Uk:Перегляд мапи

From OpenStreetMap Wiki
(Redirected from Uk:Browsing)
Jump to navigation Jump to search
Довідка Про проєкт Перегляд мапи Як брати участь Створення мапи Редактори Глосарій Початківцям

Наступна Довідкова Документація містить базову інформацію про перегляд мапи OpenStreetMap на www.openstreetmap.org.

Browsing.png

Перегляд Мапи

Переглядати мапу OpenStreetMap можна перейшовши за посиланням openstreetmap.org на головну сторінку сайту. На цій сторінці ви можете наближати на переглядати нашу мапу по усьому світу.

 • Для збільшення клацніть на значок «+» (1) праворуч вгорі. Це дозволить вам наблизити центральну ділянку поточної мапи.
  • Натисніть Shift під час клацання — це дозволить вам збільшити масштаб на три ступені.
  • Ви також можете наблизити мапу за допомогою коліщатка миші або подвійним клацанням на мапі. Це призведе до наближення до місця знаходження вказівника миші.
  • Також для збільшення мапи ви можете натиснути shift та виділити ділянку, яку вам треба збільшити.
 • Якщо ваш пристрій підтримує одночасні торкання кількома пальцями ви можете використовувати відповідні жести для наближення чи віддалення місць на мапі.
 • Для віддалення клацніть на значок «-» (2) праворуч вгорі або використовуйте коліщатко миші. Клацання з Shift також працює.
 • Для пересування мапою просто потягніть її мишею, або скористайтесь клавішами зі стрілками на вашій клавіатурі.
 • Щоб перейти до місця вашого знаходження, що надається вашим оглядачем, натисніть на кнопку зі стрілкою (3).

Ви будете бачити тільки материки та океани при мілкому масштабі, але якщо ви наблизитесь — ви зможете побачити шляхи та інші цікаві елементи.


Пошук місць

Введіть назву міста/селища/вулиці, назву крамниці або комбінований запит, щось типу "bakery tour Eiffel", "fast food Piraeus", "перепічка Київ" і так далі, в поле поруч з мапою 10) — перегляньте розділ Nominatim, щоб отримати докладну інформацію. Деякі місця також мають опис в цій вікі на сторінках Mapping projects.

Вибір шару мапи, після натискання на кнопку «шари» (4)

Шари мапи

Ви можете перемикатися між різними «шарами», що надають різний вигляд одних і тих же картографічних даних. Це дуже просто зробити клацнувши на значок вибору шарів (4).

Типовим шаром є «Стандартний» шар. «Веломапа», «Мапа транспорту» та «Humanitarian» — альтернативні шари. Стиль подання ними інформації відрізняється друг від друга. Який кращій? — Це залежить від ваших власних уподобань. Ці шари створюються по різному, але всі вони використовують програмне забезпечення Mapnik. Зауважте, що через те, що ці шари створюють по різному та в різних місцях, один з них може відрізнятись від іншого повнотою інформації (нещодавно нанесені шляхи можуть бути не показані).

Умовні знаки

Для «Стандартного» шару та «Веломапи» доступні основні умовні знаки, які переважно показують типи доріг. Натисніть на значок «i» (5), щоб ознайомитись з ними. Для ознайомлення з повним переліком умовних знаків Стандартного шару перейдіть до сторінки Standard tile layer/Key. Опис умовних знаків Веломапи дивіться на [1].

Інші стилі

Новачки повинні усвідомлювати, що для OpenStreetMap природно мати різноманітні варіанти вигляду мап, будь в якому місці, навіть якщо вони не представлені на www.openstreetmap.org. Всі вони базуються на даних OSM. List of OSM-based services – місце звідки ви можете розпочати ваше знайомство з ними.

Нотатки

Дивіться Notes

На панелі з «Шарами мапи» (4), ви також можете поставити позначку 'нотатки', щоб ознайомитись з нотатками, які люди додають на мапу в цій місцевості. Якщо в цім місці на мапі вони є, з’являться позначки. Натисніть на позначку, щоб прочитати нотатку.

Щоб додати на мапу нову нотатку, скористайтесь кнопкою «Додати нотатку на мапу» (7)

Перегляд даних

Дивіться Data layer

На панелі з «Шарами мапи» (4), ви також можете увімкнути прапорець 'дані', щоб активувати перегляд даних. Ви побачите дані, що лежать в основі мапи, це дасть вам можливість переглядати дані про елементи на мапі (теґи, історію правок), виділяючи їх на мапі. Подібну можливість мають редактори (див. розділ Редагування). Цей вигляд має доступ тільки на читання. Це лише сценарій  JavaScript, що потребує сучасного веб-оглядача та для нього не потрібна підтримка  Adobe flash.

Крім цього є значно легший інструмент Отримати об’єкти, натисніть на кнопку з ? (11). Потім клацніть на мапі, щоб отримати інформацію про об’єкти навколо вказівника.

Посилання на місця на мапі

Якщо ви ще не відвідували сайт OpenStreetMap, перейдіть за цим посиланням та подивіться як виглядає головна сторінка.

Ви можете показати якесь місце на мапі (поділитись) …

 • скориставшись панеллю Поділитись (6) (див далі як додати маркер)
 • скопіювати посилання з адресного рядка вашого веб-оглядача (8) та вставивши його, наприклад в листа. Скориставшись (клацнувши) цим посиланням, отримувач побачить теж саме місце що й ви (можливо з додатковими елементами, які ви задієте щоб "підсвітити" об’єкт).

