Uk:Tag:amenity=bicycle_parking

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg amenity = bicycle_parking
Bicycle-parking.jpg
Опис
Місце для паркування велосипедів. Edit or translate this description.
Зображення в OSM Carto
Parking-bicycle-16.svg
Зображення в OSM Carto area
Area parking.png
Група: Bicycles
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Поняття ‘велосипедна парковка’ відноситься до будь-якого паркувального місця, розробленого для велосипедів, де їх можна до певної міри безпечно залишити без нагляду. У містах такі часто можна зустріти перед магазинами або вздовж вулиць; можливо об'єднаними з парковками для мототранспорту. Конкретні приклади включають криті велосипедні навіси та шухляди з замками, прості зафіксовані в землі велосипедні стійки, або фігурні художньої роботи купи металу до яких також можна пристебнути ваш велосипед.

Використання

Додайте точку node з тегом amenity=bicycle_parking в географічному центрі парковки, якщо вона містить невелику кількість щільно розташованих стійок. Велосипедні парковки більшої площі можна представити замкнутим контуром area. Не використовуйте обидва способи одночасно: використовуйте лише один Елемент мапи на один об'єкт.

Додаткові атрибути

Для ретельнішого опису велосипедної парковки можна використати наступні теги:

Тег Роз'яснення
name=* Великі площі велосипедних парковок можуть мати назви.
operator=* Велосипедною парковкою може опікуватися певна організація.
covered=* Припарковані велосипеди будуть захищені від дощу.
access=* У більшості випадків загальна доступність є правилом для придорожніх парковок. Деякі стійки можуть бути власністю університетів, компаній, інших організацій, імовірно потребуючи ключів або кодів для доступу.
capacity=* Скільки велосипедів може тут бути запарковано. Ця форма запису зараз використовується в OpenCycleMap.
  • spaces=* на даний момент не використовується OpenCycleMap; capacity=* має ширшу підтримку.
fee=* В деяких місцях за паркування кожного велосипеда треба заплатити.
  • paid - менш широко вживаний синонім.
bicycle_parking=* Конкретний тип велосипедної парковки (напр. стійки (stands) або петлі вздовж стіни (wall loops)). Див. типи парковок нижче.
cyclestreets_id=* Посилання на ідентифікатор (напр. 12345) місця, описаного на фотографії велосипедної парковки на сайті CycleStreets. Численні ідентифікатори слід розділяти символами крапки з комою.
maxstay=* Максимальний час, на який можна залишити велосипед на цій парковці - інколи такий визначають для критих паркувальних місць.
surveillance=* Так можна позначити камери відеоспостереження системи безпеки. Можливі значення описані на сторінці тегу. В залежності від розташування, може бути достатньо окремої точки поблизу.

При позначенні місткості вважається, що більшість Шеффілдських стійок (Sheffield stands) (їх ще називають U-стійками на wikipedia) або схожої форми можуть обслуговувати до двох велосипедів на кожну стійку - візьміть до уваги коли проставлятимете тег capacity=*.

Типи парковок

Читайте статтю: Uk:Key:bicycle_parking

Серед розмаїття велосипедних парковок найбільш поширеною є ‘Шеффілдська’ (‘Sheffield’) стійка, яка являє собою перевернуту вигнуту у формі літери U металеву стійку, закріплену в землі, тротуарному покритті або поверхні дороги; приклади ‘Шеффілдських’ стійок можна знайти на CycleStreets.net. ‘Шеффілдські’ стійки слід тегувати bicycle_parking=sheffield. Інші види інфраструктури паркування велосипедів шукайте на Uk:Key:bicycle_parking.

Дивіться також

Related terms: ‹ bicycle parking ›