Uk:Key:oneway

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Tag:oneway=yes)
Jump to: navigation, search
Доступні мови — Key:oneway
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg oneway
Oneway schildhb.jpg
Опис
Дороги з однобічним рухом — дороги рух по яких дозволено тільки в одному напрямку. Edit or translate this description.
Група: Restrictions
Застосовується для цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Вікідані
Статус: де-факто

Теґ oneway використовується для відображення певних обмежень на дорозі. Його потрібно застосовувати для того, щоб зазначити, що рух по дорозі можливий тільки в одному напрямку.

Погляньте на опис теґу access=*, щоб отримати більш докладну інформацію про певні обмеження.

Як позначати на мапі

На додачу до теґу highway=* додайте oneway=yes. Переконайтесь, лінія йде у потрібному напрямку. (Для показу напрямку лінії в JOSM потрібно активувати цей параметр в налаштуваннях, в Potlatch стрілка у лівому нижньому куті показує напрямок лінії.)

Якщо дорога має обмеження тільки на одній або декількох ділянках, слід розділити лінію на відповідні сегменти і призначити теґ потрібним сегментам.

Деякі теґи (такі як junction=roundabout, highway=motorway та інші) типово мають на увазі oneway=yes. Вам не потрібно додавати до них теґ одностороннього руху, тому що вони є типовими односторонніми дорогами. Якщо теґ має на увазі односторонній рух, про це зазначається у його описі у вікі. Досі точиться обговорення, чи потрібно його додавати до доріг, що типово мають на увазі застосування одностороннього руху, отже застосування цього теґу не є помилкою.

Якщо з деяких причин односторонній рух відбувається проти напрямку лінії ситуацію можна виправити змінивши напрямок лінії на протилежний (кнопка "змінити напрямок" в редакторах, JOSM та Potlatch мають відповідний пункт меню) та додати oneway=yes. Якщо у дуже рідких випадках змінювати напрямок лінії неможливо використовуйте oneway=-1.

Якщо рух велосипедів дозволений у зворотньому до основного напрямку, позначайте це як cycleway=opposite*.

Значення

  • oneway=yes (небажані альтернативи: "true", "1")
  • oneway=no (небажані альтернативи: "false", "0")
  • oneway=-1 (небажані альтернативи: "reverse")

Сенс інших значень не визначений. У такому випадку теґ може бути повністю проігнорований як недійсний або оброблений як oneway=yes.

  • oneway=reversible на поточний момент використовується для позначення доріг з реверсивним рухом (у певний проміжок часу рух відбувається в одному напрямку, в інший у зворотньому).
    • Також можливо використовуватиe oneway:hour_on=* та oneway:hour_off=*. Більш гнучким варіантом для позначення однобічного руху, що змінюється в залежності від часу є використання oneway:[[Key:<час початку дії>|<час початку дії>]]=*, як це було запропоновано у Розширених значеннях для теґів доступу. Але це не спрацьовує у випадках відсутності розкладу та коли напрямок руху залежить від завантаження траспортним потоком.

Додаткові ключі

  • Теґ oneway може використовуватись у поєднанні із типом транспортних засобів. Наприклад: oneway:moped=no для дороги з однобічним рухом по якій дозволяється рух мопедів у зворотньому напрямку. Велосипедні доріжки (oneway:bicycle=no) позначаються особливо, cycleway=opposite/opposite_lane/opposite_track потрібно додавати для сумісності: (Див Key:access щоб отримати значення додаткових ключів)

Перетворення теґу для потреб прокладання маршрутів

Теґ oneway може бути перетворений (для потреб прокладання маршрутів) до цієї схеми (обмеження на однобічний рух не розповсюджуються на пішоходів):

Рендерінг

Дивіться також

  • access=* — Загальний теґ для зазначення обмежень.