Uk:Tag:amenity=bicycle_parking

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = bicycle_parking
Bicycle-parking.jpg
Опис
Стоянка для велосипедів. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Parking-bicycle-16.svg
Зображення в OSM Carto area
Area parking.png
Група: bicycles
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Термін «стоянка для велосипедів» стосується будь-якого місця стоянки, призначеного для велосипедів, де можна залишити велосипед без нагляду в умовах належної безпеки. У містах і селищах їх часто можна знайти перед магазинами або вздовж вулиць; можливо в поєднанні зі стоянкою для моторизованих транспортних засобів. Приклади конкретних форм включають криті навіси та шафки для велосипедів, прості стійки для велосипедів, закріплені на землі, або фігурні художні шматки металу, до яких можна прикріпити велосипед.

Як мапити

Додайте точку node з теґом amenity=bicycle_parking в центрі стоянки, якщо вона містить невелику кількість щільно розташованих стійок. Велосипедні стоянки більшої площі можна представити замкнутим контуром area. Не використовуйте обидва способи одночасно: використовуйте лише один Елемент мапи на один об'єкт.

Додаткові атрибути

Теґ Розʼяснення
name=* Великі велосипедні стоянки можуть мати власні назви.
operator=* Велосипедною стоянкою може опікуватися певна організація.
covered=* Якщо велосипеди на стоянці будуть захищені від негоди.
access=* У більшості випадків загальна доступність є правилом для придорожніх стоянок. Деякі стійки можуть бути власністю університетів, компаній, інших організацій, імовірно потребуючи ключів або кодів для доступу.
capacity=* Ємність стоянки – скільки велосипедів на ній можна поставити. Зауважте, що у більшості випадків велосипеди можна поставити з обох боків стійки.
fee=* В деяких місцях за стоянку кожного велосипеда треба заплатити.
bicycle_parking=* Конкретний тип велосипедної стоянки (напр. стійки (stands) або петлі вздовж стіни (wall loops)). Див. типи стоянок нижче.
cyclestreets_id=* Посилання на ідентифікатор (напр. 12345) місця, описаного на фотографії велосипедної парковки на сайті CycleStreets. Численні ідентифікатори слід розділяти символами крапки з комою.
maxstay=* Максимальний час, на який можна залишити велосипед на цій стоянці – інколи такий визначають для критих стоянок.
surveillance=* Так можна позначити камери відеоспостереження системи безпеки. Можливі значення описані на сторінці теґу. В залежності від розташування, може бути достатньо окремої точки поблизу.

Типи стоянок

Дивіться: bicycle_parking=*

Послуги

Стоянки для вантажних велосипедів

Основна стаття: CargobikeЗі зростанням кількості вантажних велосипедів, особливо в містах, типові системи стоянки велосипедів не працюють належним чином. Існують різні міста, наприклад Берлін чи Штутгарт, які пропонують місця для стоянки велосипедів, виключно для вантажних велосипедів. Їх теґування не стандартизовано. cargo_bike=* намагається розвʼязати цю проблему.

Позначення загальних стоянок для велосипедів

Дивіться також