Uk:Tag:landuse=residential

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg landuse = residential
Lawrenceville.jpg
Опис
Територія на якій розташовані житлові будинки. Show/edit corresponding data item.
Зображення в OSM Carto
Rendering-area-landuse-residential.png
Група: landuse
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Статус: де-факто

Територія, на якій розташовані переважно житлові (приватні або багатоквартирні) будинки, окреслюється по так званих «червоних лініях».

Якщо всередині території житлової забудови є невелика територія комерційного чи схожого призначення, допускається використати теґ landuse=residential для позначення контуру всієї території у якості тимчасового рішення. Пізніше ви можете позначити територію цього комерційного закладу окремо, використавши теґ landuse=commercial.

Теґ призначений в основному для позначення великих територій, тому не кожен магазин в межах території житлової забудови варто позначати окремою територією комерційної діяльності. Тим не менш, якщо різниця територій є значною, її варто позначити. Як правило, важливість визначається розміром (тому, наприклад, варто позначати окремою територією територію торгового центру), але невеликі обʼєкти також можуть мати цінність для позначення. Остаточне рішення залишається за мапером. Якщо Ви вважаєте за потрібне вставити інше землекористування всередину житлової зони, можете скористатися звʼязком multipolygon (такий підхід, як правило, не є обовʼязковим, оскільки точний мапінг передбачає позначення зони окремо від доріг, тому діловий район завжди знаходитиметься на межі житлової зони).

Контур території повинен позначати межу зони на якій розташовано житлові будівлі а не межу міста чи села села.

Розташування відносно доріг

Не існує остаточного рішення щодо того чи включати (невеликі) дороги що проходять через територію житлової забудови до її складу. Як правило, (громадські) дороги і (приватна) територія житлової забудови належать до різних видів землекористування. Один з загальноприйнятих підходів – розділення території житлової забудови на блоки, які не містять вулиць чи значних шляхів сполучення. Також допускається позначення всієї території одним великим (мульти)полігоном, що вважається тимчасовим рішенням.

Якщо ви вважаєте за потрібне розмежовувати територію житлової забудови та дороги, ви можете використати точки у складі дороги, як референс, аби позначити межу новими точки поряд з дорогою. Бажано щоб межа території житлової забудови не була розташована посередині дороги, оскільки таким чином спрощується процес подальших уточнень доріг та землекористувань. Дороги не розташовуються на приватній території, і це знижує імовірність випадково приєднати нову дорогу до землекористування замість потрібної дороги.

Якщо у вас є доступ до точних даних, рекомендовано використовувати їх для позначення landuse=residential. Як правило, такі дані позначають території житлової забудови на певній відстані від доріг (наприклад, по лінії тротуару). Ви можете мапити керуючись цим критерієм або долучатися до обговорення на Key:landuse discussion page.

Житлові зони з назвами

Більшість обʼєктів landuse=residential в OSM не мають назв і позначають лише загальну територію житлової забудови. Тим не менш, деякі житлові масиви і подібні обʼєкти, що мають власні назви варто позначати landuse=residential у поєднанні з теґом name=*. Не використовуйте назву міста чи села для позначення. У випадку житлових масивів рекомендовано використовувати теґ operator=* для позначення забудовника чи обслуговуючу компанію.

Для позначення (мікро)районів також можна використовувати теґи place=neighbourhood та place=suburb. Ці теґи можна використовувати для позначення території в поєднанні з landuse=residential. Якщо межа території району не є чітко визначеною, рекомендовано натомість позначити район точкою. Тим не менш, позначення району у вигляді території має свої переваги навіть коли вона позначена приблизно.

Коли не використовувати

Теґ використовується лише для територій житлової забудови, тому його не варто використовувати:

  • для територій з будівлями невідомого призначення
  • як узагальнений контур забудови на територіях з іншими очевидними типами землекористувань
  • як додатковий теґ для позначення адміністративних одиниць

Повʼязані теґи

Дивіться також