Uk:Tag:landuse=education

From OpenStreetMap Wiki
Jump to navigation Jump to search
Public-images-osm logo.svg landuse = education
Stąporków, Szkoła Podstawowa nr 2.jpg
Опис
Територія що використовується переважно з освітньою метою чи закладами освіти. Show/edit corresponding data item.
Група: Landuse
Застосовується до цих елементів
точки не можна позначати цим теґомлінії не можна позначати цим теґомполігони можна позначати цим теґомзв’язки можна позначати цим теґом
Дивись також
Статус: затвердженийPage for proposal

landuse=education це загальний теґ землекористування для території що використовується переважно з освітньою метою чи закладами освіти.

Тут передовсім йдеться про заклади освіти amenity=kindergarten, amenity=school, amenity=college та amenity=university. Території закладів які є здебільшого комерційними — amenity=dancing_school, amenity=driving_school тощо зазвичай не підпадають під цей тип землекористування і позначаються як landuse=commercial.

Теґ landuse=education зазвичай пов’язаний з теґами amenity=kindergarten;school;college;university. Змістовий зв’язок між теґами може бути показаний одним об’єктом що окреслює територію, чи кількома об’єктами всередині нього, або ж з допомогою зв’язку Relation:site.

Приклади використання

Окремі заклади

Якщо на території area знаходиться лише один заклад, її не обов’язково позначати теґом landuse=education, бо теґи amenity=kindergarten;school;college;university вже показують як користуються цією територією. Втім, за бажанням, ці території також можна позначити теґом landuse=education.

Гарним прикладом є Школа Гаррісона у Канберрі, столиці Австралії:

Кілька закладів на одній території

Якщо кілька закладів використовують одну територію, її позначають як landuse=education. Якщо вона має власну назву, в разі потреби, її можна зазначити в значені теґу name=* об'єкта OSM landuse=education. Всередині такої території, де розташовуються різні освітні заклади, вони мають бути позначені у вигляді точок, якщо кілька закладів знаходяться в одній будівлі, або ж відповідні теґи додаються до (мульти)полігону area будівлі, якщо освітній заклад займає будівлю повністю.

Добрим прикладом є Шкільний центр у Оттобойрені, Німеччина:


Дивіться також

  • amenity=university — Університети, інститути — вищі навчальні заклади
  • amenity=college — Навчальні заклади для продовження освіти після школи та здобуття фахової освіти, коледжі, професіонально-технічні училища
  • amenity=school — Заклади початкової та середньої шкільної освіти (вік учнів зазвичай від 6 до 18 років)
  • amenity=kindergarten — Дитячі садки та дошкільні заклади

Перехід (amenity=school)

До введення теґа landuse=education території, що використовувалися декількома закладами освіти, іноді наносилися на мапу як (додатково) amenity=school. У випадках, коли ця сутність відноситься тільки до території, а не до освітніх установ, зазначених окремо, розгляньте можливість додавання до неї теґа landuse=education. Теґ amenity=school може залишатися до тих пір, поки не з’явиться підтримка рендерингу landuse=education, щоб не погіршувати вигляд мапи для користувачів. Потім, будь ласка, додайте fixme=Remove amenity=school when landuse=education is rendered./Вилучіть теґ amenity=school після того як landuse=education буде показуватись на мапі.

Для нещодавно нанесених на мапу ділянок, що містять кілька шкіл, мапери повинні наносити їх на мапу, як описано в Прикладах використання та amenity=school. Дивітся також Креслення під рендер.

Можливі помилки позначення

Якщо ви знаєте місця позначені цим теґом, перевірте їх, можливо їх треба позначити по іншому.
Автоматичні правки категорично не припустимі, якщо ви не усвідомлюєте всю складність цього процесу!