Pl:Tag:place=suburb

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg place = suburb
(miejsce = dzielnica)
Place-suburb.png
Opis
Dzielnica - część miasta o znanej nazwie, oraz posiadająca odrębną tożsamość. Edit or translate this description.
Grupa: Miejsca
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktunie może być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszarunie może być przyporządkowany do relacji
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

place=suburb - stosowany do oznaczania istotnego obszaru posiadającego wyraźną i uznaną nazwę lokalną oraz odrębną tożsamość w miastach lub miasteczkach.

Opis miejsca

Dzielnica w Wikipedii może mieć niepewne granice które pokrywają się z innymi przedmieściami, więc często najlepszym wyjściem jest odwzorowanie ich za pomocą węzła node.

Mapowanie

Umieszczamy węzeł node w centrum dzielnicy oznakowanej place=suburb z nazwą name=*.
Alternatywnie, dzielnice mogą być oznaczone jako obszar area, jeżeli mają wyraźnie określone granice.

Stosujemy znacznik place=neighbourhood dla części dzielnicy lub okolicy wewnątrz tej dzielnicy. Jest aktywna propozycja, (luty 2012), Proposed features/place=quarter dotycząca nazewnictwa obszaru dużej osady, która jest mniejsza niż "suburb" a większa niż "neighbourhood".

Uwagi

  • OSM stosuje określenie 'suburb' inaczej niż jest używane amerykańskim angielskim (North American English), gdzie 'suburb' jest powierzchnią, często mieszkalną, poza centrum miasta.Często te powierzchnie są osobnymi "osadami" i będą tagowane jako place=village, place=town, lub place=city w zależności od populacji.
  • Klasyfikacja obszaru jako dzielnicy opiera się raczej na wielkości i sytuacji, niż na wskazówkach podanych w nazwie. Greenwich village, (znany również jako "wioska") powinna być oznaczone jako "dzielnica", a nie jako "wieś" zważywszy, że jest to częścią dużego miasta.

Czego należy unikać

Obszary miejscowości/miasta nie powinny być oznaczone tagiem place=town, place=village lub place=hamlet, które powinny być wykorzystywane jedynie do odrębnych skupisk.
W przypadku, gdy dwa miasta zachodzą na siebie, może być właściwe oznaczyć każdy z nich jako place=town, jeśli mają różne i odrębne struktury administracyjne.

Mapy pokazujące ten tag

Zobacz też