Pl:Key:admin_level

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg admin_level
Santa Catarina location.png
Opis
Poziom granicy administracyjnej. Show/edit corresponding data item.
Grupa: Granice
Używane do tych elementów
może być przyporządkowany do punktumoże być przyporządkowany do liniimoże być przyporządkowany do obszaru (i relacji multipolygon)może być przyporządkowany do relacji
Udokumentowane wartości: 1
Przydatne kombinacje
Zobacz też
Status: w rzeczywistości

admin_level=* - stosowany do oznaczenia poziomu hierarchii administracyjnej.

Opis

Znacznik ten jest używany jest do oznaczenia poziomu administracyjnego tagowanego obiektu. Jego główny sposób użycia to oznaczanie granic terytorialnych jednostek politycznych (np. kraju, stanu, gminy, diecezji, itd) wraz z boundary=administrative.

Znacznik może być też m.in. używany do oznaczania poziomu ważności urzędu - w połączeniu z office=government. Wartości admin_level są również używane dla tagów capital=* i heritage=*.

Ze względu na różnice kulturowe i polityczne poziomy administracyjne w różnych krajach odpowiadają tylko sobie nawzajem. admin_level=1 do 10 został wprowadzony po to, aby różne granice mogły być konsekwentnie renderowane między krajami (robienie tego w oparciu o border_type wymagałoby znajomości ich hierarchii w każdym kraju). Znacznik ten można uznać za właściwość, tj. nie jest on sam w sobie obiektem, ale jest używany do opisania pewnego aspektu obiektów.

Użycie na terenie Polski

Granice administracyjne na terenie oznaczamy stosując znacznik boundary=administrative wraz z oznaczeniem admin_level

Zobacz też