Uk:Tag:place=town

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = town
Bastrop Texas1.jpg
Опис
Населений пункт міського типу більший за село але менший за місто. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Використовуйте теґ place=town для позначення населеного пункту, який більший за село (place=village), але менший за місто (place=city) та не є place=suburb. Селища, як правило, мають добре розвинену інфраструктуру якою користуються жителі з прилеглих сіл. В Україні селища є центром, навколо якого формуються селищні територіальні громади.

Як мапити

Поставте точку в центрі селища, наприклад на центральній площі, головній адміністративній чи релігійній будівлі, або центральному перехресті та додайте теґ place=town.

Додаткові теґи:

  • name=* – для позначення назви селища титульною мовою країни.
  • population=* – для зазначення кількості населення (якщо відомо).

Позначення селищ полігонами

Найрозповсюдженіший метод позначення селищ — точкою в центрі. Деякі мапери натомість позначають селища полігоном. Селища, як правило, рідко мають перевірювані межі; крім того, існують різні інтерпретації поняття території населеного пункту – більше деталей на сторінці ключа place. При такому підході може втрачатись важлива для користувачів даних інформація про знаходження центру селища, цінна зокрема для навігації. Користувачі даних не повинні очікувати що геометрія полігону селища матиме певне значення.

Приклади

place=town
name=Гадяч
wikipedia=uk:Гадяч
population=22667

place=town та інші види поселень

В деяких районах розмір населення використовується для розмежування понять place=town, place=village та place=city, але цей підхід відрізняється в залежності від країни. У регіонах з низькою густиною населення поселення позначені як place=town мають менше жителів ніж у густозаселених територіях.

Станом на 2019 рік, 34% населених пунктів з теґом place=town мають теґ population=* із середнім значенням від 3,000 до 35,000. У 95% place=town населення становить від 1000 до 70,000.

Дивіться також

  • place=suburb – Окрема частина міста або містечка, що має добре відому назву і зазвичай виразну ідентичність.
  • place=hamlet – Невеличкий населений пункт, зазвичай з населенням до 100 жителів та мінімальною інфраструктурою.
  • place=village – Невеликий населений пункт менший за місто із слаборозвиненою інфраструктурою. Мешканці сіл їздять до найближчого міста чи селища для отримання доступу до зручностей.
  • place=city – Населений пункт зі значною чисельністю та густотою населення. Центр міської громади. Найбільший населений пункт, більший за place=town.
  • capital=* – столиця країни (capital=yes), штату або провінції, обласний центр (capital=4).