Pl:Tag:place=suburb

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = suburb
(miejsce = dzielnica)
Place-suburb.png
Opis
Dzielnica - część miasta o znanej nazwie, oraz posiadająca odrębną tożsamość. Edit or translate this description.
Grupa: Miejsca
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w użyciu

Wikidane

place=suburb - stosowany do oznaczania istotnego obszaru posiadającego wyraźną i uznaną nazwę lokalną oraz odrębną tożsamość w miastach lub miasteczkach.

Opis miejsca

Dzielnica na Wikipedii może mieć niepewne granice które pokrywają się z innymi przedmieściami, więc często najlepszym wyjściem jest odwzorowanie ich za pomocą węzła node.

Mapowanie

Umieszczamy węzeł node w centrum dzielnicy oznakowanej place=suburb z nazwą name=*.
Alternatywnie, dzielnice mogą być oznaczone jako obszar area, jeżeli mają wyraźnie określone granice.

Stosujemy znacznik place=neighbourhood dla części dzielnicy lub okolicy wewnątrz tej dzielnicy. Jest aktywna propozycja, (luty 2012), Proposed features/place=quarter dotycząca nazewnictwa obszaru dużej osady, która jest mniejsza niż "suburb" a większa niż "neighbourhood".

Uwagi

OSM stosuje określenie 'suburb' inaczej niż jest używane przez North American English (powierzchnia, często mieszkalna, poza centrum miasta). Aby oznaczyć obszar według kryteriów North American English, stosujemy tag place=suburb lub place=neighbourhood.

  • Klasyfikacja obszaru jako dzielnicy opiera się raczej na wielkości i sytuacji, niż na wskazówkach podanych w nazwie. Greenwich village, (znany również jako "wioska") powinna być oznaczone jako "dzielnica", a nie jako "wieś" zważywszy, że jest to częścią dużego miasta.

W niektórych miastach, import TIGER pod koniec 2007 roku (w USA), błędnie użył place=hamlet, aby zidentyfikować obszary, które powinny być oznaczone jako place=suburb lub place=neighbourhood.

Czego należy unikać

Obszary miejscowości/miasta nie powinny być oznaczone tagiem place=town, place=village lub place=hamlet, które powinny być wykorzystywane jedynie do odrębnych skupisk.
W przypadku, gdy dwa miasta zachodzą na siebie, może być właściwe oznaczyć każdy z nich jako place=town, jeśli mają różne i odrębne struktury administracyjne.

Mapy pokazujące ten tag

Zobacz też