Uk:Tag:place=suburb

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = suburb
Place-suburb.png
Опис
Окрема частина міста або містечка, що має добре відому назву і зазвичай виразну ідентичність. Show/edit corresponding data item.
Група: Місця
Застосовується до цих елементів
точки можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки не можна позначати цим теґом
Використовується разом з
Дивись також
Статус: де-факто

Використовуйте place=suburb, щоб позначити значущу частину у місті (place=city) або містечку чи селищі (place=town), що має визнану місцеву назву і виразну ідентичність. Місцевості suburb можуть мати нечітко визначені межі або перетинатися з іншими місцевостями, а тому найчастіше їх варто позначати точкою.

Для позначення менших місцевостей, що знаходяться у межах place=suburb, зазвичай використовується теґ place=neighbourhood. За необхідності, можна використовувати теґ place=quarter для позначення частин великих населених пунктів, які менші за suburb, але більші за neighbourhood.

Примітки

  • Термін suburb (околиця) вживається в OSM відмінно від американської англійської, в якій він позначає "місцевість, зазвичай житлову, за межами або на околицях міста". Часто такі околиці становлять окремі населені пункти, що будуть позначені теґами place=village, place=town, або place=city, що обираються залежно від різних факторів, таких як кількість населення.
  • Щоб класифікувати місцевість як suburb, потрібно дивитися на розмір і ситуацію, а не лише на назву. Наприклад, частина міста Сіетл (node 150938688) під назвою Lake City має бути позначена як suburb, а не як city, оскільки це є велика частина великого міста.

Як позначати

  • Як точка: Поставте точку у центрі місцевості suburb, позначте її теґом place=suburb і додайте назву name=*.
  • Як варіант, місцевість suburb можна позначати (мульти)полігоном, якщо межі місцевості чітко визначені. Також рекомендовано позначати центр такої місцевості окремою точкою place=suburb, щоб допомогти програмам маршрутизації.

Дивіться також

  • place=borough – Частина території великого міста, міської агломерації, виділена в окрему адміністративну одиницю.
  • place=neighbourhood – Мікрорайон – невеличка територія з власною назвою, географічно локалізована в районі великого міста або в межах міста чи села..
  • place=quarter – Квартал – географічно локалізоване місце з власною назвою, більше за мікрорайон, в межах району великого міста або в селищі..
  • addr:suburb=* (уникайте хибного тлумачення) – Як частина адреси: може бути використано, щоб розрізняти вулиці з однією і тою ж назвою у межах одного населеного пункту (дивіться, наприклад, Список вулиць Києва (Садові))
  • is_in=* – щоб позначити, де дана місцевість suburb ієрархічно розташована; теґ is_in не потрібний, якщо місто/містечко, що містять дану місцевість suburb, саме має визначені межі (дивіться Key:place). Для місцевості suburb, теґ is_in може бути корисним, щоб позначити, що місцевість належить місту/містечку, яке не є найближчим. Наприклад, місцевість West Bank має is_in:town, щоб позначити, що це є місцевість міста Widnes, а не географічно ближчого Runcorn, що знаходиться по інший бік річки.