Uk:Tag:landuse=residential

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg landuse = residential
Lawrenceville.jpg
Опис
Територія на якій розташовані житлові будинки. Edit or translate this description.
Зображення в OSM Carto
Rendering-area-landuse-residential.png
Група: Landuse
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомпозначення зв'язків цим теґом невизначено
Використовується разом з
Статус: використовується

Територія на якій розташовані переважно житлові (приватні або багатоквартирні) будинки.

Якщо всередині житлової зони є невелика територія комерційного чи схожого призначення, допускається використати теґ landuse=residential для позначення контуру всієї території у якості тимчасового рішення. Пізніше Ви можете позначити цей комерційний заклад окремою територією з теґом landuse=commercial.

Теґ призначений в основному для позначення великих територій, тому не кожен магазин в межах житлової зони варто позначати окремою територією комерційної діяльності. Тим не менш, якщо різниця територій є значною, її варто позначити. Як правило, важливість визначається розміром (тому, наприклад, варто позначати окремою територією торговий центр), але невеликі об'єкти також можуть бути мати цінність для позначення. Остаточне рішення залишається за мапером. Якщо Ви вважаєте за потрібне вставити інше землекористування всередину житлової зони, можете скористатися зв'язком multipolygon (такий підхід, як правило, не є обов'язковим, оскільки точний мапінг передбачає позначення зони окремо від доріг, тому діловий район завжди знаходитиметься на межі житлової зони).

Контур території повинен позначати межу зони на якій розташовано житлові будівлі а не межу міста чи села села.

Розташування відносно доріг

Не існує остаточного рішення щодо того чи включати (невеликі) дороги що проходять через житлову зону до її складу. Як правило, (громадські) дороги і (приватна) житлова зона належать до різних землекористувань. Один з загальноприйнятих підходів - розділення житлової зони на блоки які не містять вулиць чи значних шляхів сполучення. Також допускається позначення всієї території одною великою житловою зоною (вважається тимчасовим рішенням).

Якщо Ви вважаєте за потрібне розмежувати територію житлової зони та дороги, Ви можете використати точки у складі дороги або позначити межу новими точки поряд з дорогою. Обидва методи мають свої переваги та недоліки і жоден з них не є очевидно неправильним поки не уточнено землекористування дороги. Тим не менш, бажано щоб межа житлової зони не була розташована посередині дороги, оскільки таким чином спрощується процес подальших уточнень доріг та землекористувань, дорога не розташовується на приватній території, і знижується імовірність випадково приєднати нову дорогу до землекористування замість дороги.

Якщо у Вас є доступ до точних даних, рекомендовано використовувати їх для позначення landuse=residential. Як правило, такі дані позначають житлові зони на певній відстані від доріг (наприклад, по лінії тротуару). Ви можете мапити керуючись цим критерієм або долучатися до обговорення на Key:landuse discussion page.

Житлові зони з назвами

Більшість об'єктів landuse=residential в OSM не мають назв і позначають лише загальну територію житлової зони. Тим не менш, деякі житлові масиви і подібні об'єкти що мають власні назви варто позначати landuse=residential у поєднанні з теґом name=*. Не використовуйте назву міста чи села для позначення зони. У випадку житлових масивів рекомендовано використовувати теґ operator=* для позначення забудовника.

Для позначення районів також можна використовувати теґи place=neighbourhood та place=suburb. Ці теги можна використовувати для позначення території та в поєднанні з landuse=residential. Якщо межа території району не є чітко визначеною, рекомендовано натомість позначити район точкою. Тим не менш, позначення району у вигляді території має свої переваги навіть коли вона позначена приблизно.

Коли не використовувати

Тег використовується лише для житлових зон, тому його не варто використовувати:

  • для територій з будівлями невідомого призначення
  • як узагальнений контур забудови на територіях з іншими очевидними типами землекористувань
  • як додатковий теґ для адміністративних одиниць

Пов'язані теґи

Дивіться також