Uk:Key:motorroad

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg motorroad
Zeichen 331.svg
Опис
Дороги, що мають обмеження схожі на обмеження для автомагістралей. Edit or translate this description.
Група: Restrictions
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Мається на увазі
Використовується разом з
Вікідані
Статус: де-факто

Теґ motorroad використовується для опису «Доріг для автомобілів», які мають такі ж самі обмеження, що й автомагістралі (заборона руху велосипедистів, пішоходів й т.і.), але не є автомагістралями. В залежності від країни, вони можуть також мати на увазі різноманітні обмеження на право пересування та інші додаткові параметри самих доріг.

Це не теж саме, що дорога з обмеженням права проїзду, так як право проїзду тут спирається на право власників прилеглих ділянок побудувати виїзди на цю дорогу. Для позначення доріг із частковим контролем права виїзду, обмежених кількістю перехресть, використовується теґ expressway=yes.

Теґи, що маються на увазі

France

This tag is not required, just use highway=trunk.

Finland

In Finland, the tag indicates whether a road is a Moottoriliikennetie.

Germany, Croatia

In Germany, the tag indicates whether a road is a wikipedia:de:Kraftfahrstraße (§ 18 StVO)

  • minspeed=60 (vehicles needs to be constructed to be able to drive faster than 60, actually there is no minimum driving speed)
  • foot=no (implied by motor_vehicle)
  • bicycle=no (implied by motor_vehicle)
  • moped=no (implied by minspeed)
  • horse=no (implied by motor_vehicle)
  • agricultural=no agricultural vehicles are only allowed if they can drive faster than 60...

Italy

In Italy, the tag must be used when the Strada extraurbana principale or Strada riservata ai veicoli a motore road sign is present.

Netherlands

In the Netherlands this tag applies to all highway=trunk. [wikipedia]

Spain

In Spain, the tag indicates whether a road is an wikipedia:es:Autovía.

Turkey

Key to be used only where the road sign is present.

Як позначати на мапі

Позначайте шлях, що є «Дорогою для автомобілів» теґом motorroad=yes на додачу до теґу highway=primary чи highway=trunk. Ви також можете явно вказати обмеження, що маються на увазі.

В залежності від інтерпретації, highway=trunk може мати на увазі motorroad=yes. Ви можете позначати шляхи, що мають окремі проїзні смуги розділені газоном, відбійнийком чи т.і, що не є «Дорогою для автомобілів» як highway=trunk + motorroad=no.

Відображення на мапі

Osmarender

З 2009-05-12 файли стилів osmarender містять кілька правил для «Доріг для автомобілів»:

  • motorroad=yes показується для highway=trunk, highway=primary, highway=secondary, highway=tertiary використовуючи додаткову блакитну рамку.
  • motorroad=no показується тільки для highway=trunk використовуючи додаткову рамку кольору, що використовується для позначення доріг класу "secondary".
  • Комбінації з * cycleway=track/lane/opposite_track/opposite_lane/yes також показуються на певних рівнях масщштабування.
  • Комбінації з * bicycle=no показуються тільки на певних рівнях масштабування для motorroad=no на highway=trunk (відмінність від motorroad=yes: agricultural=yes та відсутність мінімально дозволеної швидкості)