Uk:Tag:tunnel=building_passage

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg tunnel = building_passage
New Town Hall Photo Sukiennice Street Gateway Wrocław Poland 2008-11-14.JPG
Опис
Наскрізний проїзд чи прохід, що проходить крізь чи під будівлею. Show/edit corresponding data item.
Група: Розташування
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії можна позначати цим теґомполігони не можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: затверджений

Теґ tunnel=building_passage використовується для позначення частин шляхів, що проходять скрізь будівлі та мають стіни по обидва боки. Зазвичай цей проїзд знаходиться на рівні землі.

Проїзд (прохід) крізь будівлю – це різновид тунелів, але не шлях, що знаходиться всередині будівлі.

Як мапити

  • Будівля і дорога повинні мати спільні точки в місцях початку і закінчення проїзду в будівлі.
  • Дорога розділяється в точках початку і кінця, і тільки та частина, що проходить крізь будівлю позначається теґом tunnel=building_passage.
  • Рівень (який зазначається теґом layer=*), повинен бути подібним до рівня будівлі, якщо тільки не існує кількох проїздів, що проходять на різних рівнях. Отже, якщо будівля не має теґу layer=*, його не потрібно додавати до проїзду.
  • Немає потреби додавати теґ covered=yes до шляху з теґом tunnel=building_passage, через те що проїзд і так накритий зверху елементами будівлі й додавання додаткового твердження про це не має сенсу.

Не треба використовувати

Проїзд (прохід) крізь будівлю – це тунель, що проходить крізь будівлю, але не є шляхом всередині будівлі (дивіться на фото). Стіни по обидва боки та дах утворюють тунель та вважаються зовнішніми стінами будівлі, в яких можуть знаходитись вході всередину будівлі.

Для шляхів, що знаходяться всередині будівлі (див indoor mapping) застосовуються теґи highway=corridor, чи highway=*+indoor=yes.

У випадку з АЗС amenity=fuel, непоодинокі випадки, коли заправні колонки знаходяться під навісами building=roof без бокових стін. Будь-які службові проїзди, що проходять під такими навісами не вважаються проїздом скрізь будівлю tunnel=building_passage. Натомість їх треба позначати теґом covered=yes, а до самого навісу (building=roof) може додаватись теґ layer=* для зазначення факту, що він знаходиться над проїздом.

Також цей теґ не використовується для позначення проїздів, що проходять через щось інше, відмінне від будівель.

Приклади

Показ на мапі

Дивіться також