Cs:Tag:place=suburb

From OpenStreetMap Wiki
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:place=suburb
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg place = suburb
Place-suburb.png
Popis
Část města se svým vlastním názvem a často svou vlastní identitou. Edit or translate this description.
Skupina: Places
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošenemělo by být použito na relaci
Vhodné kombinace
Wikidata
Status: používáno

Značku place=suburb použijte pro označení velké oblasti města (place=town nebo place=city) s vlastním názvem a identitou. Tyto části města, mohou mít nejasné hranice, mohou se překrývat s jinými částmi města a často se nejlépe mapují pouze uzlem.

Pro další menší oblasti uvnitř části města se obvykle používá značka place=neighbourhood. Je-li to potřeba, pak se dá použít i place=quarter pro oblast velkého města, která je menší než část města place=suburb a větší než place=neighbourhood.

Poznámky

  • Použití termínu suburb v OSM je jiné než v severoamerické angličtině, kde to znamená předměstí - "oblast, často sloužící k bydlení, mimo střed města". Často jsou tato předměstí jasně odlišená sídla a budou značena jako place=village, place=town, nebo place=city, v závislosti třeba na počtu obyvatel.
  • Klasifikace oblasti jako suburb je založena na její velikosti a poloze, spíše než nějakými náznaky z jejího jména. Například oblast Lake City(en) v Seattlu (node 150938688) má být označna jako suburb a nikoliv jako city, jelikož se jedná o velkou oblast uvnitř velkého města.

Jak mapovat

Umístěte uzel na střed části města a označte ho place=suburb a pojmenujte značkou name=*. Alternativně můžete zakreslit jako plochu, pokud jsou hranice jasně definované.

Vyhněte se

Někteří mappeři jsou názoru, že oblasti ve městě by se neměly značit značkami place=town, place=village nebo place=hamlet a že tyto značky by se měly používat jen pro jasně definovaná sídla. Ovšem nejedná se o univerzálně přijímanou zvyklost.

Za situace, kdy se dvě města začnou prolínat, může být vhodné je obě označit jako město, pokud mají oddělené administrativní struktury.

Viz také

  • place=neighbourhood pro konkrétní oblast uvnitř place=suburb
  • place=quarter pro oblasti menší než place=suburb a větší než place=neighbourhood
  • is_in=* - hierarchicky popisuje, kde je část města umístěna. Tato značka není potřeba pokud město, ve kterém část města je, má definované hraniční cesty (viz place=*). Pro část města se může značka is_in=* hodit, aby sdělila, že část města 'patří' k městu, které třeba nemusí být tím nejbližším. Např. část města West Bankis_in:town=*, která sděluje, že je to část města Widnes a nikoliv geograficky bližšího města Runcorn, které leží přes řeku.