Cs:Tag:place=quarter

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = quarter
Place quarter.png
Popis
Městská čtvrť - pojmenované, geograficky určené místo uvnitř města, které je větší než neighbourhood. Show/edit corresponding data item.
Skupina: Místa
Použité na těchto prvcích
může být použito na uzlunemělo by být použito na cestěmůže být použito na plošepoužití na relaci nespecifikováno
Vhodné kombinace
Viz též
Status: schválenoPage for proposal

Značka place=quarter by se měla přidávat na části větších sídel, kde tyto části jsou menší než place=suburb (povšimněte si, že suburb je myšlen v kontextu OSM, který může být i ve středu města) a větší než place=neighbourhood. Nemusí to být správní celek.

Jak mapovat

Nejdříve můžete použít uzel (aby byla vykreslena popiska). Ideálně byste měli zakreslit hranici okolo celé oblasti (nebo použít multipolygon, který bude obsahovat ulice a další již existující prvky).

Značky

Jiné další značky, máte-li potřebné informace

Další návrhy značek

  • start_date=* - datum (nebo rok), kdy se první obyvatelé přistěhovali (je-li to vhodné)
  • architect=* - název architekta nebo firmy, která provedla plánování městské čtvrti (je-li to vhodné)

a samozřejmě jakékoliv další značky, které uznáte za vhodné.

Co lze mapovat?

Touto značkou můžete mapovat všechny druhu částí měst větší než neighbourhood a menší než suburb. Můžete ji přidat na obytné oblasti, obchodní a průmyslové zóny a další druhy využití pozemků a jejich směsi. Jak jsou města organizována záleží na historii, kultuře, politice, ekonomii a dalších věcech, takže se vyhýbáme konkrétnějším pravidlům. Obvykle jsou čtvrti o velikosti malých vesnic. U vesnic a malých měst můžete chtít použít tuto značku pouze pokud existují i menší části (neighbourhood). Pokud jediným rozdělením vesnice by byla městská čtvrť (a tedy by byla velmi malá), pak radši nepoužijte quarter a použijte spíše place=neighbourhood.

Viz také