luther King Jr. East Busway
operator=* Компанія-оператор (якщо відомо) Port Authority of Allegheny County
embedded_rails=* У випадку коли на цій дорозі знаходяться трамвайні колії (які використовуються чи колись використовувались для руху трамваїв). light_rail
trolley_wire=* Для доріг по яких рухаються тролейбуси
bus_bay=* Кишеня на зупинці для безпечної посадки-висадки пасажирів.

З’єднання з іншими шляхами

Використовуйте теґ highway=busway також для виїздів/з’їздів з естакад, які ведуть до або з основних доріг, так само як і до виокремлених бар’єрами смуг руху, які каналізують рух на однорівневих перехрестях, для з'єднання доріг швидкісного автобуса з іншими дорогами. Таблиця нижче показує які дороги (highway=*) можуть використовуватись для цього. Не застосовуйте теґ highway=busway до будь-яких доріг які не сполучають дороги з дорогами для швидкісних автобусів.

Рух з Рух в бік Ланка між ними:
busway service service
unclassified/residential busway
tertiary
secondary
primary
trunk
busway
motorway motorway_link

Схожі об’єкти інфраструктури

Наступні елементи дозволяють рух автобусів обмежуючи рух іншого транспорту, але їх не треба позначати теґом highway=busway:

Об’єкт Опис Приклад Правильні теґи
Службові дороги призначені лише для руху автобусів Це невеликі відрізки службових доріг, які сполучають місця обслуговування автобусів (автопідприємства) з основною дорожньою мережею.
Bus garage
East Liberty Garage in Pittsburgh, which is off the East Busway
highway=service + access=no + bus=yes
Рампи для автобусів на розв’язках Це рампи, призначені лише для руху автобусів.

Іноді вони ведуть безпосередньо до автостанцій.

Loading map...

Естакада, що веде безпосередньо до Port Authority Bus Terminal у New York City, на якій рух інших транспортних засобів заборонений. Image.
Будь-яка частина дороги призначеної виключно для руху автобусів, яка з’єднується зі звичайною дорогою має позначатись highway=motorway_link + access=no + bus=designated.

Будь-який відрізок дороги призначеної виключно для руху автобусів, який веде до автостанції має позначатись highway=service + access=no + bus=designated.

Фізично виокремлена смуга для руху автобусів Цей короткий відрізок, який дозволяє автобусам перетнути перехрестя після чого вони повертаються в загальний потік.

Loading map...

Смуга для руху автобусів на Piccadilly Circus в Лондоні.
Для вибору відповідного значення ключа highway=*, звіряйтесь з таблицею. Додавайте теґ bus=yes на додачу до відповідного теґу Access.
 Transit Malls Також часто згадуваний як автобусна дорога, transit mall – це вулиця чи сукупність вулиць у місті чи селищі, вздовж яких автомобільний рух заборонений або суттєво обмежений, і дозволено лише рух громадського транспорту, велосипедів та пішоходів.[1]Такі типи доріг можуть зазнавати високого рівня непорозуміння між пішохідним / велосипедним рухом та автобусним рухом.
14th Street Busway in New York City
highway=unclassified (або подібний) разом з bus=designated за потреби.

Якщо дорога дозволяє доступ інших траспортних засобів, для доставки товарів, доступ мешканців до їх помешкання, використовуйте motor_vehicle=destination.

Якщо дозволено рух таксі – taxi=yes.

Якщо подальший рух автомобілів вимагатиме виконати поворот праворуч на наступному перехресті – використовуйте зв’язки обмеження маневрів.

Якщо обмеження на рух автотранспорту діють лише впродовж визначеного часу впродовж доби – умовні обмеження.

Фізично виокремлений острівець посадки-висадки пасажирів Bus bays are areas outside the main carriageways for buses to pick up and drop off passengers. Some bus bays are physically separated from the road. highway=service + bus_bay=*
Смуга для автобусів, виділена розміткою Смуги, фізично не відокремлені від іншого трафіку на дорозі.
Washington Street в Бостоні, смуга для руху автобусів між смугою для стоянки та смугою для основного трафіку. Тут не тільки немає фізичного розділювача, а й автівки можуть перетинати смугу для руху автобусів щоб стати на узбіччі.
Див busway=* та Bus lanes.
Смуги HOV Це фізично відокремлені ділянки доріг на автомагістралях, де автомобільні транспортні засоби повинні містити мінімальну кількість пасажирів, щоб мати можливість проїзду. Іноді ці дороги використовують автобуси.
Автобусна зупинка на шосе з тумбами
Harbor Transit Way у Лос-Анджелесі, яка в першу чергу є смугою HOV. Боларди слугують захистом пішоходів від автівок, що рухаються з високою швидкістю.
Див hov=*.

Примітки

  1. Transit mall у Вікіпедії

Можливі помилки теґування

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!