Et:Map Features

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search

See on eestikeelne tõlge.

OpenStreetMapil ei ole mingeid sisulisi piiranguid, milliseid silte kasutada OSMi elementidega (st sõlmede Node, joonte Way või relatsioonidega Relation). Sa võid kasutada ükskõik millist silti, kuni selle väärtus on tõestatav. Tegelikult on kasulik leppida kokku teatud hulk nähtusi ja neile vastavaid silte, nii et oleks võimalik luua ja kuvada ühine baaskaart. Sellel lehel on esitatud soovitatavad põhinähtused ja vastavad sildid.

Kasulikke linke:

Märkused renderdamise kohta:

  • Siin nimekirjas olevate siltide kasutamine nähtuste juures tähendab, et erinevad renderdajad tõnenäoliselt näitavad neid nähtusi. Sellegipoolest ei ole tagatud, et iga renderdaja kuvab iga siin kirjeldatud silti. Kuidas kindlustada, et su nähtused on renderdatud Mapniku and Osmarenderi paanidel, vaata lehekülge sümbolite renderdamise kohta.
  • Võib leiduda ka selliseid silte, mida OSMi esileht renderdab, aga mida siin ei esitata. Siinseid nähtuste nimekirju ei uuendata automaatselt.
  • Tabelite veerg 'renderdus' on näitlik. See ei määra kindlaks, kuidas erinevad renderdajad või kaardid võivad nähtust kuvada.

Tabelid on grupeeritud teemade järgi, enamkasutatavad eespool.