Uk:Key:covered

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg covered
Covered.jpg
Опис
Властивість для позначення, чи об’єкт покритий чимось. Show/edit corresponding data item.
Група: Властивості
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з

maxheight=*

Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

Теґ covered=* використовується для позначення того, що об'єкт (представлений точкою, лінією чи полігоном) накритий іншим.

Для автомобільних та залізничних шляхів, він відрізняється від tunnel=* тим, що принаймні з одного боку шлях є відкритим, або у випадку проїзду крізь будівлю, шлях має з будівлею спільні точки. "Covered" мається на увазі й для тунелів.

Також цей теґ застосовується у випадках, коли використання layer=* немає сенсу — коли дорога проходить крізь будівлю не має сенсу призначати дорозі та будівлі різні рівні.

Для автомобільних шляхів чи інших доріг, які проходять крізь будівлі без істотного зв’язку, більш доречним є використання теґу tunnel=building_passage

Використання

Дорога з невеликим відрізком, покритим будівлею

Використовується для позначення:

  • covered=building_passage (проїзд або аркада, колонада, як поєднувач) – коли автомобільна чи пішохідна дорога проходить крізь будівлю та є її частиною – див. Proposed features/building passage. Якщо дорога є невід’ємною частиною поверху будівлі її можна також позначати теґом level=*.
  • covered=yes – використовується для автомобільних, залізничних, пішохідних та водних шляхів, які (навіть частково) накриті будівлями чи іншими спорудами та які не підпадають під визначення тунелів чи проїзду в будівлях.
  • для позначення ліній електромереж, водопроводу, каналізації й т.д., які проходять по вузькому рівчаку та мають знімне, замінне покриття (кришку), що дозволяє проводити їх обслуговування, а також потенційно дозволяє перетинати їх без використання мосту.
  • для позначення ділянок, таких як підземні стоянки, накриті резервуари/цистерни чи навіть акваріуми (напр. Келлі Тартлонс, Окленд, Нова Зеландія), у яких покрівля – первотворна споруда, що дозволяє використовувати різницю в рівнях застосовуючи тег layer.

Коли НЕ потрібно використовувати:

  • на автошляхах, що проходять під мостами, там де їх існування можна впевнено зазначити.
  • для сутностей, які поховані під шаром землі чи занурені у воду, крім, підземних споруд, таких як стоянки та резервуари, для яких теґ є припустимим.

layer=* треба застосувати у випадках коли вказання шарів є ясним та однозначним. layer=* є ймовірно недоречним для більшості випадків covered=building_passage чи tunnel=building_passage – за виключенням того, коли треба рознести по різних рівнях tunnel=building_passage. Різні рівні covered=building_passage іноді є більш доречними ніж використання для цього level=*.

У разі використання без layer=*, шлях повинен, принаймні, мати спільні точки з контуром будівлі, яку він перетинає.

Позначення

covered=arcade

Аркада — ряд однакових за формою та розміром арок, що спираються на колони або пілони, під якими проходить шлях відкритий з одного чи обох боків.[1] Такий шлях треба позначати теґом covered=arcade. Якщо аркада є частиною будівлі, шлях і аркада мають спільні точки на вході і виході. Лінію треба розділити в точках входу і виходу з аркади і позначити відрізок, накритий будівлею, теґом covered=building_arcade. Теґ layer повинен бути таким же, як у будівлі. Отже, якщо будівля не має теґу layer, шлях теж не потрібно їм позначати. Використовуйте arcade:left=open або arcade:right=open, щоб позначити з якого боку від шляху аркада є відкритою.

Коли arcade не слід використовувати: Теґ не призначений для використання в створені планів приміщень всередині будівель. Стіна з одного боку вважається зовнішньою стіною, яка може мати вхід, який веде всередину будівлі. Для створення планів приміщень в середині будівлі може використовуватись теґ indoor=yes. Також теґ не призначений для позначення шляху, над яким просто нависає дах або для позначення "сліпих аркад".

covered=colonnade

Колонада подібна до аркади, але відрізняється архітектурно. Колонада — ряд або ряди колон, об’єднаних горизонтальним перекриттям, часто у вигляді зовнішньої споруди, або частини будівлі.[2] Шлях під колонадою треба позначати теґом covered=colonnade. Якщо колонада є частиною будівлі, шлях і колонада мають спільні точки на вході і виході. Лінію треба розділити в точках входу і виходу з колонади і позначити відрізок, накритий будівлею, теґом covered=colonnade. Теґ layer повинен бути таким же, як у будівлі. Отже, якщо будівля не має теґу layer, шлях теж не потрібно їм позначати. Використовуйте colonnade:left=open або colonnade:right=open щоб позначити з якого боку від шляху колонада є відкритою.

Коли colonnade не слід використовувати: Теґ не призначений для використання в створені планів приміщень всередині будівель. Стіна з одного боку вважається зовнішньою стіною, яка може мати вхід, який веде всередину будівлі. Для створення планів приміщень в середині будівлі може використовуватись теґ indoor=yes. Також теґ не призначений для позначення шляху, над яким просто нависає дах.

Приклади

Додаткові атрибути

maxheight=* може застосовуватись для накритих шляхів, щоб зазначити максимальну для проходу/проїзду висоту.

Обґрунтування

Незважаючи на те, що в ситуації, коли один об’єкт накриває інший, зазвичай використовується теґ layer=*, який застосовується для позначення різних фізичних рівнів. Існує безліч ситуацій, де поділ по шарам є недоречним, і може ввести в оману. Прикладом може служити ситуація, коли через будівлю проходить дорога (арка в будівлі): дорога і будівля знаходяться на одному рівні землі, і призначення layer=-1 дорозі або layer=1 будівлі не відповідатиме фізичному положенню щодо інших об’єктів. Теґ "covered" не тільки вирішує цю проблему, але і дозволяє зробити маршрутизацію більш ефективною, наприклад, у випадку, коли дорога захищена від різних природних явищ, у разі критої стоянки, а також, коли влаштований навіс над в’їздом або виїздом.

Крім того використання layer=*, наприклад, для резервуарів, надземних і заглиблених нижче рівня землі стоянок вказує тільки на розташування по висоті відносно інших об’єктів, але аж ніяк не означає наявності даху.

Рендерінг

Рендерінг залежить від об'єктів що накривають шлях, але взагалі, "трохи затіняє" звичайний не накритий шлях.

Пропозиції з рендерінгу пропонують використовувати

- паралельні переривчасті лінії без кольорового забарвлення для позначення накритих автомобільних шляхів.
- більш світлий або інших колір для пішохідних шляхів.
- переривчасту лінію для позначення накритих водних шляхів (синім) та ліній електромереж (чорним). 

Один з варіантів повинен показувати об’єкт, який накриває інший (в послідовності рендерінгу), як напівпрозорий. Це буде працювати в більшості випадків, але може бути непомітними для вузьких ліній, які могли б краще бути показані у вигляді пунктиру, подібно до тунелів.

Робить застарілим

Цей теґ потенційно робить застарілими наступні теґи:

Див. також

Посилання