Uk:Tag:boundary=administrative

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg boundary = administrative
NicholasCountySignWV.jpg
Опис
Адміністративні межі, встановлені державою для адміністрування територій. Show/edit corresponding data item.
Група: межі
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Вимагає
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Адміністративні межі (кордони). Поділ держави на території/юрисдикції для керування ними органами влади.

Адміністративні межі мають широкий діапазон, від державних кордонів до меж найменших адміністративних одиниць, які існують в кожній окремій державі, із зазначенням їх місця в адміністративній ієрархії за допомогою теґу admin_level=*, значення якого змінюються від 1 до 11, де 1 – це найвищий щабель в адміністративній ієрархії, а 11 – найнижчий.

Теґ boundary=administrative застосовується до зв’язків, які складаються з ліній, що окреслюють територію адміністративної одиниці. Доволі часто його також додають до самих ліній, з яких складається сам зв’язок. У випадку з межами це трохи схоже не те як замаплено берегову лінію, але працює по іншому. Через те, що кількість точок, з яких складається лінія, обмежена (2000 точок), неможливо накреслити межу території досить детально використовуючи лише одну лінію (для невеличких ділянок може вистачити й однієї замкненої лінії).

Через відсутність чіткого розмежування адміністративного та територіального поділу в різних країнах доволі часто до зв’язків меж також додають теґ place=*.

Примітка:

 • В OSM заведено дотримуватись правила Додавати на мапу те, що існує насправді (на землі - On the Ground Rule). Кордони (держав) в OpenStreetMap відповідають широко визнаним на міжнародному рівні та відповідають тому, як вони є в натурі, переважно, під цим розуміється фізичний контроль території. Там де немає чітко визначених меж, їх лінії є приблизними.[1]
 • Це не означає, що спільнота OSM розглядає вторгнення, війни, все, що призвело до зміни кордону, як прийнятні, добрі, бажані, правильні чи неправильні дії. Спільнота OSM намагається показати світ таким, який він існує, а не таким, яким він повинен існувати.
 • У деяких випадках межі двох (чи більше) держав можуть перетинатись, це не означає що таке позначення є помилковим. Таке може бути результатом домовленості між країнами про спільне управління територією[2] або про позначення територій, які не контролюються жодною країною, причому обидві заявляють про це[3], або як у випадку з Кримом ( Анексія Криму (2014) Росією), коли дві країни одночасно проголошують власний суверенітет на цій території і півострів входить до складу території України та Росії одночасно.

Наддержавні утворення

 • Європейський Союз

Примітка: транснаціональні утворення, які не є наддержавними організаціями не повинні теґуватись як admin_level=1.

Країни

boundary=administrative
+ admin_level=2 

Ця комбінація використовується для позначення території/кордонів держав, наприклад кордон між Німеччиною та Австрією. Назви країн додаються до відповідних зв’язків, у разі додавання їх на лінію кордону, використовуються теґи left:country=*, right:country=*.

Існує певна невизначеність щодо того, що саме означає термін "країна". Щоб внести ясність, тільки суб’єкти перелічені в стандарті ISO 3166 вважаються державами. Існують також деякі залежні території та особливі географічні райони, які мають власний код ISO 3166-1, але не є країнами. Країнами, які не мають кодів, призначених ISO, вважаються два місця: Косово та Арабська Демократична Республіка Сахраві.

Внутрішньодержавні межі

boundary=administrative 
+ admin_level=3 to 10

Ця комбінація теґів використовується для позначення внутрішніх адміністративних меж. Назви складових частин територій держав, що знаходяться в межах державних кордонів є різними від країни до країни. Це можуть бути "графства", "приходи", "області", "провінції" та "штати".

admin_level

Для позначення рівня в адміністративній ієрархії було запроваджено теґ admin_level=1 до 10, що дозволяє мати єдині правила для їх показу незалежно від назви адміністративних одиниць в різних країнах (наприклад, якби це робилось на підставі значень border_type, це б вимагало знань про адміністративну ієрархію кожної країни).

Окрім адміністративних меж теґ the admin_level=* може застосовуватись до об’єктів, які позначаються ключем government=*. Значення теґу admin_level=* також використовується для теґів capital=* та heritage=*.

Вигляд на мапі

admin_level Приклад admin_level Приклад admin_level Приклад
1 (не показується) 5 Rendering-adminlevel 5-mapnik.png 9 Rendering-adminlevel 9-mapnik.png
2 Rendering-adminlevel 2-mapnik.png 6 Rendering-adminlevel 6-mapnik.png 10 Rendering-adminlevel 10-mapnik.png
3 Rendering-adminlevel 3-mapnik.png 7 Rendering-adminlevel 7-mapnik.png 11 (не показується)
4 Rendering-adminlevel 4-mapnik.png 8 Rendering-adminlevel 8-mapnik.png 12 (не показується)

admin_level=*, що використовується в різних країнах

Кожна країн має власні особливості застосування значень теґу admin_level які перелічені в шаблонах Template:Admin level.

З введенням нового адміністративно-територіального устрою в Україні відбувається обговорення схеми його теґування. Ви можете приєднатись до обговорення на форумі - https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=71133. На поточний момент прохання до всіх не використовувати застарілу схему для мапінгу.

Примітки

 1. https://wiki.osmfoundation.org/w/images/d/d8/DisputedTerritoriesInformation.pdf – Офіційна заява OSMF, що до ситуації з мапінгом спірних меж, кордонів, назв та описів
 2. https://www.openstreetmap.org/relation/3659532 Кондомініум Люксембург–Німеччина та інші приклади, які наведені у https://en.wikipedia.org/wiki/Condominium_%28international_law%29#Current_condominia
 3. https://www.openstreetmap.org/way/8692572 Острів Пережейль, на який претендують як Марокко, так і Іспанія. Обидві сторони домовились не займати його. Додається як зовнішній контур до території Іспанії, не роблячи його анклавом в Марокко.

Дивіться також

 • Relation:boundary – зв’язок, що використовується для позначення територій та додавання анклавів/ексклавів до меж адміністративних одиниць.
 • border_type=* – може використовуватись для позначення типу кордони (застосовується до морських меж держави).
 • capital=*
 • Коди країн згідно з ISO 3166-1
 • Кордони в OSM: https://wambachers-osm.website/boundaries/ від User:Wambacher
 • SHPtoOSMBoundaries python-скрипт. Якщо ваш шейп-файл містить адміністративні межі, ви можете перетворити їх у формат OSM для їх перевірки та поєднання з наявними даними та подальшого імпорту.
 • Cosmogony – набір інструментів для отримання та перевірки адміністративних меж в OSM.