Додаткові елементи будуть показані коли ви:

 • шукаєте (10) щось та клацаєте на результат,
 • клацаєте на ? (11) і потім клацаєте на якесь місце на мапі та обираєте найближчий до місця результати,
 • додаєте маркер (див розділ Додати маркер далі).

Технічно, URL автоматично змінюється коли ви рухаєтесь мапою, складові URL пояснюються в розділі Інші прийоми роботи з URL далі.

Додати маркер

Finer steps to generate a link with a marker

Ще однією опцією панелі «Поділитися» є створення URL, який також буде показувати на мапі маркер.

 • Перемістіться до потрібного місця.
 • Відкрийте панель «Поділитися» (6) на скриншоті на початку статті)/(1 на малюнку праворуч)
 • Поставте позначку «Додати маркер». (2)
 • Перетягніть маркер на мапі в потрібне місце. (3)
 • Віддалиться (натисніть на «-»), якщо бажаєте поділитись мапою більшої території
 • Оберіть «Посилання» або «Кор.посил.» (4)
 • Клацніть на поле з URL під кнопками, URL виділиться автоматично (5), скопіюйте його (6)
 • Вставте URL в нове вікно оглядача, щоб перевірити його
 • Вставте URL будь-де, де вам потрібно, щоб поділитись ним.

Дивіться також Question: How do I add a marker to a map?, де йдеться про кілька інших варіантів.

Скорочене посилання

OpenStreetMap підтримує дуже компактний скорочене посилання URL, що може бути створене через панель «Поділитися» (6). Скорочені посилання добре підходять для електронних листів, твітів, та для будь-яких інших ситуацій, коли повне посилання може спричинити певні проблеми. Скорочене посилання перенаправляє на повний URL, про формат якого нижче. Зауважте, короткі посилання чутливі до регістру і містять I, l та 1. В деяких шрифтах вони дуже схожі, тому їх важко розрізняти. Щоб дізнатись більше про те, як це працює ознайомтесь зі сторінкою Shortlink.

Інші прийоми роботи з URL

Будьте уважні, деякі параметри URL можуть не підтримуватись у довгостроковій перспективі. Ми не надаємо жодних гарантій

URL складається з:

http[s]://www.openstreetmap.org
[/node|way|relation/<число>[/history[#<version>]]]
/?
[&mlat=<широта>&mlon=<довгота>]
[#map=<масштаб>/<широта>/<довгота>]
[&bbox=<min довгота>,<min широта>,<max довгота>,<max широта>]
[&layers=<Код шару>]
 • Параметри mlat та mlon використовуються для зазначення положення червоного маркера. Зверніть увагу, що ваш маркер може бути за межами показаної частини мапи.
 • Параметр layers приймає спеціальні значення, відповідно до поточного шару. Він не є обов’язковим і, якщо ви його пропустите, буде використаний «Стандартний» шар. Ознайомтесь з Layer URL parameter, щоб отримати більше інформації.

Посилання задані межами

Види посилань, про які йшлось вище, показують мапу відцентровану по довготі та широті. Але також можливо задавати показ мапи, на якій показується місце в зазначених межах.

http://www.openstreetmap.org/?minlon=[Min Довгота]&minlat=[Min Широта]&maxlon=[Max Довгота]&maxlat=[Max Широта]&layers=[Layer code]
http://www.openstreetmap.org/?bbox=[Min Довгота]%2C[Min Широта]%2C[Max Довгота]%2C[Max Широта]&layers=[Код шару] (зауважте, %2C — закодована кома, за RFC 2396)

Приклад: http://www.openstreetmap.org/?minlon=35.01464&minlat=48.46401&maxlon=35.04868&maxlat=48.4773&box=yes

Ви також можете комбінувати завдання меж маркером. Приклад: http://www.openstreetmap.org/?minlon=35.01464&minlat=48.46401&maxlon=35.04868&maxlat=48.4773&box=yes&mlat=48.47167&mlon=35.03123

Посилання для точок/ліній/зв’язків

Також можливо безпосередньо запитувати openstreetmap.org показати конкретну точку, лінію чи зв’язок. Наприклад:

Перегляд точок/ліній/зв’язків

Також можливо безпосередньо запитувати openstreetmap.org показати докладну інформацію про конкретну точку, лінію чи зв’язок. Наприклад:

Щоб ознайомитись із повною історією додайте /history:

Якщо вам потрібна конкретна версія — /history#<version-number>

Параметр "api/0.6" дозволяє отримати дані в «сирому» вигляді (підходить для використання з програмним забезпеченням, для редакторів OSM), на відміну від сторінок HTML. Можливо це вам згодиться, і зазвичай такий варіант працює набагато швидше, ніж версія HTML.

Що далі?

Отже, після того, як ви огледілися навколо, можливо вам буде цікаво перейти до місця де ви живете та самим випробувати кнопку «Редагувати» (9). Щоб отримати інструкції дивіться сторінку Редагування, а також ознайомтесь з https://learnosm.org, де міститься чудові інструкції для початківців.

Може ще щось? Так, існує багато способів Долучитись до проєкту, або вас може зацікавити варіанти використання OpenStreetMap.

Альтернативні варіанти перегляду мапи

Якщо вам потрібен альтернативний інтерфейс для перегляду мапи…

 • Mobilemap — оптимізований варіант для оглядачів без підтримки Javascript. Показ оптимізовано для невеликих екранів мобільних пристроїв.
 • Також ви можете пошукати на сторінці List of OSM based Services.

Технічна інформація

Технічні подробиці про інтерфейс перегляду цієї мапи знаходяться на сторінці "Рухома мапа"