Cs:Tag:boundary=administrative

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Cs:Key:admin level)
Jump to: navigation, search
Dostupné jazyky — Tag:boundary=administrative
Afrikaans Alemannisch aragonés asturianu azərbaycanca Bahasa Indonesia Bahasa Melayu Bân-lâm-gú Basa Jawa Baso Minangkabau bosanski brezhoneg català čeština dansk Deutsch eesti English español Esperanto estremeñu euskara français Frysk Gaeilge Gàidhlig galego Hausa hrvatski Igbo interlingua Interlingue isiXhosa isiZulu íslenska italiano Kiswahili Kreyòl ayisyen kréyòl gwadloupéyen kurdî latviešu Lëtzebuergesch lietuvių magyar Malagasy Malti Nederlands Nedersaksies norsk norsk nynorsk occitan Oromoo oʻzbekcha/ўзбекча Plattdüütsch polski português română shqip slovenčina slovenščina Soomaaliga suomi svenska Tiếng Việt Türkçe Vahcuengh vèneto Wolof Yorùbá Zazaki српски / srpski беларуская български қазақша македонски монгол русский тоҷикӣ українська Ελληνικά Հայերեն ქართული नेपाली मराठी हिन्दी অসমীয়া বাংলা ਪੰਜਾਬੀ ગુજરાતી ଓଡ଼ିଆ தமிழ் తెలుగు ಕನ್ನಡ മലയാളം සිංහල ไทย မြန်မာဘာသာ ລາວ ភាសាខ្មែរ ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ አማርኛ 한국어 日本語 中文(简体)‎ 吴语 粵語 中文(繁體)‎ ייִדיש עברית اردو العربية پښتو سنڌي فارسی ދިވެހިބަސް
Public-images-osm logo.svg boundary = administrative
728px-NicholasCountySignWV.jpg
Popis
Administrativní hranice Editovat
Skupina: Hranice
Použité na těchto prvcích
nemělo by být použito na uzlumůže být použito na cestěmůže být použito na plošemůže být použito na relaci
Vhodné kombinace
Viz též
Wikidata
Status: de facto

Administrativní hranice. Rozdělení oblastí/teritorií/jurisdikcí uznávané vládami a jinými organizacemi pro účely správy.

Administrativní hranice jsou od velkých skupin národních států až po malé správní okrsky a předměstí s tím, že indikátorem jejich velikosti/důležitosti se určuje související značkou admin_level=*, která dosahuje hodnot od 1 do 10, jak je popsáno níže.

Značka boundary=administrative se používá na cestách cesta. Může být také (nebo místo toho) použita na relaci seskupující několik cest. Funguje to podobně jako pobřeží(en). Jelikož cesty mohou mít určitý maximální počet uzlů, není nutné, abyste celou správní oblast ohraničili jednou uzavřenou cestou, která by tvořila uzavřenou oblast (i když je to dobrý postup pro velmi malé správní oblasti).

Mnoho administrativních hranic se momentálně značí také značkou place=*.

Přidávání značky admin_level=* ke uzlům place=* se debatuje [1](en).


Nadnárodní vlády

  • Evropská unie

Poznámka: mezinárodní vláda není nadnárodní vládou a tedy by se neměla značit admin_level=1.

Národní

boundary=administrative
+ admin_level=2 

označuje hranice zemí, jako třeba hranici mezi Rakouskem a Německem. Název zemí je určen značkami left:country=*, right:country=*, pokud je použit na lineární cestě namísto cesty uzavírající plochu.

Existují nějaké neshody o tom, co je přesná definice země. Pro ujasnění, pouze politické entity vypsané ve standardu ISO 3166(en) jsou považovány za země. Existují také závislá území a zvláštní oblasti geografického zájmu, které mají svůj kód ISO 3166-1, ale nejsou zeměmi.

Názvy zemí v tabulce níže jsou zapsány anglicky.

Podnárodní

boundary=administrative 
+ admin_level=3 až 10

označují podnárodní hranice. Názvy podnárodních entit se určují stejně jako u národních hranic, s "obec", "okres", "region", "provincie", "stát".

admin_level

Značka admin_level=1 až 10 byla zavedena proto, aby důležitost hranic byla vykreslována konzistentně mezi různými zeměmi (vykreslování podle border_type=* by vyžadovalo znalost hierarchie v každé zemi).

Vykreslování

admin_level Mapnik admin_level Mapnik admin_level Mapnik
1 (nevykreslováno) 5 Rendering-adminlevel 5-mapnik.png 9 Rendering-adminlevel 9-mapnik.png
2 Rendering-adminlevel 2-mapnik.png 6 Rendering-adminlevel 6-mapnik.png 10 Rendering-adminlevel 10-mapnik.png
3 Rendering-adminlevel 3-mapnik.png 7 Rendering-adminlevel 7-mapnik.png 11 Rendering-adminlevel 11-mapnik.png
4 Rendering-adminlevel 4-mapnik.png 8 Rendering-adminlevel 8-mapnik.png 12 (nevykreslováno)

10 admin_level hodnoty pro konkrétní země

Země admin_level
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Czech Republic N/A NUTS 1 Stát (Groups of states) N/A NUTS 2 Region (Groups of Regions) N/A NUTS 3 Kraj (Region) LAU 1 Okres (District) LAU 2 Obec (Town/Village) N/A Katastrální území (Cadastral place)

Pokud není vaše země zdokumentována, prosím, použijte diskusní stránku nebo váš místní mailing list pro diskusi a pak ji do tabulky přidejte.

Pokud vaše země používá více než 10 administrativních úrovní, pak se podívejte níže.

Tabulku administrativních úrovní pro různé další země najdete na stránce Tag:boundary=administrative#10 admin_level values for specific countries(en).

11 admin_level hodnoty pro konkrétní země

Tabulku administrativních úrovní 11 pro různé země najdete na stránce Tag:boundary=administrative#11 admin_level values for specific countries(en).

Statistika

Vytvořil jsem trochu statistiky k odhadu velikosti objektů různých úrovní. Pro podrobnosti viz Statistika(en).

Odkazy


Viz také