Pl:Tag:place=suburb

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = suburb
Place-suburb.png
Opis
Dzielnica – część miasta o znanej nazwie, oraz posiadająca odrębną tożsamość. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Miejsca
Używane na tych elementach
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

place=suburb - stosowany do oznaczania istotnego obszaru posiadającego wyraźną i uznaną nazwę lokalną oraz odrębną tożsamość w miastach lub miasteczkach.

Opis miejsca

Dzielnica w Wikipedii może mieć niepewne granice które pokrywają się z innymi przedmieściami, więc często najlepszym wyjściem jest odwzorowanie ich za pomocą węzła węzeł.

Mapowanie

Umieszczamy węzeł węzeł w centrum dzielnicy oznakowanej place=suburb z nazwą name=*.
Alternatywnie, dzielnice mogą być oznaczone jako obszar obszar, jeżeli mają wyraźnie określone granice.

Stosujemy znacznik place=neighbourhood dla części dzielnicy lub okolicy wewnątrz tej dzielnicy. Jest aktywna propozycja, (luty 2012), Proposed features/place=quarter dotycząca nazewnictwa obszaru dużej osady, która jest mniejsza niż "suburb" a większa niż "neighbourhood".

Uwagi

  • OSM stosuje określenie 'suburb' inaczej niż jest używane amerykańskim angielskim (North American English), gdzie 'suburb' jest powierzchnią, często mieszkalną, poza centrum miasta.Często te powierzchnie są osobnymi "osadami" i będą tagowane jako place=village, place=town, lub place=city w zależności od populacji.
  • Klasyfikacja obszaru jako dzielnicy opiera się raczej na wielkości i sytuacji, niż na wskazówkach podanych w nazwie. Greenwich village, (znany również jako "wioska") powinna być oznaczone jako "dzielnica", a nie jako "wieś" zważywszy, że jest to częścią dużego miasta.

Czego należy unikać

Obszary miejscowości/miasta nie powinny być oznaczone tagiem place=town, place=village lub place=hamlet, które powinny być wykorzystywane jedynie do odrębnych skupisk.
W przypadku, gdy dwa miasta zachodzą na siebie, może być właściwe oznaczyć każdy z nich jako place=town, jeśli mają różne i odrębne struktury administracyjne.

Mapy pokazujące ten tag

Zobacz też